Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kanuni Seyhan 150 mi Yamaha YBR 125 mi Arkadaşlar Bir Yardımcı Olabilirmsiniz...

Motovento
    REKLAM ALANI

Kanuni Seyhan 150 mi Yamaha YBR 125 mi Arkadaşlar Bir Yardımcı Olabilirmsiniz...

kac km de ne kadar yaktığı gücü max hızı vs bunlar söyleyebilirmsiniz
    rica ediyorum..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    ikisinide kullanmış biri olarak

sürme zevki açısından seyhan 150
    titreşim sağlamlık ve yakıt açısından da ybr diyorum
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

Burak927 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    apache rtr , yamaha nouvo
    böyle bir kıyaslama yaptığın için bile bir sürü tepki alabilirsin

herkes yamaha ybr 125 diyecektir.ama ben ybr demicem.neden demiyecem arkadaş gidiyorsun 4000tl küsür para sayıyorsun kalite olsun diyorsun ama aldığın motor çin malı ne kadar yamaha da olsa!insan en azından tipini güzel yaparda bi çekiciliği olur biraz kalıplı yapta bisikletten farkı olsun sonuçta 4000TL para veriyorsun boru değil!böyle motorlara fahiş fiyatlar biçilmesine karşıyım.ybrciler yanlış anlamayın motorunuza kalitesiz demiyorum ama verilen miktarı çok buluyorum.

ikisini karşılaştırmaya gelince

ybr daha kaliteli ama sadece daha kaliteli başka bir artısı yok.takıt tüketimleri hemen hemen aynı son hızlarıda öyle ama seyhanda daha çok titreşim var.sıfır alacaksan aralarında 1000TL küsür fark var !

ama seyhan 150 daha rahattır duruşu görüşünüşü falan daha heybetli karar senin arkadaşım burda yazılanlardan kafan karışabilir sen hangisini istiyorsan git onu al.istiyorsan başka alternatiflerde söyleyebilirim

Motosikleti
    2008 Yamaha ybr 125 bordo
    her iki modeli de kullandım . seyhan ın sürüş zevki daha güzel ağır olduğu için rüzgarda daha az savuruyor max hızı iki kişi 9500 devirde 120 yakıt tüketimi:2.6-3.1 lt/100km. ybr 125 yamaha kalitesi tartışılmaz. motor titreşimsiz daha stabil ve frenleri çok iyi yüksek hızda rüzgardan fazla etkileniyor max hızı 10000 devirde hafif yokuş aşağı 120 yakıt tüketimi:2.1-2.7 lt/100km. tavsiyem kesinlikle ybr 125 .

başka fikri olan arkadaşlar ????????

Arkadaşım, ben acele ettim gittim mondial 125 KT aldım. Yaşım 24. Aldıktan 2 hafta sonra Kütahya'dan İzmit'e uzun yol geldim. Şimdide sürekli geziyorum. Motor Ybr'ye göre ağır daha güzel görünüyor. Çok şükür bir sorunda çıkarmadı.

Ama vibrasyon bir yerden sonra o kadar canımı sıkmaya başladıki. Ayrıca bir motorun gücü çok önemlidir. Ben altımdaki motor elverdiğince motoru hızlı kullanmayı severim, ybr ye bindiğimde çok güzel hızlanıyor ama benim motorum, ybr kadar iyi hızlanamıyor bence bu da çok büyük bir eksi.

Çok temiz kullanıcam motoruma bakarım, şehir içinde yavaş kullanıcam, görüntüde önemlidir diyosan al bi tane seyhan çantalarını falan da taktır. Şehiriçinde gezersin.

Ama yok ben şehirlerarasıda gezerim, kalite ve konfor benim için önemlidir, görüntüyüde boşver dersende ybr daha iyidir.

Sakın acele etme, zaten kışa girerken motorlar ucuzlar nispeten, o zamana kadar kararını ver bakarsın bir yerden para gelir, alırsın bi tane twister bakarsın keyfine...

tamyak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA X-MAX 250 ABS
    Seyhan 150 nin vibrasyonundan çok rahatsız olursun.aşırı titreme var motor da alınmaz...Bence ybr ile yeni windy yi kıyasla benzer makinalar

Motosikleti
    CBF 150
    cbf 150 de düşünebilirsin ybr gibi değil kaslı biraz daha ama ikisi arasından tabiki ybr derim kalite konusunda kanuniyi geçer bir de kanuni ve diğer çin mallarında kalibrasyon yok kumar oynamaya değmez çok memnun olanlar da var başı belada olanlar da

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    seyhan 150c kullanan biri olarak 20 km çapında bir ortamda kullanacaksan olur ekonomik,yakıtı 100km de 3,5 lt civarı ve bol titreşimli,amacına uygun kullanırsan kolay kolay arıza yapmaz,yapsada en ucuz yoldan tamiri yapılır.
    ybr kullanmadıma am yamaha rx 115 kullanmıştım.bir kere görüntüsü çok cılız,parça ve bakımı mutlaka pahalıdır.tek avantajı motor teknolojisi oda aradaki 1500 tl fark vermeye değer mi düşünmek lazım..
    yani kullanma mantığına göre kara vermek zorundasın.
    ben şehir içi için seyhan 150 keyif ve uzun yol için gv 250 kullanıyorum
    umarım doğru bir karar vermene katkı sağlamış olurum
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

cbf150 bana göre değil sanırım

motorun titremesi den gelecek zararı bilmiyorum daha ilk motorum olacağı için...
    biraz daha açıklarsanız sevinirim...

açıkcası bana hız da 120 yapacak normal yakan motor lazım
    apache rtr 150 dediler ama ne yapayım bilmiyorum seyhan 150 nide görüntüsü çok hosuma gidiyor normal yakıyor ama
    biraz daha açık yazarsanız sevinirim

hirkil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 cbf 150
    ben ikisinide kullandım kardeşimde var seyhan 150 tamam oturuşu ybr ye göre rahat ama kim ne derse desin tartışılmaz ybr yakıt sağlamlık güvenilirlik vb. için ideal kanuni sanırım 12-13 krş yakıyor benim ybr 7-9 krş arası sürüşe bağlı olarak. sıfır kanuni 2. el ybr mi diye düşünsem ben ybr alırdım gerisini sen düşün. (yorumu özellikle yazmışım gibi olacak ama yanlış anlaşılmasın ) 2.el alacak olursan ben satmayı düşünüyorum üst cc için istanbuldaysan bakabilirsin.

bu arada ybr ile 120 zor yaparsın normal havada düz yolda 110-115 en fazla ama bence 10 km hız için apache veya kanuni alınmaz yinede karar senin
    By Hirkil

htmetin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Twister - honda cbf 150
    [QUOTE=mrjavala;1693816]cbf150 bana göre değil sanırım

motorun titremesi den gelecek zararı bilmiyorum daha ilk motorum olacağı için...
    biraz daha açıklarsanız sevinirim...

açıkcası bana hız da 120 yapacak normal yakan motor lazım
    apache rtr 150 dediler ama ne yapayım bilmiyorum seyhan 150 nide görüntüsü çok hosuma gidiyor normal yakıyor ama
    biraz daha açık yazarsanız sevinirim[/QUOTE

ucuzluk ve iş görmekse: kanuni (sağlam değil, titreşim çok)
    sağlamlık ve serilik ise: yamaha (tip yok)
    biraz hızlı olsun diyorsan : tvs apache (Benim tipim değil ve titreşim var)
    ama yakıtı az olsun aynı zamanda titreşim olmasın birazcıkta kalıplı dursun diyorsan bence cbf 150 (siyah olsun)
    Sözün en güzeli, söyleyenin doğru olarak söylediği, dinleyenin de yararlandığı sözdür.

aklımda kanuni silindi ama
    şimdi ybr ve tvs apache kaldı
    honda cbf 150 de devir saati yok :S

blt_59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motorsuz :(
    bende kanuni 125t var 2005 model,kardeşimde var 150c ne yalan söyliyim içime sinmedi nebiliyim var bi ayarsızlık bi kalite düşüklügü,ben 10 senedir kanuni kullanıyorum ama özellikle 2005 sonrası modellerine hiç sıcak bakmıyorum,125t ler agır devirlidir,hızlanmaları seri degildir ama kullanırken çok keyif alıyorum,çok uzadı sen en iyisi ikinci elde olsa al bi ybr kullan kardeşim ..
    eger kask takmıyorsan koruyacak bir şeyin yok demektir

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Al bi yeebeeree, bak keyfine...
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Motosikleti
    freedom200 & Kawasaki er5
    YBR için bir yorum yapmayacağım ama Seyhan 150 alana kadar freedom 200 al. Tabii bu benim düşüncem. Sanırım sıfırının fiyatı hala 2.950. Ben hergün işe gidip geliyorum 1 senedir, genel olarak memnunum. Motor şu an 14.200 de. Bir kere görüntüye önem veriyorsan görüntü 10 numara. 20 liralık benzinle 180 ila 200 km arası yol yapabiliyor. Performansı da fena sayılmaz.
    Sevmediğim yanları ise; orjinal dişlilerle zincir sesi yapıyor.
    Grenajları dayanıksız. Özellikle arka stop farlarının bulunduğu kısım.
    Bir de benim gibi hergün bozuk yollarda kullanırsan bir zaman sonra arka teker bilyaları dağılabiliyor (6000-7000 km dolaylarında) Ama bu sorun kaliteli rulmanla çözülebiliyor, aslında bu yolların sorunu.
    Ben kendi izlenimlerimi aktardım bilgiyi paylaşmak adına. Karar tabiiki de sizin.
    SAĞLICAKLA

arkadaşım ben saydığın tüm motorların hepsini kullandım sen motordan ne arıyorsun ybr alıcaksan cbf al derim yok ben güç performans istiyorum dersen apache al cbf titreşimsiz rahat bir motor yakıtta iyi yok benim motorum gitsin diyorsan apache al oda rahat konforlu çok az bir titreşim mevcut yakıtta çok az gönlün canın hangisini çekiyorsa onu al hepside güzel motorlar ama kanunide dişli ve egzost saplaması kırıyor demedi deme

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler