Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

polis ve motorsiklet!

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawa...
    dün cem abi polise benim motoru ittirmiş vurdurmuşlar

plaka kuyruk altı, performans egzos var

allah razı olsun kendisinden

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hell24 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gündüzleri çayırova, akşamları karakartal, geceleri alice harikalar diyarında...
    Motosikleti
    azrailden yeni arakladım...
    Alıntı edii adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dün cem abi polise benim motoru ittirmiş vurdurmuşlar

plaka kuyruk altı, performans egzos var

allah razı olsun kendisinden
    aynen öle barboros bulvarında stop etti polis geldi çalışmıyormu diye sordu bende hacım el at şuna vurduralım dedim adam allah razı olsun ikilemeden ittirdi...
    geçen akşamda ehliyet yok plaka yok durdurdular ruhsata baktı devam et dedi...
    bir elin 5 parmağı bir değil...
    I gOt a GaMe To Win...
    eskiden merter vardı şimdi fenerbahçe var...
    drift religion

Motosikleti
    gsxr13000
    suçlu olanın cezası varsa kesilsin buna kimse darılmasın gücenmesin ama neden sivil vatandaşa özür diliyerek söylüyorum havyan muamelesı yapıolar ben buna sinir oluyorum üniforma var dokunamıyoruz diye nedir bu çektiğimiz neden düzgün konuşmuyorlar hep höt höt bi davranış içersindeler neden bu davranış şekilleri ellerine ne geçicek!!! bu böyle uzar giderrrrrrrrrrrrrrrrrr...

akaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1 haftada sadece ist 32541 kişiye trafik cezası kesiliyorsa diyeceek bişey yok

Motosikleti
    honda 1992 cbx 750
    ben polisim ve acımasızca eleştiriyorsunuz ama kendiniz çok doğrumusunuz. tabi bizde de kendini bilmezler var. ben trafikciyim ve akşama kadar neler yaşadığımızı anlatsam inanmazsınız. bu çin malı motorlar yok mu motorculuğu rezil etti. 500 tl ye motor alan motorcu oldu. ayrıca hız limiti şehirler arası yolda 70 km tabiki bunun üzerine çıkan (radarla tesbit edilirse) cezayı yer. birde bizim yerimize kendinizi koyunuz.

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    polis teşkilatına mensup olmuş emekli bir bireyin torunuyum(kadro derece önemli değil ;) ) . Arada konu açarım dedemle o bile düzenin bozukluğundan şikayet ediyor. Kendi zamanında devriye gezmesi gerekirken arabayı kuytuya çekip uyuyan iki polisi yakalıyor iki satır dilekçe ile meslekten attırıyor.
    bir anı daha
    karakola garip fukara geliyor. parasının olmadığını ve memlektine gitmek istediğini söylüyor. tamam diyor . Otogara telefon açıyor 1 kişilik yer ayır yolcu var diyor ama adamın yanında sıkı sıkı tembih ediyor bu adam memleketine gidene kadar göz kulak ol. bizim uyanık vatandaş aklı sıra otobüs parasını cebine atacak ama sert kayaya tosluyor ve diyor ki :
    amirim ben memlekete gitmekten vaz geçtim :D

ee dövermisin sövermisin nazikçe karakoldan kovuluyo tabiki

kişi ahlaklı olmadıktan sonra isterse savcı bürokrat olsun ya da bakan .. Başımızdaki gemicik alıyo , diğeri yumurtacılık yapıo altındaki memurun da yapması normal.
    Balık baştan kokuyor işte ne yaparsın...

dipnot: insanla uğraşılan meslek en zor meslek bence. polislerle muhattap olurken konuşmamıza özen gösterdiğimiz taktirde kolay kolay sorun olmaz kendim yaşayıp gördüm tecrübe ettim.
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

enes_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha RX 135 KİNG(Fıghtıng Spırıt)
    evet haklısınz ama her polis sizn gibi değil yunus polis bana geçn sene an avrat söğdü bişey diyemedim.herkess haddini bilsin

Motosikleti
    KAWASAKI ZXR-900
    Bazı kendini bilmezler her meslekte oluyor malesef üzücü bir olay A.B. girince düzelecek inşallah
    ZXR-900 İLE HAYAT 11.000 DEVİRDEN SONRA BAŞLAR...

yunus_34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz1 fazerr
    Alıntı enes_007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet haklısınz ama her polis sizn gibi değil yunus polis bana geçn sene an avrat söğdü bişey diyemedim.herkess haddini bilsin
    bende bir polis olarak bu yazılanların hiç de doğru olduğunu düşünmüyor ve çok acımasızca eleştirdiginizi düşünüyorum.kimse kimseye kötü muammele keyfi işlem yapamaz heleki günümüz ortamında.arkadaşım madem küfür yedigini söylüyorsun neden hakkını aramayı düşünmüyorsun en basitinden 155 denen tlf var ekibin plakası kodudur(motorun plakası) alır ihbar edersin veya aracın plakasından ekip veya karakol ekibi herneyse bir üst amirine çok rahat çıkarsın oda olmuyor bunlardan bir netice alamayacağını düşünüyorsan bir dilekçeyle adliye ye başvurursun olur biter.diger kurumları bilmem ama emniyetin içinde yapılan ihbarlar veya şikayetler anında degerlendirmeye alınır.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:18 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:10 PM ----------

Alıntı Tequ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kim polisin faydasını görmüş biz görelim
    sen her konuda kendi işini kendin hallediyorsun galiba.burda yazmak için yazıyorsun anlaşılan nasıl olsa sanal ortam istedigini yaz gitsin.emniyet büyük bir camia ve kurum bunun içinde illaki bu meslegi haketmeyen insanlar ve davranışlarda bulunanlar olacak ama bunları emniyetin bütün mensuplarına maletmek yanlıştır. bende zamanında 4 sene gibi bir müddet yunuslarda çalıştım ve sizin gibi düşünen insanların malı, canı için kendimizi tehlikeye atarak motor kullanmak zorunda kaldım ama hiç de şikayetçi degilim.onun için mantıklı eleştirilere açığız saygılar.
    Menfaat yolunda edinilen dostluk,çile yokuşunda son bulurmuş.

Alıntı yunus_34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende bir polis olarak bu yazılanların hiç de doğru olduğunu düşünmüyor ve çok acımasızca eleştirdiginizi düşünüyorum.kimse kimseye kötü muammele keyfi işlem yapamaz heleki günümüz ortamında.arkadaşım madem küfür yedigini söylüyorsun neden hakkını aramayı düşünmüyorsun en basitinden 155 denen tlf var ekibin plakası kodudur(motorun plakası) alır ihbar edersin veya aracın plakasından ekip veya karakol ekibi herneyse bir üst amirine çok rahat çıkarsın oda olmuyor bunlardan bir netice alamayacağını düşünüyorsan bir dilekçeyle adliye ye başvurursun olur biter.diger kurumları bilmem ama emniyetin içinde yapılan ihbarlar veya şikayetler anında degerlendirmeye alınır.
    abi ben motoumu denemek için antep istikametinde yola çıkmıştım . amacım sadece yeni iridyum bujimi ve yağımı deneyip dönmekti. adana istikametinde Başbakanımız konuşma yaptığı için yolu tıkamışlar. ben de antep istikametine doğru gazladım.yol 3 şerit ve önüm bomboş. arkamdan 3 transit connect gelmeye başladı ışıklar yandıktan sonra ben sirenlerini duydum iyice asıldım gaza .arkadan kortej vb araç geliyor zannediyorum bana yetişemezler dedim hem baktım trafik ekibi de değildi. sonra yetişti ve durdurdu ama durdurana kadar bana çaldığını anlamamıştım.o sırada bu 3 çevik kuvvet bir mahallede bıçaklı kavga olmuş 20 kişi arasında oraya yetişmek için gidiyorlarmış . polisler benimde oraya gittiğimi sanmış.
    çevik kuvvet arabaından biri önümü kesti ben durdum halbuki her türlü kaçardım suçlu olsam.zaten hızlı gitmemin sebebi arkadan makam arabası geliyor zannetmemdi .konvoya girmemek içindi.
    sonra polis indi bana neden durdun dedi. ben bir şey demedim önüme baktım.telefonunu ver dedi abi tel im yok yanımda dedim bin arabaya dedi . abi motoru kitleyeyim saati alayım dedim . adam kaba kuvvet ve kaba sözlerle beni arabaya soktu ve dediki . senin motorunu bağlatacağım dedi. yarım saat sonra biraz yumuşadı en küçük cezayı yazmak için bir uyduruk ceza yazdı.

bazen yanlış anlaşılmalar oluyor. benim dediğim bazı polislerin üslubunun bozuk olması

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı yunus_34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:18 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:10 PM ----------

sen her konuda kendi işini kendin hallediyorsun galiba.burda yazmak için yazıyorsun anlaşılan nasıl olsa sanal ortam istedigini yaz gitsin.emniyet büyük bir camia ve kurum bunun içinde illaki bu meslegi haketmeyen insanlar ve davranışlarda bulunanlar olacak ama bunları emniyetin bütün mensuplarına maletmek yanlıştır. bende zamanında 4 sene gibi bir müddet yunuslarda çalıştım ve sizin gibi düşünen insanların malı, canı için kendimizi tehlikeye atarak motor kullanmak zorunda kaldım ama hiç de şikayetçi degilim.onun için mantıklı eleştirilere açığız saygılar.
    burdaki tartışma bir tarafa polis yurdumun insanlarının güven ve sempatisini kazanamamıştır. bu ayan beyan ortadadır, tartışacak bi tarafı yok.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    Şehir içinde 120 ile git, sonra polise laf söyle.. İlginç....
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

celıl ybr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    Şehir içinde hız sınırını aşamaktan öyle davranmıştır sanırsam.Geçmiş olsun!
    İKİTEKER hastalığında tedaviyi bünyem kabul etmiyor

enes_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha RX 135 KİNG(Fıghtıng Spırıt)
    antalyada kaç tene insanın yunus polisler tarafından tekme tokat dövüldüğünü biliyormusunuz.biz ağzımızı açamadık korkuda.evet haklısınız şikayet edebilrdik ama çok uzun iş.her polis anlayıslı değil.madem o kdr motorlara kafayı takıyolar.neden oratalrda sanayi egzosu ile dolsan arablara kavsaklarda lastik yakan araçlara bişey denmiyor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:25 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:24 PM ----------

bu yasta çoğu gençler bu durumlardan dolayı POLİS DÜŞMANI oldu yazık

celıl ybr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Ses Dylan (07)
    Konuyu Toplam 19 Üye okuyor. (14 Kayıtlı üye ve 5 Misafir)
    celıl ybr, tubis, QuerysmaS, bur-k@, izmirli_ua, hao_asakura, reflexiv, osmaniyeli, yunus_34, akaplan, mehmetay18, ENGİN, enes_007, edii

demekki herkesin var bir derdi
    İKİTEKER hastalığında tedaviyi bünyem kabul etmiyor

akaplan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı esatli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben polisim ve acımasızca eleştiriyorsunuz ama kendiniz çok doğrumusunuz. tabi bizde de kendini bilmezler var. ben trafikciyim ve akşama kadar neler yaşadığımızı anlatsam inanmazsınız. bu çin malı motorlar yok mu motorculuğu rezil etti. 500 tl ye motor alan motorcu oldu. ayrıca hız limiti şehirler arası yolda 70 km tabiki bunun üzerine çıkan (radarla tesbit edilirse) cezayı yer. birde bizim yerimize kendinizi koyunuz.
    bir haftada 32541 kişiye ceza yazılmış sence hep insanlarda mı yasada mı yoksa sizdemi

Luxor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 Honda CBF150
    Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim ödediğim vergilerle maaşını alan, görevi benim huzurumu ve güvenliğimi sağlamak olan bir devlet memurunun, yetkilerini kişisel kompleksleri ve egolarını tatmin etmek için kullanması kabul edilemez. Bu tip kendini bilmez insanlar nedeniyle teşkilatın imajı da yerlerdedir zaten. Kimse polisi sevmez, neden acaba? Nedeni belli..

Tamamen katılıyorum.
    Benzer bir söz:
    "Çingeneye silah vermişler, babasını vurmuş."

Seni çok seviyorum Babacığım.Sen her zaman benim kalbimde yaşayacaksın...

tüzemen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA GL1800 2003 ve HONDA FORZA NSS300 2015
    Herkes birileri hakkında atıp utuyor kimisi haklı kimisi haksız eleştirlerde bulunuyorlar. Birkaç kişinin kendini bilmez davranışını tüm camiaya mal ediyorlar ama her iki taraftanda bakıldığı zaman insan daha objektif düşünebiliyor. Ben bile bir motor sevdalısı olmama rağmen kurallara uymayan trafiği tehlikeye sokacak şekilde motor kullanan kişileri bizzat polise şikayet ediyorum.Hele ki şehir içi magandaları dediğimiz egzostunu bağıratarak şehir içinde dolaşan sözüm ona motorcu arkadaşlara ben bile küfrediyorum. Elimden gelse bırak cezayı, motorunu bağlatmak istiyorum.Ha bu arada kimseninde avukatlığını da yapmak gibi bir niyetim yok. Bugüne kadar 1 veya 2 polis dışında durdurupta kötü muamele eden bir trafik polisine rastlamadım. Onları da gençliğine ve tecrübesizliğine yordum.Belinde silahla üstünlük sağladığını zanneden zavallılara benzettim. Ama bunu da tüm polis camiasına maletmekte yanlış olur.Kültür meslesidir bu.ve insanın kendi içinde var olan bir kültürdür karşıdaki insana karşı davranış biçimi.
    O yüzden gereksiz yere genelleyipte kimseyi yerden yere vurmayalım.Biraz daha gerçekçi olup sırf yazmış olmak için yazmayalım.
    Okuyoruz burda yok şu kadar süratle polisin önünden geçtim yok plakayı gizledim hava attım marifetmiş gibi sanki överek bunlar da işte kendini bilmezlerdir ama bunu da genelleyemeyiz herkes kuralları ihlal ediyor diye.

EĞİTİM ŞART

Moderatör Ergin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
     MT Site yönetimi uyarı mesajı.
    Uyarı Sebebi:  Arkadaşlar yaptığınız eleştirilerde öncelikle seviyeye dikkat edelim.Eleştirinin dozunu kaçırmadan önce yasal yükümlülükleri göz önünde bulunduralım.Site kurallarına aykırı olan mesajlar silinmiştir..
     Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari degistirme ve silme hakkina sahiplerdir.
     Foruma üye olan herkes forum kurallarını kabul etmiş sayılır.
     Forum Kurallarını okumak için tıklayın..
     Şikayetleriniz için tıklayın
    YÜRÜYEN BİR APTAL OTURAN İKİ AKILLIDAN DAHA ÇOK YOL ALIR

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    "böyle başa böyle tarak" tabiri geldi aklıma
    polisle sıkıntı yaşayan hiç kimsenin durum gereği %100 haklı olduğunu sanmıyorum; yalandır.
    hiçbir polis (kıl bir insan tipi olsa dahi) haybeye vatandaşı bunaltmaz, bu nal ta maz.
    o yüzden iğneyi kendinize batırın çuvaldızın sırası gelir.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler