Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

parça gümrüğe takıldı acil yardım !!!!

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    TZR 50
    ebay dan aldığım 70 cc lik silindir piston kit i 93 sterlindi ve biraz önce arayıp gümrükte takıldığını söylediler .benden bi gümrük müşavirliği şirketi ile çalışmamı söylüyolar o şekilde min 500 lira masrafla alabilirsin diyolar eğer kendiniz takip etmek isterseniz antalya gümrüğü ile görüşün 3-4 kalem ücrei ödedikten sonra o şekilde de alabilirsiniz diyorlar ki oda en az 300 liraya mal oluyor. daha önce böylesi durumla karşılaşan arkadaşlar varsa yardım edebilirmisiniz ne yapmalıyım kanunlarda gümrük bedeli %10 yazıyorbu ne ücretidir anlamadım paşa paşa ödeyecekmiyiz o miktarı 200tl için daha fazla gümrük bedeli mi ödeyeceğiz ..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Daha önce defalarca posta gümrüğünden kendim çektim. Sakın takipçiye falan verme kendin yap. Posta gümrüğü ise sorun olmaz. faturasını ibraz et, mümkünse 100 doların altında düşük fatura ibraz et. 300 lira filan tutmaz. Onlar gümrükçülerin abartması. Onların yapıp da senin yapamayacağın hiçbir işlem yok.

İşim gereği müşterinin gelen teknesini suya indirtmek için gümrükçü( transit log yapacak yat acentası) aradım. Aradığım bütün acentalar sadece gümrük için 2500 ile 3000 dolar arası para istediler. Kendim yaptım 1 günde bitti ve sadece 200 tl ye patladı. Sakın gümrükçüye verme. Sonuna kadar kendin takip et.

jönysf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kendin takip et. Benim bildiğim 100$ altında ise faturasını yada ödediğin banka ekstresi filanda olur onun la birlikta ıspatla % 18 gibi bir vergisi tutar öder gümrikdeki malını çıkarırsın.

Motosikleti
    TZR 50
    kendim nasıl takip edicem antalya dayım antalya gümrüğü nü mü arayıp görüşmem gerekli .

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:41 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:34 AM ----------

şimdi ben antalyadayım ürün istanbulda ben işlemleri nasıl takip edicem buradan antalya gümrüğü aradım adam taşıyıcı firmanla görüşeceksin diyor küfreder gibi konuşuyor bi de şerefsiz

Motosikleti
    CBF1000FA
    İstanbul'da gümrüğe takıldı ise istanbul'a gelmen gerekecek malesef.

Motosikleti
    TZR 50
    abi 200 liralık ürün için 3-4 katı masraf yapmak ne kadar mantıklı olur bi yolu yokmu antalya dan halletmenin .

Motosikleti
    CBF1000FA
    ürünü kim getirdi, posta ile mi geldi ?

jönysf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı egzama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kendim nasıl takip edicem antalya dayım antalya gümrüğü nü mü arayıp görüşmem gerekli .

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:41 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:34 AM ----------

şimdi ben antalyadayım ürün istanbulda ben işlemleri nasıl takip edicem buradan antalya gümrüğü aradım adam taşıyıcı firmanla görüşeceksin diyor küfreder gibi konuşuyor bi de şerefsiz
    evet genelde hep öyle konuşurlar. ozaman senin ürünler antalyaya gelmeden ist. gümrüğünde takılmış. Böyle olunsa senin takip etmen zorlaşıyor. ozaman Bir takipciye vekalet verecen ordan senin adına takip edecek yada gelen mazemeleri geldiği gibi geri gönderecen gittikten sonra aldığın kişi kargo masraflarını güştükten sonra senin geri kalan parani iade edecek başka yolu yok malesef

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende aynı satıcıdan 90 sterline piston almıştım..
    Gümrüğe takılmadan evime ptt ile gelmişti
    Gelen kutuda royal mail yazıyordu
    büyük ihtimal royal mail adlı firma ile türkiyeye girdi ürün fakat istanbulda gümrüğe takılmış işte..
    Şimdi egzama arkadaşımız istanbuldan birisine vekalet verse diğer arkadaş oradan işlemleri hallederek alabilir mi ürünü?
    Eğer böyle bişey mümkünse vekalet haricinde gereken belgeler nelerdir?
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

Motosikleti
    CBF1000FA
    Antalyada posta gümrüğü de havalimanı gümrüğe de var. Getiren firmanın dandikliğinden kaynaklanıyor. İstanbul'da gümrük yapıp yurt içinde gümrüksüz dağıtmaya çalışıyorlar. Ya vekalet vereceksin ( sadece vekaletname vermek ve kargo ile göndermek 60 ytl tutacaktır) veya lanet olsun deyip çekmeyeceksin, devlete kalacak. yapacağın masraf buaradan alacağın silindir parasını geçiyor ise çekme kalsın orada.

Ek: Ryal mail ingiliz pttsi olabilir o zaman ürün istanbul avrupa yakası posta gümrüğünde takılmıştır. neden antalyaya göndermediler anlamadım. Bu arada hangi gümrüğe takılmış, seni kim aradı ?

Motosikleti
    TZR 50
    antalya gümrüğüne getirtmek için 130 lira transit hizmet bedeli istiyorlar .daha sonra 150 lira çekim evrakları ücreti olur min 25 euro ardiye ücreti birde %18 kdv ödemeniz gerekir diyorlar aldığım ürün 200 lira bile değil . gümrük müşavirliği ile anlaşsam min 500 lira masrafı olacağını söylüyolar lanet olsun adığım güne .

Motosikleti
    CBF1000FA
    Şimdi tek tek söyle lütfen. Ürün istanbul'da hangi gümrükte takılmış ( havalimanı mı posta gümrüğü mü ?) , seni kim aradı malın takıldı diye. belki çözüm bulabilirim.

Motosikleti
    TZR 50
    dhl express ile göndermiş adam. beni dhl express ten arıyorlar . antalya gümrüğü buraya getirtmezsen bi işlem yapamazsın diyor . antalya gümrüğe getirtmek için 130 lira transfer hizmet bedeli yatırırsınız o şekilde antalya ya göndeririz diyor. gümrükte 150 lira evrak tanzim ücreti minimum 25 euro ardiye ücreti birde ürünün kdv tutarını öder alırsın diyor.

dhl express ile göndermiş adam.
    2 yönden riskli olmuş senin paket birincisi 93 sterlin 100 euroyu geçiyor gümrüğe takılır.

2.si dhl fedex gibi firmalarda bu sorunlar çok yaşanıyormuş.(özellikle tutturuyorlarmış parakazanalım diye) dhl olmasaydı ptt ile antalyaya ücretsiz gelirdi .en azından antalya gümrüğünden alırdın dhl olmasaydı

Motosikleti
    CBF1000FA
    Anlaşıldı . Atatürk hava liman ı ( ahl) gümrüğünde. Posta gümrüğü olsa sorun olmayacaktı ama ahl olunca işler değişti. İşleyiş şu şekilde , gümrüğe gidiyorsun ( ahl veya antalya hangisi ise) , sistem tamamen bilgisayar ile işlediğinden ( buna bilge sistemi derler) kendi adına mal çekeceğin için gümrük müdürlüğünden gecici bilge kullanıcı adı ve şifresi alıyorsun, orada interbnet cafe benzeri bir bilgisayar odasında beyannameni giriyorsun. Ancak bilge'ye giriş yapmak öyle form doldurmak gibi kolay bir şey değildir. Oradaki gümrükçü çocuklar yardımcı olabilirler. Ama iş zor istemeden de olsa takipçiye vermeni tavsiye etmek zorundayım.

Motosikleti
    TZR 50
    antalya ya getirtsem burada biraz daha kolay halledeblirim belki işlerimi fakat 200 lira tutarındaki bi ürün için 380 lira masraf çıkıyor tekrar alamayacağım sanırım kalıcak devlete ve bana giricek 300 lira

Motosikleti
    06" Honda Cbr 125 R(Satıldı) / BekleniyoRR :)
    Ben bu işin içindeyim hala dostum posta ile gümrük sorunlarını adım gibi bilirim.

Yapoacagın iş 100 doların altında bir bir fatura ile banka extresi istiyorlar bazen paypayl ödedysen fake yap onu götür.

gumruk de gumrukcuye baglı zamannda 200 dolarlık iphoda 150 lira gumruk verdm .

ama 1000 doalrlık kameraya hiç ödemedm anlıcagın biras da gumrukculere bvaglı
    My life Starts after 12.500Rpm

Motosikleti
    DRZ400 SM
    Amerika'dan da USPS ile kargo getirtilince sorun olmuyor ama UPS, FEDEX gibi özel firmalar fiyatı 100 avroyu geçen ürünlerde insanı süründürüyorlar diye biliyorum. İngiltere'de de USPS'nin muadili, devletin posta teşkilatı Royal Mail herhalde.

www.iyibey.com 'un forumlarını bir araştırmanı tavsiye ederim. Derdini anlatırsan belki bir yol gösteren olur ama senin durumuna düşen insanların düşük masrafla yakayı sıyırdıklarını hiç duymadım. Ya inat edip firmanın istediği fahiş ücreti ödüyorlar, ya da astarı yüzünden pahalıya gelen malı teslim almıyorlar. Özel kargo firmalarının bu yamyamlığına karşı bir kanun çıkmış galiba ama adamlar kitabına uydurup başka bir isim altında para talep etmeye başlamışlar. Aşağıdaki sayfalara bir göz at istersen:

http://www.gumrukforum.com/dis-ticar...nuz-yazik.html

http://forum.iyibey.com/fotodhraf-ma...var-my-12.html
    J şimdi asker

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    ebay dan aldığım 70 cc lik silindir piston kit i 93 sterlindi ve biraz önce arayıp gümrükte takıldığını söylediler .benden bi gümrük müşavirliği şirketi ile çalışmamı söylüyolar o şekilde min 500 lira masrafla alabilirsin diyolar eğer kendiniz takip etmek isterseniz antalya gümrüğü ile görüşün 3-4 kalem ücrei ödedikten sonra o şekilde de alabilirsiniz diyorlar ki oda en az 300 liraya mal oluyor. daha önce böylesi durumla karşılaşan arkadaşlar varsa yardım edebilirmisiniz ne yapmalıyım kanunlarda gümrük bedeli %10 yazıyorbu ne ücretidir anlamadım paşa paşa ödeyecekmiyiz o miktarı 200tl için daha fazla gümrük bedeli mi ödeyeceğiz ..
    aldığın malzemenin fiyatı ve kargo bedeli toplamı 100euro dan fazla tutarsa gümrükte takılır,geçen 10-15 gün önce televizyonda izlemiştim bu bedel 150 euro ya çıkarılacaktı ama daha yasalaşmadı sanırım, gümrükte ödeyecegin para 100-150 ytl arası tutar bencede

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı dynner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bu işin içindeyim hala dostum posta ile gümrük sorunlarını adım gibi bilirim.

Yapoacagın iş 100 doların altında bir bir fatura ile banka extresi istiyorlar bazen paypayl ödedysen fake yap onu götür.

gumruk de gumrukcuye baglı zamannda 200 dolarlık iphoda 150 lira gumruk verdm .

ama 1000 doalrlık kameraya hiç ödemedm anlıcagın biras da gumrukculere bvaglı
    o fake extreyi devlet dairesine ibraz ettiğinde,işgüzar bir memura denk gelirse 70 cc lik silindirden beter olmak var sonuçta

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler