Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Türk mucitten inanılmaz buluş (Benzin tasarrufu)

Motovento
    REKLAM ALANI
    ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

İSTANBUL (İHA) - Türk Mucit Mustafa Uzun icat ettiği sistemle araçlarda yüzde kırka varan yakıt tasarrufu sağladı. Sistemini kullanan araçların yüzde 40'a varan oranlarda yakıt tasarrufu sağladığını iddia eden Mustafa Uzun, cihazının benzinli, dizel ya da LPG ayrımı yapmadan her türden yanmalı motora takılabildiğini belirtti.

Mustafa Uzun yaptığı açıklamada, "Ürettiğimiz sistem dört ana parçadan meydana geliyor. Bunlardan ilki elektroliz cihazı. Bu cihaz suyu elektrikle parçalayarak hidrojen ile oksijeni ayrıştırmaya yarıyor. Diğer parçalar ise su kesici, elekronik kontrol kartı ve yakıt suyu bidonu. Sistemimiz benzinli, dizel ya da LPG kullanan araç ayrımı yapmadan her türlü motora uygulanabiliyor" şeklinde konuştu.

Uzun, icat ettiği sistemin nasıl çalıştığını da anlattı. Cihazların motorun uygun bölümlerine dik bir şekilde monte edilmesi gerektiğini aktaran Mustafa Uzun "Sistem, motoru çalıştırdıktan sonra yağlanma ya da şarjlanma tamamlandığı zaman devreye giriyor. Öncelikle elektroliz cihazı içerisindeki haznede yeterince sıvı olup olmadığını kontrol ediyor. Yeterli sıvı yoksa sistem otomatik olarak özel olarak hazırladığımız sudan yeterli miktarda alıyor. Su girişinin kapanmasının ardından cihazın içerisinde elektrikle su parçalanıyor ve hidrojen ile oksijen gazları ayrıştırılmış oluyor. Bu işlemin ardından ayrıştırılan gazlar emme manifoldundan giren havaya karıştırılıyor. Yani bizim yaptığımız işlem motora giren havayı hidrojen ve oksijen gazıyla zenginleştirmektir" dedi.

Bu sistemi kullanan motorlarda pistonların skıştırma oranının da yükseldiğinin altını çizen Mustafa Uzun, "Motorlarda kompresyon ne kadar yüksekse patlama da o kadar verimlidir. Sistemin bir diğer tasarruf etkisi ise yanma pistonunuun içerisinde homojen bir patlama sağlamasıdır. Bu da motorun daha sessiz ve daha az sarsıntılı çalışmasını sağlıyor. Tüm bu faktörler fazladan tasarrufu da beraberinde getiriyor. Bu güne kadar bu sistemi uyguladığmız çeşitli motor tipleri kullanan otomobil, traktör ve teknelerin normal şartlarda 100 kilometre yol aldıkları yakıtla 140 kilometre yol alabildiklerini gördük. Bu sistem devletimiz tarafından yaygınlaştırılırsa yaptığımız tasarrufla petrole harcanan parayı geçen yılın oranlarına kadar düşürebileceğimize inanıyoruz" şeklinde konuştu.

Türk mucit Mustafa Uzun sözlerini şöyle sürdürdü: "Cihazımızın tek özelliği yakıt tasarrufu sağlaması değil, aynı miktarda yakıtla daha uzun yola alınabildiği için çevreye de olumlu katkısı var.

Sistemi 1 haftadır kullandığını belirten Çetin Yılmaz ise "Daha önce bu sistemin çalışacağına inanmıyordum. Ancak sistemi kullanmaya başladıktan sonra aracın yakıt masrafının azaldığını ve beygir gücünün arttığını gördüm. 1 haftada şehir içerisinde 600 kilometre yol alırken bu sistemin ardından 800 kilometreye kadar yol aldığım halde aracıma halen yakıt almadım" diyerek, aracına taktırdığı sistemden memnun olduğunu ifade etti.

Araçlarına ekomax taktıran diğer sürücülerde üründen çok memnun olduklarını ve kullanmaya devam edeceklerini söyledi.

Link
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mondial 125zn gitti tiger250 geldi.
    eğer gerçekse bu amca çok yaşamaz.
    2 teker tek ruh tek yol.

crayzboyone - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İyide her yerde zaten afişler var yakıt tasarrufu icadı yaptık diğerlerine benzemez dene die Maslak oto sanayiye yada seyrantepe oto sanayiye girme her yere asmışlar

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    Ne zaman birileri suyu elektroliz edip ayrıştırmaya kalksa başına birşey geliyor.
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

eric_cartman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bi gün benim de olacak
    Turbo mantığına benzer bi sistem sanırım. Atmosferik basınçtan daha fazla basınç elde ediliyor üretilen gazlar sayesinde. Zaten günümüz turboları da aynı gücü daha küçük hacimli motorlardan elde ederek özellikle alt devirlerde hatrı sayılır bir benzin tasarrufu sağlıyor..

Motosikleti
    yok
    aferin lan
    Life is what happens when you are busy making plans

Motosikleti
    Cbf150
    güzel görünüyor, umarım fos çıkmaz !
    CANIM KIZIM HERŞEYİM

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Palavranın önde gideni bu olay.
    hatta bir süre sonra milleti dolandırmak için rahatlıkla kullanılacaktır.
    ben bu icat oyununu daha önce görmüştüm,birileri çıkar önce böyle haberler yaptırır,sonra bir tezgah kurar,milleti dolandırır,dolandırıcılar o paraları tek başına yiyemez,işin içine mafya karışır olan kerizlere olur.
    hani bir slogan var ya Kriz varsa çare var
    burada da keriz varsa çare var oluyor.

http://arsiv.zaman.com.tr/2000/02/07/ekonomi/2.html

haberde sözü geçen" italyan"la konuştum,Hesapta Mühendis ama İngilizce yok,inanmayacaksınız ama İtalyanca da yok.Mühendis olma ihtimali bile zayıf.Geçmişte yıllarca Amerikan arabaları kullanmış,motor indirmiş biri olarak bunu anlayabilmek çok zor değil zaten.
    Otomotiv şirketlerinin dev arge tesislerinin,binlerce mühendisinin bilemediğini,bulamadığını kömürlükte,mutfakta icat etmek mümkün olsaydı o şirketler ARGE bölümü kurmaz,mucit avına çıkardı.
    mühendis filan değilim,o mucit gelsin istediği yerde tartışalım bunun icat olup olmadığını

hadi hayırlısı ama test edip denenmeli eger bu icat işe yarıyorsa neden olmasın

fakat testen sonra yine eskisi gibi yakıyorsa ozaman dolandırıcılık

forewer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZZ-R1200
    Alıntı skakfilozofu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer gerçekse bu amca çok yaşamaz.
    '92 ZZ-R250, '06 ZZ-R600, '05 ZZ-R1200

Forumdan Uzaklaştırıldı
    aşağıdaki icat bile bundan daha verimlidir

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı htmetin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne zaman birileri suyu elektroliz edip ayrıştırmaya kalksa başına birşey geliyor.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

ceyhun__22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o kadar da traş değildir be hocam emek gene de bence biraz doğruluk payı vardır

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı ceyhun__22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o kadar da traş değildir be hocam emek gene de bence biraz doğruluk payı vardır

bir önceki mesajımı okursan traş bile olmadığını anlarsın sanırım
    10 sene önce bu ve benzeri sistemler öyle abartılmıştı ki;
    arabasına oksijen tüpü,hidrojen tüpü takan soluğu Ankara'da alıyor,"ben icat yaptım" diye patent peşinde geziyordu.

bu sistem ne işe yarar biliyor musun?
    bugün taktıranlar akıllandıklarında arabalarından sökerler,sökerken de" aklımı seveyim" derler(bu kadar kibar değil,anladın sen onu)
    işte sistem o zaman işe yarar

bir önceki mesajımı okursan traş bile olmadığını anlarsın sanırım
    10 sene önce bu ve benzeri sistemler öyle abartılmıştı ki;
    arabasına oksijen tüpü,hidrojen tüpü takan soluğu Ankara'da alıyor,"ben icat yaptım" diye patent peşinde geziyordu.

bu sistem ne işe yarar biliyor musun?
    bugün taktıranlar akıllandıklarında arabalarından sökerler,sökerken de" aklımı seveyim" derler(bu kadar kibar değil,anladın sen onu)
    işte sistem o zaman işe yarar
    doğru söylüyorsunuz. bu iş sadece elektrolizle olmaz.
    dünya nüfusu 6 milyar . 6 milyar insan bulamamış bu kişi mi bulmuş.
    eğer öyle bir şey olsa toyota, fiat... fabrikası üründen binlerce alıp fabrikada montaj yapar zaten

iha ,zaman vb işte milletin milli duygularını sömürerek haber yapıyor.
    varsa aslı noter onaylı yakıt tasarruf belgesini koysunda görelim

dev firmalar yakıt tasarrufu yapmak için kendilerini yırtıyor

elektroliz esnasında katalizör madde kullanırsan enerji üretirsin . yoksa enerji harcayarak elektroliz yaptıktan sonra ürettiğin enerji daha az olur

en son yurtdışında titanyumdioksit katalizör olarak kullanılarak elektrik ürettiler

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    XV535s Oldskool Bobber Project,Arabası:JDM stp CRX
    kullanıcılarda dünden razı bir şeylere kendini kaptırmaya...
    Beygir gücünün arttığını görmüş sayın Çetin Yılmaz da...
    Dyno ya soktular sanırım aracı,tam olarak kaç beygir görmüş orda merak ediyorum dogrusu

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı BreakerRuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kullanıcılarda dünden razı bir şeylere kendini kaptırmaya...
    Beygir gücünün arttığını görmüş sayın Çetin Yılmaz da...
    Dyno ya soktular sanırım aracı,tam olarak kaç beygir görmüş orda merak ediyorum dogrusu
    Bu cihaz yapar mı bilmem fakat
    Eğer emiş manifoltundan saf oksijen verirseniz beygir gücü önemli ölçüde artar

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:10 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:09 PM ----------

Savaş abi kopardın beni
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

hello_moto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Acaba güvenlik ve aşınma testleri yapılmış mıdır ? Yani benzinden tasarruf sağlıyor da arabanın ömrünü azaltıyor mu ? Ya da bir süre sonra havaya uçurma riski oluşuyor mu ?

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Bunu yapan,

Onu da yapar.
    Ne var bunda?
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

GÖKTAX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 MCT
    Alıntı hello_moto adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Acaba güvenlik ve aşınma testleri yapılmış mıdır ? Yani benzinden tasarruf sağlıyor da arabanın ömrünü azaltıyor mu ? Ya da bir süre sonra havaya uçurma riski oluşuyor mu ?
    Sistemi 1 haftadır kullandığını belirten Çetin Yılmaz ise "Daha önce bu sistemin çalışacağına inanmıyordum.

Baksana 1 haftadır kullanıyormuş. Yaptığı testte kendi arabasıyla 800 km kullanmış hepsi o gerisini sen düşün

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler