Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Trafik Cezası 128 YTL

Motovento
    REKLAM ALANI
    Maverick35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki VN800- 2003
    2001 Yılından bu tarafa "Gelecek Yılın Bütçesi" hazırlanırken "Trafik ve ceza gelirleri" diye bir kalem konuyor.

Her İl'e araç sayısına göre bir rakam tarh ediliyor şifahi olarak "... TL'lik ceza keseceksiniz deniyor"

Şimdilerde durum iyi, Kasım ve Aralık aylarında trafik polislerine makbuz koçanı veriliyor ve ...TL ceza yazın deniyor.
    Memur ne yapsın? "Kaşının üzerinde gözün var" denilip ceza kesiliyor.

Trafik polisleri de bu durumdan memnun değil.

Hiç unutmam, 2008 yılı Ocak ayı sonları, İşe giderken çankaya'da durdum gazete aldım, yola çıkıp trafiğe girdim, o an bir baktım kemer yok, polisler de elde makbuz ceza kesecek adam arıyorlar, kemeri takayım derken bir trafik polisiyle göz göze gelmeyeyim mi?
    Acı acı baktım "Ulan sabah sabah cezayı yedik" dedim, bir baktım polis "Git" diye işaret yapıyor, bir sevindim.Tabii bir katakulleye gelmeyeyim diye hemen kemerimi taktım.

Şükürler olsun ki Şemi Bey geldi, İzmir rahatladı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    shadow slx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 R6
    şehirlerarası yollarda kamyonlar otobüsler bile 90 km/h ile giderken onları otomobille 99 km/h ile mi sollayacağız burayı anlamadım yani. bir arkadaş denesin bakalım 90 la giden tırı 99 la sollasın sağ sağlim gelip burada topiğe yazabilirse kendisini kutlarız tabi karşıdan gelen başka bir tırdan kendini kurtarabilirse
    Kalbi olan tek kız Kupa kızıdır

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Maalesef bazen polis memurları yetkilerini sorumsuzca kullanabiliyor.

Bu da toplumda emniyet güçlerine duyulan güveni zedeliyor haliyle.

Yazık..

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    bakalım onun radarıda sağlıklı ölçüyormu acaba
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

Ahmet Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Grand Dink 150
    Dünya kadar "ara gaz manyağı hayvan" yollarda önlerinden geçer hiçbişey yapılmaz. Ama insan gibi ailesiyle yolda giden kişilere artistlik yapılır. Herşey göstermelik, herşey ego uğruna ülkemde.
    Grand Dink 150cc

Alıntı murat_34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    radara yakalandıktan sonra polisin insiyatif kullanma yetkisi kalmıyor arkadaşlar mecburen ceza yazmak zorunda.
    Alakası yok arkadaşım. Saflaşmayalım pls.

peki arabayla beni yoldan atmaya çalışan dalgınlıkla üstüme süren adamı ankarada konya yolunda ışıklarda polise şikayet ettiğimde ve plakasını verdiğimde polisin bana ''' trafikte olur böyle şeyler demesine ne demeli ''''

yada atatürk orman çiftliğinde içip içip geceyarısı trafiğe çıkanların hiçbiri çevrilmiyordur.
    [B]Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum[/B]

Selka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Alıntı Ahmet Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dünya kadar "ara gaz manyağı hayvan" yollarda önlerinden geçer hiçbişey yapılmaz. Ama insan gibi ailesiyle yolda giden kişilere artistlik yapılır. Herşey göstermelik, herşey ego uğruna ülkemde.

Aynen hocam.. Durumum bu.. Ailecek masraf olmasın diye ekonomik gaz tüketmek için 90 la giden ben ceza yedim.. Hala inanamıyorum...
    SOSYAL BİR MESAJIM KALMADI ARTIK BU İNSANLIĞA

erdo2002 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150 kirmizu :) Şuanda motorsuz.
    102km ilede ceza kesilmez ayıp ya.Okadar ayrıntıyı zaten çoğu araç sahibi fark edemez.4km hız farkından dolayı ceza yemişsiniz.Sağlık olsun artık.
    lezzet gider,mesuliyet kalır...

Motosikleti
    fz6 fazer, honda xl1000v
    Alıntı yagmurs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alakası yok arkadaşım. Saflaşmayalım pls.
    bukadar emin konuştuguna göre, radar kayıtlarının cd ye aktarılıp her uygulmadan sonra incelendiginide bilmen lazım.
    uslubumuzada biraz dikkat edelim pls

GakkosAtalay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 SUZUKİ GSX 600 F
    Geçmiş olsun... ßanada 237 TL Radar KesmişLer.. pLakama Tabi.. Devir Sahibi ben olmayınca Ceza Yediqimdende Habersizim.. Devir aldıqımda Temiz kagıdı alırken cıktı yasal FaiiziyLe BirLikte 458 tL Ödedim.. anlamıyorum motosikletin plakasını nasıl okuyup yazmışlar.....
    Elazığ Motosiklet ve Motor sporları Kulübü Derneği-Motosiklet23/Moto23

Deli Çerkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bugün arabamla giderken 79 km ile sürat rekorları kırarken ceza yedim.o alanda hız sınırı 70 km'miş.

itiraf ediyorum eğer yakalanmasaydım 91 km gibi korkunç başdöndürücü bir hızla gitmeyi planlıyordum.

anılyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi Falcon 125 (2006) Hyosung MS3 250 (2010)
    Alıntı Deli Çerkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün arabamla giderken 79 km ile sürat rekorları kırarken ceza yedim.o alanda hız sınırı 70 km'miş.

itiraf ediyorum eğer yakalanmasaydım 91 km gibi korkunç başdöndürücü bir hızla gitmeyi planlıyordum.
    abi sen ne yaptın öyle 79km vay anasını az daha dokunsan ses duvarını aşıcakmışsın gerçekten iyi basmışsın basıncada haliyle cezayı yemen normal
    Bianchi Falcon 125 41 N 3103
    Hyosung MS3 250 35 AP 4831
    Yeni bir gün, yeni bir savaş . . .

Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM

Arkadaşlar en son yeni motosikletimi almak için Aydın'a gitmek için Antalya'dan otobüse bindik. Toplam mesafe 380 km idi. Sabah 06:30 da bindik ve öğleden sonra 14:30 da Aydın'a indik. Korkunçtu. Hız limit otobüslerde 85 km/h olmuş şoförde 85 km yi hedeflemek için sürekli 70-75 km lik hızlar ile seyahat ediyordu. Şoföre bayılmak üzere olduğumuzu söyleyince napayım abi çok sıkı bu aralar. Takometre var napalım dediler.

Yani İstanbul dan Antalyaya otobüs ile seyahat etmeyi planlıyorsanızı sabah 6 da binip ertesi sabah 6 da Antalyaya inersiniz haberiniz olsun.

tombo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çapırdı çıplak oldu SUZUKI GSR 600 K7
    daha neler duyucaz neler gelicek başımıza,dünyanın neresinde vardır bu ilginçlikler...

Deli Çerkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bunu yazmak doğrumudur , açıkçası tereddütte kaldım , ancak sapma sapan hızlarda , aşırı abartı cezalar yemekte açıkçası herkeze dokunur.

Arkadaşlar , yolun en sağında, trafiğin akış istikametinin tam tersi yönünde park halinde araba görürseniz dikkat, büyük ihtimalle hız tespit cihazıyla donatılmış, sivil ekip aracıdır.

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Aramızda polis olupta bunlara cevap verebilecek iyi niyetli birileri varmı? Böyle haksız durumlarda nasıl davranmamız lazım kime şikayette bulunmamız lazım. Bozacının şahidi şıracı misali Trafikteki polisi amirinemi şikayet edicez. Amiride polisi koruyacaktır.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:03 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:01 PM ----------

Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Benim burada rahatsız olduğum şey; bana ceza yazan polislerin bile bu olayı saçma bulduğu idi. Saçma bulduğundan dolayı konuşmana yada itiraz etmene fırsat vermeden lafı ağzzına tıkamaları idi. Oysa bu kadar psikolog olmaya gerek yok ki. Karakolda çay içmek yerine çıksınlar şehir caddelerine ve sokaklarına ne tipler var insanın üzerine direksiyon kıran, aşırı hızla gelip tampona yapışan, kırmızı ışık dinlemeyen, havalı korna ile sağı solu rahatsız eden, arabalarını modifiye yaptırıp ciyakk ciyakk bağırtan tipler. Bunlara ceza yazsana bana yazıyorsun. Hayır hatalı olurum yanlış bi'şey yaparım yaz. Ama gerçekten laf olsun torba dolsun diye iş yapılıyor ki ne yazıkki polislerde bu işin farkında idi..

Motosikleti
    fz6 fazer, honda xl1000v
    Alıntı htmetin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aramızda polis olupta bunlara cevap verebilecek iyi niyetli birileri varmı? Böyle haksız durumlarda nasıl davranmamız lazım kime şikayette bulunmamız lazım. Bozacının şahidi şıracı misali Trafikteki polisi amirinemi şikayet edicez. Amiride polisi koruyacaktır.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:03 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:01 PM ----------

polismi koyuyor hız sınırını

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    Alıntı murat_34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    radara yakalandıktan sonra polisin insiyatif kullanma yetkisi kalmıyor arkadaşlar mecburen ceza yazmak zorunda.
    arkadaşım bende senin dediğin gibi sanırdım ama aslında öyle değil.bu adamlar işleri istedikleri zaman öyle kılıfına uyduruyorlar ki şaşırırsın.bende bir defasında haksız yere bir ceza yedim:
    arkadaşımla antalya migrosta sinemaya gitmiştik eve(serik'e) dönüşte gece 00:30 civarı kardiye kavşağında kırmızı ışıkta durduk.sonra yeşil yanınca kalktık ve devam ettik.hızımızı 70 e çıkarmışken ışıklardan yaklaşık 300 metre sonra radar aracını gördük ve hızımı 90 km/s e sabitleyerek (99 km/s de değil) aracın yanından geçtik.sonra yaklaşık 2 km sonra polis bizi yinede çevirdi ve durdurdu.bende geç saat olduğu için herhalde kimlik ve alkol kontrolü yapacaklar diye düşünerek iyi geceler memur bey dedim.polis memuru olan arkadaş radara yakalandınız beyefendi dedi.şaşırdık bir yanlışlık olacak dedim.hayır yanlışlık yok 120 km/s hızla radara yakalandınız dedi.biz iyiden iyiye şok olduk.ne 120 si arkadaşım biz kırmızı ışıktan kalktık nasıl hızlansın o kadar mesafede benim aracım dedim(aracım renault clio 1,5 dci).beyefendi gidip radar aracına bakabilirsiniz dedi eleman.bende sinirle arabaya binip radar aracının yanına gittim.bu arada benimle beraber ışıktan kalkan 2 arabayı daha durdurdular birisi benim arkamdaydı 80 ile falan girdi radara galiba ona 118 ile girdiniz radara dedi eleman.herkes sinirden kudurmak üzere.neyse radar aracına vardığımda gayet üslupsuz bir memur bana ekrandaki videoyu geri alarak benim aracımın geçişini bir kez daha izletti.ekranın sağ alt kısmında "speed" yazan bir bölüm var 90 görünüyor hızım.90 ile gelirken tam radarın yanından geçerken speed bölümünde hızım bir anda 120 oldu ve o şekilde geçmiş göründüm.ağzım açık kaldı.elemana dedim;memur bey ben 90 ile giderken nasıl bir anda 120 ye çıktım mantığı varmı diye sordum.2 saniyede 90 dan 120 ye mi ışınlandı bu arada dedim.neden olmasın 3 saniyede 120 km yapan arabalar bile var diye salak salak konuşması beni iyiden iyiye çileden çıkardı.o kadar dellendimki elim ayağım titriyor.arkadaş bak ben çok kötü kıllandım bu olaya ben buna itiraz ederim.eğer ihmal görürsem sonuna kadar giderim mahkemeye veririm dedim.bu araba 90 dan bir anda 120 çıkmaz dedim.ya aslında o önceden hızlanmıştır ama bizim radar cihazı bazen takılıyor o yüzden 90 da takılmıştır ve 120 ye çıkınca bir anda açılmıştır ve öyle görünmüştür gibi saçmaladı iyiden iyiye.ya adamı boğazlamamak için zor tutuyorum kendimi.adam da ee yeter be itirazınız varsa gidin dilekçeyle başuvrun benim elimde kanıtım var video 120 ile gittiğini söylüyor dedi.sonra terar ekip otosunun yanına gittim.oradaki elemanlara durumu anlattım.adamlar ya arkadaş sen tek başına olsaydın biz onu hallederdik seni yollardık ama senle beraber üç araba var diğer iki araba ne der seni şimdi yollarsak diye yüzsüz bir konuşma yaptılar.yapacak bişi yok dediler.ve ben ertesi gün izmire döneceğim için itiraz da edemedim ve pisi pisine cezayı ödedim.hala diyorum.haksız yere yediğim o ceza beni çok etkiledi.haram zıkkım olsun o adamlara.

izmirde de tam korumalı bir şekilde motorla gidiyorum polisler beni durdurdu ve ehliyet ruhsat istediler verdim.adamlar kontrolü yaparken yanımızdan kasksız 4 motor geçti ve elemanlar hiçbirini durdurmadılar.tamamiyle gösteriş olayından başka bişi değil bu çevirmeler.adamlar sadece gücünün yettiğine ceza kesiyorlar diğer adamları görmezden geliyorlar.tamamiyle rezaletten başka bişi değil.neyse hayırlısı demekten başka bişi yok..

selçuk abi sana da geçmiş olsun..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler