Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Türk mucitten inanılmaz buluş (Benzin tasarrufu)

Motovento
    REKLAM ALANI
    stunt_rider_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K 1200 R
    daha öncede aynı konuyu başka bir arkadaş vermişti. konu aynıydı. ama böyle yakıt tasarrufu olmaz ki. yakıt hücreli arabalarda içten yanmalı motor bulunmaz zaten. o araçta sadece deneme amaçlı üretimişti bi kaç adet var dünyada ama. yok al hemen tak yakıt tasarrufu sağlasın diye bişey yok.. tasarruf vs yapamasın zaten.

hatta konuyu hatırlatayım araçlarda %140 tasarruf vs yazıyodu. sahibinden comda ilanı link olarak verilmişti

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Fazla tartışılacak birşey yok.

Buluşu yapan beyefendi yanma için gerekli olan hava miktarını saf oksijenle zenginleştirmiş.

Ta ilkokuldan hatırlarım bu oksijen meselesini havadaki oranının yukselmesi yada tamamen oksijeon olması durumunda herşey yanar diye kaba bir anlatımı olmuştu öğretmenin.

Şimdi burada da aynı uyarlama var. Suyun içinden oksijeni alırsın da hava olarak neden verirsin. Oksijen zaten kıymetli bir yanıcıdır. Benzin bile koymasak zaten gidecek. ( teorik olarak boyle oluyor )

Fil tarihlerde su ile çalışan araba yapanlar olmuştu 1. dünya savaşı zamanlarına kadar giden bir hikayesi de var. birçok kişi yaptı. Toprakları bol olsun. Dünyada petrol bitene kadar alternatif enerji sunmak cok riskli.

Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Motosikleti
    Var
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Palavranın önde gideni bu olay.
    hatta bir süre sonra milleti dolandırmak için rahatlıkla kullanılacaktır.
    ben bu icat oyununu daha önce görmüştüm,birileri çıkar önce böyle haberler yaptırır,sonra bir tezgah kurar,milleti dolandırır,dolandırıcılar o paraları tek başına yiyemez,işin içine mafya karışır olan kerizlere olur.
    hani bir slogan var ya Kriz varsa çare var
    burada da keriz varsa çare var oluyor.

http://arsiv.zaman.com.tr/2000/02/07/ekonomi/2.html

haberde sözü geçen" italyan"la konuştum,Hesapta Mühendis ama İngilizce yok,inanmayacaksınız ama İtalyanca da yok.Mühendis olma ihtimali bile zayıf.Geçmişte yıllarca Amerikan arabaları kullanmış,motor indirmiş biri olarak bunu anlayabilmek çok zor değil zaten.
    Otomotiv şirketlerinin dev arge tesislerinin,binlerce mühendisinin bilemediğini,bulamadığını kömürlükte,mutfakta icat etmek mümkün olsaydı o şirketler ARGE bölümü kurmaz,mucit avına çıkardı.
    mühendis filan değilim,o mucit gelsin istediği yerde tartışalım bunun icat olup olmadığını

Okadar haklisinki dostum.. Ben sadece birkac satir okuyup biraktim gerisini..(Basligi)
    Bir Daimler Benz, Audi, BMW, Fiat vs. vs. calisan mühendis bunlari düsünemiyor ama bizim arka sokakta calisan mucit düsünüyor. Simdi yaticam buraya gülmekten.. 100 de 40 tasarruf.. Yani nerdeyse yari yariya.. Hey allahim biraz akil..

Ama üzülerek görüyorumki yukarida bazi arkadaslar hala buna inaniyor.. Helal olsun falan lar...Cok yasamaz..Korkmayin yasar.. Yapmayin arkadaslar ne olur.. Biraz realist olun.. Tekerlegi yeniden icat etmeye calisiyor bu adamlar..
    Ve korkarimki cok kisi bu alete birsürü para verip görüceklerki fos hersey..

azgurbuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi 21 Vites
    Buna icat denmez...İlk okulda bile yapmıştık bu deneyi

Başarı ihtimalide sınırda; elektroliz ile ayrıştırma için harcayacağın enerji yakarak kazanacağından daha fazla gibi geliyor bana

Teknik bir üniversiteden rapor alması lazım, sonra inanırım.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı azgurbuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buna icat denmez...İlk okulda bile yapmıştık bu deneyi

Başarı ihtimalide sınırda; elektroliz ile ayrıştırma için harcayacağın enerji yakarak kazanacağından daha fazla gibi geliyor bana

Teknik bir üniversiteden rapor alması lazım, sonra inanırım.

Bizim milletimiz enteresandır,bilgi toplumu olamadığımız için tuvalet ibriğine musluk takan kendini mucit zannetmeye başlar.

[B]bu tip kerizleme olaylarında bir tezgah kurunca teknik üniversite raporu almak zor değil,zaten o raporlarda ne yazarsa yazsın;
    millet üzerinde üniversite yazan her raporu olumlu zanneder.
    Bu tezgahı iyi bilen bir ekip gider,Türk Patent Entstitüsüne başvurur patent almak için.O başvuru belgesini de gösterir herkese işte bu bizim başvurumuz diye.Sersemlerin tam beklediği şey de bu zaten.Güzelim arabalarının manifoltlarına matkapla delik açtırırlar,sadece o delik açılırken içeri kaçan metal kırıntıları bile motorun ömründen 50.000 km yer ama bunu düşünemezler.
    Patent başvurusuna gelince 1-2 yıl içinde reddedilir,bu bir icat değildir diyeAma o zamana kadar yeterli voli vurulmuş olur.

10 yıl önce dönemin Sanayi bakanı ve Tübitak bu konuda açıklama yaptı,
    "inanmayın yok böyle bir sey" diye.
    Şimdi" üzerinden 10 yıl geçti,unutulmuştur" deyip fakir fukarayı ve sersemleri sömüreceklerdir.
    Meraklısına özel not;bu topiğe verdiğim ilk mesajdaki olayı araştırırsanız sonuçta işin içine mafya babalarının karıştığını,keriz paralarını paylaşma kavgalarında adam öldürüldüğünü de görürsünüz.

Makine - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Triumph Tiger Explorer
    Bu sistem yıllar öncesinden vardı. Manifolda su verilerek emilen hava yakıt karışımının biraz fakirleştirilmesi ve silindir içi sıcaklığın belli bir oranda düşürülerek daha fazla hava-yakıt karışımının girmesinin sağlanması olarak basitçe ifade edilebilir. Bu sistemdeki saçmalık ise şu: Öncelikle suyun elektrik ile ayrıştırılıp manifolda verilmesi tam bir saçmalık. Çünkü hidrojen ile oksijeni aynı manifolda verirseniz dönüşeceği şey gene sudur. Neticede boşu boşuna ayrıştırıyor. Yani sistemin mantığı daha başından bozuk.

Böyle şeylere kesinlikle para vermeyin. Otomotiv üreticileri katı egzoz emisyonlarını nasıl düşürecem diye milyon dolarlık yatırımlar yaparak AR-GE çalışmaları yapıyor. %40 gibi ciddi bir tasarruf emin olun kimse kayıtsız kalmaz. Ancak bahsedilen sistemin %40 gibi bir tasarruf yapmasına imkan yok. Eğer yakıtı %40 kısmazsanız
    "Bir insanın bildiğini zannettiği bir şeyi öğrenmesi imkansızdır." (Epiktetos)

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Hemen başlanmış karalama kampanyası.Bunu bulan bir honda yada yabancı bir mucit olsa kimsenin sesi çıkmazdı .Normaldir 100 yıl önce deselerdi bir kutu olacak içinde insanları izleyeceksin adınada televizyon diyecekler deseler. herkez hadi len deli derdi muhakkak.
    Sonra deriz TÜRKİYE den mucit çıkmıyor diye geri kalıyoruz diye Sahip çıkmak lazım bence
    eğer bu haber doğruysa bu muciti değerini bilen bir ülke gel der.
    Arkadaşlar aslını astarını öğrenmeden hemen yalan diyorsunuz belki daha önceleri dediğiniz gibi bu işlerin üçkağıtçılarıda olmuştur doğrudur.Ama bizim amacımız üzüm yemek değil bağcıyı döğmek.Hemen yazıya bakarak olmaz yalandır bu denmez. Araştırırsın ondan sonra yorumunu yaparsın.Doğru değilse bizde yazmasını biliriz üç kağıtçı bu adam diye...
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Motosikleti
    Sayın korkut250

Bir dayanak olmadan konuşmuyoruz burada. Bu konuyla ilgili Auto Show dergisinde yazı çıktı. Sadece bununla ilgili olarak ta değil diğer yakıt tüketimini düşürdüğünü iddia eden ürünler hakkında da. Bahsi geçen sistem %40 gibi ciddi bir oranda yakıt tüketimi sağlamıyor olsa olsa en fazla %1-2 gibi lafı bile olmayan oranda bir tasarruf sağlıyor onu da fakir yanma ile sağlıyor.

Buyrun aşağıdaki linkte su enjeksiyonu kullanan Amerikalı bir kullanıcının deneyimleri var. İnceleyin.

http://www.eskimo.com/~nanook/future...l-economy.html

Hadi bunu da geçtim. Böyle bir sistem eğer verimli olsaydı tüm araç üreticileri motorlarına bu teknolojiyi uygulardı.

Motosikleti
    Alıntı Makine adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sayın korkut250

Bir dayanak olmadan konuşmuyoruz burada. Bu konuyla ilgili Auto Show dergisinde yazı çıktı. Sadece bununla ilgili olarak ta değil diğer yakıt tüketimini düşürdüğünü iddia eden ürünler hakkında da. Bahsi geçen sistem %40 gibi ciddi bir oranda yakıt tüketimi sağlamıyor olsa olsa en fazla %1-2 gibi lafı bile olmayan oranda bir tasarruf sağlıyor onu da fakir yanma ile sağlıyor.

Buyrun aşağıdaki linkte su enjeksiyonu kullanan Amerikalı bir kullanıcının deneyimleri var. İnceleyin.

http://www.eskimo.com/~nanook/future...l-economy.html

Hadi bunu da geçtim. Böyle bir sistem eğer verimli olsaydı tüm araç üreticileri motorlarına bu teknolojiyi uygulardı.

Sayın Mod 5,10 sene sonra arabalarda uygulamaya geçilirse o zaman konuşuruz.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Motosikleti
    Keşke yapsalar da motorlara koysalar. %40 tasarrufu herkes gibi bende isterim. Özellikle bir Türk mühendisinin yapmasından da gurur duyarım.

Bakın bu linkte de su enjeksiyon sistemi hakkında güzel bilgiler verilmiş.

http://www.rallycars.com/Cars/WaterInjection.html

azgurbuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bianchi 21 Vites
    "Kuyruğunu kovalayan kedi" misali; çocukken mekaniğe yatkın olduğumuzdan hep "buldum buldum" nağralarıyla banyodan fırlardık (Türkün aklı WC'de çalışır). Elektrik motoruna jenaratör bağlarsak ilk çevirme hareketini verdikten sonra sonsuza kadar döner (dönsede kime yararı var tartışılır). Neyse lafı uzatmayalım, üniversitede gözlüklü ve topsakallı bir hoca gelipte verimden bahsedince işler karıştı.

Milyon yılda evrenin enerjisi ile (bedava) oluşan petrolden elde edilen benzinde (yanlış hatırlamıyorsam C8H18) bir sürü hidrojen var. Benzini yakıp mekanik enerjiye, onuda elektrik enerjisine çevirip elektroliz yapıp hidrojen elde edeceksin. Onu yakacaksın ve C8H18 yakmaktan daha verimli birşey elde edeceksin. Hayret valla.

Başka şekilde yaklaşalım; eğer yakıt-hava karışımına hidrojen ve oksijen eklemek yanma verimini artırıyorsa (sonuç gerçekten 40% verim artışı ise) hidrojen ve oksijen elde etmenin daha verimli yolları var. O zaman iki tüp daha eklersin arabana olur biter (benim arabada tüp sayısı üç olacak; LPG+O2+H).

Yok hala göz kararı bu iş için süper diyorsanız hep beraber araştrıp hesap yaparız. Ama dediğim gibi daha birinci hesapta (elektroliz) bu dosya kapanır.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı korkut 250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hemen başlanmış karalama kampanyası.Bunu bulan bir honda yada yabancı bir mucit olsa kimsenin sesi çıkmazdı .Normaldir 100 yıl önce deselerdi bir kutu olacak içinde insanları izleyeceksin adınada televizyon diyecekler deseler. herkez hadi len deli derdi muhakkak.
    Sonra deriz TÜRKİYE den mucit çıkmıyor diye geri kalıyoruz diye Sahip çıkmak lazım bence
    eğer bu haber doğruysa bu muciti değerini bilen bir ülke gel der.
    Arkadaşlar aslını astarını öğrenmeden hemen yalan diyorsunuz belki daha önceleri dediğiniz gibi bu işlerin üçkağıtçılarıda olmuştur doğrudur.Ama bizim amacımız üzüm yemek değil bağcıyı döğmek.Hemen yazıya bakarak olmaz yalandır bu denmez. Araştırırsın ondan sonra yorumunu yaparsın.Doğru değilse bizde yazmasını biliriz üç kağıtçı bu adam diye...
    peki dostum,şöyle bir sey yapalım o zaman;

maliyetini ben karşılayayım senin fazer a o sistemi taktıralım.Hatta varsa arabana da taktıralım
    Eğer sen haklı çıkarsan ben sana istediğin yerde yemek ısmarlarım hem de beleş bir tasarruf sistemin olur

bu kadar şeyi bilerek yazıyorsam boşa sallamayı sevdiğimden değildir.Adamlar haklıysa beni Mahkemeye versinler tazminat alsınlar.

böyle bir sistemi icat eden adam önce patentini alır ki bu sisteme patent vermeyeceklerine yüzde yüz eminim.Bunun benzeri en az 40 tane başvuru oldu 10 yıl önce.Bu tarz projeler ancak ilkokullar arası proje yarışmalarına uyar

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Değil %40 , %4 bile tasarruf sağlıyorsa bu sistemi çok deli paralara otomotiv firmalarına satarız.

Olayın tezgah olduğu daha başından belli, %40 be yuh

Bu ne demek biliyormusunuz, artık dışarıdan aldığımız akaryakıtın neredeyse yarısını almıyacağız demektir.

Böyle bir imkan olsa devlet bu adamı altın kafesde saklar

Aslında olay çok basit;

Herkesin bildiği birşey, enerji yoktan varolmaz. Sadece şekil değiştirir.

Suda bir enerji varsa şeklini değiştirip kullanabilirsiniz, ama 1-2 tonluk bir arabayı hareket ettirecek kadar değil.

Tabiki arabayı hareket ettiren enerji ilede uzaya roket fırlatamazsınız.

Gerçi adamda haklı, %10 tasarruf yapıyor dese kimse almaz aleti, illa 40-50 olcak

Yüzde 5 tasarruf yapsa bana yılda 250 TL karı olur bu aletin, hemen şimdi 1000 TL öderim o alete.

4 sene sonra kendini amorti eder.

Ama git sor benim %5 tasarruf yapsa 1000 tl veririm dediğim cihaza, %40 tasarruf yapıyor diyip 100-150 TL ye filan satarlar

Beni boşverin, ayda 5.000 ila 10.000 TL arası mazot harcayan nakliyeci tanıdıklarım var.

%40 paraya bak be, adam 3-4 senede bir yeni kamyon alır
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    Ya arkadaşlar bırakın bu işleri.Hepsi palavra.Sudan bir motorun çalışmasına katkı sağlayacak kadar oksijen-hidrojen üretme işi o kadar basit değil.Bu zımbırtıyı fuarda inceledim.Sudan elde edilen 2 kabarcığı çakmakla patlatıp oyun oynuyolardı.O miktarlarla uçan balon bile şişmez.Geçin bu işleri.
    AKILLI OLALIM;DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BU MÜKEMMEL COĞRAFYAYA,TÜRK İNSANINA VE TÜRK'LÜĞE SAHİP ÇIKALIM.100 YILI AŞKIN SÜRDÜRÜLEN TÜRK ULUSUNU BÖLMEYE YÖNELİK OYUNLARA ALET OLMAYALIM.HEPİMİZ KARDEŞİZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

Motosikleti
    peki dostum,şöyle bir sey yapalım o zaman;

maliyetini ben karşılayayım senin fazer a o sistemi taktıralım.Hatta varsa arabana da taktıralım
    Eğer sen haklı çıkarsan ben sana istediğin yerde yemek ısmarlarım hem de beleş bir tasarruf sistemin olur

bu kadar şeyi bilerek yazıyorsam boşa sallamayı sevdiğimden değildir.Adamlar haklıysa beni Mahkemeye versinler tazminat alsınlar.

böyle bir sistemi icat eden adam önce patentini alır ki bu sisteme patent vermeyeceklerine yüzde yüz eminim.Bunun benzeri en az 40 tane başvuru oldu 10 yıl önce.Bu tarz projeler ancak ilkokullar arası proje yarışmalarına uyar
    Ben sallıyorsun demedim,Adamda bulmuş haklı demedim, sadece araştırıp yazmak lazım dedim. Sözünüde unutma Söz uçar yazı kalır.Bu proje doğruysa ve adam patentini alırsa Fazerı çekiyorum kapına 5 kuruş para vermem taktırıyorsun o sistemi fazerıma Şahitsiniz Modlar.

Motosikleti
    ayağımı yerden kessin yeter
    Hocam bir de "erke makinası" vardı, generalli televizyonlu sunumu olmuştu, gelecek sene yer yerinden oynıyacak demişlerdi, iki üç sene geçti aradan nooldu, haberi olan var mı? Birkaç sene önce de bizim üniversiteden çocuklar hidrojenli suyla çalışan motor yaptık benzinden daha ekonomik diyorlardı, sonra anlaşıldı ki hidrojeni ayırmak için kullandıkları elektriği hesaba katmamışlar, üniversiteden beleş kullandıkları için.

starblazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yoktur
    Teknik olarak mümkündür , bir dönem suyla çalışan araba yapan bir mühendis vardı sonra nasıl olduysa bir kazaya kurban gitti.
    Hidrojen le Oksijenin yanma ürünü Su dur , buda motoru hoş yapar , eksoz çıkışından su akmaya başlayınca neden paslandı demeye başlanır
    motor içindeki parçaları hiç düşünemiyorum.
    Seramik motor bu işi çözer diyorlardı .

Neyse bu bilgilerde kulaktan dolma , birazda kafamdan doğrudur dediğim şeyler.

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    Otomotiv şirketlerinin dev arge tesislerinin,binlerce mühendisinin bilemediğini,bulamadığını kömürlükte,mutfakta icat etmek mümkün olsaydı o şirketler ARGE bölümü kurmaz,mucit avına çıkardı.
    bari sen yapma savaş abi.
    hadi bu olay uydurmadır, düzenbazlıktır orasını bilmem. ispat edilince inanmak lazım böyle şeylere.
    ama otomobil şirketlerinin bizim faydamızı düşünen kuruluşlar olduğu fikrine de kapılmayın sakın.
    bu petrol denen meret için savaş çıkarıyorlar, aynı karteller araba üreten firmaları kontrol etmiyor mudur sanıyorsunuz? benzini az tüketen veya hiç tüketmeyen bir sistemin gelişmesine izin verirlermi dersin?

ya şimdi ben bu icadı yapsam.iha ya değil ilk önce tse ye noter e otohaber e test için gider belgelerimi alır sonra yurt dışı pazarlamaya başlarım yani

tuv e de giderim

ketchup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6 N, Derbi GPR125 Nude
    Alet o kadar da kolpa olmayabilir bence. savaskayan abi'nin, Makine ve Eyong'un dediği herşey doğru aslında ama bir nokta atlanıyor olabilir. Suyu elektrolizle ayrıştırıp, tekrar yakarak enerjiye çevirirken elbette verim kaybı olacaktır. Bu kaçınılmaz. Ama burada elektroliz için gereken enerji motordan alınmıyor, alternatörden alınıyor sanırım. Yani bu alet en iyi ihtimalle alternatör için harcanan enerjiyi az bir kayıpla motora kazandırmış oluyor. %40 verimli olması imkansız tabi ki.

Alternatör, motordan 3-5 beygir (ortalama 4 diyelim) güç yiyor ise;

"bu alet mantık olarak en iyi ihtimalle 4 beygir kazandırır veya motor gücü(hp)/4 oranında tasarruf sağlar" diyebilir miyiz? Olabilir. 100 beygirlik bir motorda %4 tasarruf sağlıyor olabilir ki bu iyimser bir tahmin. Karı %3 falandır bence..

Tabi bu sırada silindir içinde hidrojen ve oksijen ile yapılacak patlamalardan sonra oluşacak su buharının motora verebileceği zararı bilmiyorum.
    GOD SAVE THE TWO-STROKE! GOD SAVE THE GPR!

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler