Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Kasksız sürücü duvara çarparak öldü

Motovento
    REKLAM ALANI
    eeraktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar ns 200
    Beyoğlu'nda, Yanında 2 Kaskı Olmasına Rağmen Kullandığı Motosikletle Kask Takmadan Hız Yapan Mete Yılmaz, Kaza Sırasında Başını Duvara Çarparak Hayatını Kaybetti. Kazayı Haber Alarak Olay Yerine Koşan Arkadaşları Sinir Krizleri Geçirdi.

Beyoğlu'nda, yanında 2 kaskı olmasına rağmen kullandığı motosikletle kask takmadan hız yapan Mete Yılmaz, kaza sırasında başını duvara çarparak hayatını kaybetti. Kazayı haber alarak olay yerine koşan arkadaşları sinir krizleri geçirdi.

Kaza, saat 04.00 sıralarında meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, arkadaşlarıyla eğlendikten sonra evine gitmek üzere kullandığı 34 NLE 69 plakalı motosikleti ile yola çıkan Mete Yılmaz (36), Tarlabaşı Bulvarı üzerinde hız yapmaya başladı. İngiliz Konsolosluğu önünde kontrolden çıkan motosiklet, önce kaldırıma sonra da konsolosluk duvarına çarptı. Yanında 2 tane kask olmasına rağmen takmayı ihmal eden Yılmaz, başını duvara çarparak ağır yaralandı. Kazayı fark eden konsolosluk görevlileri polise ve sağlık ekiplerine ihbarda bulundu. Olay yerine gelen sağlık ekipleri aşırı derecede kan kaybeden ve kalp atışları duran Yılmaz'a uzun süre müdahalede bulundu. Sağlık ekiplerinin çabası yetersiz kaldı ve Yılmaz olay yerinde hayatını kaybetti. Kaza haberini alır almaz olay yerine gelen arkadaşları Mete Yılmaz'ın cesedini görünce sinir krizi geçirdi. Mete Yılmaz'ın cesedi yapılan incelemelerin ardından Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı.

Kazayı gören bir taksi şoförü, "İki motosiklet yan yana çok hızlı ilerliyordu. Kaza yapan motosikletteki şahsın kaskı yoktu. Motosiklet kontrolden çıkıp duvara çarpınca, sürücü de başını duvara vurdu." dedi. Kazayla ilgili soruşturma sürüyor. (CİHAN)

kaynak
    farkimi farketmedin ya artik farketsende farketmez

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    allah rahmet eylesin,yakınlarına sabır versin. moku moku ölmek böyle bişey demek, taksana kafana şu kaskı be adam

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    Niyedir bilmem ama bu kaza haberlerinde motosikletleri çok merak ederim..SS midir enduromudur suzukimidir bmw midir..

Allah rahmet eylesin.
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

eeraktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar ns 200
    Alıntı Tequ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Niyedir bilmem ama bu kaza haberlerinde motosikletleri çok merak ederim..SS midir enduromudur suzukimidir bmw midir..

Allah rahmet eylesin.
    Plakası: 34NLE69
    Markası: KTM (Motosiklet)
    Modeli: 2007
    Sahip Belge Tarihi: 02.03.2007
    Tescil Birimi: KADIKÖY-İSTANBUL
    Renk 1: SİYAH
    Renk 2: -
    Cinsi: MOTOSİKLET
    Çalıntı Mı: HAYIR
    Hak Mahrumiyeti: VAR
    farkimi farketmedin ya artik farketsende farketmez

Motosikleti
    4x4
    Alıntı eeraktan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Plakası: 34NLE69
    Markası: KTM (Motosiklet)
    Modeli: 2007
    Sahip Belge Tarihi: 02.03.2007
    Tescil Birimi: KADIKÖY-İSTANBUL
    Renk 1: SİYAH
    Renk 2: -
    Cinsi: MOTOSİKLET
    Çalıntı Mı: HAYIR
    Hak Mahrumiyeti: VAR
    bilgilendirme için sağol
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

Motosikleti
    S&T GV250
    şimdi bu kaskı takarken, sadece kendimizden ve sevdiklerimizden sorumlu olmadığımızı, ayrıca bütün motosiklet sürücülerinin "imaj"larından ve sevdiklerinin endişelerinden de sorumlu olduğumuzu anlamak gerekiyor. yani tamam kendimizi düşünmüyoruz ama diğer motosiklet sürücülerini ve onların yakınlarını, sevdiklerini düşünmek zorundayız.
    ısrarla kask takmayan arkadaşlar; bi duvarı karşınıza alın, 50-60 metre öteden koşarak (bak motorla falan da demiyorum, sadece hızlı koşarak) duvara bodoslama girin, bu şekilde bile kafanıza hayati tehlikeye neden olabilecek bir darbe alabilirsiniz. kaldı ki 20km-30km gibi yavaş hızlarla dahi düştüğünüz düşünün. yine tehlike çok büyük
    bir kaza duyduğumda, bir ölüm haberi aldığımda hemen empati kurabiliyorum, hepimiz kurabiliyoruz. peki ya ailelerimiz, sevdiklerimiz? kask takılsa belki sadece ufak sıyrıklarla yahut kırıklarla atlatılabilecek bir kaza yüzünden ölenleri görünce, haberin detayına da vakıf olmayınca insanlar motosikletleri bir cinayet aracı gibi görüyor. motor kullandığımı öğrenen her yakınım tanıdığım bana tehlikesi hakkında diskur çekmeye kalkıyor. bir yakınım tv'de gazetede bir kaza haberi duysa hemen beni arıyor. ben bu insanlara her seferinde motosikletin arabadan daha tehlikeli olmadığını anlatmak zorunda mıyım?
    lütfen koruma ekipmanlarımızı her sürüşte doğru biçimde kullanalım. kendimizi düşünmeyebiliriz tamam ama motosikletin üzerindeyken bi çok insanın hakkını sırtımızda taşıdığımızı unutmayalım.

ölen arkadaşımızın yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyorum ne yapılabilir ki başka...
    LAUBALİLİKTEN HOŞLANMAM, CİDDİYETİ SEVERİM, DİSİPLİNE HAYRANIM

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    ölene allah rahmet eylesin yakınlarına da sabır versin..

bu olay da kaskı hava olsun diye kafalarına değilde kollarına takarak gezen arkadaşlara ders olsun..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

t.madde - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 151 rs gitti tvs apache rtr 150 geldi =)
    allah rahmet eylesın ya kask takın olmucak yerde kaza yapabılıyo ınsan gecenlerde kavsaktan donerken bana carptı yere dustugumde ılk basım yere geldı kask olmasaydı olmustum

Motosikleti
    BMW F650 GS
    allah rahmet eylesin.

motorla bakkal bile gitsem kask takarım/takmamız gerek.
    kaskın aksesuar olmadığı bilincini edinmemiz gerekiyor.

gece 4 de, taksim gibi bir yerde haftasonu nasıl takmazsın şu kaskı yaaa.

ailesine sabır ve başsağlığı dilerim.
    hayat güzeldir

Motosikleti
    ==Honda CBR 600F Tricolour==
    kask gercekten lazim....

_UnReaL_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF250
    Kesinlikle bilinçsiz motor kullanımı, kask yok sürat yok. Ben 1 km lik bir mesafeye giderken bile montumu ve kaskımı takıyorum. Bedeli gerçekten çok ağır. Hepimizin başı sağolsun.
    Tvs Apache '09 , Piaggio X9 250 '05 , Yamaha XT600 '94 , Honda CBF150 '11

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Allah Rahmet eylesin Geride kalanlarada sabır, kask takmayan arkadaşlarada akıl fikir versin inşallah.
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

jonturq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cosa 200
    Yakinlarina allahtan sabir dilerim , taksim gibi her daim trafik asayis terorle mucadele ekiplerinin bolca bulundugu bir yerde nasil oluyorda kasksiz motosiklet kullanimina izin veriliyor diye dusunuyor olabilirsiniz , bunun cevabini ben yillardir bulamadim , Asayis ekipleri bolca var ama her aksam olaylarin cikmasina engel degil , trafik ekipleri var ama alkollu suruculerde trafik ekipleri kadar var , terorle mucadele ekipleri desen onlar beyoglunda benim gozlemledigim kadari ile en etkili kolluk gucu.

Simdi dusunuyorumda bu kadar kolluk gucu varken burada bu tip olaylarin onu kesilemezken , peki ya olmasalardi ?

Insanimizin bir an once aklini basina devsirmesi gerekir.
    Yazik.

Allah gunahlarini affetisin.
    First Day Of My Life

Motosikleti
    honda cbr 125r
    Allah rahmet eylesin geride kalanlarına sabır versin.
    her zaman söylüyoruz buradan reelde gördüklerimize pes etmeden söylemeye devam ediyoruz, kaskımızı kafamıza takalım diyoruz, illa başımıza gelmesi gerekmiyorr
    4 TEKER BEDENİMİ 2 TEKER RUHUMU TAŞIRR. DeLi RüZgArr.

jonturq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cosa 200
    Ingiliz konsoloslugu gectigimiz yillarda gerceklesen bombali saldiri sonrasinda bulundugu konumu her acidan 24 saat kayit altina alan ozel donanimlari uzun zamandir kullaniyor , taksi surucusunun ifadesinde 2nci bir motosikletten bahsedilmis , olayin nasil gerceklestigi konusunda guvenlik kamera kayitlarina umarim basvurulur bircok kazanin oncesinde farkli dis etkenlerinde neden olabilecegini hepimiz biliyoruz belkide 2nci motosikletin bir hatasi sonucu gerceklesti yada farkli bir neden yoldaki tas aniden cikan bir kopek vs..

Tabiki bu etkenler surucunun kaskinin kafasinda olmayisini mesrulastirmiyor ama her sey olabilir bizim icin siradan gorunen bir kazanin arkasindan farkli nedenler cikabilir.

Tekrar gecmis olsun.

Birde aklima takilan bu 2nci motosikletin surucusu kaza sonrasi durmusmu ? yoksa yolunami devam etmis ? bunun hakkinda en kucuk bilgi yok ? umarim kisa zamanda aydinlanir.
    First Day Of My Life

Motosikleti
    4x4
    Alıntı RoMe0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Durmasada Devam etse Hangi Ss te Plaka Görünür ? Yada Şöyle Söyliyim Kuyuruk Altı plaka Kullanmaya Ss makine Varmıdır ?
    Ss olduğunu nerden biliyoruz ?
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

Motosikleti
    4x4
    Alıntı RoMe0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eksik yazmışım Ss olduğunu düşnürsek 2. makinenin.
    Plakanın olmaması çok fazla problem olmaz tahminimce.Sonuçta bu adamların kullandığı kamera sistemi bizim bankaların kulladığı gibi webcam değil

motosikletin ve sürücünün en ufak detayına kadar görebilirler.Ki bu da o şahsın bulunması için yeterli bir bulgu olabilir.
    Tabi eğer kazada bir kusuru varsa..
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

fuatbmw01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW
    allah rahmet eylesin,yakınlarına sabır versin
    kara murat benim FUAT KOŞAK

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mondial 150
    ecel kapınızı caldımı kask bahane olurrr bende takmıyorum ama hız yapıyorumm bos alanda tabıı ALLAH cc rahmet eylesinn

Forumdan Uzaklaştırıldı ozaktasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HondaCB900F,HondaCBR125,Kymco Süper8,Sym Xs125
    Allah rahmet eylesin...

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler