Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Kontra tekniği ile yatırma açısı

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaslar motoru kontra tekniği ile yatirdiğimizda yatirma açisi neye bağlidir yani kayip düşmememiz için ne kadar yatirabiliriz. Acikcası virajlarda kayma korkusu yüzünden pek yatiramiyorum ve bu yüzden de pek iyi viraj alamiyorum.motorum honda cbf150 bilgisi olan arkadaslar yardim ederseniz sevinirim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    -HK- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    lastikler çok önemli.. galiba düşmeden tam olarak öğrenilmez

one - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600f
    ne kadar iyi lastiklerin varsa o kadar iyi viraj alırsın,kontrayla lastiklerin limitlerine kadar yatırılabilirsin limiti aştığında yerdesin zaten :D deneyerek öğrenirsin bunu yattıkça motorun tepkisi değişir son haddelere geldiğinde lastiğin artık yolu tutamayacağını anlarsın ve durumu kontrol altında tutarsın.
    www.grafela.com | bilişim & tasarım & fotoğraf

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Rmz Kalipso 100
    Çakıllı Yollarda Deneme!!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    motorunuz nedir? bazı motorlarda (özellikle race'lerde) ayaklığın ucunda sivri topuzlar vardır. o topuzlar yere sürtene kadar yatabilirler ki bu inanılmaz bir açıdır ama tabii bu viraj açısına, hıza, yol kaplamasına vs. bir çok kritere göre değişkenlik gösterir...

duymazay11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asyamotor 2005-İJE sepetli motor 79
    Asfaltın durumuda çok önemli.Ben şahsen aynı viraj adefalarca aynı şekilde girmeme rağmen bir sefer altımdan motor kaydı giddi.Arkamdaki yolcuyada mahna buldum.Sonuşta skoter bu nerede yatacağı belli olmuyor.

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    Düşmeden öğrenilmez diye bir şey yok.Limiti aştığında düşmezsin.Lastikler artık yolu tutamaz hale gelir, inceden atar.Ozaman motoru dik konuma getiremezsen yerdesin.Lastik limitleri lastiğin kalitesi ve yol şartlarına göre değiştiği gibi kalınlığı da çok büyük etkendir.Gayet ince lastiklere sahip olan CBF150 ile motoru çok da yatırmaman taraftarıyım.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:15 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:13 PM ----------

kontrayla lastiklerin limitlerine kadar yatırılabilirsin
    Limitlere yatırmanın kontra ile alakası yoktur.Kontra sadece size kolaylık sağlayan bir tekniktir.Kontra kullanmadan da lastiğin limitlerini zorlayabilirsiniz.
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

Motosikleti
    Ducati Monster 696+
    buraya bir bak istersen

http://www.motosiklet.net/forum/suru...a-teknigi.html

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:26 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:25 PM ----------

Alıntı Tequ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Düşmeden öğrenilmez diye bir şey yok.Limiti aştığında düşmezsin.Lastikler artık yolu tutamaz hale gelir, inceden atar.Ozaman motoru dik konuma getiremezsen yerdesin.Lastik limitleri lastiğin kalitesi ve yol şartlarına göre değiştiği gibi kalınlığı da çok büyük etkendir.Gayet ince lastiklere sahip olan CBF150 ile motoru çok da yatırmaman taraftarıyım.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:15 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:13 PM ----------

Limitlere yatırmanın kontra ile alakası yoktur.Kontra sadece size kolaylık sağlayan bir tekniktir.Kontra kullanmadan da lastiğin limitlerini zorlayabilirsiniz.
    cok dogru.........

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Benim motorda orta ayaklık sürtmeye başladığında aha diyorum limitteyiz
    Ama öğrendiğim kadarı ile limitlere geldiğinde carrt diye motor altından kaymıyor..denge kaybını sen anlarsın..

Genede ıslak, mıcırlı, asfalt olmayan, ters eğimli virajlarda denememeye çalış..

kendini güvende hissetdigin kadar yatır motoru gerisi boşdur.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawa...
    bu aleti ne kadar hırçın kullanırsan seni üstünden atması o kadar çabuk olur.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    Alıntı osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motorda orta ayaklık sürtmeye başladığında aha diyorum limitteyiz
    Ama öğrendiğim kadarı ile limitlere geldiğinde carrt diye motor altından kaymıyor..denge kaybını sen anlarsın..

Genede ıslak, mıcırlı, asfalt olmayan, ters eğimli virajlarda denememeye çalış..
    zat o kadar yatıyomu yahu hiç denemedim, cesaret edemedim, gerekte duymadım
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Lastiğine tebeşir ile enine çizgiler çiz ve bol virajlı bir yolda deneme sürüşü yap. Tebeşir çizgilerinin silinmeye başladığı noktadan , lastiğin sonuna kadar daha yatırma payın var demektir. Tekrar çiz , tekrar dene ve sınırlarını gör. Fakat bunları imkanın varsa trafiğe kapalı bir alanda dene, yoksa çok tenha yollarda dene.
    TanerErbay bunu beğendi.

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zat o kadar yatıyomu yahu hiç denemedim, cesaret edemedim, gerekte duymadım
    Valla grup sürüşünde viraj alırken mecburen yatırıyordum..2-3 sefer gaaarrrç diye ses geldi

scooter olmayan motorlar daha fazla yatıyor tabi..

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorun viraj alırken yatabileceği max açıyı belirleyen bir çok faktör vardır.. aklıma gelenleri listeliyim

1)lastiğin
    2)hızın
    3)satıh (Islak, kuru, sıcak soğuk asvalt toprak veya mıcır)
    4)kabiliyetin veya tecrüben
    5)motorunun cinsi (sukutır, enduro, race)
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

chopper_77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX 150
    ya kardeş nasıl bir sorudur bu allah aşkına onu sen hissediceksin motoru ne kadar yatırman gerekior ayrıca nasıl bi yol bu yola göre değişir çakıllıysa yatırma zaten yatırmaya teşebüs ettigin an düşersin viraja kaçla giricen hıs kesmeden direk yatırarak giricem diosan hayyal eselah allah rahmet eğlesin ONU SENİN HİSSETMEN LAZIM KARDEŞ BENCE ÖLE

Motosikleti
    600f

kontra kullanmadan acemi bir adam limitleri nasıl zorlayacak? ben kontra kullanarakta kullanmadanda lastikleri rahatlıkla bitrebiliyorum ki kontrayla bu işin ne kadar kolay oldugunu bildiğimden bunu önerdim.Kuru sıkı atmadım

alemdar2442 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Zamanla kendin düşe kalka öğrenirsin
    Bazen ben çift kişiyle motor sürerken motoru çok yatırdığımı söylüyorlar bense bunun sıradan bişey olsuğunu söylüyom (ama arkada oturan kişi kendini sıkmassa). Tabiki zeminden zemine fark var. İyiki var bu motor korumanıkları yoksa halim duman ...

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    Alıntı one adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kontra kullanmadan acemi bir adam limitleri nasıl zorlayacak? ben kontra kullanarakta kullanmadanda lastikleri rahatlıkla bitrebiliyorum ki kontrayla bu işin ne kadar kolay oldugunu bildiğimden bunu önerdim.Kuru sıkı atmadım
    Ben kontra tekniğinden bi haber olduğum dönemlerde limitleri zorlayabiliyordum.Söylediğim gibi, kontra tekniği sadece ve sadece motosikleti daha az güç kullanarak ve daha seri bir şekilde yatırmanızı sağlar.Bu teknik kullanılmadan da motosiklet yatırılır ve hatta limit bile zorlanır
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

Motosikleti
    600f
    Ben kontra tekniğinden bi haber olduğum dönemlerde limitleri zorlayabiliyordum.Söylediğim gibi, kontra tekniği sadece ve sadece motosikleti daha az güç kullanarak ve daha seri bir şekilde yatırmanızı sağlar.Bu teknik kullanılmadan da motosiklet yatırılır ve hatta limit bile zorlanır
    anlamamk için uğraşıyormusun hocam?dediklerimi zaten tekrar etmişsin ben kontrasız lastik bitirilmez demedim ki.Ve kontrayla yumuşak hamurlu iyi ısınmış lastiklerle motoru sağını solunu asfalta sürtebilirsin.Önce arka lastik biter sonra ön sonra artık neresi müsaitse orasıda yere değer

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler