Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Motosiklet arabanın üstüne devrildi ama adam sonra zabıt tutarız dedi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba,

Öncelikle hayırlı ramazanlar arkadaşlar..

Paket servis işindeyim, paketi teslim ettim ve yolda kafama takıldı hesap yaptım.. 1 Lirasını eksik vermişim adamın, içime sinmez doğrusu, geri döndüm, yokuş olduğu için fren mandalını kitledim ve yan ayaklığı açtım.. Kaldırım kenarında hemen su kanalı var bilirsiniz.. Neyse işte, sabit bir şekilde duruyordu, su kanalındaki taşlar mı kırıldı ne olduysa artık.. Pat diye arabanın üzerine devrildi. Tabi kaçmak yerine bekledim ve cama çıkan adama buyrun bir gelin bakın dedim..

Böyle konularda genelde sakin olurum..

Neyse, arkadaşlar bakın 150 KG bir activa tam sola doğru yatay biçimde duran arabaya düşecek ve tekerin üzerindeki çamurluğa çarpacak ve 2,3 cm göçük oluşacak.. Bu durumda çizik olmaz mı sizce! Yahu sinir oldum, belli bile olmuyor ezik. Ezik bile değil hatta! Polisi çağırsanız adama güler o derece!

Neyse, hoş bir durum değil.. Adama bunu anlattım ve halledebileceğimizi söyledim. Adam diklenmeye başladı sesimi çıkarmadım. Sonra sigorta falan hallederiz dedim.. İsterseniz kendim de yaptırabilirim, hiç bir şeyi yok sadece ufak bir şey.. Adam birden diklenmeye başladı, ''Ulan bana bak, zaten oruçluyum çarpmayım şimdi suratına!'' Ben de ''Doğru konuş lan benimle, ramazan diye sesimi çıkarmıyorum, halledeceğiz dedik sana!''

O esnada fotoğraf, v.b zabıt tutulması gerektiğini söyledi arkadaşım. Adam ise başka zaman hallederiz dedi ve ehliyet numaramı, T.C'yi aldı mı bilmiyorum.. Sonra telefon numarasını aldı.. Arkadaşım bana o an halletseydi, seni hiç bir şekilde suçlayamaz dedi..

Arkadaşlar adam gerçekten cins biri. Adam gibi biri olsa zaten konuşur, sorunu hallederdik.. Ben şimdi bu konuda ne yapmalıyım? Adama karşı çıkacağım bana hakaret ettiği için.. Yani banane kardeşim, belki benden sonra başkası yaptı, o an zabıt tutsaydın falan diyeceğim.. Esip kükremek kolay değil mi? Tehdit ediyor sonuçta beni.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    suatsm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki an 125 - honda cb 125
    buna benzer bı olayda bı arkadaımla başımageldi
    reklam olmasın bır otobüs firmasının otobusu yenı sahrada gerı gerı geldı bızım kartalın tampondan radyatöre kadar daldı e 5 te
    sonra ındı bı dovmedıgı kaldı bizi bastı gaza gıttı
    polıs cagırdık gelen yok gıden yok karakola gıttık adam bıze carptı kactı plakjkası bu dıye ellibintane formalıte sonuc ??
    kendı arabamızı kendı cebımızden yaptırdık bı dayak yemedıgımız kaldı
    sende takma kafana orda tutacaktı tutanagı sende bı hasar varmı ??varsada onemlı degıldır emınım
    bosverr o kendı derdıne yansın he tlf var aradıgı zaman sen dayılan gıt karakola bıldır şikayet et de
    mahkemeye verse 2 yıl surer o düşünsün takma kafana derim ben : ))
    GÜN OLUR devran döner..

Onur Y. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300 HAYABUSA
    valla ben yerinde olsam bu yaptığım iyiliğe karşılık böyle saçma sapan bi tepkiyle karşılaştığım için kuruş masrafa karışmazdım. eğer ödemeden kurtulamayacağımı anlarsamda arabasına kasten sağlam bi bindiririm sonrada kaçliraysa öderim. ama tabi bu söylediklerim ben olsam sen ne düşünüyorsan ne uygunsa onu yap bence.
    Tavuk döner ben yolumdan dönmem Az çene, çok sürüş

Arkadaşlar gerçekten son sabrıma kadar adamla konuşmaya çalıştım ama o daha da diklenmeye başladı cesaret bulup. Zaten verdiğim numara eski hattım, baktım adam arıza.. Anca bulursa beni call center'dan bulur. Aksi takdirde hat kapalı.

Ben de adama şikayetçi olacağımı söyleyeceğim hakaret ettiği için.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    sen yapılması gerekeni yapmıssın o adam terslenmiş.... kavga hakaret bunlar insana bişey kazandırmıyor...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    kafana takmana değmez. boşver.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Adam sana güvenmis, sonra hallederiz demis.
    Sen hala sahtekarlik pesindesin.
    Vicdanin sizlamayacakmi?
    1 lira için geri dönüyorsun, ama adamin arabasini hasat edip bir de zeytinyagi gibi üste çikmaya çalisiyorsun.
    Bu ne perhiz,bu ne lahana tursusu?
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Adam sana güvenmis, sonra hallederiz demis.
    Sen hala sahtekarlik pesindesin.
    Vicdanin sizlamayacakmi?
    1 lira için geri dönüyorsun, ama adamin arabasini hasat edip bir de zeytinyagi gibi üste çikmaya çalisiyorsun.
    Bu ne perhiz,bu ne lahana tursusu?
    Şaka mı yapıyorsun ciddi misin anlayamadım ???

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence ciddi hatta hakli da..

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şaka mı yapıyorsun ciddi misin anlayamadım ???
    En azindan tahmin yûrütebilirsin.
    Yapabilirsin hadi biraz gayret.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yok yok ciddi evet evet ciddi.

Levsy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NX 400
    Yahu Mutlu. kardeş,

Gayet güzel başlamış gibi görünen olayın içine eden sensin, adam değil. Adam oruçluyum demiş, belki de bu yüzden fazla asabi davrandı. Ha oruçlu olmak demek sadece aç durmak değildir, bunlar ayrı mesele ve konuyla fazla ilgisi yok.

Şimdi tersini düşün. Adamın 1 lirasını vermek için geri döndün, muhtemelen haramdan korktun, parayı verdin ve aşağı indiğinde bir baktın ki motorun devrilmiş, başında biri seni bekliyor, deponda öyle 2-3 cm değil 0.5 cm göçük var."Abi motorunu devirdim, zarar neyse vereyim" diyor. Belki olayın ilk şokuyla sen de adama bağırıp çağıracaktın.

Velhasıl, adamın sonuçta iyi niyetini görüp sonra hallederiz deseydin, ve adam sana kapalı bir hatta ait telefon numarası verseydi, kendini nasıl hissederdin?

1 liradan korkan adam şimdi sabah olunca gider adamı bulur, "Abi borcum ne?" diye sorar. Kim bilir, belki de adam "Tamam birader olan oldu, canın sağolsun" diyecektir. Demezse bana kızma Sonuçta helalleşmiş, verdiğin zararı ödemiş olacaksın. Belki vicdanın daha rahat olur.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Arkadaşalar bu gibi durumlarda ne kadar doğru olanı yapmaya çalışırsanız o kadar sorunsuz oluyor.
    Ne zamanki kaçamak işlere girişirsiniz o zamanda bir şekilde iş içinden çıkılmaz hal alıp başınıza daha büyük dert oluyor.

Geçen aracın biri sıkıştırıp duruyor. Adama işaret yaptım yavaş git gibi. Sonra herif içerlenmiş ileride geldi çek sağa diyor arkamdaki arkadaşta direk dalalım dedi. Dedim yok dur bakalım hele derdi ne. Geldi bana neden küfür ettin dedi. Bende küfür etmedim sadece uyardım ama sen kendini küfür yediğine bu kadar inandırmışsan yapıtığn hareketin bir küfür hakkettiğini düşündüğündendir dedim. Adam doğru diyorsun usta kusura bakma dedi . Helalleştik yolumuza gittik. Yani kötülük küfür kavga herzaman en son hatta hiç olmaması gerek bir ihtimal olmalı. İnanın karşınıdakine nasıl davranırsanız aynısı ile karşılık alıyorsunuz.
    Demek oki sen doğru olanı yap görüceksinki olay en kolay şekilde kapanıcak.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

safakk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yalnız benim kafama takılan olay şu adam sonra hallederiz demiş ama sen tc no nu falan vermişsin bu biraz garip değil mi normalde bir kaza vb durumlarda kaza tutanağı doldurulur ve karşılıklı ruhsat kimlik fotokopileri verilir sonra işlemler yapılır

Anladığım kadarı ile adamın ne telefonunu ne tc numarasını veya adresini almamışsın adam belki büyütecek biri değildi ama tc numaranı almak için okadar büyüttü olamaz mı olabilir o nedenle bu gibi durumlarda çok dikkatli olmamız gerekir temennimiz böyle birşey olmaması tabii

ozturkkaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma GW250 F
    we 4 gün kadar önce yepisyeni arabamızın aynasını sabah aşağıya indiğimde çatlaklar içinde buldum .
    Tabi yanında kimse yoktu içim acıdı gerçekten .
    Ama ne olursa olsun senin gibi birisi yanında bekliyor olsaydı çabuk parlamama rağmen canın sağ olsun derdim .
    Aracın yanında beklemek yeterince iyi niyet göstergesidir.
    Coq sanada hayret etmedim değil adamın tavırlarından sonra iyi niyetini göstermiş bir insan bile ne halin varsa gör diyebilir.
    Burada insanlarla diyaloglarda sorunlar çok fazla ki bunları söylerkenki surat ifadeside etkili olmuştur büyük ihtimalle.
    Tabi herşey anlatıldığı gibiyse...
    You Shook Me All Night Long ..... Kıyamet gelsede kopsak

Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence ciddi hatta hakli da..
    Ben de öyle düşünüyordum.. Taa ki adamın hakaretler etmeye başlayana dek. O esnada kaçsam, istesem kaçabilirdim. Yani motosikleti koydum tam 2 adım attım devrildi.. Zaten gece 21:45 civarıydı yokuş aşağı salsam kaçabilirdim. Sahtekarlık peşinde olsam ilk önce bunu yapardım. Adamın hal ve hareketlerini görseniz benim gibi düşünürdünüz. Ben ona insan gibi durumu izah etmeye çalışırken sabrımı zorlayıp ardı ardına hakaret eden birisine ne yapabilirim? Arabasında da gerçekten sorun yok arkadaşlar. Hiç belli olmayacak derecede 2 cm hafif göçük. Sananiye götürseniz adam vakumla çekmeye bile gerek yok der. O derece.. Tabii ki yine de can sıkan bir durum oluşturabilir ama hakaret etmeden önce düşünecekti. Özür dileyecek o zaman. O oruçluysa, ben de oruçluyum.. Hatta bak abicim, ben de oruçluyum laflarına dikkat et, sen kime çakıyorsun ya? Falan demiştim.

Arkadaşlar nasıl anlatsam bilemiyorum. Adama daha kusura bakmayın bile demeden küfürlere başladı. Sakinleşmiyor da, bildiğin maganda! Hal ve hareketleri yanlış, bana bunu yapan adama ben vicdan azabı duymam ama kendisi madem öyle özür dileyecek ki düzelsin herşey. Ben de akşamki sinirimle yazdım bunları.. Kendimi onun yerine koyuyorum durum kötü ama bana hakaret etmeye ve bağırmaya hakkı yok.En sinir olduğum şey, annem değil, babam değil..

---------- Post added at 08:18 ---------- Previous post was at 08:10 ----------

Arkadaşlar adam elini kaldırıpta suratına çarparım şimdi demesi normal mi sizce ilk dakikada? yahu bildiğiniz maganda işte.. Adama T.C kimlik numaramı v.b vermekte sorun yaşamadım. Çıkardım verdim zaten o sorun değil ama insan gibi konuşacaktı. Kimse lütfen şimdi adamı savunmasın. İlk önce düşündüm sonuçta arabası adamın.. Sonra hala susmayıp devam etti. Eğer özür dilerse bu konu hakkında yardımcı olacağım. Sonuçta bilerek yapmadığım halde bunları yapması yanlış. Yok hala aynı şeye devam ederse hiç vicdan azabı duymam.

ramizan83 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    speed150 mc150 kuba125-12d wolf125 yenidenMC-X
    oruç bu kadar güzel işte akşam saat 21,45 te bile adam kendini oruçlu sannediyor yemesi içmesi serbest olduğu halde bak oruçluyum diyor helal olsun adama
    Bana göre en iyi Köpek: Isırmayan Köpek.

Arkadaşlar adama bugün aramazsa beni ertesi gün arayacağım eğer sakinleşmişse özür dilemesini ve durumu tekrar gözden geçirmemizi söyleyeceğim. İster sigorta ile halledelim, isterse kendim yaptıracağım. Hala aynı devam ederse hiç bir şeyi kabul etmeyeceğim.

Uğur Bilgili - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1150GS
    Arabasının markası ne çok merak ettim konuyla alakası yok ama.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)