Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

yeni motor duman atarmı

Motovento
    REKLAM ALANI

herkese merhaba motosikletimin motorunun gömleği, segmanları, emiş ve egsoz sübapları değişti motoru denemek için 2 km kadar bindim durdum motora ara gazı verdim 6000 devirden sonra egsozdan baya güzel duman atıyor. sizce bu normalmi? bu duman daha sonra kesilirmi? motor yapılmadan önce çok yağ atıyordu egsozda ve ya başka yerlerde biriken yağlardan kaynaklabilirmi? yoksa motorda hala problemmi var? yapan ustaya telefon açtım motorun segmanını, gömleğini, sübapları değiştirdik bir problem çıkmaması lazım biraz bin bakalım egsozdaki yağ kalıntılarını yakıyordur dedi.
    Arkadaşlar; bu motorun segman, gömlek sübaplar değişti pistonu da ustayla inceledik pistonda da hiç çizik falan yok gayet güzel bu motor başka neresinden yağ yakıp egsozdan duman atabilir. sinirime dokunuyor. 2 yıl 2005 model çin malı zongshen zs200'ü çok hor kullandım daha egsozundan duman attığını görmedim taş gibi motordu vallahi çin malını satalım bir de japona binelim dedik 98 model klr 250 aldık çin malından sakat çıktı anlayamadım motoru komple yeniliyoruz yine duan atıyor gerçekten de sinir bozucu.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Sübap ayarından kaynaklı bir sorun olabilir,Klr250 4 sübaplı ve bilinçsiz yapılan ayarlar ilerde kam milini bozabiliyor. Ustanın dediği gibi egsozda biriken aşırı yağ da olabilir.

[QUOTE=motorhocası;1990889]Sübap ayarından kaynaklı bir sorun olabilir,Klr250 4 sübaplı ve bilinçsiz yapılan ayarlar ilerde kam milini bozabiliyor. Ustanın dediği gibi egsozda biriken aşırı yağ da olabilir.[/QUOT
    motorun segman gömlek ve sübap harici başka bir problemden yağ yakma ihtimali olabilirmi

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:39 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:30 ----------

motorun segman gömlek ve sübap harici başka bir problemden yağ yakma ihtimali olabilirmi

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    arkadaşım duman atıyor demişsin ama bahsettiğin duman ne renk onu yazmamışsın.eğer siyah ise çiğ gaz dediğimiz yetersiz ateşleme,hava filtresi tıkanıklığı,karbüratör ayarsızlığı ve benzeri durumlardan olabilir.eğer mavi duman çıkıyorsa bak işte bu iyi haber değil.o zaman yağ yakıyordur denebilir.ayrıca motor yeni yapıldıysa bile rektefiyecinin bir anlık dalgınlığı yani silindir piston boşluğunu fazla vermesi yada pistonun silindire takılırken silindirin çizilmesi yada segmanların dönük takılması (pistonda pim yoksa ve her segmanın ek yerleri aynı hizaya geldiyse) yağ yakmaya sebep olabilir.önce bunlara bir bak..

mesrur özgök - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NT 700 deauville
    bende merek ettim doğrusu atmaması lazım.....

vlad1462 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bişeyler
    supap lastiklerin değiştimi, yazmamışsın değişenler arasında. supapları söküp takma sırasında zedelemiş olabilir. değişmediyseniz hata etmişsinizdir, okadar masraf yapıpta supap keçelerini değişmemek olmaz.

mogli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS
    Olayı Japona mal etme bence. Ustadan kaynaklı birşey olabilir. O akdar para verip motor yaptıracağım duman atacak... Motoru kafasına atarım ustanın :D
    Motosiklet bir ULAŞIM aracı değil bir İSYAN aracıdır!
    Her şeyin Aslı Güzeldir!
    Ömürüm boyunca hatırlanacaksın aYe...

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı vlad1462 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    supap lastiklerin değiştimi, yazmamışsın değişenler arasında. supapları söküp takma sırasında zedelemiş olabilir. değişmediyseniz hata etmişsinizdir, okadar masraf yapıpta supap keçelerini değişmemek olmaz.
    tabiki buda büyük bir etken

Alıntı sametagir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım duman atıyor demişsin ama bahsettiğin duman ne renk onu yazmamışsın.eğer siyah ise çiğ gaz dediğimiz yetersiz ateşleme,hava filtresi tıkanıklığı,karbüratör ayarsızlığı ve benzeri durumlardan olabilir.eğer mavi duman çıkıyorsa bak işte bu iyi haber değil.o zaman yağ yakıyordur denebilir.ayrıca motor yeni yapıldıysa bile rektefiyecinin bir anlık dalgınlığı yani silindir piston boşluğunu fazla vermesi yada pistonun silindire takılırken silindirin çizilmesi yada segmanların dönük takılması (pistonda pim yoksa ve her segmanın ek yerleri aynı hizaya geldiyse) yağ yakmaya sebep olabilir.önce bunlara bir bak..
    tabiiki de mavi duman atıyor siyah duman atsa basit çaresine bakarız

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:55 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:54 ----------

[QUOTE=vlad1462;1990979]supap lastiklerin değiştimi, yazmamışsın değişenler arasında. supapları söküp takma sırasında zedelemiş olabilir. değişmediyseniz hata etmişsinizdir, okadar masraf yapıpta supap keçelerini değişmemek olmaz. elbetteki sübap lastikleri de değişti

oguzhan6161 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    burda dumanın rengi önemli beyaz siyah mavi ?

Motosikleti
    klr 600
    bende bir klr kullanıcısıyım benim motorumda aşırı duman atıyordu ama yağ dumanı değil yağ dumanı çok kolay anlaşılır örnek iki zamanlı motosikletlerin benzinine yağ katıldığı için dikkat edin gaza bastıklarında bir koku alırsınız bu yağ kokusudur ve dumanda atarlar eğer motor aynı ikizamanlı gibi yağ kokulu duman atıyorsa ve motor 4 zamanlı ise yani klr gibib yağ yakıyordur ama senin sorunun büyük ihtimalle karbüratör bence motor sıfır diyorsun birde sübap lastiklerinin kaçırma olasılığı var ama söken usta kontrol ederdi sanmam düşük bir ihtimalde sekmanların kesik yerlerinin üst üste gelmesi ama buda düşük şimdi senin yapacağın duman yağ dumanımı ona bak muhtemelen değildir ve karbüratördendir onuda çözeriz hava ayarı ile basit ben hava ayarı ile çözdüm şimdi hiç duman yok

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    bence sorun yok ... piston segman yenilendiyse eğer ilk çalıştırışta usta hava filtresinden yağı boca ederki motor ilk çalıştığında yağsız çalışmasın diye. he bu da bir müddet duman yapar eğer durum böyle değilse conta yakmış olabilir.
    ÖĞRENMEDEN,ÇALIŞMADAN,YORULMADAN,RAHAT YAŞAMANIN YOLLARINI ARAMAYI ALIŞKANLIK HALİNE GETİREN MİLLETLER;ÖNCE HAYSİYETLERİNİ, SONRA HÜRRİYETLERİNİ,SONRA İSTİKLALLERİNİ,KAYBETMEYE MAHKUMDURLAR. K.ATATÜRK

aynısı bendede oldu ustaya götürdüm söyledim 2 hafta bin sonra gel dedi 2 hafta bindim geri gittim bir iki ayar yaptı duman atmayı kesti benim piston yeniydi alışmasından kaynaklanıyo herhalde

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler