Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Avrupa Turu

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YAMAHA MAJESTY 400
    Arkadaşlar temmuz ortasında eşimle birlikte avrupaya doğru tura çıkmayı düşünüyorum.İstikamet Yunanistan-İtalya-Fransa-Almanya-Çek-Avusturya-Macaristan-Türkiye...Böyle bir tur için önerileriniz nelerdir?.Motorum Yamaha Majesty 400.İşlemler konusunda nasıl bir prosedür takip etmeliyim.Önümde 1,5 ayım var işlemler için(vize,pasaport vs.). Ayrıca çadırda kalmayı düşünüyoruz çoğu zaman. Sanırım bu ülkelerde belli yerlerde kamp alanları varmış, bu konuda da bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bu tip geziler için çok planlı olmak gerekiyor her türlü ekipmandan ihtiyaçtan tutunda belgelere vs. yani bir ülkede vize sorunu vs. çıkarsa başınız ağrır koşuşturmacada bu konuda daha önce tecrübesi olanlar zaten yazarlar konuyu görünce.

siyahatmaca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM HD 200 EVO
    Bizden ancak bir dua; Allah yardımcınız yar ve yardımcınız olsun.
    Yollar size, sizler Allah'a emanet.....

a vagrant - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere XT660 ZA
    Alıntı pnkflyd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar temmuz ortasında eşimle birlikte avrupaya doğru tura çıkmayı düşünüyorum.İstikamet Yunanistan-İtalya-Fransa-Almanya-Çek-Avusturya-Macaristan-Türkiye...Böyle bir tur için önerileriniz nelerdir?.Motorum Yamaha Majesty 400.İşlemler konusunda nasıl bir prosedür takip etmeliyim.Önümde 1,5 ayım var işlemler için(vize,pasaport vs.). Ayrıca çadırda kalmayı düşünüyoruz çoğu zaman. Sanırım bu ülkelerde belli yerlerde kamp alanları varmış, bu konuda da bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim..
    Şimdiden hayırlı yolculuklar. Yabancı diliniz varsa, bu siteye üye olun ve aşağıdaki iki linke yazın. Size yardım edecek birsürü motosiklet sürücüsü çıkacaktır. Yunanistan ve Almanya hakkında birşeyler öğrenebilirim. Kamp alanları, gezilecek görülecek yerler,vb...
    http://www.advrider.com/forums/forumdisplay.php?f=58
    Ayrıca GPS'iniz varsa buraya da yazıp gezilecek görülecek yer kayıtları, kamp ve müze noktalarına ulaşabilirsiniz.
    http://www.advrider.com/forums/forumdisplay.php?f=44

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı siyahatmaca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O bizden değil de senden bir yardım olmuş..

Uzun yol alacak listeesi için;

İlgili başlık için;
    Tıkla

Kazasız belasız olur umarım

S40 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monero Angel
    osbourne birde bunları içinde barındırabilecek bi karavanda ekleseydin :D

avr turuna gitmek için motordan inanılmaz anlamak gerek
    ne kadar sağlam ve kaliteli bi motorun bile olsa nerde ne yapacağı belli olmaz.
    en büyük dişliyi açabilecek şekilde anahtar takımın bile olmalı aracında

birde dublex lastiklerin deliğini kapatan spreyler var. çok etkili 3-5 kez kullanabiliyosun.
    patlamalarda ne yapacaksın yoksa. lastik tabi yarılırsa bişi yapamaz ama
    en azindan çivi deliğini kapatır..10-15 tl 2 adet bulundurun
    ama yedek jant ve lastikte alsan tabi motora monte edebilirsen onuda al derim.

tabi yollarla ilgili hiç bi fikrim yok.avr yapmadım henüz..

edindiğin tecrübeleride burda paylaşırsan
    bizimde işimizi kolaylaştırırsın bi gün avr turu atmaya niyetlenince
    hayırlı yolculuklar..
    Everybody can't be motorcylyst...!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Ride turkey sitesinde ayrıntılı bılgıler var

t00t - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf250 vardı,Şimdi yok
    evet inşallah

Motosikleti
    YAMAHA MAJESTY 400
    teşekkürler arkadaşlar bilgiler ve dilekler için. ama belge konusunda bi cevap bulamadım. ben bi ara bu sitede görmüştüm alınması gereken belgeler gibi sinden bir topik. yani ben önce nereye başvurmalıyım, bu tur için vizeyi nereden alacam.. teşekkürler.

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    teşekkürler arkadaşlar bilgiler ve dilekler için. ama belge konusunda bi cevap bulamadım. ben bi ara bu sitede görmüştüm alınması gereken belgeler gibi sinden bir topik. yani ben önce nereye başvurmalıyım, bu tur için vizeyi nereden alacam.. teşekkürler.
    ya gidecegin her ülkeden ayrı ayrı vize alcaksın yola cıkmadan yada şengen vizesi alcaksın ve bütün avrupayı tek vizeyle dolasacaksın..şengen nerden nasıl alınıyor bilgim yok arastırırsan bulursun sanırım..
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

Motosikleti
    YAMAHA MAJESTY 400
    Arkadaşlar vizemizi aldık..Yarın sabah 8 de(4temmuz09) eşimle tek motor olarak yola çıkıyoruz. Rotamız - YUNANİSTAN-İTALYA-FRANSA-ALMANYA-ÇEK C.-AVUSTURYA-MACARİSTAN-ROMANYA-BULGARİSTAN-TÜRKİYE!.. Genellikle kamp alanlarında çadırda kalmayı planlıyoruz. Sanırım 10.000 km lik bir yol bizi bekliyor . Umarım sağ salim dönüp izlenimlerimi aktarırım.Kendinize iyi bakın...

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    bol şans dikkatli olun fotografları beklıyoruz
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    4 gözle takip ediyorum yolculuğunuzu. Allah kaza bela vermesin. İyi yolculuklar.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    +1 Hayırlı yolculuklar.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Arkadaşlar vizemizi aldık..Yarın sabah 8 de(4temmuz09) eşimle tek motor olarak yola çıkıyoruz. Rotamız - YUNANİSTAN-İTALYA-FRANSA-ALMANYA-ÇEK C.-AVUSTURYA-MACARİSTAN-ROMANYA-BULGARİSTAN-TÜRKİYE!.. Genellikle kamp alanlarında çadırda kalmayı planlıyoruz. Sanırım 10.000 km lik bir yol bizi bekliyor . Umarım sağ salim dönüp izlenimlerimi aktarırım.Kendinize iyi bakın...
    Yolunuz açık olsun
    Bu ülkeler arasından düşündüğüm yunanistan başta olmak üzere almanya ve italya .Yunanistana günübirlik vizesiz gidişin yolunu bulsam durmayacam hiç ama,sanırım sadece günübirlik turlarla gidilebiliniyormuş

Motosikleti
    DUCATI 1198
    butun avrupa ulkeleri tr pasaportuna vize ister ama birkere avrupa sinirindan gectinmi gumruk kalkar kimse birsey sormaz sadece yolda polis durdurursa evrak sorar.sahsen ben olsam sadece bir vize alir obur ulkeleri de gezerim ama bunu unutma konaklama cok pahali butceni ikiye katla yada 3 e oyle cik.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GT 250 Comet '08
    GÜMRÜKLERDEN GEÇİŞ KARNESİ (TRİPTİK)

Bu belge, Türkiye'de kayıtlı olan taşıtların, yurtdışına yapacakları yolculuklar için bir yıl süre ile verilir.

Bu karneyi alabilmek için, taşıt ruhsatının aslı ve kimlik fotokopisi yeterlidir.

Taşıtı, sahibinin dışında birisi yurtdışına çıkaracak ise, noter vekaletnamesi gereklidir.

Şirket araçlarında, şirket sahibi yada yetkilisi yurtdışına çıkacak ise şirket imza sirküleri, yetki belgesi, kimlik, onların dışında birisi çıkaracak ise, bu evraklar ile beraber yine vekaletname gereklidir.

MOTOSİKLET-OTOMOBİL/MİNİBÜS 74.000.160 TL

ULUSLARARASI SÜRÜCÜ EHLİYETİ
    Bu belge, dünyadaki herhangi bir ülke tarafından verilmiş olan Sürücü Belgesinin aslı ve 2 adet resim ile kolayca alınabilir. Ücreti 209.999.800 TL’sı dır.
    * 1. notu okuyunuz.

Ancak Uluslararası Ehliyetler bir yıl süre ile verilebildiği için, ibraz edilen ehliyetlerin de, talep edileceği gün itibarı ile, en az bir yıl geçerliliği bulunması gerekir.

Yabancı dillerdeki ehliyetler için, konsolosluk veya büyükelçilik tercümesi şartı aranır.

Uluslararası ehliyetler verildiği ülkede geçerli değildir.

Not 1 : Devletin malî mevzuatı gereği, her sene başında, Uluslararası Ehliyetlerin harç bedelleri yeniden belirlenmektedir. Aynı mevzuat gereği, Uluslararası Ehliyetlerin ikinci kez alınması halinde, harç pulu miktarı düşeceğinden bu indirimden yararlanmak isteyen sürücülerin, eski Uluslararası Ehliyetlerini Kurumumuza iade etmesi gerekecektir. Ücreti 115.899.800 TL’sı dır. (Geçerliliği en az 1 yıl olan yabancı ülke ehliyeti veya Türk ehliyetinin aslı ve 2 adet resim ile beraber.)

Not 2 : Uluslararası Ehliyetler, buna ait sözleşmeyi onaylamış olan pek çok dünya ülkesinde geçerlidir. Bunun tek şartı, o ülkede turist olarak bulunmak ve daimi ikametgâhı olmamaktır. ABD bu sözleşmeyi onaylamamış az sayıdaki ülkelerden biridir. Ancak ABD’de trafik konusu eyaletlere bırakılmış olduğundan, bazı eyaletler, Uluslararası Ehliyetleri kabul etmekte, yani trafik kontrollerinde bir tolerans göstermekte, bazı eyaletler ise kendi lokal ehliyetini verirken, sürücüyü ayrıca imtihan etmemek gibi kolaylıklara gitmektedir

ULUSLARARASI TAŞIT BELGESİ
    Bu belge, Türkiye'de kayıtlı taşıtların, yurtdışında mülkiyetinin ve özelliklerinin tevsiki amacı ile, uluslararası dillerde verilir. Ruhsat bilgileri istenmektedir.
    Ücreti 43.011.000 TL’sı dır.

ULUSLARARASI TRAFİK SİGORTASI (GREEN CARD)

Yalnızca Avrupa ülkelerinde istenilen bu sigorta, karşı tarafa verilen zararları karşılar.
    Zorunlu trafik sigortası poliçesi, araç ruhsatı ve vergi numarası gereklidir.

15 günlük (84 Euro),
    1 aylık (105 Euro),
    3 aylık (189 Euro),
    5 aylık (273 Euro),
    6 aylık (315 Euro) ,
    1 yıllık (420 Euro)

Bu arada Uluslararası Ehliyette değişiklik olmuştur.
    Uluslararası Ehliyetlere, Güvenlik Hologramı uygulaması başlamıştır. Üzerinde 2 adet hologram bulunmayan Uluslararası Ehliyetler geçerli değildir.

Yurt dışına çıkışta istenen belgeler yukarıda yazılı olanlardır. Ancak bunlar tartışmaya açık. Yurt dışına çıkan arkadaşlarımız bu belgeleri çıkarıyorlar ancak gerekliliği gereksizliği bir çok defa tartışılmıştır. Kimi Uluslararası Ehliyetin hiç sorulmadığını söylerken kimileri de sorulduğunu iddia ediyorlar. Ancak bu belgeler içinde Triptik, Green Card, Uluslararası Taşıt belgelerinin sorulduğunu iyi biliyorum. Sadece tek emin olmadığım Sürücü Ehliyetinin gerekli olup olmadığı.

Geçmiş dönemde bir arkadaşım yurt dışına çıkarken bu sürücü ehliyetinin önemi hakkında yada gerekliliği hakkında Turing'e yazdığı yazıya cevabına aşağıya aktarıyorum sanırım buradan ne denmek istediğini anlar yada ona göre hareket ederiz.

Araçla yurtdışına (avrupa yönüne) çıkılması durumunda, türk gümrüğü ve gideceğiniz ülkeler için gerekli olan belgeler ve alım şartları:

* Triptik Karnesi: Ruhsat aslı, kimlik fotokopisi, 70.000.000 TL

* Uluslararası Ehliyet: 2 resim, ehliyet aslı, 209.000.000 TL

* Green Card Sigortası: Ruhsat aslı, trafik poliçesi, vergi numarası,

78 Euro (15 günlük), 105 Euro (1 Aylık)

Uluslararası Ehliyet almanızı tavsiye ederiz ancak, bazen Yunanistan makamları zorluk çıkarabiliyor. O yüzden Yunan gümrüğünde problem çıkarsa, Türk gümrüğünde bulunan İpsala Büromuza dönüp işlemi yapabilirsiniz.

Bunun yanında aklıma geldi onuda belirtmek istiyorum. Bazı motorlarda performans egzosu vardır. Bu belli bir db ses verir. Bazı ülkelere giriş yaparken özellikle orjinallerle yolculuk yapılmasını öneririm.

Vizeyi söylemeye zaten gerek yok ancak aldığınız vize ile transit geçiş yapacağınız ülkeler var ise pasaport sürenizin en az 6 ay geçerliliği olmalı aksi taktirde transit vizede problem yaşarsınız. Aman ne olacak problem olurda vermezlerse o ülkedeki Türk Konsolosluklarında temdit yaptırırım diye asla düşünmeyin hem zorluk çekersiniz hemde ilgi göremezsiniz. Orada ne yazıkki Konsollosluklarımız beklediğiniz hizmetleri vermezler. Tüm gezi boyunca olumsuzlukları düşünerek ona göre hareket etmelisiniz. Bir olay olduğunda başka ülkelerin Konsoloslukları vatandaşına hizmet vermek için uğraşırken ülkemizin konsoloslarını ne yazıkki bulamayabilirsiniz

umarım yardımcı olur şimdiden iyi yolculuklar.

Motosikleti
    YAMAHA MAJESTY 400
    Arkadaslar yolculuk super gidiyor. Su an Igomenitsia dayiz aksam da vapurla Brindisi(italya) ye gececegiz.Dun Selanik de kaldik,bir kamp yerinde.Geceligi 16€(2 kisi). Sabahda Selanik i dolasip yolumuza devam ettik.Yollar konusunda agzim acik kaldi. Super otoyollar var arkadaslar.Gazi hic kesmeden ortalama 130-140 km hizla istediginiz yere cabucak variyorsunuz. Insanlar cok dostca karsiliyorlar Yunanistanda, zaten girdigim ilk iki benzinlikte herkes turkce biliyordu.Yiyecek konusu da Turkiyeyle ayni. Hele kaldigimiz Mothonie bolgesi ayni buyuk ada gibi! Yunanistan da fazla kalmadik cunku burasi bizim icin italya ya bir gecis gorevi goruyordu.Zaten dibimizde istedigimiz zaman gelebiliriz ve bi dahaki sefere Atina icin kesin gelecegiz. Simdilik bu kadar umarim yolun devami da guzel gecer ve ben de size yazarim...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:54 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:48 PM ----------

Bu arada fotograf nasil ekleniyor.Yazarsaniz ben de bi daha ki sefere fotolari eklerim.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Italya'dan Fransa'nin kuzeyine dogru geçmek niyetindeyseniz, benim buradan geçme ihtimaliniz var.
    Hatta ozellikle Paris rotaniz varsa, mutlaka benim buradan geçeceksiniz.
    Ugrayin bir kahvemizi için.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    size hayırlı yolculuklar ALLAH kaza bela vermesın yolunuz acık rüzgarınız hiç kesilmesin sağ salim vatana dönmenizi ayrıca bol bol resım eklemenizi dilerim

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler