Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

Haydi arkadaşlar.Akaryakıt zammına tepkimizi gösterelim.

Motovento
    REKLAM ALANI
    asivezor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    altımda scooter hayalimde 600 f
    Alıntı askon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kımseye yararı derğil zararı olur bıde bceza yersın kötü foğraflanırsın fıkır benım fıkrım değil ama mantıklı bi düşünsenıze atıyorum 5 şirket var ama biri iş yapıyor diğerleri avanak avanak sinek avlıyor masraflarını bile ödeyemıyor rekabetten fıyatı cekmezlermi aşagıya
    peki o sinek avlayan petrol istasyonları acaba fiyatlarını aşagı çekse çekse ne kadar çekecek zaten %5 karla satış yapıyorlar.

bunun anlamı litresi 3.30 olan benzinin nihai dagıtıcı istasyona giriş bedeli 3.10 lira

burada %67 vergi koyan pardon satılan her litrede % 67 si ni vergi alarak halkını vampir gibi kemiren hükümeti proesto etmek lazım. benzin almamak kontak kapatmak bunlar boş işler diyelimki 1 ay büün araçlar kontak kapattı. ne degişecek ki. sonuçta indirim felan olmaz hayat normale döndügünde o bir ayın da acısını çıkarırlar. önemli olan petrol ürünlerinin artık ekmek gibi su gibi temel ihtiyaç haline geldigi günümüzde bu işten fahiş kar elde eden hükümet yetkililerini koltuklarından etmek ve bu zihniyete sahip bir partiyi tarihe gömmektir.

şimdi diyeceksiniz ki hangi parti gelse yine aynı şey olacak. önemli olan zihniyetin degişmesidir. yoksulluk çeken bir halka kömür yardımı yapmak yerine iş olanagı yaratmak uzun vadede çok daha etkili bir çözümdür. ancak günü kurtarma ve siyasete dini alet ederek şov yapan siyasetçiler oldugu sürece bu ülke asla medeniyetler seviyesine ulaşmaz.

devlet halk için vardır ve böyle olmalıdır.

bizde ise tam tersi.
    devletin zorunlu görevleri nelerdir.

1-asayiş can ve mal güvenligi.
    2-saglık hizmeti.
    3 egitim hizmeti.

bunların yanı sıra beslenme barınma eşitlik bunların hepsi anayasada mevcuttur.

bu ülke bir cumhuriyettir ve başka güçlerin kurdugu bir sözde cumhuriyet degildir.

bu ülkede hakkı gasbedildigi için kaç kişi mahkeme yoluyla hakkını arıyor. ancak zengin olan avukat tutabiliyor.

adaletin terazisinin bir kefesi parası olana daha agır çekiyor.

verginin vergisini alan bununlada yetinmeyip gün aşırı nerden nasıl vatandaşı yolarız onun hesabını yapan çalışana hakkını vermeyen göstermelik hiçbir işe yaramayan yollar yapıp topladıgı o kadar vergiye ragmen para karşılıgında kullandıran bunlar yetmiyormuş gibi olur olmaz yere radar atıp vatandaşı yolmaya çalışan başka bir hükümet varmıdır.

dar gelirli vatandaş geçim sıkıntısını aşmak için eşinden dostundan borç alıp ödeme zamanı geldiginde nasıl mahçup oldugunu ancak yaşayan bilir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    Alıntı asivezor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki o sinek avlayan petrol istasyonları acaba fiyatlarını aşagı çekse çekse ne kadar çekecek zaten %5 karla satış yapıyorlar.

bunun anlamı litresi 3.30 olan benzinin nihai dagıtıcı istasyona giriş bedeli 3.10 lira

burada %67 vergi koyan pardon satılan her litrede % 67 si ni vergi alarak halkını vampir gibi kemiren hükümeti proesto etmek lazım. benzin almamak kontak kapatmak bunlar boş işler diyelimki 1 ay büün araçlar kontak kapattı. ne degişecek ki. sonuçta indirim felan olmaz hayat normale döndügünde o bir ayın da acısını çıkarırlar. önemli olan petrol ürünlerinin artık ekmek gibi su gibi temel ihtiyaç haline geldigi günümüzde bu işten fahiş kar elde eden hükümet yetkililerini koltuklarından etmek ve bu zihniyete sahip bir partiyi tarihe gömmektir.

şimdi diyeceksiniz ki hangi parti gelse yine aynı şey olacak. önemli olan zihniyetin degişmesidir. yoksulluk çeken bir halka kömür yardımı yapmak yerine iş olanagı yaratmak uzun vadede çok daha etkili bir çözümdür. ancak günü kurtarma ve siyasete dini alet ederek şov yapan siyasetçiler oldugu sürece bu ülke asla medeniyetler seviyesine ulaşmaz.

bizde ise tam tersi.

2-saglık hizmeti.
    3 egitim hizmeti.

bu ülke bir cumhuriyettir ve başka güçlerin kurdugu bir sözde cumhuriyet degildir.

bu ülkede hakkı gasbedildigi için kaç kişi mahkeme yoluyla hakkını arıyor. ancak zengin olan avukat tutabiliyor.

verginin vergisini alan bununlada yetinmeyip gün aşırı nerden nasıl vatandaşı yolarız onun hesabını yapan çalışana hakkını vermeyen göstermelik hiçbir işe yaramayan yollar yapıp topladıgı o kadar vergiye ragmen para karşılıgında kullandıran bunlar yetmiyormuş gibi olur olmaz yere radar atıp vatandaşı yolmaya çalışan başka bir hükümet varmıdır.

dar gelirli vatandaş geçim sıkıntısını aşmak için eşinden dostundan borç alıp ödeme zamanı geldiginde nasıl mahçup oldugunu ancak yaşayan bilir.
    Sonuna kadar katılıyorum,TEŞEKKÜRLER...
    AKILLI OLALIM;DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BU MÜKEMMEL COĞRAFYAYA,TÜRK İNSANINA VE TÜRK'LÜĞE SAHİP ÇIKALIM.100 YILI AŞKIN SÜRDÜRÜLEN TÜRK ULUSUNU BÖLMEYE YÖNELİK OYUNLARA ALET OLMAYALIM.HEPİMİZ KARDEŞİZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

Maverick35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki VN800- 2003
    Benzin zammı kötü oldu.
    Ama, gönlüm isterdi ki; İzmir ve çevresinde benzinin litresi 10-20 TL olsun, motorlu araca binen binmeyen belli olsun.

BerKToprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HİLTİ
    Benzini boykot ediyorum artık mazot alacam :D
    Yolver gitsin .

canercamalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    kopyala yapıştıur yaptık hyadi bakalım inş güzel cevaplar alabilir ve isteğimizi yaptırabiliriz
    ۞۞۞۞Drift Religion۞۞۞۞ GT 250RR

emrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Arkadaşlar hemen bütün yanıtları okudum ve şunu anladım ki hiçbirimiz uyumuyoruz...

Ama harekete geçmek lazım! Protesto hemen şimdi!!! TEM'in en sağ şeridinde bir saatliğine benzinimiz bitse mesela!?

Bu ülke benim, anam da ben de buradayız. Hiçbir yere gitmiyorum!..
    Ağır metal insanı...

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    Alıntı asivezor adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bizde ise tam tersi.

2-saglık hizmeti.
    3 egitim hizmeti.

ya tamam söyledıklerine katılıyorum tabi bu yapılacak pretestonun fıkrını oluşturmaya calışıyoruz yoksa gercekleri görmüyor değiliz

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    motorumla dünyayı gezecem, 1000$ benzin parası ayırdım
    yarısı Türkiyeden çıkmak için
    yarısı dünyanın geri kalanı için

emrello - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TA '07 (Anya)
    Alıntı askon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya tamam söyledıklerine katılıyorum tabi bu yapılacak pretestonun fıkrını oluşturmaya calışıyoruz yoksa gercekleri görmüyor değiliz

Evet her şey yeterince açık zaten uzun zamandır! Kimse bir şeyleri gizlemeye bile gerek duymuyor. Artık top bizde... Ya tepkimizi göstereceğiz, ya da "köprünün ortasına bir adam daha isteyeceğiz"*** ...

*** Bilen bilir
    Ağır metal insanı...

Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorumla dünyayı gezecem, 1000$ benzin parası ayırdım
    yarısı Türkiyeden çıkmak için
    yarısı dünyanın geri kalanı için
    süper olmuş

chatkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Max 250 ABS
    bana epd dan cvp geldi oldukça uzun bir açıklama yazısı...bi topic açıyorum şimdi herkes okuyabilsin
    Küçük insanlar kişilerle, Sıradan insanlar olaylarla, Büyük insanlar fikirlerle ilgilenir.

Rakun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ER6-F 2006 Siyah Kırmızı
    Gönderdim umarım bir tepki olduğunu fark ederler.
    34 ZK 9442 ER6-F 2006 AKA "Sonic" & 34 RB 1940 Kia Carnival 2002 Nam-ı diğer "Nigga"
    Kartal/İstanbul

chatkut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-Max 250 ABS
    Küçük insanlar kişilerle, Sıradan insanlar olaylarla, Büyük insanlar fikirlerle ilgilenir.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler