Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Motor Hiç Çalışmıyor?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Junlin 125 T-10 Fun ctiy
    Merhaba arkadaşlar Cumartesi günü işten çıktım motoru çalıştırmak istedim hiç çalışmadı..Farlar mı açık kaldı bilmiyorum ama bıraktım gittim.bugün geldim kontağı açtım benzin ibresi bile yer değişmedi.Akü bittiğinde böle yaparmı? Nedir anlamadım. Aküyü şarj ettiricem taksam sorun çözülür mü? ustayla telefonda görüştüm sigortadan da olmuş olabilir dio.
    myspace.com/pashakzlrecordz

Tıkla dinle

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Akü bitmiştir Marş koluyla denedinizmi.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBF150(inşallah 2 sene sonra)
    benzin hortumuna falan baktınız mı???

Motosikleti
    Junlin 125 T-10 Fun ctiy
    ben ayaktan çalıştırmayı hiç bilmiyorum Beceremiyorum.Aküyü şarj ettirip deniyicem.Akü tamamen bitmiş gibi bişe Çünkü kontağı açtığımda 1 sinyali bile çalıştırmıo sanki elektrik die bişe yok! sigortadan değildir umarım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:55 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:54 AM ----------

Alıntı chopperb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benzin hortumuna falan baktınız mı???

Benzin hortumuyla alakası yoktur ki elektrik yok diyorum ben.farlar bile çalışmıo.

Tıkla dinle

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Bence sorun düzelir aküyü şarz ettirdiğinde ...Ama akü kendi kendine boşaldığına göre tesisatta kaçak olabilir yada akü kötü olabilir.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Motosikleti
    Junlin 125 T-10 Fun ctiy
    Alıntı korkut 250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence sorun düzelir aküyü şarz ettirdiğinde ...Ama akü kendi kendine boşaldığına göre tesisatta kaçak olabilir yada akü kötü olabilir.
    Umarım Çözülür Yoksa Ben Fıttırıcam artık ya...Yaz günü motorsuzluk zor.
    Yada dediğin gibi elektirkde sorun var sigortada atmış olabilir falan.Onun yerini bulmak lazım ve ne yapılası gerekiosa onu yapmam lazım

Tıkla dinle

sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    sende hiç çakmıyosun motordan bi dk cözerdim burda olsa motor sigortaya bak akünün kablosuna takılıdır kırmızı kabloyu aküde takip et o atmıştır yada akün bitmiştir dicem ama az bişide olsa akü bitse calışırdı ayak marşını nasıl beceremiyosun :S sertce basıcan ayak marşına seni öle dene bi oky
    Motosiklet mucidi

GÖKTAX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 MCT
    Alıntı rapertuar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Umarım Çözülür Yoksa Ben Fıttırıcam artık ya...Yaz günü motorsuzluk zor.
    Yada dediğin gibi elektirkde sorun var sigortada atmış olabilir falan.Onun yerini bulmak lazım ve ne yapılası gerekiosa onu yapmam lazım
    Telaşe etme önce sigortayı kontrol et sigorta da sorun yoksa aküye baktırırsın.

Motosikleti
    Junlin 125 T-10 Fun ctiy
    Güzel söyledinde arkadaşım sigortayı nasıl kontrol edicem bi bilsem.Nasıl yapcağımı bi anlasam?Sigorta atmışda kalkdırıcaz mı evdeki gibi

Tıkla dinle

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    ben ayaktan çalıştırmayı hiç bilmiyorum Beceremiyorum.Aküyü şarj ettirip deniyicem.Akü tamamen bitmiş gibi bişe Çünkü kontağı açtığımda 1 sinyali bile çalıştırmıo sanki elektrik die bişe yok! sigortadan değildir umarım[COLOR="Silver"]
    Ben şu " bilmiyorum " olayına takıldım. Arkadaşım , kimse senden motoru indirip tekrar toplamanı beklemiyor. Ama " ayak marşını bilmiyorum" da ne demek ? Motoru kullanıyorsan , frene basmayı farları açmayı sinyal vermeyi nasıl biliyorsan ayak marşı ile motor çalıştırmayı da bilmelisin. Bilmiyorsan aç kullanma klavuzunu , orada ne yapman gerektiği yazılıdır . Boş zamanlarında deneme yap ama motorunun tüm özelliklerini kullanmayı öğren. Sadece bununla kalmayıp yine kullanma klavuzunu okuyarak motorunun temel kontrollerini de yapmayı öğrenmelisin. O klavuzda senin yapmaman gereken hiçbir şey yazmaz. Bu senin can güvenliğin için gereklidir.

özcan1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLE 500
    Geçmiş olsun rapertuar. Marş koluyla çalıştırmayı öğren,hatta motor nasıl vurdurularak çalıştırılır onu da öğren. Sigortayı bulmak için aküden çıkan kabloyu takip et.bi tanesi gövdeye bağlıdır,onu değil diğerini takip et. Bi soket bağlantısı vardır,tek kablo girer çok kablo çıkar.Bi de soket bağlantısına benzer bişey daha vardır tek kablo girer tek kablo çıkar. İşte o plastik muhafazanın içinde sigorta bulunur. Kavanoz kapağı açar gibi yarım tur çevirip çekerek aç. Eğer sigorta patlaksa içinden çıkan sigortanın aynısından tak.
    Doğduğunda Sen Ağlarken Herkes Gülüyordu.
    Öyle Bir Hayat Yaşa ki; Öldüğünde Herkes
    Ağlarken Sen Gülüyor Ol !

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Eğer marş basmıyor ; korna calmıyorsa büyük ihtimalle aküdendir
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    KLE 500
    Güzel söyledinde arkadaşım sigortayı nasıl kontrol edicem bi bilsem.Nasıl yapcağımı bi anlasam?Sigorta atmışda kalkdırıcaz mı evdeki gibi
    9 voltlu bi pil al. Pilin bi ucuna kablo bağla,diğer ucuna sigortayı değdir. Şimdi kablonun ve sigortanın diğer uçlarını diline değdir.Eğer bi gıdıklanma hissediyorsan sigorta sağlamdır. hissetmiyorsan patlaktır. Aynı değerde yeni sigorta takman gerekir. (Üzerinde 5A veya 8A veya 16A gibi şeyler yazar.Bu yazanlar sigortanın akım çekme değerleridir. Sakın farklı bişey takma! )

Motosikleti
    Junlin 125 T-10 Fun ctiy
    Sağol..gerçekten eksiklerim var bilmediğim çok.Anlatmışsın sağol eline sağlık ama ben koltuğu sökmem lazım bide hatalı bişeler ederim falan.tek yapabilceğim aküyü şarj ettirip takmam.Umarım Çözülür

Tıkla dinle

Motosikleti
    KLE 500
    ??????

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Suzuki AN 125 HK
    MT Atölye - Teknik Servis;
    Sorunsuz motosiklet olmaz, cozumsuz sorun olmaz. Motosikletinizdeki soruna çözüm burada.

Motosikleti
    Africa Twin 1000
    ya hiç gülücegim yoktu alemsin ya:D bak şimdi resmini gönderiyorum

bu sigorta içindeki tele bakıcaksın kopukmu degilmi

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:31 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:27 AM ----------

Alıntı özcan1980 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    9 voltlu bi pil al. Pilin bi ucuna kablo bağla,diğer ucuna sigortayı değdir. Şimdi kablonun ve sigortanın diğer uçlarını diline değdir.Eğer bi gıdıklanma hissediyorsan sigorta sağlamdır. hissetmiyorsan patlaktır. Aynı değerde yeni sigorta takman gerekir. (Üzerinde 5A veya 8A veya 16A gibi şeyler yazar.Bu yazanlar sigortanın akım çekme değerleridir. Sakın farklı bişey takma! )
    ahhaha ne mucitler varmış sitede ya dilinemi değdircek :D adam ayak marşını bilmiyo sen diline değdir diyosun nasıl zihniyet:D gidip akünün kutup başını fln değdirir böle bilgi verilmez siortayı bulucak hiç bilmiyo sigortayı iptal edip bi kablo sarsın ince oda olur

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:33 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:31 AM ----------

Sağol..gerçekten eksiklerim var bilmediğim çok.Anlatmışsın sağol eline sağlık ama ben koltuğu sökmem lazım bide hatalı bişeler ederim falan.tek yapabilceğim aküyü şarj ettirip takmam.Umarım Çözülür
    :D koltugudamı sökemiyon ya sigortan patlaksa aküyü jarz ettirsen nolur elektrik gelmiyosa sigortadır 2 dk sök şu koltugu dedigim sigortaya bak içinde yanık varmı temiz mi patlak oldugunu halinden anlarsın
    Motosiklet mucidi

Motosikleti
    KLE 500
    Haklısın sakinseytan işin bu yönünü hiç düşünmemiştim

Motosikleti
    Junlin 125 T-10 Fun ctiy
    Koptum ya bende Başıma gelenlere bakın alay konusu Oldum ama Haklısınız...Beceriksizlik işte..Ayaktan marş kolay olmuo ya çalışmıo daha önce denemiştim.Zor böle bi anda gaz ver bi anda bas falan.Yada benim ayak bozuk ben yapamıyorum falan.

Tıkla dinle

Motosikleti
    Africa Twin 1000
    Alıntı özcan1980 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklısın sakinseytan işin bu yönünü hiç düşünmemiştim
    sorma ben hala gülüyorum ya keşke benim motorda böle ufak şeyler olsa abi bi bozuldumu kimse cözemiyo gene birazdan oto sanayiye gitcem 3 ustada tamir edemedi böle sigorta fln atsa yerim onu yer
    Motosiklet mucidi

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler