Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

2. el scoter aldım bakım yardımı lütfen

Motovento
    REKLAM ALANI

arkadaşlar motorumun yağını vb benzeri bakımlarını kendim yapmak istiyorum servise para kaptırmak istemiyorum bana yardımcı olurmusunuz kendi imkanlarımla hangi bakımlarını yapabilirim yağını ne zaman değiştirmeliyim motorum yaklaşık 6000 de şu anda bi sorun yok 125 lik bir scoter 90 a kadar çıkıyor bir problemim yok ama bakımlarını kendim yapmak istiyorum yardım lütfen

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    snaken - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial zc
    ben biraz pipirikliyim 500 de bir yag degiştiriyorum kafama göre motoru dagıtıyorum vidaları sıkıp toplamaya çalışıyorum garantisi filanda var ama ugraşmak zevk li oluyor sende kafana göre dagıt topla becerebilirim diyorsan inanki seevistekiler senin yaptıgının fazlasını yapmıyorlar ümraniye mondi servisi dövücektim ustayı nerdeyse
    OTOBÜSCÜ DEYİLİZKİ HOSTESİMİZ OLSUN

dağıtıp toplaması sorun değilde bana teknik bilgi verebilir misin yağ değişimi vb konularda

Baltassar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 250
    Öncelikle Hayırlı Uğurlu Olsun
    Arama Yaparsanız Renkli Resimli Bolca Anlatımlar Bulursunuz Konu İle İlgili
    Şimdiden Kolay Gelsin
    Imza mi?? Nereye Atayım

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    Hava filtresi, buji, motor yağı değişimlerini kendin kolaylıkla yapabilirsin. Motorun ihtiyacı olduğunda karbratör temizliği, sibop ayarı, aktarma kayışı, difransiyel yağ değişimi elinden gelirmi bilemem ama elinden gelirse bunlarıda sen yapabilirsin. Ön arka fren balatası değişimi, vakti geldiğinde varyatör kiti değişimini yapabilirim dersen ne mutlu. Kayışı 6000 de bir değiştir veya değiştirt. Motor kaç km de bilemiyicem ama fren balataları, varyatör kiti en az 10 -12 bine kadar gider. Yağ değişimi zaten çok basit ve yağ değişiminde 700-800 km yi geçme. Küçük cc scooter sınıfı çok çabuk yağ kirletiyor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:57 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:56 AM ----------

İlgilendiğin veya öğrenmek istediğin konu başlığı sitede mutlaka vardır.

yamahasülo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ford fokus
    servisine giderseniz başınız ağrımaz derim ben
    mobilyette + panter 105+ asya motor150 +yamaha YBR125 opel astra ford fokus inşallah cbr 250 yamahasülo

Alıntı Baltassar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle Hayırlı Uğurlu Olsun
    Arama Yaparsanız Renkli Resimli Bolca Anlatımlar Bulursunuz Konu İle İlgili
    Şimdiden Kolay Gelsin
    arama yaptırdım ama birşey bulamadım bana daha detaylı yardımcı olurmusuN??

t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    Alıntı snaken adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben biraz pipirikliyim 500 de bir yag degiştiriyorum kafama göre motoru dagıtıyorum vidaları sıkıp toplamaya çalışıyorum garantisi filanda var ama ugraşmak zevk li oluyor sende kafana göre dagıt topla becerebilirim diyorsan inanki seevistekiler senin yaptıgının fazlasını yapmıyorlar ümraniye mondi servisi dövücektim ustayı nerdeyse
    işine karışmak gibi olmasın ama motoryağlarının hepsi çok ısıdan dolayı özelliklerini yitirir motorla uzun yol yapıyosan 500 km de yağ değiştirmen iyi çünkü uzun yolda motorun parçaları ısınıyo.....çoğu kişi şunu der yağ kararmış bu yağdan hayır gelmez yağın özellikleri yitirdiğini yağı elliyerek yani baş parmağınla işaret parmagını birleştirerek sonra yavaşca ayırarak anlarsın eğer parmaklarını ayırdığında yağ uzuyosa sorun yok ama uzamıyosa hemen bırbırınden ayrılıyosa o yağ özelliklerini yitirmiştir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler