Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

yoldakii ANİMALLAR

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    başlık süper yalnız

arkadasım geçmiş olsun ama her animala bulaşma bence , hatta hiçbirine bulaşma , psikopat falan çıkar adam , sen buji atarsın o da çeker silahını dokunur tetiğe, ışık hızı ses hızından fazla olduğu için şuurunu kaybetmeden önce gördüğün ve hatırladığın son şey namlunun ucundaki kıvılcım olur . Allah korusun ... bosver hayvan hayvanlığını yapsın , doğasında varsa ne gelir elden ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ugur volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600+150=750 CBF
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bisey deme bana.!!!!

Sen boyle yazdikça tansiyonum çikiyor.
    Ataturk'un ulkeyi emanet ettigi Turk gençligi bu mu diye kahroluyorum.

Seni yetistiren Turkçe ogretmenini de tebrik ediyorum.
    bu kadarııda pes artıkk ben diyorum ankara sen diyosun makarnaa benlen sorunun varsaa benlen hallet kardesim yeterr artık bana bukadar hakaret etme geregini nerden duyuyorsun bişeyler paylastık burdaa sen kalkmıss neler söylüyorsunn bidee bana hocalık yapıyorsunn önce insanlarla konusmasını öğrenn ondan sonra fikirlerini paylaş ve kırıcı konusma yapıcı konuss yoksa bende kırarımm

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:32 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:23 AM ----------

Alıntı wermeer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uğur volkan sakin olmaya çalışıp oradan uzaklaşmaya çalışacaksın bence , gerekirse duracaksın abicim.. adam alkollü zaten sana herşeyi yapabilirdi. unutmaki motorsiklet üzerinde olan biziz ,otomobildekiler bunu pek idrak edemiyorlar..o durumdan kurtulmalısın bir an evvel buji falan gerek yok bunlara. düşünsene biz burda anlatıyoruz paylaşıyoruz ama kimle? çoğunlukla motorsiklet kullanıcılarıyla.. bu iş eğitim ,kültür meselesi.. bayağı bir gelişmemiz lazım ama bu çok zaman alıcak. sen yoluna bak arkadaş , sen güvenliğini düşün..
    baba dogru sölüyosun o anki düşünceyle ilk o aklıma geldii sonrasında ise iyiki bulasmadım dedim bende herhalde dogru olanı yaptım saolasın

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:35 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:32 AM ----------

arkadasalar ilginiz için teesekkür ederim bu gibi durumlarda sogukkanllıgımızı korumalıyız buna katılıyorum ama bunlarada ne zaman dur diyebilecez merak ediyorum.

teskocu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ NİNJA 250
    uğur kardeşim bu kişiler hiçte göründükleri kadar cesur değiller bende aynı dertten muzdaribim ışıklarda yakalayana kadar sabrediyorum sonrada aynasını gösterip kullanmayacaksan sökelim diorum özür dilerse uzuyorum yok inatla ben dayak istiyorum diyorsa bu durumlar için aldığım police titanyum 75cm bi el fenerim war onunla motordan inip ilk önce aynasını kırıyorum sonrada sıkıyorsa in aşağıya diorum şu ana kadar ine bilen olmadı ama tırmıyorda değilim buji yerine bunu tavsiye ederim sana
    bu arada unutmayalım motorcu bir bayan arkadaşımız arabadan indikten sonra üzerine bıçakla saldıran adamın kafasına kaskıyla vurarak ölümüne sebep olduğu için 26 yıl ceza yedi temize gidip bunu nevfsi müdafadan 6 aya düşürdü ama dava soonuçlanana dek kız 2 yıl hapis yattı hayatı karardı fazladan yattığı günlerde yanına kar kaldı

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:51 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:38 AM ----------

Forumda Turkçeyi katleden herkesi tek tek ozel mesaj yoluyla uyarmak akillica degil.
    Buralara yazdigimiz mesajlari herkes okuyor ve hassasiyetimizi anliyor.

Kullanici adim, yanlis anladiginiz gibi çok anlaminda kullanilan yeni jargondaki çoq degil.

Uzun yillardir lakabim Horoz dur.

Ben Fransada yasiyorum.
    coq fransizcada Horoz demektir.(kok okunur)
    Uluslararasi forumlarda kullandigim, kullanici adimi burada da kullaniyorum sadece.
    Mesele bundan ibarettir.

Bunun disinda benim dikkat çekmek istedigim konu, dilimize sahip çikmaktir.

Illa dogru yazacagiz diye bir israrda da degilim.
    Dikkat etsek yeter.
    Tabii ki hata yapacagiz, bunda bisey yok.
    Ama hata yapacaksak da dogruyu yapmaya çalisirken yapalim.
    arkadaşım konunun başından beri muhalefetsin sen fransada bunlarla ya karşılaşmıyorsun yada oturduğun mahallenin bi başından bi başına kadar gidip gelirken kullanıyorsun

türkçemize sahip çıkaımmış sen ilk önce türkiyeye gel burda bi yaşa bi motosiklet nasıl kullanılıyo ne şartlarda kullanılıyor ondan sonra yorum yap

senin motor da atv galiba 4 tekerleklileri savunuyorsun burda anlamadım ki derdin ne walla uğur arkadaşım ii sabretti ama ben dayanamadım

baklawah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650A Classic "Custom"
    Alıntı teskocu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uğur kardeşim bu kişiler hiçte göründükleri kadar cesur değiller bende aynı dertten muzdaribim ışıklarda yakalayana kadar sabrediyorum sonrada aynasını gösterip kullanmayacaksan sökelim diorum özür dilerse uzuyorum yok inatla ben dayak istiyorum diyorsa bu durumlar için aldığım police titanyum 75cm bi el fenerim war onunla motordan inip ilk önce aynasını kırıyorum sonrada sıkıyorsa in aşağıya diorum şu ana kadar ine bilen olmadı ama tırmıyorda değilim buji yerine bunu tavsiye ederim sana
    bu arada unutmayalım motorcu bir bayan arkadaşımız arabadan indikten sonra üzerine bıçakla saldıran adamın kafasına kaskıyla vurarak ölümüne sebep olduğu için 26 yıl ceza yedi temize gidip bunu nevfsi müdafadan 6 aya düşürdü ama dava soonuçlanana dek kız 2 yıl hapis yattı hayatı karardı fazladan yattığı günlerde yanına kar kaldı
    bak ben bu olayı duymamıştım, yok artık diyorum. ama aslında şaşırmamak gerek; burası Türkiye, adam evine giriyor seni soyuyor, yakaladığında sana silah çekiyor ve bir şekilde zarar görürse senden davacı bile olabiliyor. sen bişey yapmasan ya soyulduğunla kalıcaksın yada fiziksel darbe yediğinle.
    valla henüz başıma gelmedi motorla bu tip bir olay (yakında görecem bakalım) ama arabayla bile bu dedikleriniz yaşanıyor. çok kavga ettim dayak attım da yedim de, ama ne olursa olsun bu animallar USLANMIYOR! arasıra benzer topicler oluyor trafikte tartışma konusunda bir kısım saldır derken bir kısım bulaşma diyor. bulaşmamak iyi güzel ama bu hayvanatlar pardon animallar bir ders almalı, canları yanmalı; hem de en acısından yanmalı, öyle ki bir daha değil trafik canavarı olmak, artistik yapmak; en ufak bir hata yapmaktan çekinmeli. ama olmuyor işte, ben de bulamıyorum çaresini. tek yol anladıkları dilden konuşmak gibi geliyor: ŞİDDET. o da bir yerde senden daha güçlü (ve arıza) bir animal çıkarsa sonu daha kötü olacağı kesin....
    ben yine de şansımı şiddetten yana kullanırım, buji kesmez daha büyük birşey alırım elime; mesela şu ara bir beyzbol sopası (hem de çivili) hazırlamayı düşünüyorum motoru aldıktan hemen sonra.

bu arada birbirinizle didişmeniz çok anlamsız kaçıyor, konuyu saptırmayın lütfen. bizler burada bunları tartışamazsak zaten bir çözüm bulmamız imkansız değil mi? sözüm konuyu tartışma boyutuna getiren herkes, hepinizin haklı olduğu şeyler var ama birbirinize böyle kırıcı yorumlar yapmak nedendir anlamıyorum?

Motosikleti
    KAWASAKİ NİNJA 250
    Alıntı baklawah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bak ben bu olayı duymamıştım, yok artık diyorum. ama aslında şaşırmamak gerek; burası Türkiye, adam evine giriyor seni soyuyor, yakaladığında sana silah çekiyor ve bir şekilde zarar görürse senden davacı bile olabiliyor. sen bişey yapmasan ya soyulduğunla kalıcaksın yada fiziksel darbe yediğinle.
    valla henüz başıma gelmedi motorla bu tip bir olay (yakında görecem bakalım) ama arabayla bile bu dedikleriniz yaşanıyor. çok kavga ettim dayak attım da yedim de, ama ne olursa olsun bu animallar USLANMIYOR! arasıra benzer topicler oluyor trafikte tartışma konusunda bir kısım saldır derken bir kısım bulaşma diyor. bulaşmamak iyi güzel ama bu hayvanatlar pardon animallar bir ders almalı, canları yanmalı; hem de en acısından yanmalı, öyle ki bir daha değil trafik canavarı olmak, artistik yapmak; en ufak bir hata yapmaktan çekinmeli. ama olmuyor işte, ben de bulamıyorum çaresini. tek yol anladıkları dilden konuşmak gibi geliyor: ŞİDDET. o da bir yerde senden daha güçlü (ve arıza) bir animal çıkarsa sonu daha kötü olacağı kesin....
    ben yine de şansımı şiddetten yana kullanırım, buji kesmez daha büyük birşey alırım elime; mesela şu ara bir beyzbol sopası (hem de çivili) hazırlamayı düşünüyorum motoru aldıktan hemen sonra.

bu arada birbirinizle didişmeniz çok anlamsız kaçıyor, konuyu saptırmayın lütfen. bizler burada bunları tartışamazsak zaten bir çözüm bulmamız imkansız değil mi? sözüm konuyu tartışma boyutuna getiren herkes, hepinizin haklı olduğu şeyler var ama birbirinize böyle kırıcı yorumlar yapmak nedendir anlamıyorum?
    motorunda o bezbol sopası tarzında bişey bulucak olurlarsa cevirmede o zaman rüyanda görürsün birdaha A2 ehliyetini o yüzden bende fener war sizede tavsiye ederim bu ne die sormuyorlar bile

ugur volkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600+150=750 CBF
    [QUOTE=teskocu;1713631]uğur kardeşim bu kişiler hiçte göründükleri kadar cesur değiller bende aynı dertten muzdaribim ışıklarda yakalayana kadar sabrediyorum sonrada aynasını gösterip kullanmayacaksan sökelim diorum özür dilerse uzuyorum yok inatla ben dayak istiyorum diyorsa bu durumlar için aldığım police titanyum 75cm bi el fenerim war onunla motordan inip ilk önce aynasını kırıyorum sonrada sıkıyorsa in aşağıya diorum şu ana kadar ine bilen olmadı ama tırmıyorda değilim buji yerine bunu tavsiye ederim sana
    bu arada unutmayalım motorcu bir bayan arkadaşımız arabadan indikten sonra üzerine bıçakla saldıran adamın kafasına kaskıyla vurarak ölümüne sebep olduğu için 26 yıl ceza yedi temize gidip bunu nevfsi müdafadan 6 aya düşürdü ama dava soonuçlanana dek kız 2 yıl hapis yattı hayatı karardı fazladan yattığı günlerde yanına kar kaldı [COLOR="Silver"]

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:51 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:38 AM ----------

baba anladım cok guzel söylüyorsun yaparmıyım bilemiyorum düşüncelerin için tesekkür ederim

Motosikleti
    KAWASAKİ NİNJA 250
    [QUOTE=ugur volkan;1713666]
    Alıntı teskocu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arada unutmayalım motorcu bir bayan arkadaşımız arabadan indikten sonra üzerine bıçakla saldıran adamın kafasına kaskıyla vurarak ölümüne sebep olduğu için 26 yıl ceza yedi temize gidip bunu nevfsi müdafadan 6 aya düşürdü ama dava soonuçlanana dek kız 2 yıl hapis yattı hayatı karardı fazladan yattığı günlerde yanına kar kaldı [COLOR="Silver"]

baba anladım cok guzel söylüyorsun yaparmıyım bilemiyorum düşüncelerin için tesekkür ederim
    eyvallah

Motosikleti
    potansiyel r1 :(
    Forumda Turkçeyi katleden herkesi tek tek ozel mesaj yoluyla uyarmak akillica degil.
    Buralara yazdigimiz mesajlari herkes okuyor ve hassasiyetimizi anliyor.

Kullanici adim, yanlis anladiginiz gibi çok anlaminda kullanilan yeni jargondaki çoq degil.

Uzun yillardir lakabim Horoz dur.

Ben Fransada yasiyorum.
    coq fransizcada Horoz demektir.(kok okunur)
    Uluslararasi forumlarda kullandigim, kullanici adimi burada da kullaniyorum sadece.
    Mesele bundan ibarettir.

Bunun disinda benim dikkat çekmek istedigim konu, dilimize sahip çikmaktir.

Illa dogru yazacagiz diye bir israrda da degilim.
    Dikkat etsek yeter.
    Tabii ki hata yapacagiz, bunda bisey yok.
    Ama hata yapacaksak da dogruyu yapmaya çalisirken yapalim.
    ben ingilterede yaşasaydım umut2738 yerine hope2738 yazmazdım
    tabiki kimin neyi nasıl yazacağı beni ilgilendirmez
    bir fransızla almanla kendi ülkemde onun dilini bilsemde yine türkçe konuşurum anlamazsa anlamaz
    yapmaya çalıştığım doğru ''konunuların dağılmasını engellemek''
    konu dışında bir sürü yazı yazdık bunun için konuyu takip eden herkezden özer diliyorum bu da yanlışım
    olay benim coq un fransızca karşılığının horoz olduğunu bilmememden uzadı
    forum kuralları çerçevesinde kimsenin ne yaptığı kimseyi ilgilendirmez
    yanlış anlaşılma için üzgünüm
    :pl: [COLOR="Red"]Gimme fuel[/COLOR] !!! [COLOR="Blue"]Gimme fire[/COLOR]!!! [COLOR="Red"]Gimme that which I desire[/COLOR]!!! :pl:
    adı üstünde u[B][COLOR="Blue"]M[/COLOR][/B]u[B][COLOR="Blue"]T[/COLOR][/B] :queen:
    [COLOR="Red"]makine mühendisliği 4 sene kaldı[/COLOR]

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Bir ulkede adaleti vatandaslar saglamaya kalkismaya baslamissa o ulke bitmis demektir.
    Yolda size herhangi bir sey atan adama Hayvan diye hitap edip, ayni hayvanligi siz yapmaya kalkisiyorsunuz.

Bi de marifetmis gibi savunuyorsunuz.

Bu devletin, polisi var jandarmasi var.
    Adaleti var,hukugu var.

Dogruyu yazinca muhalefet mi etmis oluyoruz?
    Neye muhalefet?
    Ustelik sorunlu olan ben oluyorum.
    Ne guzel memleket!!!!

Adam oldurmeyin diyoruz.
    Arkadasim sen niye muhalefet oliuyorsun?
    diye soruluyor.
    Allah Allah.
    Ne gunlere kaldik yahu!!!
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    Var
    Vay babam vay. Okudukca tüylerim ürperiyor.
    Korkarak görüyorumki yurdumda hicbirsey degismiyor.
    Yok bos yada dolu bira kutulari atmak yok buji ler atmak.
    Okudukca savas alani saniyorum TR yi.

Bu memlekette polis yokmu? Ayni olay burada yani almanyada olsa bir sahit bul o arac sürücüsünün hemen ehliyetini alirlar.. Simdi bazilari diyecek burasini almanya ile karsilama. OK karsilastirmiyorum. Ama soruyorum size polis e verseniz hicmi birsey yapilamaz bu adama karsi?

Simdi size gecende teoride bize hocanin anlattigini aktarmaya calisicam.
    Bu TR de zaten gecmez ama birazcik anlamaniz icin burada nasil..

Burada olmazsa olmaz birsey var. TR de kimsenin uymadigi kural. Burada icimizden birinin uydugunuda sanmiyorum.. Ben görmedim daha araclarin yada motorlarin bu kurala uydugunu.. YAYA gecitleri.. Normalde o yaya gecitleri yaya ya oncelik hakki verir dimi.. Yoksa neden cizilmis o cizgiler oraya.
    Herneyse. Konu ya gelelim..

Hoca basladi anlatmaya. Bir yaya gecinden geciyorsunuz. Bir cocuk gecmek istiyor ama siz daha once geciyorsunuz. Cocugun yanindan 20/30 cm ile geciyorsunuz. cocuga birsey olmuyor yani. Korktugunla kaliyor. ama sizi polis goruyor. Mahkemeye cikiyorsunuz.
    Hoca bize donuyor ve soruyor. Nekadar ceza alirsiniz
    Her kafadan bir ses
    1 puan 50 euro
    2 puan 100 euro
    bende sanirim 150 euro birkac puan diye sacmaladim
    aramizdan biri 500 euro 7 puan demisti
    hocam bunu soyleyene donup diyorki
    eger bu cezayi verirse hakim hemen kabul edin
    sakin itiraz etmeyin
    Ters bir hakime rast gelirseniz bunun sonu hapistir diyor

Ve boyle seylere TR de birsey yapilamiyor.. Korkunc...

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Bir ulkede adaleti vatandaslar saglamaya kalkismaya baslamissa o ulke bitmis demektir.
    Yolda size herhangi bir sey atan adama Hayvan diye hitap edip, ayni hayvanligi siz yapmaya kalkisiyorsunuz.

Bi de marifetmis gibi savunuyorsunuz.

Bu devletin, polisi var jandarmasi var.
    Adaleti var,hukugu var.

Dogruyu yazinca muhalefet mi etmis oluyoruz?
    Neye muhalefet?
    Ustelik sorunlu olan ben oluyorum.
    Ne guzel memleket!!!!

Adam oldurmeyin diyoruz.
    Arkadasim sen niye muhalefet oliuyorsun?
    diye soruluyor.
    Allah Allah.
    Ne gunlere kaldik yahu!!!
    Sen bu yazdıklarına gerçekten inandırmışsın kendini Evet devletin polisi ve jandarması var , sadece var bir ülkede olması gerekir zaten

Motosikleti
    Honda
    Alıntı sysroot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen bu yazdıklarına gerçekten inandırmışsın kendini Evet devletin polisi ve jandarması var , sadece var bir ülkede olması gerekir zaten
    Eger yoksa,
    çalismiyorsa,
    sistem islemiyorsa,
    O zaman bu hiyarlara bulasmayacaksin.
    Madem adalete inancin yok,
    beladan uzak duracaksin.
    Herkes kör nisanci degil.
    Bir gun bir bira sisesi kafanda patlar.
    O zaman adalet yerini bulacak olsa bile senin için onemi kalmaz.
    Yolda çukurdan nasil kaçiyorsan, bunlardan da kaçacaksin.

Fakat asil konu, adalete inanmak degil.
    Adaleti kendin saglamaya çalismak.

Iki durumda bu gerçeklesir.
    1. Yönetim acz içindeyse, hiç bir sey yapamiyorsa ve kokusmusluk devletin tum kurumlarina siçramissa.
    2. Halk cahilse.

Bu topicte her iki maddenin de çalistigi net olarak ortadadir.

Tarihte bunun ornegi çok gorulmustur.
    Hiç kitap okumayanlar bile en azindan bir kaç kovboy filmi seyretmistir.
    Bu durumun en guzel pratigi kovboy filmlerinde açik ve net olarak sunulur.

Motosikleti
    Kawa ZX636
    Eger yoksa,
    çalismiyorsa,
    sistem islemiyorsa,
    O zaman bu hiyarlara bulasmayacaksin.
    Madem adalete inancin yok,
    beladan uzak duracaksin.
    Herkes kör nisanci degil.
    Bir gun bir bira sisesi kafanda patlar.
    O zaman adalet yerini bulacak olsa bile senin için onemi kalmaz.
    Yolda çukurdan nasil kaçiyorsan, bunlardan da kaçacaksin.

Fakat asil konu, adalete inanmak degil.
    Adaleti kendin saglamaya çalismak.

Iki durumda bu gerçeklesir.
    1. Yönetim acz içindeyse, hiç bir sey yapamiyorsa ve kokusmusluk devletin tum kurumlarina siçramissa.
    2. Halk cahilse.

Bu topicte her iki maddenin de çalistigi net olarak ortadadir.

Tarihte bunun ornegi çok gorulmustur.
    Hiç kitap okumayanlar bile en azindan bir kaç kovboy filmi seyretmistir.
    Bu durumun en guzel pratigi kovboy filmlerinde açik ve net olarak sunulur.
    Tabiki bulaşmamak en doğrusu ama bu ülkede adalet gerçekten yok.
    İşin psikolojik boyutunada bakmalısın her insan kendine hükmedemez kimisi gayesizdir kimisi çok gururludur kimisi en ufak bir lafı kaldıramaz.
    Bu ülkede adalet olsa gururlusuda kibirliside sorununu polis ve jandarma ile çözerdi.Bu psikolojik faktörlerden dolayı insan bazen sorunu kendi çözmek istiyor yanlış ama böyle.Senin yapınla başkalarının yapısını bir tutma , hem küfür yiyip hem haksızlığa uğrayan bi insana polisle sorununu halletmesini söylesende fayda etmez çünkü adaletin hiçbir çözüm olmayacağını bilir bu kişi çareyi kendi yöntemlerinde arar.Ama ölür ama yaşar yanlışmı yanlış

Motosikleti
    Honda
    Tabiki bulaşmamak en doğrusu ama bu ülkede adalet gerçekten yok.
    İşin psikolojik boyutunada bakmalısın her insan kendine hükmedemez kimisi gayesizdir kimisi çok gururludur kimisi en ufak bir lafı kaldıramaz.
    Bu ülkede adalet olsa gururlusuda kibirliside sorununu polis ve jandarma ile çözerdi.Bu psikolojik faktörlerden dolayı insan bazen sorunu kendi çözmek istiyor yanlış ama böyle.Senin yapınla başkalarının yapısını bir tutma , hem küfür yiyip hem haksızlığa uğrayan bi insana polisle sorununu halletmesini söylesende fayda etmez çünkü adaletin hiçbir çözüm olmayacağını bilir bu kişi çareyi kendi yöntemlerinde arar.Ama ölür ama yaşar yanlışmı yanlış
    O zaman gelip burda aglamayacak.
    Isini sessizce gorup yoluna devam edecek.

Adaleti kendiniz saglamaya kalkisirsaniz, sonuçlarina katlanmak zorunda kalirsiniz.
    Simdi hayal gucunuzu çalistirin.

Evinize donmeye çalisiyorsunuz ama araç bulamadiniz, ya da araciniz bozuldu.
    Evde sizi bekleyen yavrulariniz, bir esiniz, ya da anne babaniz var.
    Otostop yaptiniz.
    Sansiniza bu hayvanlar sizi arabalarina aldi.
    Sonra yolda bir motosikletliyle bir sekilde dalastilar.
    Sonra o motosikletli arabanin camina tas, buji vs. bisey atti.
    Bu nedenle kaza yaptiniz.
    Öldünüz.!!!!!!!

Bir arkadasiniz, sizi evinize birakmayi teklif etti.
    Hafif alkol almis.
    Farkinda degilsiniz.
    Ya da o sirada içiyor ama onemsemediniz.
    Yolda bir motosikletliyle takisti.
    Alkolun etkisiyle saçma sapan hareketler yapti.
    Motosikletli arabaya tas, buji vs atti.
    Kaza yaptiniz Öldünüz.!!!!!

Motosikletli adaleti sagladi mi yani simdi?

Sizi evde bekleyen çoluk çocugunuz bu adaleti nasil algilayacak?

Bu konuda guzel bir hikaye vardir.
    Daha once yazdim sanirim ama tekrar yazayim.

Ulkemiz kurtulus savasi verirken, bildiginiz gibi taaaa Avustralya'dan bizimle savasmaya askerler geldi.

Iste o gunlerde Avustralya'da yasayan iki müslüman çoban, koyunlari otlattiklari yerden geçen trenlere bakarlarmis.
    Her gun ayni saatte askerlerle dolu olarak geçen treni gorunce merak etmisler.
    Bu askerler nereye gidiyor acaba?

Bir gun sehirde birine sormuslar.
    Her gun, hemen hemen ayni saatte içi asker dolu bir tren geçiyor.
    Nereye gidiyor bu askerler?

Adam cevap vermis.
    Muslumanlarla savasmaya.!!!

Iki musluman çobanin bu çok kanina dokunmus.
    Demisler ki bunlar bizim din kardeslerimizi oldurmeye gidiyorlar.
    Dur biz sunlara bir oyun edelim de gorsunler gunlerini deyip, iki mitralyoz edinmisler.
    Mermileri tika basa yigip, ertesi gun trenin geçmesini beklemeye baslamislar.
    Amaçlari o gun geçen trendeki askerlerin oldurebildikleri kadarini oldurup, musluman kardeslerine yardim etmekmis.

Tren yine hemen hemen tam saatinde gelmis.
    Iki çoban baslamislar mermi yagdirmaya.
    Ne kadar çok adam oldururlerse, muslumanlara o kadar çok faydalari dokunacak çunku.

Ertesi gun ogrenmislerki yuzlerce çocugu oldurmusler.!!!!
    O gun tren çocuklari geziye goturuyormus.
    Askerleri degil.

Kisacasi, benim anlatmak istedigim sey baska,
    anlasilan sey ise bambaska.

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    @coq

aynen katılıyorum yazılarınız gayet mantıklı iki tespitte süper . taa uzaklardan burdaki mevcut durumu mükemmel tespit etmişsin

bir anı :

geçen ay motorcu bir abim yazlığına davet etti.. çeşmeye... peder bey arabayı vermedi zaten motorum yok dedim urlaya kadar belediye otobüsü ile giderim ordan dolmuşa biner çeşmeye giderim (: biraz da macera arıyorum çaktırmayın...
    urlaya kadar geldim belediye otobüsü ile ordan bir dolmuş buldum karaburun çeşme ayrımında indim. saat 8:30 son dolmuş 8 de gitmiş çeşmeye 35 km var. otostop çekiyorum kimse almıyor hava karardı eski çeşme yolunda yürümeye başladım iki tarafımda da dağ telefon bazen çekmiyor arabalar tek tük geliyor zaten alan yok 6 km yürüdüm o karanlıkta karşıdan bir tane seat geçerken adam elini dışarı çıkartım havaya ateş açtı dedim noluyoruz teröristmi sandı ne doğru attım kendimi çalılara ... araba gitti leş gibi barut kokuyor boş kovanlar yolda böle piskopatlar var abicim bunlardan birine denk gelirsin bok yoluna gitti niyazi olursun aman dikkat :D
    ha sonra mı ne oldu muhtarın yerinde birinden rica ettim çeşmeye kadar bıraktı eleman daha da dedim otostop çekmem postu deldiriyoduk gezi bokuna
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Konuyu açan arkadaşın acilen Türkçe öğrenmesini temenni ediyorum.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Motosikleti
    JİNLUN JL 250-5 ELEGANCE
    Alıntı scuderia06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    plakasını alıp trafiğie bıldırmen en guzel ey o anda ılk cevirmede alırlar birde alkol kontrolu tamam
    Abime katılıyorum.Buji atmayla olmaz
    [COLOR="Red"][I][U][B]::shhh::ÖLMEKTEN DEĞİL UNUTULMAKTAN KORKARIM::shhh::[/B][/U][/I][/COLOR]

Motosikleti
    Kawa ZX636
    O zaman gelip burda aglamayacak.
    Isini sessizce gorup yoluna devam edecek.

Adaleti kendiniz saglamaya kalkisirsaniz, sonuçlarina katlanmak zorunda kalirsiniz.
    Simdi hayal gucunuzu çalistirin.

Evinize donmeye çalisiyorsunuz ama araç bulamadiniz, ya da araciniz bozuldu.
    Evde sizi bekleyen yavrulariniz, bir esiniz, ya da anne babaniz var.
    Otostop yaptiniz.
    Sansiniza bu hayvanlar sizi arabalarina aldi.
    Sonra yolda bir motosikletliyle bir sekilde dalastilar.
    Sonra o motosikletli arabanin camina tas, buji vs. bisey atti.
    Bu nedenle kaza yaptiniz.
    Öldünüz.!!!!!!!

Bir arkadasiniz, sizi evinize birakmayi teklif etti.
    Hafif alkol almis.
    Farkinda degilsiniz.
    Ya da o sirada içiyor ama onemsemediniz.
    Yolda bir motosikletliyle takisti.
    Alkolun etkisiyle saçma sapan hareketler yapti.
    Motosikletli arabaya tas, buji vs atti.
    Kaza yaptiniz Öldünüz.!!!!!

Motosikletli adaleti sagladi mi yani simdi?

Sizi evde bekleyen çoluk çocugunuz bu adaleti nasil algilayacak?

Bu konuda guzel bir hikaye vardir.
    Daha once yazdim sanirim ama tekrar yazayim.

Ulkemiz kurtulus savasi verirken, bildiginiz gibi taaaa Avustralya'dan bizimle savasmaya askerler geldi.

Iste o gunlerde Avustralya'da yasayan iki müslüman çoban, koyunlari otlattiklari yerden geçen trenlere bakarlarmis.
    Her gun ayni saatte askerlerle dolu olarak geçen treni gorunce merak etmisler.
    Bu askerler nereye gidiyor acaba?

Bir gun sehirde birine sormuslar.
    Her gun, hemen hemen ayni saatte içi asker dolu bir tren geçiyor.
    Nereye gidiyor bu askerler?

Adam cevap vermis.
    Muslumanlarla savasmaya.!!!

Iki musluman çobanin bu çok kanina dokunmus.
    Demisler ki bunlar bizim din kardeslerimizi oldurmeye gidiyorlar.
    Dur biz sunlara bir oyun edelim de gorsunler gunlerini deyip, iki mitralyoz edinmisler.
    Mermileri tika basa yigip, ertesi gun trenin geçmesini beklemeye baslamislar.
    Amaçlari o gun geçen trendeki askerlerin oldurebildikleri kadarini oldurup, musluman kardeslerine yardim etmekmis.

Tren yine hemen hemen tam saatinde gelmis.
    Iki çoban baslamislar mermi yagdirmaya.
    Ne kadar çok adam oldururlerse, muslumanlara o kadar çok faydalari dokunacak çunku.

Ertesi gun ogrenmislerki yuzlerce çocugu oldurmusler.!!!!
    O gun tren çocuklari geziye goturuyormus.
    Askerleri degil.

Kisacasi, benim anlatmak istedigim sey baska,
    anlasilan sey ise bambaska.
    Adaleti kendin sağlayamassın fakat adaletin olmadığı bir ülkede kendin sağlıyacağın bazı durumlar olabilir.

Adaletin sağlanmaması eleştirilmiyor fakat motorcunun adaleti kendi sağlaması direkt olarak eleştiriliyor.

Napıcaz o zaman ? Her zaman adamda ya silah varsa ya onu öldürürsem diye ikilemde gidip gelicekmiyiz ? Veya direk kaçıcakmıyız hemen ?
    Ahlak kuralları vardır toplumda tecavüzcüler , hırsızlar vs. iyi karşılanmaz senin görüşüne göre yargı cezasını vermiş bize laf söylemek düşmez diyorsun sanırım , fakat benim gözümde hala tecavüzcüdür cezası bitse bile. O zaman Ahlak kurallarınıda hiçe sayalım bize biri insanı yargılamak düşmez dimi ?
    Hukuk kurallarının temelinide Ahlak ve Görgü kuralları oluşturur ne demeye getiriyorum gerektiğinde adaleti kendin sağlıyacağın durumlarda olur ne zaman ; ülkede adaleti sağlayan kurumlar görevini düzgün yerine getirmiyorsa , peki ne olur ; sonuçlarına katlanır kişi .

---------- Mesaj ekleme zamanı: 05:43 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 05:39 AM ----------

Bir keresinde haksız yere ceza yediğimde düşündüm şikayet etsemmi itiraz etsemmi cezaya ; sonra dedimki kimi kime şikayet ediyorsun
    Ben bu düşünceyi taşıyorsam bir birey olarak emin ol birşeyler yolunda değildir.
    Ülkede adalet olsa ben böyle bir düşünceye sahip olurmuydum asla

Motosikleti
    sym gts250i
    Bir keresinde haksız yere ceza yediğimde düşündüm şikayet etsemmi itiraz etsemmi cezaya ; sonra dedimki kimi kime şikayet ediyorsun
    Ben bu düşünceyi taşıyorsam bir birey olarak emin ol birşeyler yolunda değildir.
    Ülkede adalet olsa ben böyle bir düşünceye sahip olurmuydum asla
    Hocam ben de öncelikle doğru yolu denemekte fayda var diyorum. "Şikayeti yapalım gerisi bizi aşar.." demiyorum kesinlikle.. Haklı iken haksız duruma düşmeye gerek yok diye düşünüyorum.

Ama birbirimizi burada "buji at", "falçata çek salla", "silah göster" diye gazlamamız yanlış. Bu psikopatlığa sahip adam zaten bunu kimseye sormaz, ya da birinin demesi ile yapmaz.

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Sevgili coq ve remzi66..

Sizleri çok iyi anladığımı düşünüyorum lakin yurtdışında yaşayan sizlerin bu yazdığınız cümleler Türkiye'de uygulanması zor şeyler..

Size ve parantez içinde bana uygun ve doğru gözüken davranışları çılgıncasına savunmak belki doğru davranış lakin en doğru davranış değil burada..

Başka başlıklarda bunu vurgulamaya yönelik yazılarım olmuştur özellikle coq için ama yanlış anlaşıldığımı düşünüyorum..herneyse..

Mevzuumuza gelecek olursak..
    T.C.'de 29 yıldır yaşayan birisi olarak sizin dediğiniz gibi. Polis ne güne duruyor ona havale edin olayı türünden söylemler suya yazı yazmak gibidir burada..

Demek istediğim şey ASLA buji fırlatmak değildir..Lakin burada polise şikayetle varabileceğiniz tek sonuç istatistiklere girmektir..

Ve bakınız yaşadığım/duyduğum olaylara istinaden diyorum ki..
    Medyaya yansıtacak gücünüz yoksa, ciddi bir maddi gücünüz yoksa, memlekette hukuku İŞLETEMEZSİNİZ!
    İstisnalar vardır elbette ama istisnaların kaideyi bozmadığı bir ülkede yaşayan BİZLER için bu gerçek değişmiyor..

Kısaca..
    Bu tür durumlarla karşılaşınca kesinlikle olayı körükleyici bıçkın tavırlar takınma taraftarı değilim ve bunu savunmam..
    Aldığım akademik ve sosyal eğitim nedeniyle olayı polise intikal ettiririm ama;

Olayların bu şekilde çözülemeyeceğine EMİNİM..

Dolayısı bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak üzerime düşen polise intikal ettirme vb. işlemleri yaptıktan sonra olayın takibini ŞAHSEN yaparım!

Adaleti kendim sağlamaktan bahsetmiyorum..Sadece takibini yaparım..Ve eğer bir gün gelirde başıma böyle bir iş gelirse buraya da sonuçlarını yazarım..

Memlekette üniversite öğrencileri zam gelen harçlar yüzünden okuyamıyoruz dediğinde başbakanın polisleri tarafından ağızları burunları kırılarak göz altına alınıyorlar ALOOOOO....Ne anayasası ne demokrasisi???

Öğretmen Engin KAHYAOĞLU

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler