Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 123

[26 Temmuz 2009 Pazar] İzmit Körfez Pisti Organizasyonu

Motovento
    REKLAM ALANI
    boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Bu tür organizasyonları neden yapmamız gerektiğini aşağıdaki başlık ile bir kez daha vurgulamak istiyorum...

savaş 53 nickli arkadaşımızı kaybettik

@t00t
    -Abi ben tam olarak kazayı Ercüment abimin arkadaşı İbrahim abimden şöyle dinledim;
    -Savaş ile Ercüment bunlar arkadaşlar,Ercümentte Ducati M695 Monster var,Savaş abide yeni Ankara plakalı zx10r almış,gel gezelim niyetine bunlar biniyorlar motora,motoru önce Ercüment abi kullanıyor geziyorlar ken,Alibeyköy de motorun direksiyonuna Savaş abi geçiyor,Sonra savaş abi Alibeyköyden mehmetçik vakfı istikametindeki çevre yoluna çıkıyor;
    -Derken 1,2,3,,,,, vites derken motosiklet 240-246 km görmeye başlıyor.
    -bu arada savaş abi virajı aldıktan sonra,az ilerde iki tane yan yana giden TıR görüyor,ilk önce gazı kesmeden sola yatırıyor motoru kurtaracağını düşünüyor cesaret edemıyor sonra sağa gaz kesmeden yatırıyor burdan da cıkıs olmadıgını anlayınca tekrar sola yatırıyor,
    -tam geçicekken patlıyor(ibrahim abi diyor ki ilk sollama yaparken rahat sollayabilirmiş aravarmış şerit ile tır in arasında , gazı kesmeden sollamaya çalısınca patladı diyor.)
    -gaz kesmeden motor yatırılmaz diyor. ibrahim abi oda ne kadar motordan anlıyorsa artık.
    -Savaş abi sollama yaparken TIR ın tam sol arka dorsesinin köşesine vuruyor motosikletle hız ise 240-250 km arasıymış.
    -abi savaş olduğu yerde ölüyor,Ercüment abimin bacağı ayak ile diz arası 1 kırık diz ile kalça arasında 1 kırık ile yerde yatıyor.Ercüment abi kendine geliyor tam kalkacak savasa bakcak oda ne bacağı göğsünün üstünde orda bayılımış, durum vaziyet bu ben ibrahim abiden böyle duydum, ve hattada ehliyetide yokmuş savas abinin,Hiçbir laf katmadım içine aynen duyduğum gibi ilettim.
    Yukarıda koyu kısımlara baktığınızda Savaş arkadaşımızın deneyimsizliği nedeniyle hayatını kaybettiği ortaya çıkıyor. Ben senelerdir bu tür motorlara binen arkadaşları uyarıyorum. Herkes bu motorların üzerine oturduğunda kendini Rossi sanıyor. Bu tür motorlara iyi şekilde hakim olmak deneyim ve bazı teknikleri bilmeyi gerektirir. Bu dediklerimize kulak asan olmadığı sürece hayatını kaybeden çok kişi olacaktır. Dikkat ederseniz son 2-3 senedir hayatını kaybeden çok sayıda insan oldu ve gün geçtikçe bunun sayısı artıyor. Başka dikkat edilmesi gereken şey ise bu kazaları yapanların çoğunun 600cc ve üzeri yarış motoru kullanıyor olması...
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Hakki - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var
    benim de lastigimi çivi delmiş bir dahaki sefere inşallah.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    İstanbul park'ta organizasyon olduğu zaman koşa koşa geleceğim. Veya körfez düzeltilirse. İkisi de malesef çok uzak ihtimal.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    daha falza resim isteriz =) ss kullansaydım kesin gelirdim yakında bana..

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 123

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler