Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

ebay yada benzer sitelerden motosiklet satın almak

Motovento
    REKLAM ALANI
    asivezor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    altımda scooter hayalimde 600 f
    arkadaşlar böyle bi konu açıldımı bilmiyorum ama arama yapmama ragrmn bulamadım.

yurt dışından motosiklet satın alındıgında örnegin ebay üzerinden ikinci el bizi ne gibi bir prosedür bekliyor konuyla ilgili bilgsi olan arkadaşlardan yorumlarını bekliyorum. malumunuz trde 0 km motosikletler anormal pahalı. hal böyle olunca ikinci el motosiklet satıcılarıda fiyatları dogal olarak yüksek tutmakta.

yurt dışından ikinci el bir motosiklet getirmek ne gibi işlemlere tabi. örnegin 3000 $ degeri olan motosiklet kargo gümrük trdeki flaka ruhsat işlemleri ne kadar tutar. hakikaten trdeki fiyatlardan %30 %40 fiyat avantajı saglarmı.

ayrıca tr ye gelmeyen bazı modeller var yurt dışında satılmış ikinci eller. mesela suzuki bandit 250 bunları getirmek mümkün mü.

şimdi bazı arkadaşlar yedek parça sorunu yaşarsın diyebilir. ancak distribitör firma pekala parça siparişi veriken ilgili motosikletin parçasınıda listeye ekleyebilir. parası neyse ödenir. bunun yanı sıra yurt dışından da temin edilebilir.

konu ile ilgili yorumlarınız bekliyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

inşallah alırsın. bulunmayan modellerde avantaj sağlar. belki baya bir vergi biner az kar edersin belki de çok. bir tane alabilirsin ama 10 tane olmuyor geçen konuşmuştuk. o jeep olayında da 1 tane getirebilir herkes. kendi adına alır yada faturası sonra kesilir başkasına ama ben hala ısrarcıyım 10 tane gelmiyor.

5-10 yaşındaki araçları da getiremiyorsun sanırım.

lucky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni deer 152
    vergisi falan ağır oluyo sanırım...bildiğim bu...parça alış verişi mantıklı ama motor almak biraz riskli gibi geliyo bana,ya istediğin gibi bişey gelmezse...
    brunch gibi değil dimi hop... bu sokak tipi,biz yapınca girer böyle bi tarafınıza kramp gibi...

Motosikleti
    ebayda az önce gsx-r 600 gördüm 0 km 2009 model 8898 $ = 13.125 tl yapmakta.

inanılır gibi degil aynı model tr satış fiyatı 28000 tl 2 katından bile pahalı.

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/2009-...=p4506.c0.m245

2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı asivezor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ebayda az önce gsx-r 600 gördüm 0 km 2009 model 8898 $ = 13.125 tl yapmakta.

inanılır gibi degil aynı model tr satış fiyatı 28000 tl 2 katından bile pahalı.

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/2009-...=p4506.c0.m245
    %18 vergi koy, ötv koy, naktiye koy + bahşiş işlemler kısa sürsün diye.
    16261+ bahşiş tl tutuyor.
    yine iyi fiyat
    YA İSTİKLAL ,YA ÖLÜM ! ! !

Alemin kralı çarşı , herkeze karşı

BIYIKLI - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Şimdi ebay'da 2007 model 2.204 milde G 650 X Country hızlı al ile 5.500 $ yani 8.100 ytl civarı, peki Türkiye'de kaça? Buraya göre 12.800 € yani 26.600 ytl civarı. Bu basit hesaba göre üstüne %80 vergi binse bile avantajlı duruyor. Yalnız dolaştığım ilanlarda nakliye hep yurtiçi (abd) yazıyordu. Bir tane Sovyet yapımı bmw taklidi sepet gördüm onu satan tüm Dünya'ya satarım diyordu. Sanırım zorlu bürokrasi bu tür makina, araç alışverişlerinde şahısları vazgeçiriyor.
    Anadilini kaybedersen bağımsızlığını da tamamen kaybedeceksin. Dilini kaybeden toplumlar köle olmaya mahkumdurlar.
    Mustafa Kemal ATATÜRK

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    türkiye'de distribütörü olan bir ürünü, ithalat firmanız olmadan türkiye'ye ithal edemezsiniz. hatta ithalat firmanız olsa bile türkiye'de distribütörü olduğu için çeşitli sıkıntılar yaşarsınız. en başta böyle bir problem var. dolayısıyla daha bunu çözmeden ithalat, gümrük, diğer vergiler, motorun maliyetinin burdaki fiyatlara çıkması hatta geçmesi kısmını hiç konuşmayalım bile...

2move - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gümrük müşaviri bulucaksın,abd de şubesi olan firma ayarlayıcan. masraflarını vericen.
    mootorun kapıya gelecek. ama tam gümrük mevzuatına bakmak lazım.
    www.dtm.gov.tr
    YA İSTİKLAL ,YA ÖLÜM ! ! !

Alemin kralı çarşı , herkeze karşı

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı aya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    türkiye'de distribütörü olan bir ürünü, ithalat firmanız olmadan türkiye'ye ithal edemezsiniz. hatta ithalat firmanız olsa bile türkiye'de distribütörü olduğu için çeşitli sıkıntılar yaşarsınız. en başta böyle bir problem var. dolayısıyla daha bunu çözmeden ithalat, gümrük, diğer vergiler, motorun maliyetinin burdaki fiyatlara çıkması hatta geçmesi kısmını hiç konuşmayalım bile...
    Tüzel kişi değil gerçek kişi olarak isterse nükleer denizaltı bile getirebilir yurtdışından..
    başlığı açan arkadaş ticari faaliyetten söz etmiyor..

yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model
    Arkadaşlar bilmeden yok gümrüktü yok vergiydi yok distribütördü diye kafa karıştırmayalım lütfen!

Türkiye ye ikinci el Taşıt ve yedek parçası ithal etmek kanunen yasaktır. Bunu vergisini ödeyerek falanda yapamazsınız yani.
    Ben motorum için Ebay den parça bile getirtmeye korkuyorum çünkü sıfı değil kullanılmış olduğu gümrükte farkedilirse parçayı almam mümkün olmaz.

Motosikleti
    Runner St 200
    Uğraşlı İş .

Motosikleti
    Alıntı osbourne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tüzel kişi değil gerçek kişi olarak isterse nükleer denizaltı bile getirebilir yurtdışından..
    başlığı açan arkadaş ticari faaliyetten söz etmiyor..
    kesinlikle ticari bir amaçla degil bu başlıgı açmamdaki sebep uygun fiyata motosiklet sahibi olmak istememdir. ayrıca benim gibi zor şartlarda para kazanıpta yurt dışı fiyatıyla kıyaslandıgında iki katından daha fazla para talep eden distribitör yamyamlarına para kaptırmamak isteyen motosiklet sevdalısı arkadaşlara ışık olması içindir.

adam 8980 dolara satıyor.ve kar ediyor ordada benzer türden vergiler mevcut degilmidir.

vtr 250 13000 gibi bir rakama satan bir zihniyet oldugu sürece bu topik güncel kalsın ve bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yorumlarını esirgemesin.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:05 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:00 PM ----------

Alıntı yucika adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bilmeden yok gümrüktü yok vergiydi yok distribütördü diye kafa karıştırmayalım lütfen!

Türkiye ye ikinci el Taşıt ve yedek parçası ithal etmek kanunen yasaktır. Bunu vergisini ödeyerek falanda yapamazsınız yani.
    Ben motorum için Ebay den parça bile getirtmeye korkuyorum çünkü sıfı değil kullanılmış olduğu gümrükte farkedilirse parçayı almam mümkün olmaz.
    yanlış anlamayın ama bu konuda kulaktan dolma bir bilgi sahibimisiniz yoksa bunu ispat edecek belge yada link mevcutmu elinizde.

yoksa şunu mu demek istiyorsun getirirsin ama plaka ruhsat çıkaramazsın.

internette bi ara gözüme tekılmıştı. yanlış hatırlamıyorsam honda marka bir motosiklet için komple motor blogu getirtmiş motor 90 modeldi sanırım 2002 de getirtmiş.

Motosikleti
    Var

Anlatamıyorum herhalde..
    TİCARİ DEĞİL..Gerçek kişi, şahıs adına istediğini getirebilirsin..kimse de karışamaz..
    ticari amaçla mal getirmediğin sürece yurtdışından herşey getirtilebilir..yeterki gümrükte ticari değil, şahsi kullanım için olduğu kanıtlansın..Bu yüzden yurtdışından mal getirtirken satıcı göndereceği mal için; hediye dir, zarttır, zurttur diye not düşer..

kesinlikle ticari bir amaçla degil bu başlıgı açmamdaki sebep uygun fiyata motosiklet sahibi olmak istememdir. ayrıca benim gibi zor şartlarda para kazanıpta yurt dışı fiyatıyla kıyaslandıgında iki katından daha fazla para talep eden distribitör yamyamlarına para kaptırmamak isteyen motosiklet sevdalısı arkadaşlara ışık olması içindir.

adam 8980 dolara satıyor.ve kar ediyor ordada benzer türden vergiler mevcut degilmidir.

vtr 250 13000 gibi bir rakama satan bir zihniyet oldugu sürece bu topik güncel kalsın ve bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yorumlarını esirgemesin.
    Biliyorum, anlıyorum seni..
    vergilerle vs. fahiş fiyata falan da gelmez..
    bakalım araştırıp yazarım ben buraya..ailede hemen herkes gümrükçü, dış ticaretçi..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Kawa...
    Yurt dışından araç almak için sırasıyla aşağıdaki işlemleri yapmanız gerekiyor
    1. Hastaneden "özel araçla nakli uygundur" ibaereli rapor alınacak raporlar en az dört imzalı olması gerekiyor.
    2. Nüfus Cüzdan Fotokopisi ( Minibüs getiriyorrsanız çocuğunuzunda nüfus cüzdan fotokopisi)
    3. İkametgah ilmühaberi (Çocuğunuzun ve kendinizin)
    4. Ehliyet fotokopisi

yukardaki evraklarla Ankara ( İstanbul yolu Güvercinlik Toprak mahsulleri Ofisinin Arkası ) gümrük müdürlüğüne teslim edilecek
    Her ayın ilk salı günü komisyon toplanıyor. Komisyondan izin ithal belgesi komisyona girdikten 15 dakika sonra teslim ediliyor bunun üzerine yurt dışından araç getirebilirsiniz

Öncelikle bu işle uğraşan profosyenel kişi ve şirketleri tercih edin

5. Bankadan yurt dışına döviz transferi yapacaksınız dekont alacaksınız
    6. Döviz transferinin yapıldığına dair bankadan yazı alacaksınız bunun için praforma fatura gerekecektir.
    Yurt dışına döviz transferini kim adına yapıyorsanız o kişi size aracı alıp satacak kişi olmalıdır aksi takdirde gümrükten aracı çıkaramazsınız.
    7. Noterden Taahhütname alacaksınız. ( Ankaradaki noterler taahhütnameyi size araç satışı gibi yapıyorlar bu yüzden çok para tutuyor imkanınız varsa başka yerden alın oralarda gerçek taahhütname yapıyorlar araç bedeli hesaba alınmıyor ankarada ise araç bedeli üzerinden taahhütname yapıyorlar. Ben Kırıkkaleden yaptırdım 20 ytl verdim.Ankarada 250 ytl istiyorlardı

Araç gümrüğe geldikten sonra işlemleri yapabilmek için mutlaka iş takipçilerinden birine işi havale etmenizi öneririm çünkü tek başınıza yapabileceğiniz bir iş değil çok sayıda evrak tanzimi gerekiyor krendi başınıza buınları yapmanız imkansız
    ( Ben aracı Avrupa Otodan aldım nakliyeciye araç başına 50 euro yu şirket ödedi ondan sonraki işlemleri kendimiz yaptık.)
    Araç aynı gün teslim alınmassa ardiye ücreti ödemek zorundasınız ( Günlük Yaklaşık 27 ytl )
    Ayriyeten türkiye girişindede teminat yatırmak zorundasınız.Avrupa otodan aldığım için bunada gerek kalmadı.

Gümrük işlemlerini bitirdiğinizde geçici plaka ile gümrükten çıkıyorsunuz.
    Evraklarınız posta ile gönderiliyor 30 günde ancak geliyor evraklar.
    Biz Ankarada Memur vasıtası ile teslim ederek işlemleri hızlandırdık.

8. Araç ruhsat işlemleri için uğraşmak istemiyorsanız iş takipçisine verebilirsiniz. Ruhsat yazımını yapıyorlarKarayolları muayene için evrak hazırlıyorlar.Evrakla Muayeneye gidiyorsunuz.Ücret ödemiyorsunuz.Evrakı mutlaka mühürletin.
    9. Araç için proje çizdirmeniz gerikiyor.Proje ile TSE ( Ankara) gitmeniz gerekiyor. Yaklaşık 170 ytl ödüyorsunuz proje için bunun 100 ytl sini TSE alıyor. ANKARA TSE DE bu işle ilgili iki kişi görevli bir tanesi NEMRUD birisi o kişi ok vermese işleriniz yine kesat. Araç motor numarasını mutlaka gitmeden yerini öğrenin eger görülmeyen bir yerde ise yetkili servisten yazı alarak gitmeniz işlemlerinizin kolaylığı için önemli.
    10. Evrakları alarak emniyete gidiyorsunuz evraklarınız tamansa plaka için size yazı veriyorlar . BU arada aracı sigortasını yaptırmak zorundasınız.
    11. Plaka yazdırılacak
    12. Emniyetten gümrük idaresine yazı için iki adet evrak tanzim ederek teslim edeceksiniz.
    13. Ruhsata plakayı yazacaksınız.
    14. Evrakları Emniyete teslim edeceksiniz. 2ila 3 saat sonra ruhsatı alabilirsiniz

Ben aracı 2005 yılı agustosta getirdim yukarıdaki işlemleri yaptım.
    MERCEDES VİTO 110 CDI
    Allah hepinize kolaylık versin.
    ilhamicomert@gmail.com
    belgelerin resimleri aşagıda
    http://img97.imageshack.us/my.php?image=n70xs.jpg
    http://img97.imageshack.us/my.php?image=n88pq.jpg
    http://img222.imageshack.us/my.php?image=n94bz.jpg
    http://img222.imageshack.us/my.php?image=n143mf.jpg
    http://img222.imageshack.us/my.php?image=n133fm.jpg
    http://img222.imageshack.us/my.php?image=n128uj.jpg
    http://img222.imageshack.us/my.php?image=n116gq.jpg
    http://img222.imageshack.us/my.php?image=n109cy.jpg
    http://img96.imageshack.us/my.php?image=n61ll.jpg
    Yanlız bu özürlü vatandaşlar içinmiş.

Alıntıdır.

Motosikleti
    Anlatamıyorum herhalde..
    TİCARİ DEĞİL..Gerçek kişi, şahıs adına istediğini getirebilirsin..kimse de karışamaz..
    ticari amaçla mal getirmediğin sürece yurtdışından herşey getirtilebilir..yeterki gümrükte ticari değil, şahsi kullanım için olduğu kanıtlansın..Bu yüzden yurtdışından mal getirtirken satıcı göndereceği mal için; hediye dir, zarttır, zurttur diye not düşer..

bakalım araştırıp yazarım ben buraya..ailede hemen herkes gümrükçü, dış ticaretçi..
    arkadaşım zaman ayırıp konuya gösterdigin ilgiden dolayı teşekkürler. şu konuyu bi araştırırsan sevinirim nedir ne degildir.

inan maddi durumu elvermedigi için istedigi motora trde ki fiyat politikası yüzünden kavuşamayan okadar çok insan varki .

yucika - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R26 "56 model

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:05 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:00 PM ----------

yanlış anlamayın ama bu konuda kulaktan dolma bir bilgi sahibimisiniz yoksa bunu ispat edecek belge yada link mevcutmu elinizde.

yoksa şunu mu demek istiyorsun getirirsin ama plaka ruhsat çıkaramazsın.

internette bi ara gözüme tekılmıştı. yanlış hatırlamıyorsam honda marka bir motosiklet için komple motor blogu getirtmiş motor 90 modeldi sanırım 2002 de getirtmiş.
    Kulaktan dolma bilgi değil bu istiyorsanız Gümrük mevzuatı açıktır www.gumruk.gov.tr ye gidin bakın. Şimdi sayfalar dolusu yönetmelik ve kanun içinden size bulup gösteremeyeceğim. Eski motorunuza faturalı sıfır bir motor yada sıfır yedek parça getirebilirsiniz. Yada komple sıfır motoru ithal edebilirsiniz elbette.
    Anlatamıyorum herhalde..

Şahsi kullanım için bile olsa getiremezsiniz.Ancak yurtdışında çalışan işçilerin belli bir süre çalıştıktan sonra orada edindikleri şahsi araçlarını Türkiyeye sokma hakları oluyor (Permi hakkı). AB bile bu durumdan rahatsız ve hükümete sürekli baskı yapıyor ikinci el araçithalatını serbest bırak diye. Hükümet ise buna yanaşmıyor çünkü daha önce sanırım 90 ların başında Otobüs için serbest bırakıldı ve ne kadar hurda otobüs varsa memlekete doldurdular. O zaman Hurdaya çıkmış alman belediye otobüsünü bile getirdiklerini gördüm. Tabi bu kadar çok çeşitte eski araç gelince ne parçası bulundu ne servisi birkaç yıl içinde hepsi hurdaya ayrıldı tabi milyonlarca dolar yurtdışına ve aracıların cebine aktı.

Ben ikinci el motosiklet getiremezsiniz diyorum isteyen gidip uğraşsın yada bilgi edinme yasası çerçevesinde Gümrükler genel müdürlüğüne sorup cevabını alabilirsiniz.

Motosikleti
    Var
    Ben ikinci el motosiklet getiremezsiniz diyorum isteyen gidip uğraşsın yada bilgi edinme yasası çerçevesinde Gümrükler genel müdürlüğüne sorup cevabını alabilirsiniz.
    Bu konuyu ciddi ciddi araştıracağım..inattan değil yani eğer olursa bende isterim..Bilgileri daha sonra paylaşırım..

Motosikleti
    Runner St 200
    Bide Buraya Sorun Derim belki yardımcı olabilirler.
    http://www.gumrukforum.com/

Motosikleti
    Piaggio X9 Evo 500
    Uluslararası nakliye sektöründe çalışan birisi olarak kesin şunu söyleyebilirim; kullanılmış araç ithal edemezsiniz. Özürlülere özel yapılmış araçlar buna istisnadır. Bir de yurtdışından kesin dönüş yapanlar yanlarında getirdikleri aracı TR plakaya çevirerek kullanabilirler.

Dönem dönem üzerinde ikinci el otomobillerle dolu otomobil taşıyıcı tırlar görebilirsiniz, onlar Türkiye'den transit geçmektedirler.

Fakat şunu yapabilirsiniz, geçerli bir yabancı plakası olan bir motoru getirip (ithal değil) yabancı plaka ile kullanabilirsiniz. 6 ayda bir yurtdışına çıkış yapmanız gerekmektedir, 6. ayda bir Bulgaristan veya Yunanistan gezisi yaparak bunun üstesinden gelebilirsiniz.

anılyuksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi Falcon 125 (2006) Hyosung MS3 250 (2010)
    Alıntı boyraz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uluslararası nakliye sektöründe çalışan birisi olarak kesin şunu söyleyebilirim; kullanılmış araç ithal edemezsiniz. Özürlülere özel yapılmış araçlar buna istisnadır. Bir de yurtdışından kesin dönüş yapanlar yanlarında getirdikleri aracı TR plakaya çevirerek kullanabilirler.

Dönem dönem üzerinde ikinci el otomobillerle dolu otomobil taşıyıcı tırlar görebilirsiniz, onlar Türkiye'den transit geçmektedirler.

Fakat şunu yapabilirsiniz, geçerli bir yabancı plakası olan bir motoru getirip (ithal değil) yabancı plaka ile kullanabilirsiniz. 6 ayda bir yurtdışına çıkış yapmanız gerekmektedir, 6. ayda bir Bulgaristan veya Yunanistan gezisi yaparak bunun üstesinden gelebilirsiniz.

bana en mantıklı gelen bu hem plakanızın Tr de kaydı olmadığı için ogs den filan kaçak geçişlerinizde hiç bi ceza yemezsiniz
    Bianchi Falcon 125 41 N 3103
    Hyosung MS3 250 35 AP 4831
    Yeni bir gün, yeni bir savaş . . .

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler