Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Tanışma ve motor seçimi hakkında birkaç soru.

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba herkese;

Uzun süredir Motosiklet.net forumunu okuyorum, modeller hakkındakı yorumlarınızı buyuk bır ilgiyle takıp edıyorum. Bunun için teşekkürler.

Ben de bir motosiklet sahibi olmak üzereyim. 7-8 saatlik bir temel sürüş eğitimi aldım. Buna rağmen İstanbul yollarında motosiklet kullanma konusunda bazı çekincelerim yok değil. Bir yandan da otomobilin benzin tüketimi, otopark paraları ve de ağır trafiklerde bana kaybettirdiği zaman beni maddi ve manevi yönden yoruyor. Motosikletin benim için uygun olacağını düşünüyorum. Güzergahım Etiler - Maslak olacak.

Model olarak CBF 150 ile başlamanın ve de diğer motorlara göre nisbeten daha "az hızlı" bir başlangıç yapmanın ilk etapta doğru olacağını düşünüyorum.

Yorumlarınızı bekliyor olacağım. Hepinize güvenli sürüşler!

Sorularım:
    1- Boyum 1.90. Bu motor bana küçük mü?
    2- CBF 150 'si satılık olan var mı? Motoru bu forumdan birisinden almak beni sevindirir.

İyi akşamlar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    apache baş baş Gt 250R and today 50 :)
    merhaba aramıza hos geldın kalıcı ve katılımcı olman dılegıyle ılanlar bolumune bakarsan satılık cbf bula bılırsın ama tvs apache guzel motor bır dusun derım.

Olanak buldukça yazmaya çalışacağım.

TVS Apache'yi ben de görünüş itibariyle kötü bulmuyorum fakat hangi ülke üretimi olduğunu ve ne kadar kaliteli ve uzun ömürlü bir motor olduğunu bilmiyorum. Bilgi verirsen seviniirm.

Motosikleti
    apache baş baş Gt 250R and today 50 :)
    Alıntı socal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olanak buldukça yazmaya çalışacağım.

TVS Apache'yi ben de görünüş itibariyle kötü bulmuyorum fakat hangi ülke üretimi olduğunu ve ne kadar kaliteli ve uzun ömürlü bir motor olduğunu bilmiyorum. Bilgi verirsen seviniirm.
    hindistan malı cok kalıtelı marka ve modeller bolumunde apache bulursan herturlu cevabı bulursun isotlar gurubu getırıyor cok kalıtelı suana kadar bır tek akuden sorun yasadım oda garantıden degıstı 2500 km ama forumda 25000-40000 kullananlar var ben suana kadar memnun kalmadım dıgenı gormedım omrunu suanda bır sey dıyemıyorum ama saglıklı kullanımda 100.000 bulabılır.

emir27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben honda cbf 150'den yana kararını kıl derim.benimde aklımca cbf 150 var.çok sağlam ve güçlü bir motor.tvs'yi bilmiyorum fazla araştırmadım.yorum yapmıyorum o yüzden.ama cbf'den şaşma bence
    (K)aza (A)nında (S)eni (K)orur.

150 lik motoru acemiliğimi atmam için alacağım. Okuduklarıma göre TVS Apache'de Honda'da kullanıcılarının severek kullandığı motorlar.

10.000 - 15.000 km de cbf150 bana herhangi bir sorun çıkartabilir mi? Periyodik bakımları ne sıklıkla yapılıyor?
    [COLOR="Navy"][B]lifes what you make it[/B][/COLOR]

emir27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    cbf 150 kaliteli motordur ve eğer temiz kullanıldıysa 10.000 kilometre çokta yüksek bir kilometre sayılmaz.ama motorun iyi kullanılmış olması azım.motor sıkıştırıldıysa,rodajına dikket edilmediyse,gücüne göre fazla hız yapıldıysa sorun çıkarır.periyodik bakımları hakkında bir bilgim yok ama her 1000 km'de yağı değişip kaliteli yağ kullanılırsa uzun seneler götürecek motordur.
    (K)aza (A)nında (S)eni (K)orur.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    arkadaşım hoşgeldin , kandilin de kutlu olsun
    başlangıç için cbf 150 çok iyi bir seçim olur , 1,90 lık boyda da sırıtacağını sanmam , sen bizim miniminikuş metehan abimizi görürsen anlarsın ybrde belki sırıtır 1,90 ama cbf de sırıtmaz , ben 1,83'üm ve ybrnin üstünde kendimi bir işyerinin camında gördüm bi daha da binmedim

aynen=) ben de bikaç gun bındım eğitimde.. komıktı doğrusu gorunusum. bacaklar falan uzun geliyor.

sonradan kle500 e gectık .. o da sankı fazla iri =)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:17 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:16 PM ----------

sizin de kandılınız kutlu olsun ve hoş buldum. =)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    evet ,birde farkında olmadan dizlerini açınca çok daha komik oluyor kle500 enduro sanırım , enduro da gider sana , ne tarz motosikletlerden hoslandığına bağlı .
    maslak trafiğinede bi girersen 2 günde usta olursun

özellikle dönüş trafiği.. bu aralar yıne ıyı. çok vakit kaybetmiyorum trafikte otomobille ama kışın tahammül edilemez bir hal alıyor. 2 saatte gidemediğimi biliyorum 10 km yolu. Belki 10 bile yoktur. yanımdan motorlar vızır vızır tabii. fakat bu son 1 aydır "ben de mı motor alsam" diyorum. 1 haftadır da satın almak üzere bakmaya başladım..

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    en doğru seçimi yaparsın motosiklet almakla..hoşgeldin..

Alıntı osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    en doğru seçimi yaparsın motosiklet almakla..hoşgeldin..
    Öyle gözüküyor. Hoş Buldum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikletin yanına gelince korkma ama tamam mı çünkü genelde motosiklete başlamak isteyenlerin bir kısmı motorun yanına gelince '' yok yok abicim beceremem ben bu işi '' gibisinden düşünceler geçirir içinden . Öyle birşey düşünecek olursan aklına trafikte motosiklet kullanan yüzlerce bayan arkadaş gelsin

Alıntı eftelya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosikletin yanına gelince korkma ama tamam mı çünkü genelde motosiklete başlamak isteyenlerin bir kısmı motorun yanına gelince '' yok yok abicim beceremem ben bu işi '' gibisinden düşünceler geçirir içinden . Öyle birşey düşünecek olursan aklına trafikte motosiklet kullanan yüzlerce bayan arkadaş gelsin
    kısa birşey..

ben 2 ay öncesine kadar tamamen bir otomobil insanıydım.. motor alma gibi bir düşüncem ya da merakım hıc yoktu..

daha sonra yamaha mt03 kullanan bır kızla tanıstım.. turuncusundan=) cidden hoşuma gitti.. arkasına falan aldı hatta.. artçı oldum yanı (artçı kelımesını de dun ogrendım) =)

sonra canım çekti.. tek sebebi budur.. şimdi de temiz bir honda bulursam alacağım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    kısa birşey..

ben 2 ay öncesine kadar tamamen bir otomobil insanıydım.. motor alma gibi bir düşüncem ya da merakım hıc yoktu..

daha sonra yamaha mt03 kullanan bır kızla tanıstım.. turuncusundan=) cidden hoşuma gitti.. arkasına falan aldı hatta.. artçı oldum yanı (artçı kelımesını de dun ogrendım) =)

sonra canım çekti.. tek sebebi budur.. şimdi de temiz bir honda bulursam alacağım.

ooo tamam anlaşıldı olay arkadaşım sen bu hastalığı fena kapmışsın , damardan girmiş ve çoktaaan beyne ulaşmış ee hadi bakalım bayanlara artçı olmaktansa bayanları artçı almanı tavsiye ederim , bir an önce öğren şu işi , eğitimlerini de ihmal etme

Alıntı eftelya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ooo tamam anlaşıldı olay arkadaşım sen bu hastalığı fena kapmışsın , damardan girmiş ve çoktaaan beyne ulaşmış ee hadi bakalım bayanlara artçı olmaktansa bayanları artçı almanı tavsiye ederim , bir an önce öğren şu işi , eğitimlerini de ihmal etme
    bugun basıma gelen bır olay

onumde porsche nın bırı gerı geri geliyor.. çok çok yaklastı sonra ben geri gdeyım dedim kı carpmasın gormemıstıkr falan.. kı ıyıkıde gelmısım o devam etti falan herneyse..

sonra adamın yanına geldım "arkanda araba oldugunun farkındamısın " dedım..
    verdıgı cevap.. "farkındayım kameram var arkada" .. ne ayı ama..
    o anda kaç megapiksel falan demek lazımdı ama aklıma gelmedı.. =) hehe

bole bı olay motorda basıma geldı dıyelım yokustayım gerı gelemıorm fln dıe dusunmeden edemedım.. =)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    bugun basıma gelen bır olay

onumde porsche nın bırı gerı geri geliyor.. çok çok yaklastı sonra ben geri gdeyım dedim kı carpmasın gormemıstıkr falan.. kı ıyıkıde gelmısım o devam etti falan herneyse..

sonra adamın yanına geldım "arkanda araba oldugunun farkındamısın " dedım..
    verdıgı cevap.. "farkındayım kameram var arkada" .. ne ayı ama..
    o anda kaç megapiksel falan demek lazımdı ama aklıma gelmedı.. =) hehe

bole bı olay motorda basıma geldı dıyelım yokustayım gerı gelemıorm fln dıe dusunmeden edemedım.. =)
    sorsan o vatandaşa bu arabanın ismi nasıl okunur diye porş der takma sen öyle tipleri , kendi dünyasında yaşayıp gitsin .
    böyle bir durum motosiklette başına gelseydi ve geri geri gidemeyecek durumda olsaydın hemen arabanın sağında veya solunda boşluk var mı diye kontrol edip bulduğun araya dalacaksın ,kaldırım varsa kaldırıma çıkabilirsin, yada anında motordan inip cama tık tık yapıp hemşo napıon sen yaa gibisinden artistik cümleler kuracaksın . yada gidonu tam kırıp geldiğin yöne doğru kaçacaksın

Omicron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gitti Güzelim GSR
    ben 1,94 boyundayım 1 sene ybr kullandım gerçekten çok komik duruyordum üzerinde. hoş şu andaki motorumun üzerinde de pek düzgün durmuyorum ama napalım bi dahaki sefere. cbf nin üzerinde komik duracağını pek zannetmiyorum. granaj ve depo ve motorun yerden yüksekliği pek küçümsenecek boyutlarda değil. bence de başlangıç için seçtiğin cbf güzel bir seçim olmuş.

sevgiler.
    AKILLILAR DÖVÜŞMEDEN KAZANIR, cahiller kazanmak için dövüşür

GÖKTAX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 MCT
    Hoşgeldiniz.
    [B][COLOR="Red"]Ankara-Akvaryum Motosiklet Grubu[/COLOR][/B]

[COLOR="Black"]::xs26::.....TEHDİT.....::xs26::[/COLOR]

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler