Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

[26 Temmuz 2009 Pazar] İzmit Körfez Pisti Organizasyonu

Motovento
    REKLAM ALANI
    boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Merhaba arkadaşlar,

26 Temmuz 2009 Pazar günü İzmit Körfez Pisti Organizasyonu olacaktır. Piste girmek isteyenler bana haber versin. Piste girmeden önce ufak bir briefing verilecektir. Kimsenin güvenliğini riske sokmamak adına kurallara uymayanlar pistten çıkartılacaktır. Organizasyon boyunca arzu edenlere bazı pist teknikleri öğretilecektir. Viraja giriş, yarış çizgisi, virajdan çıkış, frenaj gibi temel şeyler gösterilecektir. Amaç pist havasını solumak ve trafikte risk nedeniyle uygulamak istediğiniz ama uygulayamadığınız teknikleri denemek, altınızdaki motosiklete olan hakimiyetinizi arttırmak ve eğlenceli vakit geçirmektir. Piste motor üstüne monte edilen kamera getirilecek ve video da çekilecektir.

Piste giriş şartları :

1. Deri tulum veya full korumalı alt ve üst
    2. Kask, eldiven, korumalı bot
    3. 600cc ve üzeri motosiklet (duruma göre daha küçük hacimli olabilir)

Pist ücreti :

Kişi başı 150 TL

Gelecekler :

1. Mehmet (boy) - 600RR
    2. İlker - 600RR
    3. Barış (dinmeyen) - 1000RR
    4. Hakkı (nemrut) - 1000RR
    5. Engin - R1 veya 1100XX
    6. Kaan - 1000RR

Buluşma yeri ve zamanı :

Pazar sabah saat 10:30-11:00 arası Ankara otobanı üzerindeki gişelerden sonraki Opet benzin istasyonu. Saat tam 11:00 de yola çıkılacağından geç gelecekler direk olarak piste gelebilirler.

Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Pist deneyimi çok farklı birşeydir. Bir gün boyunca piste girmek bile insana çok şey katıyor, bunu pistten çıktıktan hemen sonra fark ediyorsunuz. Bu organizasyon özellikle 600cc ve 1000cc yarış motoru kullanan arkadaşlar için çok faydalıdır. Son zamanlarda motosiklet kazalarında hayatını kaybeden arkadaşların çoğunun hayatlarını deneyimsizlik ve altlarındaki motosiklete tam olarak hakim olamadıklarından kaybettiklerini biliyor musunuz? Bu organizasyon para kazanma amaçlı yapılmıyor, ben dahil herkes aynı ücreti ödüyor, sadece piste para ödüyoruz. MT'de çok sayıda SS kullanan arkadaş olmadığından bu tür organizasyonları çok sık yapamıyoruz. Bilginize.

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Evet arkadaşlar yok mu piste gelen? Şu anda 6 kişiyiz...

Motosikleti
    xx 12999,9rr cadı süpürgesi :P
    güzel bir gün diliyorum sizlere
    lütfen dikkatli olun pistde videoları ve fotografları sabırsızlıkla bekliyorum...
    [B]durmak yok... yola devam.....
    [/B]
    [COLOR="Red"][B][I]selam dünyalı ben dostum......::sapka::::151::[/I][/B][/COLOR]

dinmeyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1000 RR 8
    teşekkürler mehmet hocam. Türkiye de ne yazık ki avrupada olduğu gibi istediğimiz an 20 euro verip pistte turlama imkanı yok.

bu şekilde kişisel çabalarla sende 1-2 kere yalvar yakar zar-zor elde edilebilen bir imkan, bu konuya ilgi duyanların kaçırmak istemeyeceği bir fırsat. pist bozuk, yamalı vs olmasına rağmen sonuçta yarış pisti ve yarış motoru için bağdat caddesinin, E-5 in asvaltından 50 kat daha iyi.

organizasyon pazar günü yapılmasına rağmen 67.000 üyeli motosiklet sitesinden 6 kişinin katılması da neden bu işlerin avrupa daki gibi olmadığını anlatıyor. olmuyor çünkü hak etmiyoruz.
    sen hiç gözlerinde korku olan bir kartal gördün mü ?

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    Alıntı dinmeyen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler mehmet hocam. Türkiye de ne yazık ki avrupada olduğu gibi istediğimiz an 20 euro verip pistte turlama imkanı yok.

bu şekilde kişisel çabalarla sende 1-2 kere yalvar yakar zar-zor elde edilebilen bir imkan, bu konuya ilgi duyanların kaçırmak istemeyeceği bir fırsat. pist bozuk, yamalı vs olmasına rağmen sonuçta yarış pisti ve yarış motoru için bağdat caddesinin, E-5 in asvaltından 50 kat daha iyi.

organizasyon pazar günü yapılmasına rağmen 67.000 üyeli motosiklet sitesinden 6 kişinin katılması da neden bu işlerin avrupa daki gibi olmadığını anlatıyor. olmuyor çünkü hak etmiyoruz.
    aslında süper bır organızasyon tecrübe ve deneyım kazandırabılır ama kime size söylıyeyım gönül vermiş ve bunu cıdden profosyenelce yada ona yakın yapmayı kullandığı motoru ve kendisini ciddiye alanlar için pekı ya geri kalanlar ne oluyor caddede dolaşacak kask takmayacakki görünsün kım olduğu bılınsın egzost sesi çıksın ki dikkat ceksin ve ogünün maliyetıne bir cafenın önünde bır yukarı bir aşağı turlayacak yarınada benzını kalacak söyledınmıde böyle organızasyon var diye ya bize her yer pist yerim ben pisti onların hepsine beş cekerım diyecek üç gün sonra al haberi işte malsef coğunluğu böyleyken kalan kısmında tatılde işi var sebeplerını cıkartırsak bence sayınız fenada değil hani hepinize bol eğlenceler

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Ülkemizde özellikle yarış motoru kullananların %90 kadarı ne teknik biliyor, ne de altındaki motora hakim. Birçoğu zaten kaza yapıp hayatını kaybediyor veya sakat kalıyor, birçoğu da şansa hayattalar. Herkes motor kullanmayı dümdüz gitmek sanıyor ancak yarış motoru kullandığınızda bazı teknikleri bilmeniz mutlak ve mutlak zorunlu. Mesela çoğu kişi ancak ihtiyaç duyduğunda ölümüne fren yapıyor, belki hayatında birkaç kez. Halbuki yarış pistinde düzlükte 250 km/h sürate çıkıp, 80 km/h ile girebileceğiniz bir viraja minimum zaman kaybı ile girmeyi öğreniyorsunuz. Bunun için de çok iyi frenaj bilmeniz gerekiyor. Bugün California Superbike School gibi okulların ise öğrettiği en önemli şey viraj (cornering) tekniği. Bunları normal trafikte öğrenemezsiniz, o yüzden de bu tip oraganizasyonların çok büyük faydası oluyor. Ama genelde yarış motosikleti kullananlar bu işin havasında ve kız tavlamasında olduğundan onlar için motosiklet bir amaç değil araç olarak kalıyor...

Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    işte bu rada 5 dk öncesi bir bayanın r1 kullanıp kullanılamayacağı tartışılıyorken söyledıklerım iz haklı cıkarıyor.Kaldıki benım hiç merakım olan bıi motosıklet modeli de değil seyretmeyı severım .

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    R1 gibi bir makinayı hakkını vererek kullanmak farklıdır, düz yolda sürmek farklıdır. Üstelik ilk denemede kask ve eldiven takmamak çok büyük hatadır! Herkes çok iyi motor sürdüğünü sanıyor ama kaza anında kimse paçayı kurtaramıyor. Ben 20 senedir motor kullanıyorum ve yavaş kullanmam, ben de birçok risk atlattım ama yarış motoruyla kazam yok, sadece 2 kez pistte düştüm, o da limitlerde gittiğinizden çok normal, en iyi yarışçılar bile düşüyor. Önemli olan altınızdaki motorun limitini bilmeniz ve ne kadar limitlerde kullanabildiğinizdir.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Yaz beni de baba.
    Coq
    MvAgusta F4 1078 RR 312

Alir almaz gelip caniniza okuyacagim.
    Artik bu yaz mi olur, seneye mi? bilmem.
    ama hazir olun.
    Bastonu elime almadan gelecem.

Bu arada iki kelam edeyim.
    Hani nerde Istanbul Park neden bizim kullanimimiza açilmiyor diye feryat figan edenler?
    Neden açilmiyor anlasilmistir umarim.

O feryatlari duyan da bisey zannedecek.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    bu sıcakta çekilmez vallahi...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Discordian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu sıcakta çekilmez vallahi...
    cık cık cık cık

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    durum ortada ne yazıkki, belki cogu bu motorlara bınen ınsanlar full koruması olmadıgı ıcın bıle gelemezdir oda ayrı bır mevzu ama ben 250 cc herhangi bir motorum bıle olsa bu organızasyona kosa kosa giderdim pistlerin havası baska oluyor bu organizasyonu takdir ediyorum tebrik ediyorum, keşke çok param olsa pist acsam 20 euroya turlatırım ama bizim millet onada pahalı der bır kılıf bulur gelmez korumasız motora bınen ınsan pıste gelıp turlamazki keşke ankarada pist olsada gitsek...
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı Discordian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cık cık cık cık
    yahu sen git mehmet abini seyret iki parende at pistte kaparsın bişeyler....cık mık ne yazıyon...zevk işidir..bu sıcakta tulum hava etkeni motor ısısı falan bünyeyi zorlar...gidene gitmemi dedik...gitmeyene gitmi dedik...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    60 bin üyesi olan koskoca forumda ancak 5 kişi çıkıyor.. Şile'de mangal organizasyonu olsa en az 150 kişi çıkar..

zx-10r - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motosiklet,otomobil
    BOY,arkadaşım selamlar ben izmitten emrah.2005 model 636 ım var bir aksilik olmazsa orda olacağım piste girip girmeyeceğim orda belli olcacak.daha pazar sabahı gördüm topiği:(((ama gelmek için alimden geleni yapacağım.ful koruma elbisem var herşeyim hazır.
    ---zx-10r Rulez---

Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    60 bin üyesi olan koskoca forumda ancak 5 kişi çıkıyor.. Şile'de mangal organizasyonu olsa en az 150 kişi çıkar..
    demekki neymiş? yarışlara, piste ilgi azmış forum genelinde, bunda gücenecek eleştirecek bir durum yok
    rossi, stoner, kralı gelse yolda görsem tanımam, çünkü ilgim yok motorsporlarına.
    yinede bi pist deneyimi fena olmazdı
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Discordian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yahu sen git mehmet abini seyret iki parende at pistte kaparsın bişeyler....cık mık ne yazıyon...zevk işidir..bu sıcakta tulum hava etkeni motor ısısı falan bünyeyi zorlar...gidene gitmemi dedik...gitmeyene gitmi dedik...
    sana göre nası bu sıcakta böyle bir şey gereksiz ise bana görede bu konu baslığı altındaki yazın bana görede gereksiz böylemi yazıyım abi cık cık yerine helal olsun milletin ne yazdığınada karışır oldunya hemide bana pes doğrusu

Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    güzel bir etkınlık olmuştur sizin için dediğim gibi bu iş zevk vede maddiyat işi tam olarak kelımelere dökemiyorum ama benim gibiler oğlu yada eşiyle yada tek doğoda gezmek ister kimi işine gider gelır kimide iş icabı kullanır bunlara kımsenın bişey söyliyeceği yok yalnız asfaltta diğer insanları tehlıkeye sokacak denemeler yapılması yarış yapılması tabi tasnıf edılecek gıbı değil keşke imkanlara daha kolay ulaşılsada herkes sizin yaptığınız gibi pistlerde bu zevki tatsa sizleri tebrık ederim .

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler