Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

İlk motorumu aldım. Foruma aktım:D Dragstar hakkında bir kaç ufak sorum oalcak.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Turintr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xvs 650 Sport
    Merhaba arkadaşlar. Forumda yeniyim bu benim ilk mesajım bir arkadaşın tavsiyesiyle geldim... Geçen gün 2 gün önce bende ilk motoruma kavuştum. Çocukluğumdan beri motosiklet hastasıyım diyebilirim ama anca 26 yaşına geldiğimde bir tanesine sahip olbildim. Gerçi herşey birden olup bitti motor alacam dedim bir hafta sonra baktım motorumu almışım :D

Yamaha dragstar xvs 650 aldım. İkinci el 29binde güzel ve temiz bir motor. Öle diyolar :D gerçi ben anlamam. Alım satımını daha yapmadım ruhastın yani. Daha bir ay vaktim var neyse. Ehliyetim olmasına rağmen trafiğe çıkmıyorum. işim home office tarzında işim evim aynı yerde olduğu için. Arada bir gidip bir kaç tur atıp geri koyuyorum.

Motoru iki gün az kullanamam rağmen şu anda bütün kol ve göğüz kaslarım ağrıyor. yavaş hızda dönüşler oakdar zorki o direksiyonun ağırlığı 70kg basıyor heralde.

Bir kaç sorum olacak: Motor sabahları çalışırken biraz zorlanıyor stop ediyor bir kaç kere. Belkide çalıştırmasını bilmiyorum:D yada devri düşükbilmiyorum tavsiyeniz nedir. çalıştırırken hızlıca gazmı verim.

İkinci sorum yedek yakıt tankıyla ilgili. Bu yedek yakıt tankı düğmesinin uzun kısmımı üste geliyor yoksa kısa olanmı. Daha aldığım ilk gün benzin bitti motoru 1km fazla ittim. 250kg siz düşünün :d Adamın biride yolda espiri yaptı birazda o seni taşısın diye...

Son olarak tavsiyeleriniz bekliyorum.. 2 gündür motosiklet kullanan biri olarak. bana ne gibi önerileriniz olur yada dragstar kullanan arkadaşlar neler diyebilir. Pekala daha yeni motosiklet srümeyi öğreniyon ne 650cc lik motor aldın be adamda diyebilirsiniz. :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kurtulus69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha dragstar650-mct250
    daha yeni motosiklet srümeyi öğreniyon ne 650cc lik motor aldın be adam
    Bir köpeğin dostLuğu daha iyidir; Bir dostun KöpekLiğinden!..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    XV535s Oldskool Bobber Project,Arabası:JDM stp CRX
    Çok sakat bir iş yapmışsınız, eğitim yok tecrübe yok bilgi yok fikir yok

Direk 650 cc lik dragstarın üstüne atlamışsınız o bacaklarınızın arasındaki makina 230 kilo civarı...

Hayırlı olsun demek isterim ama bu motorun hayırlı olabilmesi için önce ucuz vitesli bir motor alıp 4-5 ayınızı onunla gecırmenızı onerırım en kötü...

o calısmama durumu her motorda olur motor soguk oldugundan oturu oluyor hafıf gaz ver motor ısınasıya kadar...

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    motorun hayırlı uğurlu olsun, kazasız belasız kullanman dileğiyle. sabahları motoru çalıştırırken jigleyi çekerek stop etme sorununu giderebilirsin. gerçi bu yaz günlerinde jiglesizde çalışması gerekiyor, rölantin biraz düşük olabilir. yedek depo musluğunun yakınlarında ne şekilde rezervuara geçiyor ne şekilde ana depo diye yazması lazım. dragstar kullanıcıları doğru cevabı verecektir.
    hoşgeldin

hilost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Venox-Saphira
    Ben de acemiyim senin gibi, ders alıyorum son dersim olacak sali günü ama az trafikte dolaşmaya basladım. 650cc lik almıssın baslangıc olarak, cruiser oldugundan belki daha hızlı tepkileri olmaz ama keske düşük cc ile baslasaydın. ben de venox var dar dönüşler zor oluyor, rölanti ayarı mı ne var onu biraz arttır istop ettirmesi zor olsun ilk aşamada ... teknik konulara pek haklim değilim ama tavsiyem motosikletle ilgili yanlış alışkanlıklar kazanmadan ders al, yöntem, duruş, kontrol, bakış, sürüş kurallarının doğrusuna alış...
    kazasız belasız sürüşler.
    Eğer fark edilmek istiyorsanız... kendinizi gösterin, trafikte arabalar nasıl ilerliyorsa öyle ilerleyin. aralardan makaslar atarak değil...
    kazasız belasız sürüşler.

shadow_1905 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2007 CBF 600SA
    hehehe ben öyle bir espri yapmayacağım, gönlünden ne geçiyorsa ve de kendine güveniyorsan onu al. heryerinin ağrıması normal, body e gitseydin ağrımazdı çünkü fit olurdun, ağrımasının sebebi hamlıktan. problem değil 3-4 güne geçer rölantinin düşüklüğü stop etmesine neden olabilir, jikleyi çekerek mi çalıştırıyorsun çekmedenmi? çekmeden çalıştırıyorsan stop etmesi normal, çekerek çalıştırırsan gaz vermene bile gerek kalmıyor.
    benzin musluğu hakkında birşey diyemeyeceğim inan bende bilmiyorum dragstar'ın benzin musluğunu. onu herhangi bir servise telefon açarak da öğrenebilirsin. son olarak sana tavsiyem full korumayla sür motorunda koruma demiri yoksa taktır. inan motoru düşürdüğünde şükredeceksin.

pit1082 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    piaggio x9 250 2005
    bencede 650 makina agır gelır ilk baslamak ıcın motorada sanada yazık git 2.el mondial mct 250al parcala sana ufak bi tavsiye gerisi sana kalmışşşş

Forumdan Uzaklaştırıldı
    yanlııııııııııııış aceminin 650 cc likle ne işi olur benim scooter tecrübem var scooteri satıp 250 cc lik hyosung gt alacam ben bile yanlışmı yapıuom diyom sen git drag star al tobe tobe ayrıca bana bugün uyarı yollayan site adminini kınıyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GT 250 Comet '08
    hayırlı olsun güle güle kazasız binersin inşallah , verdığın karar sadece seni ilgilendirir bize sadece sana yardım etmek düşer ve senin bu kararına saygı duymak.

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    dragstar İyi cesaret Allah kaza bela vermesin..Güzel günlerde kullan.
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

alkadras - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    her zamanki gibi herkes harıl harıl akıl vermeye başlamış...
    çok tavsiye edilmese de aklı başında adam 650 cc ile de başlar merak etmeyin.

mrock - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Shadow VT750
    Hayırlı olsun çok güzel alettir DS 650.650cc ile başlamak tabiki risklidir.FAkat Daragstar 650 diğer akranlarına göre daha uysal olduğu için pekte sıkıntı yaratmaz.Gaza yavaş yavaş hakim ol ,güzel km ler seni bekliyor....
    [COLOR="Red"]motorcu değil choppercı olmak.....kıvırtmak değil kafa sallamak::xrock::.... varmak değil yolda olmak.... boyun eğmek değil özgür olmak..... hevesle değil tutkuyla bağlanmak...[/COLOR]
    [IMG] http://www.allstategarage.com[/IMG]

Motosikleti
    2009 HONDA BEAT
    ben birde ben yapayım yorum,sen nedioooon sen gene iyi yapmıssın benımde pek tecrubem yok bu tip motorlarda 09 beatımvar taksidi bitsin vt 750 C2 alacaim :D heralde mahalle ayağa kalkacak her sabah işe giderken ;)

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Alıntı kemalcolak34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun güle güle kazasız binersin inşallah , verdığın karar sadece seni ilgilendirir bize sadece sana yardım etmek düşer ve senin bu kararına saygı duymak.

Aramıza Hoş geldin..
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Turintr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xvs 650 Sport
    Motoru kullanmada çok ta sorun yaşamıyorum. Düşük hızlarda gidon çok ağır oluyor. daha geniş caddede falan giderken rahat. pek bir sorun yaşamadım. Bir ay kadar buralarda sürücem. Bir ay içinde iyicene ustalaşmış olurum. Eğer gerekirse hondanın kursunada giderim dedim.
    Ama şu anda yeni başyalan ve vitesli motorda başlayan birine göre. ister 125 ister 250 olsun çok iyi olduğumu söleyebilirim. Ehliyeti alırken sadece sınav günü ilk kez motora binmiştim. vites nerde debriyaj nerde bilmiyordum sınavı geçtim. :D. Sürücü kursu haber vermeyi unutmuştu son gün haberim oldu.

Uzun lafın kısası kimseyi özendirmek niyetinde değilim açıkçası. Çünkü kullanmak gerçekten çok zor. Hekresin becerebileceğini zannetmiyorum. Ben kendimi iki günde kullanıyorum gibi görmüyorum tabiki bunuda sölim. Daha benim için trafikte yani uzun mesafe yapmak ana yollara çıkmak için erken. Ama sabredecez ki başımıza bi iş gelmesin.

Yorumlar ve ilgilniz için teşekkürler. Buralarda iyi arakdaşlıklar kurarım umarım :D

windgirl - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xvs 650 a
    Merhaba turintr.Öncelikle hayırlı olsun diyorum ve kazasız sürüşler diliyorum.Ben de dragstar kullanıcısı olarak dört senedir hiçbir sorun yaşamadığım için çok iyi bir seçim yapmışsın diyorum.Yakıt konusuna gelince, ben de aldığımda aynı sorunu yaşamıştım ama yakıt musluğunu on konumunda tuttuğun sürece problem yok.Ayrıca benim de ilk motorumdur drag ve hiç motor kullanmamıştım daha önce.Güle güle kullan iyi günlerde.

Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    rolentisi düşük olabilir....birde dikkatli ol.......ne deneceğini sen kendi kendi ne yazmışsın zaten...motora alışana kadar seni bayağı yorar ama inşallah sadece okadarı olu..
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞIR

ceyhun__22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    al işte ehliyet var mı kardeş die soranlara basit bir cevap
    MOTORU EHLİYET SÜRMEZ

Motosikleti
    S&T GV250
    hala "biraz da o seni taşısın" esprisi yapan insanların varlığı içimi ürpertiyor.

müdür motorunu güle güle kullan, kazasız belasız...
    kol ve göğüs ağrısı normal, cruiser'larda hele çok normal, kol ve göğüs kasların alışınca ağrı kesilir,(gündelik hayatta fazla zorlamadığın kaslarını motor üzerinde daha çok kullandığın için oluyor) rüzgar almamaya da dikkat et, çok rüzgar aldığında halk arasında yel girmesi olarak tabir edilen kas ağrıları, kasıntılar yaşayabilirsin.
    ilk çalıştırmada biraz gaz ver rolanti devrini yüksek tut, motor ısındığında stop etme problemi de kalmaz gibi geldi bana...(jikle var mı yok mu bilmiyorum dragstarlarda)

son olarak
    daha yeni motosiklet srümeyi öğreniyon ne 650cc lik motor aldın be adam
    [B][COLOR="Black"]LAUBALİLİKTEN HOŞLANMAM, CİDDİYETİ SEVERİM, DİSİPLİNE HAYRANIM[/COLOR][/B]

darkeagle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ev maltepe İstanbul yaşadığı yer: Şimdilik Dünyanın her yeri
    Motosikleti
    Goldwing
    Ben nereden başlıyacağımı şaşırdım ya. Gecenin bu saatinde dayanamadım cevap yazıyorum sana. Önce yumuşak başlıyalım .Hayırlı olsun . Motor kullanmayı bilmeden 650lik bir aygırı aldın .Zaptetmeyi bilmessin onu da anladım. Hom ofis falan dediğine göre mürekkep yalamışlığın var . Be kardeşim bu meretin bir kullanma klavuzu var 1 saatini ayırda oku ya. İkinci el aldımda vermediler bahanesi yapma buraya açtığın topige drag star kalvuzu desen anında sana linkini kopyalayacak binlerce adam var.Yaz kış her çalıştırmada çikleyi çek diye adamlar gözüne soka soka yazmışlar .Yedek tankın musluğunuda şekillerle göstermişler ayrıcada motoru her istop ettiğindede kapat diye uyarı koymuşlar.Kaslarının ağrımasıda senin hamlığından falan değil istersen bodybuilding salonunun gediklisi ol hiç bir şey değişmez . Sen acemi olduğun için kendini kasıyorsun eminim kol duruşun ve direksiyon tutuşunda yanlış . Eğer bir eğitime gitseydin bunları öğrenmeye başlıyacaktın. daha çok şey var ama . Söyleme çalıştığım İki konuyu acilen hallet 1- klavuzu oku 2- motor seni bekler sen bir eğitime git topu topu iki gün.,
    Güzel günler seni bekliyor çok afilli bir makinadır altındaki ama ona sahip olursan yoksa ....Allah korusun
    aladdin bunu beğendi.
    Dilin söylediği veya kalemin yazdığı bütün üzücü kelimelerin içinde en üzücüsü şudur,KEŞKE"

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler