Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 567

cantlarıda boyasamıydım:)))

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    karaböcük
    arkadaslar bursada boyle parcaları bulmak cook zor herseyı kendım yapmak zorundayım var olan parcalarda burada cok pahalı aynalar 200 mılyon onun ıcın bıraz gec oluyo vakıtte fazla olmayınca yavas ılerlıyorum U ARADA BEN MOTOR TAMIRCISI DEYILIM VIDA SIKMAK ICIN BILE TAMIRCIYE GIDEN BIRIYDIM MOTOSIKLET NETTE GORDUGUM SEYLERDEN ESINLENEREK YAPIYORUM YARDIM EDEN BIR TAMIRCIM YADA ARKADASIMDA YOK ONUN ICIN COKTA SERT TEPKILER BENI BIRAZ SOGUTUYO LUTFEN YARDIMCI OLMIYACAKSANIZ GEYIK YAPMAYIN BU FORUMU ACARKENDE YAZDIGIMA DIKKAT EDIN CANTLARIDA BOYASAMIYDIM DEDIM........HEPINIZE TESEKKURLER yukarıdakı ayna resımlerı ıcın tesekkurler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CengizhanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 '09 ve Orijinal Honda Kinetic '00
    çok güzel ama resimdende sprey boya izleri fark edilebiliyor.yoksa ben mi yanlış görüyorum.bunun haricinde gerçektende biraz metal parlaklığına ihtiyacı var. hd vrod modeline bakınız mat ve parlaklığın muhteşem uyumu
    Ayvalık Motosiklet Tutkunları (A.M.T)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    karaböcük
    Alıntı CengizhanD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok güzel ama resimdende sprey boya izleri fark edilebiliyor.yoksa ben mi yanlış görüyorum.bunun haricinde gerçektende biraz metal parlaklığına ihtiyacı var. hd vrod modeline bakınız mat ve parlaklığın muhteşem uyumu
    evet ızler acemılımden kaynaklanıyo elımde cok boya var haftaya ayar cekcem ona benhd vrod modele bı bakım saol

Motosikleti
    yamaha xt125r
    bence güzel olmus bıraz rutusla dahada ıyıolur egzosu boyamak yada boyamamak boyanmıs farkı olmus genelde crom vaya nıkelajja alıskınız motorlarda buda farklıolsun özgün bişi tebrik ederım arkadasım

Motosikleti
    potansiyel r1 :(
    Alıntı snrsimsek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar bursada boyle parcaları bulmak cook zor herseyı kendım yapmak zorundayım var olan parcalarda burada cok pahalı aynalar 200 mılyon onun ıcın bıraz gec oluyo vakıtte fazla olmayınca yavas ılerlıyorum U ARADA BEN MOTOR TAMIRCISI DEYILIM VIDA SIKMAK ICIN BILE TAMIRCIYE GIDEN BIRIYDIM MOTOSIKLET NETTE GORDUGUM SEYLERDEN ESINLENEREK YAPIYORUM YARDIM EDEN BIR TAMIRCIM YADA ARKADASIMDA YOK ONUN ICIN COKTA SERT TEPKILER BENI BIRAZ SOGUTUYO LUTFEN YARDIMCI OLMIYACAKSANIZ GEYIK YAPMAYIN BU FORUMU ACARKENDE YAZDIGIMA DIKKAT EDIN CANTLARIDA BOYASAMIYDIM DEDIM........HEPINIZE TESEKKURLER yukarıdakı ayna resımlerı ıcın tesekkurler
    rica ederim
    ankarada olsaydınız sanayi falan şu 2. veya 4. sıradaki aynayı sanırım 50 tl gibi bir fiyata yaptıra bilirdik
    ha %100 benzemezdi % 80 benzerdi
    gerçekten çok heveslendim biricik cbf mden ayrılmak bile aklıma geldi
    sen bu amerikalılarla çinlileri birbirine düşüreceksin :D
    Gimme fuel !!! Gimme fire!!! Gimme that which I desire!!!
    adı üstünde uMuT
    makine mühendisliği 4 sene kaldı

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Boyanın üzerine akrilik mat vernik atmanı tavsiye ederim. Tabi attığın spreye de bağlı.

Manifolttan başlayarak susturucuya kadar da yanmaz bez kaplayabilirsin. Hoş bir görünüm verir.

Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Deli Çerkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mesajınızda belirtiğiniz gibi , sert tepkiler moral bozucu oluyor ama hakikaten kapkara bir motor olmuş çıkmış. biraz görsellik katmak maksadıyla araya biraz renk serpiştirseniz , bazı krom yerleride açığa çıkartsanız , motorsikletiniz daha çekici olacak gibi

Bence Jantlara relektörlü ve açılı kesilmiş , jant şeridi çekseniz , bence göze daha hoş gözükür.düz şerit te çekmek mümkün ama lanet malzeye jantın şekli , tam olarak verilemiyor ve eğri büğrü bir hal alıyor. sizin jantlarınızda , Kırmızı renk çok şık durur.

http://www.motobakkal.com/pinfo.asp?pid=2459

http://www.motobakkal.com/pinfo.asp?pid=2456

Not: Yukarıda linkini verdiğim ürünün , kırmızı olanının sonuncusunu, ben aldım.
    hazır almak isterseniz firmayı arayıp sorun , belki kırmızı olanından getirtmişlerdir. veya elinizden geliyorsa reklamcılardan veya tabelacılardan alacağınız artık parça vinili , bu tarz eğimler vererek ve arada boşluk bırakarak maket bıçağıyla kesebilirsiniz.

Ayrıca krom malzemeleri elektrostatik toz boya ile fırınlamadan boyadığınız takdirde , zamanla pul pul dökülecektir.eğer dökülen yer olurda siz kalıcı olarak siyah olmasını isterseniz mutlaka toz boya yaptırtın.

Bir not daha : ,Nalburlarda veya marketlerde bulacağınız sprey boyalar , genellikle beyaz eşyalara rütüj atmak için üretilmiştir.dolayısıyla araba , motor , gibi dış etkenlere maruz kalan yüzeylerde kalıcı olmazlar. dolayısıyla bu tür araçları bizzat araba boyasıyla boyamak lazım , ama kompresör ve boya tabancanızda yok ise

araba tamir boyaları satan yerlerin çoğunda , özel bir cihaz var.şeçtiğiniz araba boyasını bu araç sayesinde tıpkı yazıcı kartuşu doldurur gibi bildiğiniz sprey tüplerine , basınçlı boya atacak şekilde doldurabiliyorlar, yani sprey tüpün içinde araba boyası olanarak seçtiğiniz, istediğiniz rengi kompresör , tabanca satın almaksızın , bu şekilde de motorunuzda kullanabiliyorsunuz.

Çok oldu farkındayım ama yine bir not :bu tarz bir boya yaptıracaksanız ve alıp hemen atacaksanız , boyaya katılan şeffaf renkte bir katılaştırıcı madde var. ( maddenin adını unuttum , hatırlarsam yazacağım ) bunuda boyaya katarsanız , attığınız boya çokkkk daha uzun ömürlü oluyor. yanlız dediğim gibi hemen kullanmanız şartıyla bu katkıyı attırın , ayrıca boya artarsa da işinize yaramayacak , kalan boya kutunun içinde katılaşmaya başlayacaktır.

size fikir vermek açısından yazıyorum bu tarz hazırlanan ve içinde katılaştırıcı madde olan bir tüp araba boyası ,İstanbul maslak sanaayide 25 ytl ye satılıyor ve bir tüp ile tüm bir motoru rahatlıkla boyayabiliyorsunuz

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    karaböcük
    Alıntı Deli Çerkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mesajınızda belirtiğiniz gibi , sert tepkiler moral bozucu oluyor ama hakikaten kapkara bir motor olmuş çıkmış. biraz görsellik katmak maksadıyla araya biraz renk serpiştirseniz , bazı krom yerleride açığa çıkartsanız , motorsikletiniz daha çekici olacak gibi

Bence Jantlara relektörlü ve açılı kesilmiş , jant şeridi çekseniz , bence göze daha hoş gözükür.düz şerit te çekmek mümkün ama lanet malzeye jantın şekli , tam olarak verilemiyor ve eğri büğrü bir hal alıyor. sizin jantlarınızda , Kırmızı renk çok şık durur.

http://www.motobakkal.com/pinfo.asp?pid=2459

http://www.motobakkal.com/pinfo.asp?pid=2456

Not: Yukarıda linkini verdiğim ürünün , kırmızı olanının sonuncusunu, ben aldım.
    hazır almak isterseniz firmayı arayıp sorun , belki kırmızı olanından getirtmişlerdir. veya elinizden geliyorsa reklamcılardan veya tabelacılardan alacağınız artık parça vinili , bu tarz eğimler vererek ve arada boşluk bırakarak maket bıçağıyla kesebilirsiniz.

Ayrıca krom malzemeleri elektrostatik toz boya ile fırınlamadan boyadığınız takdirde , zamanla pul pul dökülecektir.eğer dökülen yer olurda siz kalıcı olarak siyah olmasını isterseniz mutlaka toz boya yaptırtın.

Bir not daha : ,Nalburlarda veya marketlerde bulacağınız sprey boyalar , genellikle beyaz eşyalara rütüj atmak için üretilmiştir.dolayısıyla araba , motor , gibi dış etkenlere maruz kalan yüzeylerde kalıcı olmazlar. dolayısıyla bu tür araçları bizzat araba boyasıyla boyamak lazım , ama kompresör ve boya tabancanızda yok ise

araba tamir boyaları satan yerlerin çoğunda , özel bir cihaz var.şeçtiğiniz araba boyasını bu araç sayesinde tıpkı yazıcı kartuşu doldurur gibi bildiğiniz sprey tüplerine , basınçlı boya atacak şekilde doldurabiliyorlar, yani sprey tüpün içinde araba boyası olanarak seçtiğiniz, istediğiniz rengi kompresör , tabanca satın almaksızın , bu şekilde de motorunuzda kullanabiliyorsunuz.

Çok oldu farkındayım ama yine bir not :bu tarz bir boya yaptıracaksanız ve alıp hemen atacaksanız , boyaya katılan şeffaf renkte bir katılaştırıcı madde var. ( maddenin adını unuttum , hatırlarsam yazacağım ) bunuda boyaya katarsanız , attığınız boya çokkkk daha uzun ömürlü oluyor. yanlız dediğim gibi hemen kullanmanız şartıyla bu katkıyı attırın , ayrıca boya artarsa da işinize yaramayacak , kalan boya kutunun içinde katılaşmaya başlayacaktır.

size fikir vermek açısından yazıyorum bu tarz hazırlanan ve içinde katılaştırıcı madde olan bir tüp araba boyası ,İstanbul maslak sanaayide 25 ytl ye satılıyor ve bir tüp ile tüm bir motoru rahatlıkla boyayabiliyorsunuz
    usta saolasın hatta hepınız saolun custom olayım bıtmıstır kayserıden bı arkadasımız sen bu ısı bılmıyosun alayım ben bıtıreyım dedı persembe gunu kendısıne teslım edılecek umarım bıtınce bu sayfalarda yerını alır hepınıze ıyı yada kotu dıleklerınız onerılerınız verdıgınız bılgıler ıcın tesekkur ederım kalın saglıcakla

Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    keske egzosu boyatmasaydın
    ama onun dışında deli bi motor allah nazardan saklasın ne yalan soliim gözüm kaldı :D
    kazaız belasız :D

Konuyu yeni gördüm herşeyini beğendim yani yakış be motora yakıyor.Tabi hafif nikelaj ve kırmızı motora daha bi afetletlendirir.

Bu motorun markası modeli ne acaba.

abi eline sağlık
    motorun deposunu biraz yükseltebiliren daha hoş durur.

bide bazı arkadaşlar beyaz yanak ve kırmızı jant demiş. oda hoş duruyor.

buda extra 250lik honda bile şekil motor olabiliyormuş

sonuç: motor senin, zevk senin kim ne derse desin.
    keyifli sürüşler.

_alp_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VTX 1300
    Bence guzel olmus Bir arkadasim da suzuki intruder'ini mat siyaha boyamisti, direk Harley gibi olmustu...

Bu arada birsey sormak istiyorum, far VTX fari mi? Eger oyleyse, nereden buldun ve kaca aldin?
    http://www.ataturkungencligehitabesi.com/

Okuyup da bugunu anlayamayan ahmaktir...

plakayı yan tarafa nasıl oturttun acaba, nasıl bir bağlantı parçası kullandın, bilen birileri varsa bir yardımcı olabilirmi, superlight'e böyle bişi yapacam da...

vanhelsing58 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    süper olmuş

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 567

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler