Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

0 km bir gt250r mı almalı; yoksa 2.el bir cbr600f mi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBF250 , GT250r'den sonra tekrar CBF150
    Alıntı sencaner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hyo st tartışmasına dönmüş yine...

evet, 10-12 bütçe... tamam zx250r ı da seçenekler içine katalım.
    10-12 bütçe ile o kadar çok alınabilecek motor var ki.Bu gt250r nerden aklına girmiş hayret bişey.Üzerine 1.000 TL daha koy sıfır ayarında 2-3 yaşında dl650 al.Şu an piyasadaki en sorunsuz , en ekonomik , hem enduro hem asfalt motoru.Daha geçen bi arkadaş 7.500 Liraya cbf500 aldı.Başka biri 2001 model 40.000 km'de transalp almış 7.500 Liraya.11.000 Liraya fazer alırsın.Daha neler neler.İnşallah şu gt250'yi kafandan silebilirsin.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    zx 750 r

gt 250r ve 600 f

denk geldi ve konunun içinde buldum kendimi 2 yıl cbr 600f kullandım çok güzel bir makina ama 10 yaşında idi beni canımdan bezdirdi binmekten çok tamiriyle uğraştım okadarda temiz ve bakımlı olmasına rağmen,2 yılda 4000 tl harcadım durdduk yere biyerleri bozuluyordu,en sonunda boğazıma geldi sattım halada alan arkadaşa masraf açıyor.st gt 250 r kullanıyorum 7 aydır bi problemi yok parçası pahalı ama hiç bozulmadı bunun tek eksisi 600f ten sonra attan inip eşeğe binme olayı oldu, st hyosun olayına gelincede st hyosungun birebir kendisidir çoğu yerinde hala hyosung yazmaktadır.kimse bunu artık tartışmasın.

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Ben Kendim ST değil Orj. Hyosung Kullanıyorum! Arada pek fark yoktur ama belirtmek istedim sadece! Ve kesinlikle kendi motorumu savunmuyorum; Zaten önceki sayfadaki mesajımda da arkadasa 4-5 Yasında bir 6F almasını önermiştim!

Fakat Hyo'yu kötülemenin de bir amacı olamaz! Aramızdan bazı arkadaslar karalama mesajları yazıyor yalnız o mesajların bir doğruluk payı olduğunu sanmıyorum.Cidden ben peryodik bakım dısında tek kurus masraf yapmıyorum motoruma!

Bir link verilmiş; yeni ST min basına gelenler diye ; O motor kullanıcı hatasından o hale geldi... Şehir içinde yağ-hava soğutmalı motor ile düşük viteste giderseniz her motor hararet yapar ve motor yeniler...

Tekrar belirtiyorum arkadaslar; Konuyu acan kişi sadece fikir istemiş. Kimse bişeyleri savunmasın;ve Bilmeden karalamasın... doğrular konusulsun... Ben de Şahsen kesinlikle savunmuyorum motorumu; ama yasadıklarımı belirtmek durumundayım !

Tekrar dan Önerim 4-5 yaslarında Bakımlı ve temiz 6F lerdendir...
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kimsenin bişeyi karaladığı yok.Ben hem cbf150 hem de cbf250 ile saatlerce evimden uzaklaşıp olmadık yerlerde gezdim.Zaman zaman korktum bu motor ya beni şimdi burda bırakırsa naparım diye.Ancak bu motorlar ısındıkça daha iyi gidiyo.Dinlenme ihtiyacı hissetmiyo.Hiçbir zaman da yolda bırakmıyo.Zaten arkadaş cbf250 kullanmış.İyi bilir nasıl taş gibi motor olduğunu.Şimdi ondan inip böyle nazik kibar bir motora binmek hayal kırıklığı olacaktır.CBF250 ile alışmıştır gazı diplemeye.Ancak bilmiyodur gt250r ile gazı dipleyince ne olacağını.Honda kullanıcısına gelmez böyle motorlar.Adam pişman olacak.

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Evet CBF 250 Kullanmıs ve pişmanlığını dile getirmiş

Bu arada O linkteki motorun o hale gelmesi tamamen kullanıcı hatası.. Şehir içerisinde hava soğutmalı motor ne olursa olsun fazla kullanılırsa hararet yapar !

Neise uzatmak istemiyorum Sonucta Arkadas tercih yapacak...
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Ben bunu yoruma bile açmazdım 600F tek geçerim.
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet CBF 250 Kullanmıs ve pişmanlığını dile getirmiş

Bu arada O linkteki motorun o hale gelmesi tamamen kullanıcı hatası.. Şehir içerisinde hava soğutmalı motor ne olursa olsun fazla kullanılırsa hararet yapar !

Neise uzatmak istemiyorum Sonucta Arkadas tercih yapacak...
    Arkadaşım ben geçen yaz ağustos sıcağında cbf150 ile yazlığa gittim.Yolculuk 6 saat sürdü.1 saatte yazlıkta gezdim.CBF150 su soğutmalı mı?Aynı şekilde cbf250 ile de gezdim.O da hava soğutmalı.Ancak sen hala daha hava soğutmalı motor şehir içinde kullanılırsa tabiki hararet yapar diyosun.Ben anlatamıyorum galiba.Japonların hiçbiri hararet yapmaz.O hararet yapan sadece gt250r.O yüzden japondan şaşmasın diyorum.Ayrıca cbf250'nin problemleri çok daha farklıdır.Japonların arasında nadir kronik sorunlu modellerde çıkabiliyo.Ancak hiçbiri hararetten dolayı silindir , piston , sekman yenilemiyo.Ayrıca krank da kırmıyo.

Ayrıca ilave olarak şu ilanı da incelemenizi isterim :
    http://www.sahibinden.com/acil_son_g...XQQdisplayitem

Bu kadar yeni bir motoru adam 4.500'e bırakacağını söylüyo.Bunu 8.500'e almıştır.Ancak niye bu kadar zarar ederek satıyo.İşte bu motor arıza çıkarınca böyle insanlar 7-8 aylık motorlarından hemen kurtulmak istiyo.Belki hiç arıza yaşamamış kullanıcıları olabilir ancak böyle tabloları da görmek çok üzücü.Yazık günah verilen paralara.

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    gt250 r amacıma hizmet eden bir motor bence amacıda biraz piştikten sonra yüksek modelli bir ss 'e geçiş
    hatırlarım da 2 sene oncesine piyasası fahiçti ama şu sıralar çok uygun fiyatları düştü 2. eli ...
    Tabi sıfırına o kadar para verilir mi bence verilmez meretin parçaları da ucuz değil nerdeyse cbr f ile yarışacak parça fiyatı olarak eeee geriye de tek sarfiyat kalıyo o da cbr den o.5 kuruş daha az yakıyo hatta daha az da olabilir bu fark ( 6oo f ile tıpa gaz gidilmemek koşuluyla)

reflexiv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadasım bende bi hyo kullanıcısı olarak motorumu sonuna kadar savururum şimdiye kadar tık demedi rutin bakımları dısında servis yüzü görmedi.sen motoruna bakarsan o da seni üzmez bu iş bu kadar basit.madem ikinci el kullanmak istemiyorsun o zaman alıcaksın hyoyu.yok kullanabilirim dersen 600f değilde sana fazer öneririm ben.çünkü hyo sıfır alınacak bi motor değil.kalitesiz diye değil sadece 250 lik i motora 10000 tl bağlamak mantklı değil sadece bu...

istanbulccc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800
    Hyosung&ST Kanuni silahşörlerinin sayısı azaldıkça daha doğrusu Kullanıcıların bilinçlendiğini gördükçe mutlu oluyorum.

Eğer bakım ve benzin masraflarına katlanırım diyorsan burada seçim yapacağın motor 600f olmalı

Ben 4 silindir bir motosiklete geçtiğimde elimdeki satmayı düşünmüyorum, çünkü ayda ortalama 1000km yapıyorum.

Düzgün kullanımla çin motosikletiyle bile sorun yaşamayabilirsiniz, ama bu durum Japonda bile garanti değilken

Hyosung veya St Kanuni için Elma şekeri diyorum, şekerin tadı gittikten sonra gerçeklerle karşı kalınca dumura uğramayın.
    Kawasaki Ninja 250r: 0/13.000km, VFR 800:13.000/ --- km

Gnusher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    06 Fz6 Fazer 98hp
    Hyosunglar hava soğutmalı değil bildiğim kadarıyla, yağ radyatörü var. Yağ soğutmalı demek lazım. Hava soğutmalı dediğin benim motor. Direk motorun etrafındaki hava kanallarıyla soğutuyor. Ama pek kolay kolay hararet yapmazlar. Aslında bakarsan su soğutmalı motorlarda bu daha sık rastlanan bir durumdur. Normal kullanım esnasında, motor yağında ya da suyunda bir eksiklik yoksa bu hale gelmesi pek doğal değildir.

Alıntı CallofJuarez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım ben geçen yaz ağustos sıcağında cbf150 ile yazlığa gittim.Yolculuk 6 saat sürdü.1 saatte yazlıkta gezdim.CBF150 su soğutmalı mı?Aynı şekilde cbf250 ile de gezdim.O da hava soğutmalı.Ancak sen hala daha hava soğutmalı motor şehir içinde kullanılırsa tabiki hararet yapar diyosun.Ben anlatamıyorum galiba.Japonların hiçbiri hararet yapmaz.O hararet yapan sadece gt250r.O yüzden japondan şaşmasın diyorum.Ayrıca cbf250'nin problemleri çok daha farklıdır.Japonların arasında nadir kronik sorunlu modellerde çıkabiliyo.Ancak hiçbiri hararetten dolayı silindir , piston , sekman yenilemiyo.Ayrıca krank da kırmıyo.

Ayrıca ilave olarak şu ilanı da incelemenizi isterim :
    http://www.sahibinden.com/acil_son_g...XQQdisplayitem

Bu kadar yeni bir motoru adam 4.500'e bırakacağını söylüyo.Bunu 8.500'e almıştır.Ancak niye bu kadar zarar ederek satıyo.İşte bu motor arıza çıkarınca böyle insanlar 7-8 aylık motorlarından hemen kurtulmak istiyo.Belki hiç arıza yaşamamış kullanıcıları olabilir ancak böyle tabloları da görmek çok üzücü.Yazık günah verilen paralara.
    japonların hiçbiri hararet yapmaz mı?hemde şehir içinde mi..ha ha ve ha..fan acan soğması için motoru stop edip kontak açanlar herhalde yağ soğutmalı makinler?çok kullanmıssın belli oluyosürekli şehir içinde kullanıyorum bi kere hararet yaptığını görmedim nedense..sakın hyo japon olmasın??

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Fan açanlar uzun yol motoru.Tabiki şehir içine gelemiyo.Ancak yok mu bunun ortası derseniz tabiki var.Kawasaki ninja 250 su soğutmalı.Hem uzun yola hem şehir içine gelir.Ayrıca Honda VTR250 de su soğutmalı.O da hem uzun yol hem de şehir içi motoru.Ancak fiyatı tuzlu biraz.Bunların arasında su soğutması olmayan tek motor gt250r.Yağ soğutma hikaye.Bi işe yaramıyo.Hem de utanmadan ninja 250'ye yakın fiyat çekiyolar.Kawasaki varken hyo almak iş değil.En iyisi dl 650.Hem uzun yolda kullan , hem şehir içinde kullan , hem dağda kullan , hem de en az benzini o yaksın.

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    bence ne sıfır gt 250 r ne de 600 f yerinde olsam gidip fazer 600 alırdım yada fz6 seni hız olarak tatmin edecektir nispeten parçaları hondaya göre daha ucuz hesabına da uyar
    not:bütçen 10.000 ytl sanırım ona göre cevap yazdım
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

yağ soğutma hikayeymiş.düşünememişler bunu yapan muhendisler aksesuar olsun diye koymuslar zaten..hey Allah'ım ya..

sencaner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr600f
    Alıntı CallofJuarez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10-12 bütçe ile o kadar çok alınabilecek motor var ki.Bu gt250r nerden aklına girmiş hayret bişey.Üzerine 1.000 TL daha koy sıfır ayarında 2-3 yaşında dl650 al.Şu an piyasadaki en sorunsuz , en ekonomik , hem enduro hem asfalt motoru.Daha geçen bi arkadaş 7.500 Liraya cbf500 aldı.Başka biri 2001 model 40.000 km'de transalp almış 7.500 Liraya.11.000 Liraya fazer alırsın.Daha neler neler.İnşallah şu gt250'yi kafandan silebilirsin.
    gt250r kullanıcıları yanlış anlamasın; ama hyo ya da kanuni yerini zx250r a bıraktı. Yani benim tercih için önümdeki motorlar şuan itibari ile zx250r ve cbr600f(ağırlıklı). transalp,dl650 tipi enduro tarzı istemiyorum.Düşük ihtimal fazer de olabilir. Yine de önerilerin için sağol.

Motosikleti
    inş... ybr 125 :D
    gt250r eniştemde var 10.000dayken aldı şu an 30.000 de ve tık demedi bir keresinde artçı olarak binme fırsatım oldu 250 lik bi race için hiçde kötü deildi bence 600 lük bir motora geçmeden önce 250 lik bi motor kullanılmalı ve en uygun şeçenek gt250r gbi görünüyor

sencaner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr600f
    Alıntı CERRAHI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tartısmaya giremeyecek kadar bes para etmez oldugu icin konusunu bile ne acarım nede tartısırım....
    Sadece eger bilmiyorsa topigi acan arkadas onu uyarmak adına arkadaslık gorevi
    topiği ben açtım, teşekkürler

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:57 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:55 PM ----------

Alıntı yfurkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gt250r eniştemde var 10.000dayken aldı şu an 30.000 de ve tık demedi bir keresinde artçı olarak binme fırsatım oldu 250 lik bi race için hiçde kötü deildi bence 600 lük bir motora geçmeden önce 250 lik bi motor kullanılmalı ve en uygun şeçenek gt250r gbi görünüyor
    furkan kardeş; 2 sene Twister kullandım :D yani tecrübede sıkıntı yok; sıkıntı tercihte

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:14 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı Dün 23:57 PM ----------

Alıntı bur-k@ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence ne sıfır gt 250 r ne de 600 f yerinde olsam gidip fazer 600 alırdım yada fz6 seni hız olarak tatmin edecektir nispeten parçaları hondaya göre daha ucuz hesabına da uyar
    not:bütçen 10.000 ytl sanırım ona göre cevap yazdım

5-6 gündür başım ağrıdı araştırmaktan... aklımın ucundan geçerdi evet (fz6) şimdi biraz da onu arştırmam gerekecek sanırım.

İmdaaatt

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Evet kararını FZ6 ya yönlendirmişsin.. 600F in diğer bir alternatifi ve daha maliyetsiz bir motor Tavsiye ederim...

Gelellim Hyo yorumlarına; denilmiş ki sehir içinde hararet yapan motorlar asfalt motoru. Tabi ki hararet yapar; evet Hyosung da görünüşü; duruşu ; gidişi ile bir asfalt motorudur...Bu nedenle uzun süre sehir içerisinde ısıklarda dur kalk yapılmaz... Yorum yapanlar hiç mi yakından görmediniz be

Ayrıca ZX25O ile karsılastırılmıs; ZX250 oturus pozisyonu itibariyle ve kasasının daha kalıpsız olması nedeniyle yüksek hacimli racinglere uygun değil.CBR 125 ten birazcık daha yatık oturuyorsunuz !

Vee de son olarak YAĞ soğutma işe yaramıyor diyenler ; Radyatörün içerisinde mi yasıyorsunuz da bu kadar emin konusabiliyorsunuz! Ben bu Sitede 1 arkadasımız dısında Hyosung ile hararet yapanı duymadım! O arkadas da zaten kullanım hatasından kaynaklı bir sorun yasamıs!
    Bir cok kaynakta okuduğum bilgiler ısıgında yazıyorum /yabancı ve türk siteleri) ;
    Yağ soğutmanın su soğutmadan daha iyi olduğu söyleniyor !
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    2007 Honda CBF 150
    temiz 2.el bi 600 f hem gider hemde sizi yolda keser.
    şimdiden hayırlı olsun.
    [B][COLOR="Black"]2bin7 HONDA CBF 150 :cat: (34 EN 6186) [/COLOR]İSTANBUL- AVCILAR[/B]

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler