Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Izmir'de radar

Motovento
    REKLAM ALANI
    Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Alıntı bur-k@ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha da üstüne bişi yazmam özer abi haklısın (: sıcaklardan beyni de etkliyo sanırım :D
    Neyse, alttan almakta bir taktikmiş

Asıl konuyu saptırdık bu arada....

Tekrar toparlamak gerekirse.
    KONU: Mobil RADARLAR ve posta kutularına gelen ceza makbuzları....
    Bu vesile ile bir radar aracını nasıl tanıyacağınız da anlatayım.

Radar araçları belirlenmiş hız limitleri sınırlarında seyir eder ve kendisinden daha hızle olan (geçen) tüm araçları tespit eder.
    Türkçe meali;
    Otobanda (genelde) en sağ şerit, bazende ortada yaklaşık 90km/s ile sabit bir şekilde hareket eden bir araç görürseniz şüphe ile yaklaşın ve asla aşırı hız ile sollamayın.
    BİTTİ

---------- Mesaj ekleme zamanı: 01:02 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:59 AM ----------

Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyv özer abi
    O değil de 125 lik motorla 268 tl ceza yemesi daha acı verici oluyor

Hehe evet Bi programda Bugatti vyron'nun almanya da bi otobanda test etmişlerdi
    Veyron dan daha hızlısı çıktı asfaltlara...
    Bu arada SİZLERİN ceza macersınıda unutmayacağız tabi....125cc ile 268,-TL Pöhh...
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her konu sadece eğitimle olmuyor malesef....
    Almaya da bile bazı Autobahn kesimleri serbest....gidenleri bir görün...
    Görün derken adam gibi demek istiyorum tabi, bilinçli ve kontrollü.... burada serbest kalsa her allahın günü 8-10 kişiyi bir yerlerden kazılar
    Ben serbest bıraksınlar demedim ki. İnsanları doğru dürüst eğitip bilinçlendirsinler, kimse hız yapmasın demek istedim. Ha yinede eğitilemeyecek insan olmayacak mıdır olacaktır, ama yinede çoğu insan bilinçli olarak trafiğe çıkacak, kazaların çoğu önlenmiş olacaktır.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    Var
    İzmirli'ler ve İzmir'e gelenler,
    Özellikle Otobanlarda hız limitlerine çok dikkat edin çünkü sivil (mobil) radarlar devriye geziyor ve hız limitini aşanları sadece tespit ediyor, daha sonrada adrese ceza makbuzu gönderiyor
    Bu gün bir arkadaşımın ev adresine 265,-TL lik bir ceza makbuzu gelmiş....
    Fazer ile 134km/s hız yapmış Çeşme Otobanında...eee.....Avrupa Uyum Yasalarının minik bir parçası bu sadece...

Otoban deyip gazlamayın....
    Demek buna TR dede basladilar.. Güzel diyorum.. Burada bildim bilesi bu var..
    TR de autobahn da azami sürat nekadar? Burada sinir yok.. Avrupada tek sinir olmayan ülke burasi almanya yani.. Buda harika..
    Tabela yoksa gaz dipte.. Bu araba ile tabiki.. Araba ne veriyorsa ve trafik yoksa.. Yol bossa gaz dipte..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 02:26 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 02:24 AM ----------

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    70 i geçen bizden değildir...
    ozaman ben sizden degilmiyim?

Yol müsaitse tam gaz derim.. Yavas gitmekte trafigi engeller bunu unutmayin...

Motosikleti
    VFR-800
    sanirim vfr i satip 125 lik bi cross almanin zamani geldi...

onroad yol yapamayacaksak, offroad a davet ediyorum dostlarimi.. hem radar yok, güzergah yok. hedefe en kisa yol neresiyse oradan gazlariz..

artik ise gidip gelirken dere yataklarindan , tren yolundan gidecegim. )
    Ve Fark Rüya 'da

Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Alıntı BHTYR_VFR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sanirim vfr i satip 125 lik bi cross almanin zamani geldi...

onroad yol yapamayacaksak, offroad a davet ediyorum dostlarimi.. hem radar yok, güzergah yok. hedefe en kisa yol neresiyse oradan gazlariz..

artik ise gidip gelirken dere yataklarindan , tren yolundan gidecegim. )
    Merhaba Bahtiyar,
    Haklısın valla, bu gün ciddi bir şekilde aynısını düşündük ceza kesilen arkadaşımla...Yasalar toplumun birlik,beraberlik,hak ve hukuk ile huzurunu korumak içindir ama adil olmayanınıda kabul edemeyiz her halde.
    Otoban da bile 120km/s gidemeyeceksem neden keriz gibi vergi vereyim ben devlete ne verdi de ben vereyim durmadan....Araca vergi, zırt pırt yakıt'a vergi, ver-ver-ver asla isteme asla bekleme....
    Cidden en uygun fırsatta satacağım motosikleti.... yeter artık...
    Tarzım çok basittir.....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBF250 , GT250r'den sonra tekrar CBF150
    Arkadaşlar aranızda elektronikçiler varsa hemen şu plaka gizleme dalgamotorlarından imalata başlayın.Bu gidişle çok lazım olacak.Peynir ekmek gibi satılacak galiba.

oumar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW - F650
    en rahatı benim ozaman ya:D 75lik skutırımla otobanda 70 sabit hızla hiç problem yaşamıyorum=))
    ooops!
    KASK TAKMIYORSAN,KORUYACAK BİRŞEYİN YOK DEMEKTİR....
    ..:: 35 EA 5130 ::..

karmacoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    özer abi bilgilendirmek için topak açan ellerine sağlık, saolasın uyarın için.

Bende herkese İzmir Manisa yolunda dolaşan gezici radarı tanıtayım bu vesile ile;

görüldüğü yerler: aracın mesaiye gidiş ve mesaiden dönüş saatlerinde her yerde denk gelebilirsiniz ama onun dışında izmirden giderken sağda kavuklar bp istasyonu ile sabuncubeli rampası başlangıcındaki karayolları şefliği kapısı arasında sürekli devriye atmaktadır

Plakası 35 FV 794 olan bu 2004 model Megane II authentique sedan aracın görüntüsü aşağıdakinin bire bir aynısıdır

Motosiklet net üyelerinin hiç birinin 80 km/h hız sınırının üstünde motosiklet kullanmadığına emin olduğum için bu msjı uyarmak için değilde sözkonusu aracı gördüğünüzde bir selamınızı esirgememeniz için yazıyorum
    May The Force Be With You

Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Alıntı karmacoma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    özer abi bilgilendirmek için topak açan ellerine sağlık, saolasın uyarın için.

Bende herkese İzmir Manisa yolunda dolaşan gezici radarı tanıtayım bu vesile ile;

görüldüğü yerler: aracın mesaiye gidiş ve mesaiden dönüş saatlerinde her yerde denk gelebilirsiniz ama onun dışında izmirden giderken sağda kavuklar bp istasyonu ile sabuncubeli rampası başlangıcındaki karayolları şefliği kapısı arasında sürekli devriye atmaktadır

Plakası 35 FV 794 olan bu 2004 model Megane II authentique sedan aracın görüntüsü aşağıdakinin bire bir aynısıdır

Motosiklet net üyelerinin hiç birinin 80 km/h hız sınırının üstünde motosiklet kullanmadığına emin olduğum için bu msjı uyarmak için değilde sözkonusu aracı gördüğünüzde bir selamınızı esirgememeniz için yazıyorum
    Merhaba kardeşim
    Senin de ellerine sağlık eminim yakında tüm radarlar ifşa olacaklar
    hız tutkusu ve tutkunları olduğu müddetçe emniyet işin kaymağını 10 parmaktan yalayacak..
    Tarzım çok basittir.....

karmacoma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Abicim her birimiz bir yöne yollara dökülüp dediğin gibi memleketimizin her köşesini kuşatan bu radarları ifşa ettikten soora bir albüm düzenleyelim.
    Yola çıkmadan önce ders çalışır öyle çıkarız
    May The Force Be With You

Motosikleti
    2009 HONDA BEAT
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    E Avrupalı olmak kolay değil. Keşke otobanda hız limitini denetleyeceklerine, adam gibi kurs verip ehliyet verseler sürücülere.
    bravo hocam güzel değindin mevzuya
    Laf aramızda a2 ehliyetlere kurs yerlerinde bile pek önem verilmiyor

Arkadaşlar, navigasyon cihazlarında speedcam diye bir özellik var. Şu sıralar navigasyon sitelerinda Tr'nin radar haritası çıkarılmakta. İlgilenenlere duyurulur.
    Not: bu tür bir çalışmanın yasalara aykırı olmadığı da ifade edilmekte

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    otoban girince plakalar sökülüür çıkışta takılııır

uyarı için sağol özer abi, Allahtan ybr ile 120yi geçemiom

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:05 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:05 PM ----------

Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

ethemm76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yuki Snoopy 80cc.
    1 hafta önce bizde cbf 150 lerle Aydın-İzmir dip gaz yapmıştık 110-120. Eyvah Eyvah 110-120 bişey olur mu sizce Ama yanımızdan vızır vızır arabalar falan solluyordu. Hepsine mi bu ceza yazılıyor acep =?

Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Alıntı VaScO1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:05 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:05 PM ----------

Hayırdır Hyo ne oldu?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:37 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:36 PM ----------

Alıntı ethemm76 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 hafta önce bizde cbf 150 lerle Aydın-İzmir dip gaz yapmıştık 110-120. Eyvah Eyvah 110-120 bişey olur mu sizce Ama yanımızdan vızır vızır arabalar falan solluyordu. Hepsine mi bu ceza yazılıyor acep =?
    Radar araçlarında bayağı iyi donanımlı bir bilgisayar sistemi var onun için yakalayabildiği tüm araçları hafızalaması mümkün.
    Tarzım çok basittir.....

yt_servan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph TİGER
    peki plaka saklamanın cezası ne kadar
    Bekliyorum; öyle bir havada gel ki vazgeçmek mümkün olmasın

Kazasız Sürüşler Dilekle Olmaz Eğitimle Olur

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Fazer ile 134km/s hız yapmış Çeşme Otobanında...eee.....Avrupa Uyum
    İnşallah son gezimizde gazladığımız Çeşme otobanında bizi de bir mobil radar yakalamamıştır.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Alıntı yt_servan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki plaka saklamanın cezası ne kadar
    Plaka saklamanın bedeli hakında bir bilgim yok ancak en düşük ceza 60-65 TL civarında sanırım...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 08:08 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 08:07 AM ----------

Alıntı BIYIKLI adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnşallah son gezimizde gazladığımız Çeşme otobanında bizi de bir mobil radar yakalamamıştır.
    Valla gün içerisinde ve radarın hareket ettiği yöne seyir halindeysen büyük bir olasılıkla yakalanırsın
    Yani %50 yakalanmama olasılığı var hala gazlayalım gaaaazzzzzzzzzzzzzzzzzz
    Tarzım çok basittir.....

yt_servan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph TİGER
    Plaka saklamanın bedeli hakında bir bilgim yok ancak en düşük ceza 60-65 TL civarında sanırım...[COLOR="Silver"]
    eğer 60-65 tl civarında ise 260 ödemekten daha mantıklı
    Bekliyorum; öyle bir havada gel ki vazgeçmek mümkün olmasın

Kazasız Sürüşler Dilekle Olmaz Eğitimle Olur

Motosikleti
    VFR-800
    ben ciddi bi sekilde motoru saticammm... buradan ilk duyurumu yapayim dostlarima..

2007 model fakat 2008 trafige çikisli vfr 800 satilmaktadir.. ilgilenenler pm msj atabilir.

7000 km yol yapmistir fakat yanyatmisligi vardir. motoru suan kullanmaktayim..

kross motorla takas yapilir.
    Ve Fark Rüya 'da

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler