Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

İzmit Körfez Pistinin İşletmesi Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Merhaba arkadaşlar,

Bildiğiniz gibi belirli aralıklarda İzmit Körfez Pisti'nde pist organizasyonları düzenlemekteyiz. Onun dışında bazı başka gruplar da haftasonları pist organizasyonları düzenlemektedir. Benim bildiğim senelerdir kişi başı 150 TL gibi bir ücret alınmaktadır ve karşılığında da hiçbir makbuz verilmemektedir. Geçen haftasonu pist organizasyonuna katılan Emrah arkadaşımız da bu işin içinde bir iş olduğunu fark ederek, pistin işletmesini yapan İMK (İstanbul Motorsporları Klübü) ile iletişime geçmeye çalışıyor ancak telefonları cevap vermiyor. Yunanistan'da bulunan ve neredeyse uluslararası pist kalitesinde olan Serres pistinden bile tüm gün için 50 EUR para alınıyorken, İzmit Körfez Pisti gibi vasat durumda olan bir pistin sadece yarım günü için 150 TL alınmakta. Sizce de bu durumda bir gariplik yok mu? Makbuz verilmediğinden dolayı bence bu işte bir dolap döndüğü apaçık ortadadır.. Konu hakkında bilgisi olan lütfen bu başlıktan konuyu takip edip cevap yazsın.
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Boy;
    Izmit pistinin isletmeciligini IMK yapmiyor.
    IMK sadece sahibi.

Pinarbasi ve Korfez pistinin isletmecisi Ethem Genim.
    Benim aldigim son haberlere gore yakinda piste Lisanssiz suruculer de sokulmayacakmis.

Yani konuyla ilgili Ethem Genim'i ararsaniz, daha doyurucu bilgi alabilir, bizi de aydinlatmis olursunuz.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Abi pistin işletmeciliğini Yalçın Ökten yapıyormuş. Ethem Genim bildiğim kadarıyla Autodrom pistinin sahibi.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Anlaşılan bu iş tam Turkish yürüyor... Hiç şaşırtıcı gelmedi bana.

10 tane amele tutup pistin kenarındaki taş topaçı temizletip yerine kum döktürtmekten aciz adamlar. Ya kafası basmıyo, ya bilerek yaptırtmıyo ya da çok çok aç gözlü.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi pistin işletmeciliğini Yalçın Ökten yapıyormuş. Ethem Genim bildiğim kadarıyla Autodrom pistinin sahibi.
    Eminmisin?
    çunku benim haber aldigim adam isin içinde ama yaniliyor olabilir.
    Sonuç olarak fark etmez gerçi.
    Yani is gittikçe daha da zora sokulacak.
    Bu lisans muhabbeti nerden çikti anlamak guç.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

anılyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi Falcon 125 (2006) Hyosung MS3 250 (2010)
    günlük 150 lira güzelmiş parayı bulunca bi pist yaptırmak lazım gibime geliyo
    Bianchi Falcon 125 41 N 3103
    Hyosung MS3 250 35 AP 4831
    Yeni bir gün, yeni bir savaş . . .

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eminmisin?
    çunku benim haber aldigim adam isin içinde ama yaniliyor olabilir.
    Sonuç olarak fark etmez gerçi.
    Yani is gittikçe daha da zora sokulacak.
    Bu lisans muhabbeti nerden çikti anlamak guç.
    İşin ucunda nemalanmak var birader
    Çok sevdiğim insanlar bir dünya para akıtarak yıllardır İzmir Pınarbaşı pistine çıkyor. Asfalt hala aynı ve git gide kötüleşiyor...yatırım yok.
    Memleketin her bir yanı alaturka...öde fatura yok,öde makbuz yok, kaldırıma park et otopark mafyası gelir ver para makbuz yok...nereye kadar gider böyle
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

zx-10r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motosiklet,otomobil
    arkadaşlar bugun TMF yi arayıp İMK adına görüşebileceğim yetkili birinin telefon numarasını istedim ve telefondaki bayan bana Yalçın ÖKTEN adında bir beyin numarasını verdi!asıl olaylar bundan sonra başlıyor!!!yalçın beyi aradım ve konuşmalarımızı aynen size iletiyorumm..şaşırıp şok olmyaa hazır olun..
    EMRAH:Yalçın bey iyi günler ben sizleri izmitten arıyorum adım emrah.sizleri körfez pistini motosiklet antremanı için kirlamak amacıyla rahatsız ettim.pistin hafta sonu yarım günlük(13.00-17.30 arası)kira bedeli nedir?
    YALÇIN BEY:pistin yarım günlük kirası hafta sonu 6 kişi için 900 TL.6 kişiden sonra her kişi için 150 TL.!AYRICA ARTIK YARIŞÇI LİSANSI OLMAYANLARI PİSTTE DÖNDÜRMÜYORUZZ!!!!
    EMRAH:yalçın bey pistin hali ortada fiyat çok pahalı kişi başı 150 TL,istanbuldan gelenlere yarım günün maliyeti 350-400 TL yi buluyor.ayrıca biz pisti 2 hafta önce kiraladık daha piste çıkmadan bizden parayı tahsil ettiler ve makbuz vs hiçbişi verilmediii!!!
    YALÇIN BEY:MAKBUZUNUZU İSTESEYDİNİZ SİZDE.SONRA 150 TL Yİ ÇOK BULUYORSANIZ BU İŞİ YAPMAYIN SİZDEEEEE!!!!!!!!!
    EMRAH:yalçın bey pistin hali içler acısı bu parayı veriyoruz fakat hiç bir düzeltme yok.pist yamalar içinde her taraf taş toprak.seyirci tribünlerinin her tarafı pas çürümüş neredeyse yıkılacak.madem bu parayı alıyorsunuz neden bunlar düzelmiyor????!!!!!
    YALÇIN BEY:NORMALDE PİSTİN KİRASI HAFTA İÇİ 2500 TL,HAFTA SONU 3500 TL.BİZ SİZİN ÇOK GÖRDÜĞÜNÜZ 150 TL DEĞİLDE BU PARALARI ALSAK PİSTİN HERTARAFI DÜZELİR...!!!!!!!SİZCE PİSTİN KİRASI NE OLMALI EMRAH???
    EMRAH:yalçın bey yıkıcı değil yapıcı olun.SİNAN SOFUOĞLU orda öldüğünde kaza akşamı piste kamyon sokup taşları temizletmenize ben çok iyi şahit oldummm.şimdide bana bu parayı çok görüyosanız hiç bu işe bulaşmayın diyorsunuz???biz piste gittiğimizde pistin sorumlusu denen kurban diye biri daha yarış elbisemizi giymedennnnn parayı istedi ve tahsil ettiiiiiiiii!!!!ambulans ve görevlileri padok garajında çay çorbasını yudumlarken pistin arka tarafında kazamı olur dikkat edelim adamlar dönüyolar vs hiç umrunda değildi.kurban beyde sağolsun kesmiş karpuzunu yiyordu para isterken sorun yoktu daha piste ayak basar basmaz parayı tahssil etmek için hiçte mütavezi değildii!!!madem sordunuz bende cevaplıyım,benim için körfez pistinin kişi başı kiralama bedeli maksimum 75 TL DİRR!!!!!!
    YALCIN BEY:BEN BU ŞARTLAR ALTINDA HİÇ BİŞİ YAPAMAM!!!!
    EMRAH:yalçın bey iyi günler!!!zaman herşeyi herkesi çözerrr!!
    YALÇIN BEY:iyi günler...

arkadaşlar işte böyle aramızdaki konuşmayı özetleyeme çalıştım.sizde bilin neyin ne olduğunu.şimdi yukarıdaki yazıyı okuyup sakın argo kelimeler yazmayın sizde biliyosunuzki haklıyken haksız duruma düşeriz sonra.pistin sahibi izmit körfez belediyesidir ben mail yoluyla belediye başkanımıza gerekirse yalvaracağım bu İMK dan işletme hakkını alsınlar diyeee.sizlerden ricam sizde körfez belediyesi resmi sitesinden başkana mesej bölümünden mj atın durumu uygun bir dille anlatın.birlik olmazsak bu iş sürekli bizim aleyhimize işleyecektir.o kadar moralim bozukki anlatamam bişilere hevesleniyorum sürekli baltanıyor hayallerimm.:((
    ---zx-10r Rulez---

Gnusher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    06 Fz6 Fazer 98hp
    Alıntı boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence bu işte bir dolap döndüğü apaçık ortadadır..
    Dolap dönmeden pistte dönülmezBu memlekette dolap dönmeden yatağında sağdan sola bile dönülmez.

Koskoca pist işletmesi, o kadar insan müracaat ediyor(hem de genelde belli bir gelir düzeyinin üstünde insanlar), paralar geliyor. Dolap dönmesin de ne dönsün. Bizim memleketimiz böyle işte. Sesler yükseldikçe, yıllar geçtikçe, birşeyler düzelir diye düşünüyorum.

Pist kavramının Türkiye'de henüz oturmaya başlamak anlamında bile bir ilerleme kaydetmediğini düşünüyorum. Yabancı forumlarda okuyorum. Adam pist için motosiklet alıyor. Her haftasonu pistte. Bırakın böyle kmlerce gitmeyi, şehirlerarası gezileri, dandik bir kasabada bile piste kolayca ulaşabiliyor. Bizdeki durum malum. Yabancı ülkelerde kalmış motosiklet kullanıcıları olarak buraya yazan birkaç kişi bu konuda öncü oluyorlar bence.

Bu ülkede pist konusunda bilinçlenmenin, kültür yaratmanın ve tanıtımın öncülerisiniz, tebrik ederim. Maalesef durum böyleyken yüksek beklentiler içinde olmamız pek mantıklı değil. Bu ülkenin alıştığı gibi, bilinçli birilerinin bilinci yaymasını ve bu bilincin oturmasını beklemek zorundayız her konuda.

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Şimdi neden, anladınız mı bizim ülkemizden neden bir Rossi, bir Stoner, bir M.Doohan çıkmıyor... Bu sadece motorsporları konusunda böyle değil, olimpiyatlarda bugüne kadar kaç Türk gördünüz? Milletçe sporu sevmiyoruz, sporla ilgilenmiyoruz. Kahvede oturup tavla, okey oynamak varken spora ne gerek var ki.. Genel olarak Türk halkının en meraklı olduğu spor futbol, onu da izlemeyi seviyorlar. Dünya çapında isim yapmış bir futbol takımımız mı var? Adamlar bizi çiğ çiğ yiyor.

Pist konusu zaten içler acısıydı, bugünden sonra daha da beter oldu. Yurtdışında bir sürü yazıştığım insan var, adamlar 50 EUR fiyata tüm gün dönüyorlar pistte, üstelik sadece pistte geçerli olan günlük sigorta imkanı var 20 EUR fiyata, pistte motora birşey olduğunda cepten bir kuruş vermiyorlar. Biz insanları otobanda gazlamak yerine piste teşvik edelim derken, bazı densizlerin yaptığına bakın.. Bu memleketten bir halt olmaz, nereye elinizi atsanız bir dalavere, bir üçkağıt.. Yarışan insanlar da o kadar bilinçsiz ki, bunca senedir dünya kadar para ödendi, geçen sene yine bu makbuz olayını gündeme getirdiğimde TMF işin ciddiyetini anlayıp makbuz vermeye başladı. İnsanları soyup soğana çevirdikleri yetmiyormuş gibi, resmen vergi kaçırma da var bunlarda.

O yüzden diyeceğim şudur.. Özellikle yarış motoru kullanan arkadaşlar.. Çıkın otobana ibrenin sonunu görün, kurallara uymayın, plakasız gişelerden geçin, gerektiğinde polisten kaçın.. Şansınız varsa hayatta kalırsınız, eh ecel kapıya geldiğinde kaçış yok artık bu siteye üye olup hayatını kaybeden onlarca arkadaşımız gibi siz de ölümden kaçamayacaksınız bir gün.. Bunları yapın! Çünkü biz milletçe bunu hak ediyoruz!

SERKANS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 RR
    ben günlük 100 TL ye kiralayanlar olduğunu biliyorum ama makbuz veriliyormu hiç sormadım

kuyucadısı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xx 12999,9rr cadı süpürgesi :P
    benim anlıyamadıgım... bunca zamandır bu pisti kullanıyosunuz... ve bu zamana kadar kural hep buymuş.. ödeme istenmiş makbuz verilmemiş. ödenen ücret ise abartılı rakamlar... peki niye hiç sorgulamadınız. niye hiç karşı çıkmadınız...

hakkını arama konusunda (konu benzin zammı, motosikletlerin trafikteki yeri, kesilmeyen makbuz, hız sınırı vs.) ne olursa olsun hep sadece konuşuyoruz. böyle olsa daha iyi olurdu böyle olmalı, şunu yapalım bunu yapalım diye.. hadi yapalım... hakkımızı arayalım? yasal yollarla savaşalım haksızlıkla?... hadi!...... kimsede tık yok... konuşalım ama icraata geldimi sadece biri bişey yaparmı diye bekliyelim... sonuç? başka bir topik başka bir tartışma havada kalan bi dünya laf....
    durmak yok... yola devam.....

selam dünyalı ben dostum......

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    @kuyucadısı
    benim anlıyamadıgım... bunca zamandır bu pisti kullanıyosunuz... ve bu zamana kadar kural hep buymuş.. ödeme istenmiş makbuz verilmemiş. ödenen ücret ise abartılı rakamlar... peki niye hiç sorgulamadınız. niye hiç karşı çıkmadınız...
    Karşı çıkmadığımızı nereden çıkarttın? Ben 3 senedir bu işin içindeyim, ilk sene neyin ne olduğunu anlamakla geçti, birçok şeyi garipsedim. Ondan sonraki senelerde de tepkimi gösterdim, birçok ortamda bunları paylaştım, insanları gaza getirdim. TMF geçen seneye kadar bizden aldığı hiçbir para için makbuz vermiyordu, artık veriyor. Ama bu düzen sadece TMF ile ilgili değil, pisti işletenler de aynı düzenin adamları, kimden ne kadar para koparıp cebe atsalar, devletten ne kadar vergi kaçırsalar yanlarına kar kalıyor. Birine 100 TL ye birine 150 TL ye kiralıyor pisti, Kocaeli'li bazılarından da para alınmıyor.
    hakkımızı arayalım? yasal yollarla savaşalım haksızlıkla?... hadi!...... kimsede tık yok... konuşalım ama icraata geldimi sadece biri bişey yaparmı diye bekliyelim... sonuç? başka bir topik başka bir tartışma havada kalan bi dünya laf....
    Bu dediklerin çok havada kalan şeyler, biraz da içi boş. Kimin hakkını nasıl aradığını bilmeden konuşmuşsun çünkü. Bir örnek vereyim, Sinan Sofuoğlu o pistte öldüğünde biz yarışçılar olarak ayaklandık, daha önce gösterdiğimiz tepkilerin de birikimiyle çok büyük olaylar oldu ama ailesi bu işin üzerini kapatmak istedi, 2009 da yapılan yarışlara da Sinan'ın babası gelerek yarışçılara kupalarını verdi. Yasal haktan bahsediyorsun... Bu ülkede kim yasal olarak hakkını alabilmiş ki? Benim 2003 yılında çalıştığım şirketten o zamanın parasıyla 20 milyar alacağım var ve hala alabilmiş değilim. Neden? Hakkımı aramadığım için mi? Hayır! Toplu olarak dava açtık, dava 5 sene sürdü ve davayı kazandık. Ama şirket Limited şirket olduğundan sahibine dokunamıyorsun, şirkette de mal olmadığından üzerine sadece soğuk su içiyorsun. Yani senin buraya yazdığın iki satırda anlattığın gibi basit işler değil bunlar.. Toplumun çoğunluğu bilinçli olmazsa sen istediğin kadar bilinçli ol, istediğin kadar hakkını ara hiçbir sonuca varamazsın..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler