Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 100 MG Prince Mondial'ın yeni gözdesi almayı düşünüyorum ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    pckopat001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Mr 150 Vulture
    Öncelikle iyi akşamlar millet aranıza yeni katıldım bende bir motorsiklet hayranıyım ismim yusuf herkese iyi forumlar dilerim..

Uzun zamandır ikinci el motor piyasasını araştırıyorum 2000 tl civarında motor bakıyordum ancak dün motor tamircisi olan komşuma danışınca bana http://www.mondialmotor.com.tr/?p=model&i=1365 ı önerdi bu fiyat bazında alınabilecek en iyi motor olduğunu söyledi ikinci el olarak cinli motor almanın akıl işi olmadıgını belirrti sizinde düşüncelerinizi almak istiyorum mondial bu sene çıkardığı bu modeller akıllarda olan kötü izlenimleri kaldırmayı planlıyormuş sizin düşünceleriniz neler almalımıyım sizce bu motoru ?

100 cc oldugu için vergiden muaf oldugunuda belirtmeden geçmiyeyim..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    O paraya alınabilecek en iyi motordur Prince. Ancak sen ilk kez baslayacaksan 2. el motosiklet almanı tavsiye ederim. Bikaç düş-kalk mutlaka oluyor malesef ulkemızdeki trafik sartlarında. Bu nedenle 2. el bir motorda orası burası çizilince, kırılınca canın sıkılmaz. Ayrıca çin malı motorlar pek saglam degiller bu nedenle dusunce motorun calısması bile degişiyo cogu zaman. Vites gecişleri zorlanıyo vb. durumlar ortaya cıkabiliyor. Yeni motor alırsan acemiliğini atarsın ancak motoruda çöpe atmış gibi olursun yazık olur. Bu nedenle 2. el al 10-15 bin km kullan daha sonra istedigin sıfır motoru al derim...

KeaSH-07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bw's 100-honda cbr 250 r-(sym joyride 200i)
    bana çok çirkin geldi bu makine.baktım modellerede sadece 250 destro ilgimi çekti görüntü olarak.ilk defa motor alcaksan ucuz 2. el bi scooter al bence.iyice öğren sonra güzel 250lik bi vitesli alırsın.ama ilk motor olarak scooter daha ii olur
    bide vergi ufak bi miktar yıllık toplamı 100 tl bile yoktur.100 tl vergi ödememek için 100 cc vitesli motor ve hemde sıfır alınmaz.2 aya sıkar o motor.git bi 2. el scooter al bence ucuz mucuz bişeyler
    Yalnızlkık diye birşey yoktur ,daha çok sigara vardır , alkol vardır , küfür vardır...

Motosikleti
    Mondial Mr 150 Vulture
    Ikinci el olayi sizinde dediginiz gibi cok mantikli bnm dusuncem zealsun zs 150-19 almak idi ancak dizde bilirsinizki cogu 2. sahibi odemeyi pesin istiyor oda bir zorluk bnm icin kart ile odeme yapacam ayrica motorun parcalarida bulunmuyormus piyasada ondan yoneldim acikcasi mg 100 .s simdi size gore ikinci el.olarak zealsun zs 150-19 daha mi mantikli ? Cok kararsizim .s

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Hoşgeldiniz..
    Öncelikle şunu belirteyim 2.el de olsa çinli alınabilir.
    Tabi sahibinin motora nasıl baktığı çok önemlidir.
    Temizse,bakımlıysa alınmaması için sebep yok.
    Prince modeli ise fiyatına göre şu an en uygun motosikletlerden biri.
    100 cc olmasına rağmen yaklaşık 10 beygir gücü var.
    Yani az yakar iyi de kaçar.
    Mondialin servis ağı,yedek parçası gibi sorunları da yok.
    İmkanınız bu motosiklete elveriyorsa neden alınmasın ki.
    Hakkınızda hayırlısı olsun..

Motosikleti
    Mondial Mr 150 Vulture
    çok teşekkür ediyorum evet piyasayı baya araştırdım ikinci el alımında sıkıntı yaşadığım için bu motora yöneldim bunu alacam gibi gözüküyor sakinde bir kulanıcıyımdır allahın izniyle kazadan beladan uzak dururum inşallah..

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:52 ----------

ama hani 100 MG Prince kulanan arkadaşlar mevcuttur elbet forumda onlarında düşüncelerini duymak isterim motor hakkındaki..

Ben 8500 km kullanmıs bırısı olarak tavsıye ederım. katır gıbı makına..arıza cıkarmadı sımdılık, ekonomık ve serı..alacagınız scooter basınızı cok agrıtır bence ben kullanmasam da etrafımda kullananlar servısten pek cıkmıyor..

ugrgnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    ulan scooter alınır mı bee. herifin biri scooter tavsıye etmıs, 100luk motor alma yerıne 250lık vıteslı falan fıstık sacma sapan bıseyler yazmıs. Scooter kullanıcısıyım ve 2.500tllik bı scooter kullanıyorum fakat ben almadım emanet duruyo motor. kardesım hıc heyecan yok scooterda. tam yaslı ve tasıma motoru. rahatlık, oyle aman aman bı rahatlıgı da yok. ben 3bin lira verıp scooter alanları bılıyorum ama ben hayatta vermem o parayı scootera. en fazla 1500 verılır scootera. ben de seviye atlamak ıstıyorum Mondial MG100 Prince dusunuyorum senın gıbı, methedıyolar motoru. hiç dusunmeden alırdım aslında. ama benım aklımda Drift olunca prince pek cazıp gelmıyo. fakat ben sana eger daha almadıysan Prince al derim. biraz kaba konustum ama ksuruma bakmayın ama harbı fena sınırlendım su scooter ve 250lık motoru tavsıye eden herıfe. neyse iyi akşamlar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)