Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

of of, şu insanlar yok mu?(kasklarını koluna takanlar ve takma gereği duymayanlar)?

Motovento
    REKLAM ALANI
    t00t - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf250 vardı,Şimdi yok
    -Öncelikle tüm motosiklet.NET ve motorcu kardeşlerim,abilerim,ablalarım,teyzelerim,vs vs vs,

-Hepinizin tekeri iki tekeride yerden ayrılmasın,kaskınız hiçbir zaman gerçek görevini yerine getirmesin, (inşallah)

-Arkadaşlar benim çeşitli şahit olduğum olayları sizlerlede paylaşarak sorunun ne olduğunu TEKRAR açığa çıkarmak istiyorum;

-konu motosikletlerde kask kullanılmaması :

1-Su dağtımı yapan motosikletler;
    Hiçbir güvenlik önlemi yok,belki(ehliyet,muayene,sigorta)yok,
    normal günlük kıyafetler içersinde kullanmaları ve küçücük daha ilk okul orta okul çağında çocukların mahallerde su dağıtmaları,onları görünce inanırmısınız çıldırıyorum ama ne çare bu kadar vurdum duymaz da olunmazki,Hele hele KESİNLİKLE KASK YOK (sebebse kafası daralıyormuş,saçları bozuluyormuş,Terliyormuş) vs vs vs
    Not; Allah c.c. bildiği gibi yaspın inşallah

2-Kuryeler;
    Yaz ayları içerindeyiz malum havalrda sıcak ama motor kullanıyorsun arkadaş motor hataya tölerans göstermeyen bir araç,adamlar(kuryeler)KASKI sen tak koluna yak sigarayı püf püf servis çek ilaç yetiştir,mal yetiştir,
    Arkadaş KASK kola deil kafaya takılır.

3-Birde Halk arasında büyük olarak tabir edilen ;500 cc ve üzeri Endruo,Racing,Naked,Ses çıkaran her nevi iki teker büyük hacimli motorlar.

Bunlar çoğu kaskı koluna takmayı bırak KASKI motor ustunde bulundurma ihtiyacına bile gerek duymuyorlar.

4-Dominos pizzacılar;

Arkadaş bununla trafikte karşılaşınca ödüm kopuyor nerden hangi arabanın arksından çıkagelceği nerden önüme atlayacağı belli olmuyor adamlar resmen intihar modunda çalışıyolar,

Nefret ediyorum bu en geç 30 dakika tarifelerinden,bu bir çare bulunmalı

Ayrıyetten bunlarda kask kullanmıyorlar burda var Gaziosmanpaşa dominos inanırmsınız KASKSIZ gide gide çalışanların saçı jöle sürmüş gibi olmuş(hani aşırı süratte rüzgar saçları yatırıyorya)

o cinsten,he bu arada lokanta servislerinide unuttum sanmayın onlarında bunlardan farkı yok ve ayrıyetten ters istikamette gitmeleri,ışıklarda geçmeleri ,ışıklara takılmamanın yollarını aramaları iğne deliğinden geçme çalışmaları, daha ne sayayım say say bitmez arkadaş,

-He bu arada mt üyelerinden de kask takmayıp kola takan , motorda kask askısında bulunduranlar da var. onlarada uyarım olsun.Herşey iyiliğimiz için.

-
    -
    -SONUÇTA BU GİBİ ŞARTLARA UYGUN ARKADAŞLAR KAZALARA SEBEB OLMAKTALAR AMA BUNLARIN KARIŞTIKLARI KAZALAR GENELDE ÖLÜM ÖLÜM ÖLÜM İLE SONUÇLANMAKTADIR VEYA KAFA TRAMWA LARIYLA SONUÇLANMAKTADIR.SONRA İŞTE BU MOTOSİKLET KULLANAN İNSANLARIN
    YÜZÜNDEN(KASKSIZ KULLANANLAR YÜZÜNDEN BUNLARIN YAPTIĞI KAZALARIN ŞİDDETİ GÖZ ÖNÜNE ALINARAK HALK ARASINDA BİZLERE SOKUŞTURULAN LAFLARIN ASIL SEBEBİ,BURDAN GELMEKTE BENİM ŞAHSI KANAATIM,

-SONUÇTA KASK TAK KASK TAK KASK TAK DİĞER EKİPMANLARINIDA KULLAN,
    (HE BU ARADA ALLAH C.C. TAKDİRİ HARİÇ YAŞAMAYADA ÖLÜMEDE O KARAR VERİR.)BİZİM MAKSADIMIZ EKİPMANLARI KULLANARAK ,ALLAH C.C. EMANET YAŞAMAK,ÇÜNKÜ KİMSE MOTOSİKLETİ İNSANA ZARAR VERSİN DİYE SERİ ÜRETİM OLARAK FABRİKALARDAN SATIŞA SUNMUYOR MAKSAD HAYATI KOLAYLAŞTIRMAK,

-BEN MESELA;tüm gereken ekipmanlarımı kullanıyorum,
    Besmele-i şerifle biniyorum sonra ise
    Allah ım sana emanetim diyerek yola çıkıyorum,

---Niyetim ise motosikletim ile sağlıcakla işime gidip gelmek hafta sonuda gezilerde bulunmak.(inşallah)

------------Kalın sağlıcakla arkadaşlar ben t00t(recep karamehmeto)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozan_bursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    hadi bu kafası kaska ihtiyaç duymayanlar kask takmıyor
    peki ya neden polis bunlara birşey demiyor

ya
    polisin yanından geçip gidiyorlar
    hatta bazıları dıt dıt diye selamlaşıyorlar bile polisle

en son çektiğim foto
    2 gün önce pazar
    karşıda ki arabanın solunda kalan mavili beyazlı araba ya da dikkat

Kelimelerin anlattığı kadarım..
    Ne anlatırsam anlatayım anladığın kadarım...

t00t - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf250 vardı,Şimdi yok
    of of ne saçmalık adam polis otosunun önünden geçiyor :S

balbar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    onların suçu yok polisleri düzeltmek lasım

Motosikleti
    Honda PS 150i
    Valla ben motorlulardan arabalardan korktuğumdan daha çok korkuyorum. Ayna ile kontrolleri çok zor ayrıca hareketlerini tahmin etmek çok zor. şerit değiştirirken 50 kez bakıyorum motorlu geliyor mu diye.
    Arabalara kızıyoruz ama bence kazaların %60ında motorlular suçludur. her taraf kırmızıda geçen, emniyet şeridinden giden slalom yapan tiplerle dolu, o yüzden önce iğneyi kendimize..

Forumdan Uzaklaştırıldı ozaktasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HondaCB900F,HondaCBR125,Kymco Süper8,Sym Xs125
    Niye Polisler kask takıyormu ki..ben kask takıyorum..Özellikle uzun yolda...Yılda ortalama 15.000 km yol yapıyorum..kasksız olmaz..

alper_satriani - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nokia 6300 Gri
    çok güzel yazmışsınız elinize sağlık.

hayatını seven rahatından biraz ödün verebilmeli.

motosiklet,ebeveynlere göre, bu insanlar yüzünden tehlikeli bir araç işte.
    BAŞKALARINI SIK SIK AFFEDİN, AMA KENDİNİZİ ASLA

Motosikleti
    ZX6-R
    geçenlerde bende kask olmasına rağmen arkamda kız arkadasım vardı buna rağmen yan tarafımdan baktım biri bağarıyo trafik polisi kız arkadasını fazla sevmiyorsun galiba diye iykide uyarmış o gün bugündür artçıma bile takarım arkadaş kasksızda bakkala gitmem

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    geçen de birisi taksim meydanda duvara patlamış kask ta kolundaymışş. arkadaş hakkın rahmetinde.. kim anlattı hatırlamıyorum
    GKN MOTORS

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    konu forumda defalarca tartışılmıştır.. aratırsanız yüzlerce başlık bulabilirsiniz ... konu açmadan önce o kon u ile ilgili başlık olup olmadığını kontrol ediniz
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler