Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Türk mucitten inanılmaz buluş (Benzin tasarrufu)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı korkut 250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben sallıyorsun demedim,Adamda bulmuş haklı demedim, sadece araştırıp yazmak lazım dedim. Sözünüde unutma Söz uçar yazı kalır.Bu proje doğruysa ve adam patentini alırsa Fazerı çekiyorum kapına 5 kuruş para vermem taktırıyorsun o sistemi fazerıma Şahitsiniz Modlar.
    gel hemen taktıralım,parasını ben vereceğim
    sen de motoru 3 yıl satmayacağına ve sistemi kullanacağını taahhüt et bana.
    ve ayrıca o sisteme patent alınamayacağına yüzde yüz eminim.
    yukarıdaki sözüme ilaveten;
    o sisteme patent alsın sana helalinden 1 çift lastik alırım bu olayın hatırasına,
    bilenler bilir sözümden dönmem,tükürdüğümü yalamam

avatarımdaki fotoğraftaki kır saçlar ve kır sakal kuaför imalatı değildir
    "Araştırıp yazma" meselesine gelince ilk mesajımda verdiğim linkteki verileri takip edersen resmi kayıtların bir kacında "Savaş KAYAN" adına rastlarsın.Bu da benim o araştırmaları 10 yıl önce bitirdiğimi gösterir

bakalım kaç kişi daha icat etmiş sayabilir miyiz?

motosikletten çok fazla anlamam ama şöyle bir yazı yazmışlığım da vardır;

http://forum.donanimhaber.com/m_1104...m.htm#21615614

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı asivezor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    petrol endüstirisi batılı ve amerikalı şirketlerin elinde oldugu sürece bu tür haberler gerçek olsa bile örtbas edilir.
    diyelimki gerçek bizim hükümet %40 benzine zam yapar sonrada bu sistemi herkeze takmak zorunda bıraktırılır sonrada ordan vergi koparmanın hesabını yapar.

ugrunla milyonlarca insanın katledildigi petrol denen şeye toplumun her bireyi artık muhtaç hale gelmiştir. hatta ugruna şarkılar bile yapılmıştır.

petrol dogada varolan kendiliginden oluşan günümüz şartlarında sadece araçlar için degil tüm endüştiri kollarının faydalandıgı vazgeçilmez enerji, kaynagıdır. ekmek gibi su gibi vazgeçilmez bir şeydir.

siz sanıyormusunuz ki ülkemizde petrol yok. haritayı inceleyin. azerbaycanda var iranda var ırakta var. ama güneydoguda yok. türkiyeye sadece ihtiyacının %4 kadar çıkarmasına izin verilmekte.

1998 yılında dersaneye giderken bir tarih hocamız vardı kardeşi türk petrolleri aş. de yada adını tam hatırlayamadım ama herneyse. genel müdür olarak görev yapmış ve adam milliyetçi oldugu için kafayı yemiş. petrol arama işi bp ye verilmiş bulunan kuyular ya rezerv yetersiz diyerek kapatılıyormuş yada güneydogudan toplanan tahıl ürünleri içine dökülerek özelligi bozuk düşük kalite diye çıkarılmıyormuş.

otomotiv şirketleri isteseler 1 lt ile 100 km gidecek araçlar yaparlar. ama bu petrol endüstirisinin ve bundan rant saglayan süper güçlü devletlerin işne gelmez.

gelecegin enerjisi hidrojendir. şimdilik pek yaygınlaşmasını istemediler çünkü hali hazırda ki enerji kaynagı petrol rezervleri 50 yıl yetecek kadar var gözükmekte.
    ek olarak bizde petrol 2000 metre aşağıdan çıkıyor ırakta 10 metre aşağıdan

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı ketchup adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alet o kadar da kolpa olmayabilir bence. savaskayan abi'nin, Makine ve Eyong'un dediği herşey doğru aslında ama bir nokta atlanıyor olabilir. Suyu elektrolizle ayrıştırıp, tekrar yakarak enerjiye çevirirken elbette verim kaybı olacaktır. Bu kaçınılmaz. Ama burada elektroliz için gereken enerji motordan alınmıyor, alternatörden alınıyor sanırım. Yani bu alet en iyi ihtimalle alternatör için harcanan enerjiyi az bir kayıpla motora kazandırmış oluyor. %40 verimli olması imkansız tabi ki.

Alternatör, motordan 3-5 beygir (ortalama 4 diyelim) güç yiyor ise;

"bu alet mantık olarak en iyi ihtimalle 4 beygir kazandırır veya motor gücü(hp)/4 oranında tasarruf sağlar" diyebilir miyiz? Olabilir. 100 beygirlik bir motorda %4 tasarruf sağlıyor olabilir ki bu iyimser bir tahmin. Karı %3 falandır bence..

Tabi bu sırada silindir içinde hidrojen ve oksijen ile yapılacak patlamalardan sonra oluşacak su buharının motora verebileceği zararı bilmiyorum.
    Alet gerçekten kolpa,

Ama inanmak istiyoruz,para verirsek kesin inanırız,çünkü bir seylere inanmaya ihtiyacımız var.
    Yalan da olsa,kolpa da olsa inanmaya ihtiyacımız var,
    çünkü millet olarak o kadar ezilmiş ve sömürülmüşüz ki ancak bu kadar kücük şeylerle mutlu olabilecek hale gelmişiz.Küçücük umut ışıkları arıyoruz kendimize.
    Arabamız % 5 daha az yaksa ne olur biliyor musunuz?
    Fert olarak yediğimiz kazıklardan payımıza düşenin belki milyonda birini bile karşılamaz.
    Adam gibi yönetilseydik,insan yerine konulabilseydik bugün gerçekten medeni bir toplum olurduk,mesela arabamızın %5 tasarrufu için ne yapacağımızı,kimlere para kaptıracağımızı tartışmak yerine" hafta sonu karayiplerin hangi adasının tatil icin daha uygun olacağını,çocuklarımızın ikinci yabancı dil olarak hangisini seçmesini gerektiğini,sanat eserlerini,kültürel turları vesaireyi" tartışırdık.
    böyle ucubik icatlara da hassss...derdik.
    Şimdi inanma ihtiyacımızı tatmin etmek uğraşmakla zaman tüketiyoruz,millet olarak kurtarıcı yaratamadığımız için minik kurtarma çabaları yaşıyoruz
    O yüzden bu tezgah dogru yerde açılmıştır,vatandaşın inanma ihtiyacını tatmin etmektedir

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:47 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:31 PM ----------

Alıntı asivezor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    petrol endüstirisi batılı ve amerikalı şirketlerin elinde oldugu sürece bu tür haberler gerçek olsa bile örtbas edilir.
    diyelimki gerçek bizim hükümet %40 benzine zam yapar sonrada bu sistemi herkeze takmak zorunda bıraktırılır sonrada ordan vergi koparmanın hesabını yapar.

ugrunla milyonlarca insanın katledildigi petrol denen şeye toplumun her bireyi artık muhtaç hale gelmiştir. hatta ugruna şarkılar bile yapılmıştır.

petrol dogada varolan kendiliginden oluşan günümüz şartlarında sadece araçlar için degil tüm endüştiri kollarının faydalandıgı vazgeçilmez enerji, kaynagıdır. ekmek gibi su gibi vazgeçilmez bir şeydir.

siz sanıyormusunuz ki ülkemizde petrol yok. haritayı inceleyin. azerbaycanda var iranda var ırakta var. ama güneydoguda yok. türkiyeye sadece ihtiyacının %4 kadar çıkarmasına izin verilmekte.

1998 yılında dersaneye giderken bir tarih hocamız vardı kardeşi türk petrolleri aş. de yada adını tam hatırlayamadım ama herneyse. genel müdür olarak görev yapmış ve adam milliyetçi oldugu için kafayı yemiş. petrol arama işi bp ye verilmiş bulunan kuyular ya rezerv yetersiz diyerek kapatılıyormuş yada güneydogudan toplanan tahıl ürünleri içine dökülerek özelligi bozuk düşük kalite diye çıkarılmıyormuş.

otomotiv şirketleri isteseler 1 lt ile 100 km gidecek araçlar yaparlar. ama bu petrol endüstirisinin ve bundan rant saglayan süper güçlü devletlerin işne gelmez.

gelecegin enerjisi hidrojendir. şimdilik pek yaygınlaşmasını istemediler çünkü hali hazırda ki enerji kaynagı petrol rezervleri 50 yıl yetecek kadar var gözükmekte.
    biyodizel'e bile getirilen engelleri unutmadık.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:49 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:47 PM ----------

Alıntı osmaniyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ek olarak bizde petrol 2000 metre aşağıdan çıkıyor ırakta 10 metre aşağıdan
    Şu an Trakya'da 1000 m lere yaklaşan su sondajıyla su çıkarıp çalışan fabrikalar varsa ki su petrolden çok ucuz,petrol yine de çıkarılabilir.Biz TPAO yu pasifize ettik,MTA yı adeta yok ettik,bu kurumlar arıyor,buluyor yabancı gelip % 50 ile çıkarıyor.Sömürülüyoruz.

Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Şu an Trakya'da 1000 m lere yaklaşan su sondajıyla su çıkarıp çalışan fabrikalar varsa ki su petrolden çok ucuz,petrol yine de çıkarılabilir.Biz TPAO yu pasifize ettik,MTA yı adeta yok ettik,bu kurumlar arıyor,buluyor yabancı gelip % 50 ile çıkarıyor.Sömürülüyoruz.
    evet size katılıyorum sömürülüyoruz . hatta imkanı olan kendi milletimizden insanlarda sömürüyor bizi malesef. yeterki eline fırsat geçsin

Türkiye' deki petrolle uğraşmaya çok ta gerek yoktu aslında zamanında kerkük ü sınırlarımızda göstersek yeterdi. 1. sınıf petrol ıraktaki. bizdeki petrol ise sulu ama ıraktaki susuz tertemiz petrol çıkartma maliyetide az

hepsini geçtim. satın aldığımız petrolü kendimiz satsak yok total yok elf bp shell kendi elimzle sömürtmüyormuyuz kendimizi

ıraktan petrolü satın alıp o petrolden madeni yağ üretip satsak yine kardayız öyle değil mi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    En korkunç örnek şurada :
    özetin özeti bir açıklama olacak:
    doğalgaz;
    Doğalgaz'ı TPAO bulur,derki "burada var".
    tamam derler ona sen çekil kenara.
    Sonra Avustralya'dan bir sirket gelir" ben çıkacağım" der
    buna "al sana kuyu ,koy boruyu,ana hatta bağla,% 50 si senin,alıcısı da benim " denir.
    Bu işin asıl maliyeti TPAO üzerinde kalır,aramak zor,çıkarmak kolaydır
    meraklısı açıp: ilgili mevzuatı okuyabilir,kaç tane yabancı doğal gaz şirketi vardır % 50 yi götüren ve biz doğalgaz'ı niye dışarıdan pahalı alıyoruz öğrenebilir.
    meraklıların sayısı az olduğu için bize de burada kolpa aletleri tartışmak kalır.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:04 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:00 PM ----------

Alıntı pit1082 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uppppppppppppppppp
    ilk mesajınız anlamsız oldu sanırım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:10 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 14:04 PM ----------

ben şahsen bu kolpa alet yerine şu çalışma üzerinde düşünmek ve yorum yapmak isterdim

http://www.hydrobee.itu.edu.tr/

ozan_bursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    meraklıların sayısı az olduğu için bize de burada kolpa aletleri tartışmak kalır.

kesinlikle
    merak güzel şey
    güzel şey merak
    Kelimelerin anlattığı kadarım..
    Ne anlatırsam anlatayım anladığın kadarım...

Forumdan Uzaklaştırıldı

bence bu biraz saçma

Ozcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PEUGEOT SATELIS 250
    Suylamı çalışıyor bu araba dedi biri
    MOTOSIKLETIM ; PEUGET 250 SATELIS

fehmiilker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bisan 100cc
    http://www.youtube.com/watch?v=tJBQUM52dhw
    arkadaşlar linkteki hyrojen jenarötörünün benzerini ve ufak boyutlarda olanını yaptım çıkan gazın yanacağına inanmıyordum fakat gercekten yandı.
    benim yaptığım 5*5 cm aliminyum levhalardan 10 tane kullandım (nekadar sık ve cok levha kullanılırsa okadar çok amper çekiyor) laptop şarz aletiyle denedim .
    bence böyle bi alet tasarruf yapabilir youtube bakarsanız adamlar envayi çeşitini yapmışlar zaten bazılarıda araçlarda denemişler.

Forumdan Uzaklaştırıldı

iki yazı da süper , herkes okumalı ... paylaşım için teşekkürler ...

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mucit amcamızın açıklamalarıda çıkmış

вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

burak2003 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsuz motorcu :)
    Palavranın önde gideni bu olay.
    hatta bir süre sonra milleti dolandırmak için rahatlıkla kullanılacaktır.
    ben bu icat oyununu daha önce görmüştüm,birileri çıkar önce böyle haberler yaptırır,sonra bir tezgah kurar,milleti dolandırır,dolandırıcılar o paraları tek başına yiyemez,işin içine mafya karışır olan kerizlere olur.
    hani bir slogan var ya Kriz varsa çare var
    burada da keriz varsa çare var oluyor.

http://arsiv.zaman.com.tr/2000/02/07/ekonomi/2.html

haberde sözü geçen" italyan"la konuştum,Hesapta Mühendis ama İngilizce yok,inanmayacaksınız ama İtalyanca da yok.Mühendis olma ihtimali bile zayıf.Geçmişte yıllarca Amerikan arabaları kullanmış,motor indirmiş biri olarak bunu anlayabilmek çok zor değil zaten.
    Otomotiv şirketlerinin dev arge tesislerinin,binlerce mühendisinin bilemediğini,bulamadığını kömürlükte,mutfakta icat etmek mümkün olsaydı o şirketler ARGE bölümü kurmaz,mucit avına çıkardı.
    mühendis filan değilim,o mucit gelsin istediği yerde tartışalım bunun icat olup olmadığını

bu gerçek komşum ben bu sistemle çalışan araba biliyorum o yüzden beni yakında uçururlar hıı
    basmayı değil durmayı düşünüyorsan eğer, anlaki gerçek motorcusun he bide her bindiğinde heyecanlanmıyorsan eğer eksik bişeyler var be dostum....

Motosikleti
    KAWASAKİ 2007 VN 900 ve MONDİAL RF 150
    adamın teki suyla çalışanı buldu kaybettiler adamı ...bunu kaybederler

Serpico - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250
    savaskayan usta;
    size bir sorum var... neden haber kaynağı olarak sadece bir kesime hitap eden "zaman" gazetesini kullanıyorsunuz. değilse bu olay sadece bu sitede sınırlı kalmazdı. Belki de bu sizin konunun "hava civa" olduğunu söylemenizle paralel olduğundandır.
    selamlar
    İNSANOĞLUNUN İCAT ETTİĞİ EN GÜZEL ŞEY MOTORSİKLETTİR...........

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı Serpico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    savaskayan usta;
    size bir sorum var... neden haber kaynağı olarak sadece bir kesime hitap eden "zaman" gazetesini kullanıyorsunuz. değilse bu olay sadece bu sitede sınırlı kalmazdı. Belki de bu sizin konunun "hava civa" olduğunu söylemenizle paralel olduğundandır.
    selamlar
    diğer gazeteleri de araştırırsanız aynı şeyleri göreceksiniz,ben elime Zaman Gazetesi almam ,okumaya bile değer bulmam,
    Lakin sırf Zaman Gazetesi'nden alıntı yaptım diye söylediklerimi değersiz olarak algılaman gerekmiyor.
    Bu kolpadan o dönemde bütün gazeteler bahsetti.Ben o alıntıyı yaparken en kolay ulaştığım kaynak olduğu için kullandım.
    Bu konu yüzde bin beşyüz kolpadır,o yıllarda en az 10 tane patent başvurusu yapıldı.Patent başvurusunu yapmak ayrı,patent almak ayrı şeylerdir.
    Ve bütün kolpacılar "Patent başvurusunu bile yaptık,işte numarası" diye garibanları,sivri akıllıları sömürdüler

serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    John ahmet makinası tam...
    Takma Kafana Hiçbirşeyi Kasktan Başka..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    buna ne dersiniz peki?

http://www.youtube.com/watch?v=jt5z8...eature=related

batarya yok, yakıt yok, sadece elektromanyetizma...

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    buna kafa patlatacağımıza birlik olup benzini ucuzlatabiliriz...
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler