Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motoru hurdaya çıkartmak

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    yamaha xj6 diversion
    motorsikleti hurdaya çıkarmak plakadan düşürmük ne kadar tutuyor ve nasıl yapılıyor bileniniz varmı acaba

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sularseller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nexus 500
    bir bilgisi olan yokmu beyler aynı konu benimkide
    yes, i'm falling... how much longer till i hit the ground? i can't tell you why i'm breaking down.do you wonder why i prefer to be alone? have i really lost control? i'm coming to an end.

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    benım bıldıgım kadarıyla,
    motorun tüm vergılerını ödüyorsun.
    ve trafik şubeye gidip motoru hurdaya ayırmak istiyorum dıye bıldırıyorsun,
    sONRASI sANA kALMIŞ
    nE iSTERSEN yAPARSIN mOTORU
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

sularseller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nexus 500
    Alıntı serkanADH13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benım bıldıgım kadarıyla,
    motorun tüm vergılerını ödüyorsun.
    ve trafik şubeye gidip motoru hurdaya ayırmak istiyorum dıye bıldırıyorsun,
    sONRASI sANA kALMIŞ
    nE iSTERSEN yAPARSIN mOTORU
    Teşekkürler

32 tl bi masrafım var artık toplamda.
    yes, i'm falling... how much longer till i hit the ground? i can't tell you why i'm breaking down.do you wonder why i prefer to be alone? have i really lost control? i'm coming to an end.

Motosikleti
    09YBR125, 08DYLAN
    arkadaşlar kardeşimin kullandıgı bir scooter var. daha bir ay önce 350 tl masraf yaptım motor kitlemişti.krank silindir komple degişti.

şimdi yine kitledi motor. ve yeniden masraf yapmak istemiyorum. zaten kaporta durumuda iyi degil. çalışır vaziyette satsam ederi 500 den fazla etmez. daha fazla masraf yapmadan kurtulmak istiyorum.

şimdi size sorum bu motoru hurdaya ayrımak istiyorum.

borçlarını temizleyip hurdaya ayıracagım.

hurdaya ayırmak için trafige bir bedel ödemem gerekiyor mu. bu iş beni ugraştırır mı.

bu konuda bilgisi olan varsa bilgilendirmesini rica ediyorum.
    şerefini kaybedenin kaybedecek bir şeyi kalmamıştır

Üstad neden satmayı düşünmüyorsun.500 liraya satsan daha iyi olmaz mı? Bu şekilde gidip bir 2. el alan yere verir geçersin.

Motosikleti
    09YBR125, 08DYLAN
    Alıntı immortalboss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üstad neden satmayı düşünmüyorsun.500 liraya satsan daha iyi olmaz mı? Bu şekilde gidip bir 2. el alan yere verir geçersin.
    belittigim gibi çalışır vaziyette satsam ederi ancak 500 lira olur. çünkü kaporta durumuda iyi degil. akü bitik. ön lastik degişmesi gerekebilir arka lastigi yeni degiştirdim.

motor şu an tamircide. henüz sökülmedi. tamircinin söyledigi eger kranktan kitlemişse hurdaya ayırmak daha iyi. çünkü krank degişimi için hem işcilik hem parça fiyatı toplam 300 den aşagı çıkmaz.

drsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hurdacıya satış faturası isteniyor artık. sebebi ise hurdaya çıkan şahinlerin köylerde kasabalarda plakasız kullanılması

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı jack hammer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    belittigim gibi çalışır vaziyette satsam ederi ancak 500 lira olur. çünkü kaporta durumuda iyi degil. akü bitik. ön lastik degişmesi gerekebilir arka lastigi yeni degiştirdim.

motor şu an tamircide. henüz sökülmedi. tamircinin söyledigi eger kranktan kitlemişse hurdaya ayırmak daha iyi. çünkü krank degişimi için hem işcilik hem parça fiyatı toplam 300 den aşagı çıkmaz.
    Eğer motordan ümidi kestiysen noter satışını alması şartıyla motoru tamirciye bırakabilirsin. Tamircinin kabul etme ihtimali yüksek. Sonuçta 75 TL'ye iyi kötü parçalarını kullanabileceği motor alacak. O kabut etmese başka bir tamirciye verirsin. En azından hurdaya ayırmayla alakalı evrak işleriyle uğraşmazsın.

Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer motordan ümidi kestiysen noter satışını alması şartıyla motoru tamirciye bırakabilirsin. Tamircinin kabul etme ihtimali yüksek. Sonuçta 75 TL'ye iyi kötü parçalarını kullanabileceği motor alacak. O kabut etmese başka bir tamirciye verirsin. En azından hurdaya ayırmayla alakalı evrak işleriyle uğraşmazsın.
    Ben de motor kitli haldeyken 500 eder sandım. Pardon.Vallaha slayerrr arkadaşın dediği gibide olabilir.

zaferkarizma - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hepsi satıldı :(
    arkadaşlar motor bilmiyorum ama eskisi gb artık otomobillerde hurdaya çıkartamıyosunuz ancak bir yıgın işlem yapmanız gerekiyorki oda aracı devlete teslim etmek şartıyla. motosiklettede durum bu ise haliniz çok vahim
    Zafer hiç düşmemek değil, her düştüğünde yeniden ayağa kalkabilmektir !

excavatus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 ST
    Motosiklette durum şu şekilde... Yaptım oradan biliyorum.
    MTVD'ye gidip ruhsatı uzatıp ben bu aracı hurdaya çıkartmak istiyorum diyorsunuz, Belirli bir yaşın üzerinde af var, sorgusuz sualsiz masrafsız hurdaya çıkarıyorlar, sonra oradan aldığınız evrak ile emniyete gidip evrağı ve ruhsatları veriyorsunuz. Bitti gitti.
    O belirli yaşın altında kalıyor ise, vergi borçları varsa sadece onlar ödeniyor. Eğer yoksa, sadece bi kıymetli evrak parası sanırı 10 TL ödeniyor o kadar.. Tabi kazaya mazaya karışmış değilse.

Yukardaki öneri en güzeli, motoru tamirciye ver ruhsatıyla beraber, adam üzerine alsın,
    sonra hurdacıdan parasını öğren hurda olarak versen ne eder diye, aynı paraya tamirciye sat..
    HAYATINDA 1dk ICINDE ARDINDA BIRAKIP GIDEMEYECEGIN HIC BIR SEY OLMASIN...

Motosikleti
    09YBR125, 08DYLAN
    arkadaşlar vermiş oldugunuz bilgilerden dolayı hepinize teşekkürler. sanırım slayer arkadaşın dedigine benzer birşey yapacagım.

aslında motoru hurdaya ayırıp tamirciye bırakacaktım samimiyetim var. oda işe yarayabilecek parçaları ihtiyacı olana çıkma parça olarak takacak(sıfır parça fiyatının yarısına) fiyatlarıda not edip bana verecekti.

motosiklet 2006 model olup şasesi, karbüratör motor blogu ön takım jantlar fren merkezleri gösterge koltuk arka amatisör s saglam. sadece motor kitlemiş vaziyette ve grenaj hasarları var. grenajların tamamını sordum ön panel koltuk altı grenajlar far arka stop vs hepsinin toplam maliyeti 250 lira. 250 lirada krank silindir ve işcilik olsa 500 lira masraf çıkar ama herşeyiyle sıfır ayarında motor olur.
    muayenesinin bitmesine 13 ay var.

motor kanuni hussar 125 in aynısı. ama markası ramzey.

iki adet bandrol borcu var ayrıca motor zamanında kredi ile alındıgından teb çetelem tarafından rehinli ancak borcu yok. 50 tl rehin kaldırmak için bankaya yatıracagım. ve rehin kalkacak.

75 tl noter
    90 tl iki bandrol
    50 tl rehin parası
    ayrıca

9 tl malbora
    25 tl 35lik rakı

bu bedeli ödeyecek olana satayım cebimdenden para çıkmasın. alacak olanda önümüz kış yavaş yavaş toplatıp sıfır gibi motora sahip olsun.

rojhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    skyteam - yzf 125 - kawasaki z750s-kuba str 250

yardimci olun

motoru aldıktan 1 hafta 10 gun sonra motorla kaza yaptim ve trafik sube garaja cekti 3 -4 aydir garajda duruyo ama garajda olduguna dair kagit vermediler bide motorun ruhsat devami ve sigortasi yoktur motoru nasil hurdaya cikartirim yardimci olun lutfen

Alıntı jack hammer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar kardeşimin kullandıgı bir scooter var. daha bir ay önce 350 tl masraf yaptım motor kitlemişti.krank silindir komple degişti.

şimdi yine kitledi motor. ve yeniden masraf yapmak istemiyorum. zaten kaporta durumuda iyi degil. çalışır vaziyette satsam ederi 500 den fazla etmez. daha fazla masraf yapmadan kurtulmak istiyorum.

şimdi size sorum bu motoru hurdaya ayrımak istiyorum.

borçlarını temizleyip hurdaya ayıracagım.

hurdaya ayırmak için trafige bir bedel ödemem gerekiyor mu. bu iş beni ugraştırır mı.

bu konuda bilgisi olan varsa bilgilendirmesini rica ediyorum.
    yağsızlıktanmı kitleniyor ?

Motosikleti
    yamaha xj6 diversion
    Bu konuyu kendim açtığımı görünce o dönemde yaşadıklarım aklıma geldi, belki başkalarınada faydası olur kısaca anlatayım,O zaman mondial 125 bir motosikletim vardı kaza yaptım,otomobilin arka kapısana vurdum motosikletin önü parçalandı .kusurlu,hatalı otomobil bu arada ,her zaman gittiğim tamirciye götürdüm prosedür neyse yap karşı tarafın sigortasından masrafı alalım dedim ,(600 tl)Tamirhade olan honda cg bana sat,1400 tl veriyim,motosiklette senin olsun ama tek şartım var bu motosikleti satarsan bu dükkandan dışarı çıkarsa beni ara plakayı üzerine al.konuşma böyle gerçekleşti ben o gün honda cg para vermeden aldım bu süreç 1 ay sürdü, parasını ödedim honda cg üzerime aldım .üç dört ay sonra dükkanını kapatmış,başka yerde açmış, ama başkası işletiyor.o kişiye sordum burda bir mondial vardı 125 ne oldu diye,:=) Abi ben onu topladım çok güzel oldu 800 tl sattım, ee dedim nasıl sattın o motosiklet benim üzerime,ne kadar zaman oldu 1 ay. ustan nerde memlekette ;ona söyle sattıgın kişi yarın motosikleti üzerine alsın dedim.Adamlara iyilikde yaramıyor tam bir hafta geçti telefonlarımı açmıyorlar, bende karar verdim motosikleti hurdaya çıkartmaya geç bile kaldım benim iyi niyetimden dolayı:trafik şube ye giitim hurdaya çıkaçak aracın vergi borçları cezaları varsa öde plakanı al ruhsat nereye kayıtlıysa oradan başvuru yapıp hurda ruhsatı çıkartman gerekiyor dedi.Motosiklet o zamanlar fatih trafik şubeye kayıtlıydı plaka olmadığı için noterden plakanın kayıp olduguna dair bir evrak çıkarttım onunla gittim,Bildiğimiz motorlu araç trafik belgesi verdiler hurdaya çıkarıldığına dair :bir senelik vergi ve noter dahil o zaman 150 tl verdim 63 tl o zaman ruhsat belgesi hatırladığım.Sonra 1 ay sonra telefon eee Usta beyfendi arıyor ben sana sattığım kişinin adresini veriyim siz aranızda halledin, ver bakalım gidelim halledelim tabi onlar bilmiyor motosikletin hurdaya çıktığını :=) Gittim amacım sadece motosikleti alan kişiyi uyarmaktı,Motosikletin üzerinde polise yakalanırsa vay haline neyse Gittim bir restorandı verdiği adres motosikleti kapının önünde gördüm zaten içeriye sordum sahibi geldi diğer arkadaşıyla, olayı anlattım tabi ne olduğunu anlayamadı. ee o zaman diyor gidiyim üzerime alıyım bu hafta diyor.Motosiklet hurdaya çıktı diyorum ben daha dün masraf yaptım diyor ver paramı al motoru diyor;motosiklet benim değil plaka benim diyorum o zaman gidelim bugün üzerime alıyım diyor, sinirli tabi bu arada ben normal karşılıyorum.Sonra tekrarladım kardeşim motosiklet senin plaka benim bu motosikleti artık üzerine alamazsın bu motosiklet hurda, ancak plakasız kullanırsın yakalanırsan artık sen düşün ben sadece seni uyarmak için geldim, uyardım dedim çıktım restorandan ,yanındaki arkadaşı sakin dinlediği için konuyu anladı tabi o halen anlamadı ben çıktından sonra arkadaşı tekrar anlatmış konuya vakıf olmuş arkadam koşarak geldi,Özür diledi çay ikram etti sakin kafayla dinledi.sen ne istiyorsun dedi bana plakayı verirsen iyi olur vermesende sorun değil ,ben ne yapıyım dedi :=) Sanada onların işlettiği tamirhanye götüreyim onlara ne yapıyorsun yap sanada yardımım olsun,götürdüm tamirhaneye ben plakamı aldım arkadaş teşşekkür etti Sonra adama döndü bir başladı küfüre e son dediğini duydum; yakarım lan bu dükkanı;varın gersini siz düşünün. ben uzaklaştım oradan biraz uzun oldu kusura bakmayın.

ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Eee, CG yi naaptın aydın???

Ben de aynı plakayı alabilirim zannı ile oyalanıp MTV 2. taksidi vermiştim kullanılmayacak motor için.
    Hurdaya çıkan, trafikten çekilen plaka 3 sene tedavülden kalkıyormuş. Ondan sonra yeniden tescil edilebiliyormuş.

Motosikleti
    yamaha xj6 diversion
    honda cg sattım 1 sene sonra,plaka bende duruyor halen :=) zaten üç sene sonra vergi borçları çıktı hurda ruhsatını gösterince sildiler vergi dairesine ayrıca bildiriliyormuş

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler