Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

polis ve motorsiklet!

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı souvarine adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rica edicem her teşkilatın içinde çürük elmalar olur geyiği dönmesin yine... bence bu her teşkilatın içinde çürük elmalar olur lafı yerine, "her teşkilatın içinde ara sıra işini doğru ve layığıyla yapan insanlar çıkar" lafını kullanalım...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:37 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:36 AM ----------

yunusun ana avrat sövmesi iyi bişey çünkü ankarada tekme atıp düşüren sevimli yunuslara sahibiz. (motorla seyir halinde iken)

varmı böyle birşey ya

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı newceri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş memurun usturubu nekadar hatalı olsada hırsızın hiçmi suçu yok. Arkadaş şehir içi hız sınırı olan 50 km üzerine bir 70 daha yapıp 120 yaptım diyor. Bu arkadaş bu hızla karşıdan karşıya gecen Ailenizden birine çarpabilirdi.

Birde olayı karşıdan dinlemek gerekir diye düşünüyorum. Haksız olduğun halde üstüne ters cevap verirsen ve oda ünüformasına saygı duyman gereken bir polis memuru ise sana bu şekilde davranması çokda normal. Polisimiz şuanda eskisine oranla çok çok daha medeni davranıyor. Buna lütfen kimsenin itarazı olmasın. Halen Karakollardaki jopla iç organ kontrolleri unutulmadı bu ülkede.
    Ben Memnunum Polis memurlarımızdan. Ailemde veya arkadaşlarımın arasındada hiç polis yok belirteyim.
    hız yaptıgım yer ana yol üzeri idi eğer orada radar olsaydı 78 km hızı geçtiğim için ceza yazacaklardı. fakat orada radar yoktu.bu beni durduran kimse trafik polisi degil sivil polis sadece vahşi egosunu tatmin etti başka da bir şey degil artı

şehirler arası yolda hız limiti motor için 78 iken araçlar için 90 km hız
    fakat büyük şehirlerde izmir, istanbul gibi şehirlerde şehir içinde 100 km hızın altında seyir ederseniz birisinin altında kalma riskiniz okadar büyür onun için sizde şehir içi trafigine uyup onların hızı neyse ona ayak uydurmanız gerek.

e

hepimiz polis deyince korkuyoruz adamı yargısız infaz etmişler sonuç bundan ibaret
    ne zaman polisler ünüversiteden yetişerek polis oldu ozaman iş daha düzenli olur

newceri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr 125
    Alıntı vfr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hız yaptıgım yer ana yol üzeri idi eğer orada radar olsaydı 78 km hızı geçtiğim için ceza yazacaklardı. fakat orada radar yoktu.bu beni durduran kimse trafik polisi degil sivil polis sadece vahşi egosunu tatmin etti başka da bir şey degil artı

şehirler arası yolda hız limiti motor için 78 iken araçlar için 90 km hız
    fakat büyük şehirlerde izmir, istanbul gibi şehirlerde şehir içinde 100 km hızın altında seyir ederseniz birisinin altında kalma riskiniz okadar büyür onun için sizde şehir içi trafigine uyup onların hızı neyse ona ayak uydurmanız gerek.
    Motosiklet Şehir İçi : 50 Km/s Şehir Dışı : 70 Km/s Otoyol : 80 Km/s

Kurallara uymaz yakalanırsan cezayı ödemeye razı olacağız.
    2008 Ybr125 Buji : NGK CR6HSA Motor yağı : motul 5000 15w50 Rolanti:1.300dvr Filtre temiz ve kuru - zincir ve kablolar yağlı - Kask ve çene kemeri takılı

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Geçmiş olsun.
    Aslında bu olay senin lehine dönebilirdi ama ödemişsin ya da imzalamışsın makbuzu yapacak bir şey yok.
    Sanırım 120km/s sürati meskün mahalde yaptın bu büyük bir suç ama O Trafik polisi olmayan zaat sana yaptığını yapma hakkına kesinlikle sahip değil ve senin ne sürücü belgeni ne de hüviyetini isteme/alma hakkına sahip değildir.

Trafikten görevli TRAFİK polisi ve Jandarma var başkaları hava - civa
    Ayrıca O Polis Memuru sana yetişebilmek için en az 120km/s hız yapmış!!!!!
    Bu da yasak ve birilerine zarar verebilirdi, sana ceza yazan Polis ona da yazmalıydı. Ama ne diyeceğinizi biliyorum .. onlar biri birine bir şey yapmaz
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

Motosikleti
    yamaha xt 660r \ ybr 125ESD
    Bunların hepsi aynı kendini birşey zannediyorlar...

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    benim herşeyim tam.. ben kaçıyorum onlar kovalıyorlar..çünkü alışkanlık yaptı bende kaçmak..çok ehliyetsiz motor kullanmanın zaraları.. ehliyeti alalı kaç yıl oldu onu bile hatırlarmıyorum ama ya iki polis gördü yada üç...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Şiveli bir vatandaş, Polis Radyosu'nu arar.
    "Dağlara gel, dağlara" şarkısını ister.
    Ve bu şarkıyı, askerpolis, tüm güvenlik güçlerine armağan eder.

Beş dakika sonra bir polis arar, Polis Radyosu'nu.
    "Dağlar seni delik delik delerim" şarkısını ister.
    Ve bu şarkıyı, biraz önce "dağlara gel, dağlara" şarkısını isteyen şiveli vatandaşa armağan eder
    [B]Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum[/B]

Motosikleti
    Var
    Eger süratin 120 km/h ise söylenecek fazla birsey yok arkadasim..(hemde sehir icinde)
    Az bile ceza kesmisler derim..

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı tüzemen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkes birileri hakkında atıp utuyor kimisi haklı kimisi haksız eleştirlerde bulunuyorlar. Birkaç kişinin kendini bilmez davranışını tüm camiaya mal ediyorlar ama her iki taraftanda bakıldığı zaman insan daha objektif düşünebiliyor. Ben bile bir motor sevdalısı olmama rağmen kurallara uymayan trafiği tehlikeye sokacak şekilde motor kullanan kişileri bizzat polise şikayet ediyorum.Hele ki şehir içi magandaları dediğimiz egzostunu bağıratarak şehir içinde dolaşan sözüm ona motorcu arkadaşlara ben bile küfrediyorum. Elimden gelse bırak cezayı, motorunu bağlatmak istiyorum.Ha bu arada kimseninde avukatlığını da yapmak gibi bir niyetim yok. Bugüne kadar 1 veya 2 polis dışında durdurupta kötü muamele eden bir trafik polisine rastlamadım. Onları da gençliğine ve tecrübesizliğine yordum.Belinde silahla üstünlük sağladığını zanneden zavallılara benzettim. Ama bunu da tüm polis camiasına maletmekte yanlış olur.Kültür meslesidir bu.ve insanın kendi içinde var olan bir kültürdür karşıdaki insana karşı davranış biçimi.
    O yüzden gereksiz yere genelleyipte kimseyi yerden yere vurmayalım.Biraz daha gerçekçi olup sırf yazmış olmak için yazmayalım.
    Okuyoruz burda yok şu kadar süratle polisin önünden geçtim yok plakayı gizledim hava attım marifetmiş gibi sanki överek bunlar da işte kendini bilmezlerdir ama bunu da genelleyemeyiz herkes kuralları ihlal ediyor diye.

EĞİTİM ŞART
    aynen herşey eğitim meselesi.eğitim şart hemde iyi bir eğitim.bizim ailede hep polis ama onlarda kendi meslektaşlarından (cins olanlardan) şikayetçi.zaten bunu herkes biliyor.ama İnsanlarla da uğraşmak harbiden çok zor bir iş.tip tip insan var.
    taksim ışıklarda bekliyoruz karşıdan karşıya geçicez yılbaşı akşamı.her kavşak polis kaynıyor.ışık bizim yöne yeşil yandı,tam geçiyoruz hiç unutmam siyah bir mercedes kırmızıda geçiyor millet korna filan,tabi haliyle polis durdurdu aracı sağa çektiriyor,mercedes kenara yanaştı içinden uzun boylu bir insan indi polis memuruna okkalı bir tokat,polis aptallaştı kıpkırmızı hemde iki yıldız komiser.eller önünde çıt yok millet tanımadı bende dahil .herkes tokat atan vatandaşa çıkışıyor,bağırıyor ondada çıt yok arabasına bindi gitti.sonra dan konuşuyor kalabalık vatandaş millet vekili imiş.ismini vermiyeyim. sözde vekil peki kimin vekili ve kimin hakkına tecavüz ediyor. onlara da eğitim şart diyorum.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

kanunlara göre bakarsan 78 km geçmeyen motor almamız gerekiyor. bu da ana yolda hızlı giden arabaların arkadan bize çarpma tehlikesini kat kat artırıyor.bizimde süratimiz arabaların süratinde gitmemizi gerektiriyor can güvenligimiz için
    bazı kanunlar mecburen çiğnenmek zorunda kendi can güvenliğimizi korumak için
    öyle ise ya kanun bize uyacak yada bu kanun çiğnececek

mühendis AHMET

ceyhun__22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    geçmiş olsun abi ben toplum polisi tarafından motoru sürmezken yiycektim az daha cezayı ille de diyo ekip çağrıcam. Var boyle insanlar

alemdar2442 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Benim bisikletim çalınmıştı 10 dk içinde buldular valla. Onlarda sonuçta bizim iyiliğimizi düşünüyorlar
    Artık yollarda ölmek İS-TE-Mİ-YO-RUZ!!!

Motosikleti
    Honda PS 150i
    Bütün yazılanları okudum arkadaşlar. hem polislere hem de bizlere hak vermekten kendimi alamıyorum. onlar açısından düşündüğümüzde o kadar sıkışmış vaziyetteler ki. Bir taraftan hırsızı uğursuzu, pisliği, örnekteki gibi milletvekili, yiğeni, amcası karısı var, bir taraftan geçim sorunu, halk baskısı vs. Bu insanlar artık iyi insanla kötü insanı ayırt edemez hale geliyorlar. Herkese aynı gözlükle baktıklarında da bize yapılan mualmeleden memnun olmuyoruz. Bir taraftan kanunları uygulamayanları yakalayacak bir taraftan da kendine haritanın doğusundan bir yer seçmemk için uğraşacak. Polis içindeki düzgün insanlar da bir süre sonra bu sıkışmışlık içinde kendini kaybediyor, düşünebiliyormusunuz koca teşkilatta doğpru düzgün sohbet edebileceğin iki adam yok. ben polis değilim, dedem başkomiserdi ve en çok ben kavga ederdim. Bu halk bu şartlar altında polisi sevemez ama bunu tek sorumlusu, eğitimsiz, sevgisiz polis memurları değildir.
    şimdi yine bazıları kızacak hep yurtdışında örnek veriyorsunuz falan diye ama şuna dikkat edin. İngiltere polisi dünyada silah taşımayan tek polis. (bildiğim kadarıyla). Nasıl oluyor diye bir düşünün? burada polise yapılan hareketleri Birleşik devletlerde bekçiye bile yapamazsınız, bunu da bir düşünün. Ama bir şikayetiniz olursa o polisin burnundan da getirirler.
    Arkadaşlar hukuğun olmadığı biryerde polis kendi hukuğunu uygular. Artık adam gibi anayasa yapılmalı yoksa bu iş uzar gider..
    Insan paranin sahtesini yapar, para da insanin...
    Ne güzel demiş büyük şair David Guetta: tHe wOrLD is MinE
    http://derinpoker.blogspot.com/

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    79 km hızla radar cezası yedim 115 lira, ben 79 la giderken arkadaki kamyon 120 ile beni solladı bidaha 79 la gidersem en adi olayım dedim yol neyi gösteriyosa onla gitmeye karar verdim, bidaha durursamda namerdim dedim denetlemede, yazsınlar göndersinler evime ben canımı sokakta bulmadım saçmalığın en saçması araba,kamyon,otobüs arkadan 120 yle gelecek ben 70 le altlarında kalıcam oldu.......canımı siz verdiniz saçmalık!!!!!!!!!!!

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    iki yanlış bir doğru etmez.
    at gözlüğünü çıkarıp objektif olmaya çalışalım. 3 senedir motor kullanıyorum kimse arkamdan ceza yazıp göndermedi. iki kere ceza yedim ikisi de keyfe keder. kolluk kuvveti keyfi davranıyor dersen anlarım ama 120 ile ceza yedim dersen anlamam kapı gibi hız sınırı var. aşmayacaksın. eğer aşacaksan sonuçlarına da katlanacaksın.
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Alıntı meharis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iki yanlış bir doğru etmez.
    at gözlüğünü çıkarıp objektif olmaya çalışalım. 3 senedir motor kullanıyorum kimse arkamdan ceza yazıp göndermedi. iki kere ceza yedim ikisi de keyfe keder. kolluk kuvveti keyfi davranıyor dersen anlarım ama 120 ile ceza yedim dersen anlamam kapı gibi hız sınırı var. aşmayacaksın. eğer aşacaksan sonuçlarına da katlanacaksın.
    bu söze katılmıyorum 78 km hızı geçmeyeceksem kural buysa niçin 600 lük motor alayım. 100 lük bile 78 i geçiyor en iyisi bisiklete binmek senin kisi şimdi devlete bol para gerek ota çöpe ceza keserse memurun maaşını ödeyecek

The Dude - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym joymax
    evet üstad neden alıyorsun 600 lük motor madem hız sınırını geçemeyeceksin ?
    peki motosikletlerin hız sınırının düşük tutulmasının sebebini bilen var mı aramızda?
    ben merak ediyorum neden hız sınırımız bu kadar düşük ?
    sebebi sadece hız sınırına uyulmayacağı bilindiğinden devlete gelir kapısı açmak mı?
    can't be worried about that shit. life goes on man.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı acun0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu söze katılmıyorum 78 km hızı geçmeyeceksem kural buysa niçin 600 lük motor alayım.
    Alma!!
    Zorla aldirmiyorlar ki bu motosikletleri.

Simdi 600cc motosiklet kullaniyoruz diye hiz sinirini 220 km/h ye mi çikarsinlar?
    Bunu mu istiyorsun?
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    fz6 fazer, honda xl1000v
    Alıntı Özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun.
    Aslında bu olay senin lehine dönebilirdi ama ödemişsin ya da imzalamışsın makbuzu yapacak bir şey yok.
    Sanırım 120km/s sürati meskün mahalde yaptın bu büyük bir suç ama O Trafik polisi olmayan zaat sana yaptığını yapma hakkına kesinlikle sahip değil ve senin ne sürücü belgeni ne de hüviyetini isteme/alma hakkına sahip değildir.

Trafikten görevli TRAFİK polisi ve Jandarma var başkaları hava - civa
    Ayrıca O Polis Memuru sana yetişebilmek için en az 120km/s hız yapmış!!!!!
    Bu da yasak ve birilerine zarar verebilirdi, sana ceza yazan Polis ona da yazmalıydı. Ama ne diyeceğinizi biliyorum .. onlar biri birine bir şey yapmaz
    nekadar da çok şey bildigimizi zannediyoruz
    1- trafik zabıtasının olmadıgı yerde genel kolluk trafik konularına bakabilir
    2-kaçan şahış 120 ile gidiyorsa kovalayan daha hızlı gitmek zoruda
    3- sehir içi motorunla 130 yap, makaslara gir, 67 tl kesilince niye boyle oldu de dua et polise yakalanmışsın, azrailde yakalayabilirdi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler