Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

motorumu rektefe ediyorum :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cg 125 rr
    arkadaslar daha once paylasdıgım bi ses sorunu vardı motor yagsız kaldıgı ıcın ve rektefe gerekıyor denilmişdi bende etraftaki ustalardan hic memmun olmadıgım ıcın kendim ugrasmaya karar verdim su anda motoru acdım

subaplarda sorun yok sadece egzoz subabını kiremıt tozu gıbı bı tabaka kaplamıs
    egzantrik sisteminde aşınma vs yok
    pisdonda tam olarak incelemedım ama gürundugu kadarıyla pisdon ve segmanda sorun yok .. ve sesin sebebini buluyoruz pisdon kafasını krank koluna baglayan boru seklındekı pim 3 parcaya bölünmüş .. şimdi sesin sebebini bulduk ama yagsız kaldıgı ıcın başka bi yerde sorun varmı onu keşfetmemız lazım .....silindirde çizik var demek için ne kadar bi cizik olması lazım arabanın boyasına yaklasdıgınızda bez dolayı sılerken kaynaklanan cok ince cizikler vardırya o tarz izler var bana kalırsa bı sorun yaratacagını düşünmüyorum ama sizin fikriniz cok onemlı
    ve krankta herhangı bı sorun boşluk vs varmı bunu nasıl anlayabılırz yukarı aşşa oynatmaya calısıyorum herhangı bı boşluk yok gibi anlayan arkadaşlar yanlış yapmadan once yardımcı olursa sevinirim fotoları cekıyorum iş bittikten sonra paylascam tşkler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

sen motoru alırken bence adam sana yağ yakan motoru satmış. yoksa neden 100 ml yağ çıksın. yazık hiç mi utanmadı acaba satan kişi. sen de 1000 km daha gidince iyice bitti işte.

sökmüşken subapları da değiştir yenilensin kompresyonu tam yerine gelir. eğer çok km süreceksen 100-200lira fazla ver tam yenilet eskiyenleri değişerek.silindirden de biraz aldır istersen

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cg 125 rr
    Alıntı osmaniyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen motoru alırken bence adam sana yağ yakan motoru satmış. yoksa neden 100 ml yağ çıksın. yazık hiç mi utanmadı acaba satan kişi. sen de 1000 km daha gidince iyice bitti işte.

sökmüşken subapları da değiştir yenilensin kompresyonu tam yerine gelir. eğer çok km süreceksen 100-200lira fazla ver tam yenilet eskiyenleri değişerek.silindirden de biraz aldır istersen
    evet yag yakmışda olabılır 500 km gıtmısım 500 km de bitmiş yag ama sıboplarda felan hıcbısorun yok gıbı duruyor şuan para sıkıntısı var yoksa komple yaptıracaktım böyle ufak bı sorun olduguna cok sevindim acıkcası şimdi silindirdeki cok ince izler normalmidir yoksa sorun varmıdır acaba bunu merak edıyorum

GÖKTAX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 MCT
    Allah kolaylık versin herkesin cesaret edemeyeceği bir işe girişmişsin. Umarım başarırsın.

Alıntı archeus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet yag yakmışda olabılır 500 km gıtmısım 500 km de bitmiş yag ama sıboplarda felan hıcbısorun yok gıbı duruyor şuan para sıkıntısı var yoksa komple yaptıracaktım böyle ufak bı sorun olduguna cok sevindim acıkcası şimdi silindirdeki cok ince izler normalmidir yoksa sorun varmıdır acaba bunu merak edıyorum
    silindirden 0.25 mm alınacak diye biliyorum rektefe için. subap keçelerini değiştirmen gerek belki keçeler kaçırıyordu . çok ince çizik az da olsa olabilir ama belki 3 e bölünen pernonun metal parçaları çizmiştir silindiri. o yüzden risk alma silindirden aldır

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cg 125 rr
    nerde işletebiliriz silindiri kimler yapar bu işi . buarada bişi daha farkettım krank kolu yanmışş birazdan carsıya gidiyorum kırılan parcyı alcam

sanayiye git fiyat sor. en başta segman da sor sonra sanayiye git istersen. sanayide motor yenilemeciler rektefiyeciler yapar. çok ta para almazlar . hatta segman sorduğun yere önce sıfır silindirin fiyatını da sor istersen

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cg 125 rr
    ben şimdi o parcayı takayım ay sonuna kadar işe gıdıp geleyım en azından maaşı alıncada komple yenıletıyım agustosda antalyaya gıtcem motorla :D şimdi cıkıyorum carsıya kapanmadan

ozan_bursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    şimdi silindirdeki cok ince izler normalmidir yoksa sorun varmıdır acaba bunu merak edıyorum
    gogıl da honlama diye arat, resimli olsun ama
    çıkan sonuçlar yardımcı olacaktır
    Kelimelerin anlattığı kadarım..
    Ne anlatırsam anlatayım anladığın kadarım...

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Bencede eğer bineceksen motosiklete satmam diyorsan sökmüşken siboplarıda değiştir.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cg 125 rr
    Alıntı korkut 250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bencede eğer bineceksen motosiklete satmam diyorsan sökmüşken siboplarıda değiştir.
    para sıkıntısı var bu ara abi yav şimdi biriyle konusdum kawasakının parcaları ıcın volantı vercem eger caymassa komple yaptırrım onun parasıyla

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:02 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:01 PM ----------

pisdon aldım komple pim ayrı satılmıyormus kotusu 15 ıyısı 25 lıra pısdonun taiwan malı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cg 125 rr
    Alıntı ozan_bursa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hmm saol abi gene yardımcı oldun

vee bitti pisdonu deiştirdim ve tekrar topladım su an harika tık yok ama krank kolu yanmışdı muhtemelen ilerde ordan sorun cıkartacak o yuzden krank silindir ve subaplarıda daha sonra deiştirecem bunu yapabilecegimi görmüş oldum en azından 27 lira harcadım pisdon ve contalara usdaya yaptırsam bı okadarda o ısdıcektı ii aksamlar

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Krank alt rulmanı sağlam mı peki?
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cg 125 rr
    Alıntı ExTReMa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Krank alt rulmanı sağlam mı peki?
    silindire kadar söktüm krankı sökmedim krank kolu yanmış ama krankda bişi yok galıba olsada silindirden aşşağısnı pek anlamıyorum gerci şuan calısmasına bakılırsa rahatsız edıcı hıcbır ses yok şanzıman sıkıntılı gıbı geldı ama oda 20 50 bp araba yagından olabılır :D

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:22 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:21 PM ----------

emrah abı sen bılırsın silindir taşlatma ne kadara mal olur sıfır silindir 40 lira

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    silindiri üst kapağını söktüğün zaman,
    egzos giriş yuvasından ve hava giriş yuvasından içeriye içinde duracak şekılde benzın koy,
    çorba kaşığı mıktarında yeterli olacaktır,
    ve subapların kaçırık kaçırmadığınıda kontrol et,
    damla şeklinde olmayacaktır ama,
    ufaktan dahi olsa bır nem tarzı ıslaklık beliriyor ıse,
    subapları değiştirsen iyi olur,
    ve rektifiyecide alıştırmasını yaptır,

aklında olsun,
    eğer yine ses geliyor ise şu sıralar,
    biyel koluna giren pistonu tutan yuva varya,
    senin o pim'i aldıgın yuva,
    o yuvada milimetrik boşluk varda olabılır,
    yani biyel kolunda sıkıntı olabılır.
    çünki sonuçta senin sıkıntında oradan başlamıştı sanırım...
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cg 125 rr
    Alıntı serkanADH13 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    silindiri üst kapağını söktüğün zaman,
    egzos giriş yuvasından ve hava giriş yuvasından içeriye içinde duracak şekılde benzın koy,
    çorba kaşığı mıktarında yeterli olacaktır,
    ve subapların kaçırık kaçırmadığınıda kontrol et,
    damla şeklinde olmayacaktır ama,
    ufaktan dahi olsa bır nem tarzı ıslaklık beliriyor ıse,
    subapları değiştirsen iyi olur,
    ve rektifiyecide alıştırmasını yaptır,

aklında olsun,
    eğer yine ses geliyor ise şu sıralar,
    biyel koluna giren pistonu tutan yuva varya,
    senin o pim'i aldıgın yuva,
    o yuvada milimetrik boşluk varda olabılır,
    yani biyel kolunda sıkıntı olabılır.
    çünki sonuçta senin sıkıntında oradan başlamıştı sanırım...

tşkler ögrendıgım iyi oldu ay sonu krank silindir ve subaplarıda deiştircem ama krank ve subapları hic sokmedım biraz zor olcak galıba

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:05 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:05 AM ----------

şuanda hicbi ses yok egzozlada oynadım bıraz cbf gibi oldu

Motosikleti
    Kanuni Windy S
    Alıntı ozan_bursa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honlama delik genişletme işlemidir. silindire değil bloga uygulanır. Aşırıya kaçarsan ve silindiri büyütmezsen motorun yağ yakabilir. Ayrıca honlama veya taşlamı tavsiye etmem.

ozan_bursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı turgayciz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honlama delik genişletme işlemidir. silindire değil bloga uygulanır. Aşırıya kaçarsan ve silindiri büyütmezsen motorun yağ yakabilir. Ayrıca honlama veya taşlamı tavsiye etmem.
    kardeş
    silindir ile pistonu karıştırdın galiba
    boru şeklinde olana silindir denir
    ve silindir motor bloğuna açılır yada çakılır (tipine göre değişir)

honlama veya taşlama tavsiye etmezsin ama yıllardır rektefiyeciler ve modifciler bunu yapıyor

20 TL için değmez diyebilirsin ama ben şöyle bakıyorum olaya
    20 TL için değmez ama öğrendiğim yanıma kar kalır (tecrübe güzel şey ne de olsa)
    Kelimelerin anlattığı kadarım..
    Ne anlatırsam anlatayım anladığın kadarım...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cg 125 rr
    parcası pahalı yada bulunmuyan bı motor ıcın emınımki cok iyi bişidir bu honlama ama silindiri 30 40 lıraya çarşıda bulunan bı motor icin gerek olmicak galiba ama elbetteki ögrendıgımız cok iyi oldu illerde illaki lazım olacaktır ozan abiye actıgım her konuda gercekci ve güzel bilgiler verdigi yardımcı olmak istediği ve bildiklerini paylaşmaktan sakınmadıgı icin özellikle teşekkur edıyorum.. dier arkadaşlarada yardımcı oldukları ıcın teşekkür edıyorum

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    parcası pahalı yada bulunmuyan bı motor ıcın emınımki cok iyi bişidir bu honlama ama silindiri 30 40 lıraya çarşıda bulunan bı motor icin gerek olmicak galiba ama elbetteki ögrendıgımız cok iyi oldu illerde illaki lazım olacaktır ozan abiye actıgım her konuda gercekci ve güzel bilgiler verdigi yardımcı olmak istediği ve bildiklerini paylaşmaktan sakınmadıgı icin özellikle teşekkur edıyorum.. dier arkadaşlarada yardımcı oldukları ıcın teşekkür edıyorum
    Şimdilik halletmene sevindim.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler