Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Motorumu buldum ama fikrinizi sormalıyım!

Motovento
    REKLAM ALANI
    baklawah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Dragstar XVS650A Classic "Custom"
    selam arkadaşlar. bir süredir motosikleti ha aldım ha alıcam derken; ehliyet sahibi olmadan bu işe girişmenin problem çıkaracağına inanarak beklemeye, arada eğitim (GS1) alarak, kitap (DD), video vs. yayınlar edinerek tecrübe yapmaya çalıştım. uzun süredir araştırma yaparak 2 marka arasında kaldığımı yazmıştım daha önce. regal raptor 250 ve bisan roadstar 250.
    son tahlilde ibre bisan tarafına geçti, birkaç ilanı listeme ekledim ama dün ilginç bir tesadüf sonucu bana 10 dakika mesafede oturan bir arkadaşın satılık yamaha virago 250 ilanını gördüm. şu linkte motoru görebilirsiniz

http://www.sahibinden.com/1993_model...XQQdisplayitem

bunlar da benim aceleyle cep tel ile çektiğim fotolar.

arkadaşla tanıştık, hemen evin önündeki pazar alanında motoru inceleyip bir de tur attım. (50 mt alanda 2. vitesle 25 km max hız ile koruma takmadım-bu kısmı eleştirmeyin diye yazdım) ilanda gördüğünüz gibi motor 1993 model ve 59000 km'ye yaklaşmış. bir kısım pas ve çürüme gözüme çarptı. debriyaj ve gaz ayarlarına alılşmak zaman alacak. kendisi 500 cc bir kawasaki alacağı için sattığını söyledi, 1,5 yıldır kullanıyormuş. ciddi bir sorun yaşamadım dedi. fiyatta da bir güzellik yapacak.
    şimdi biz söz kesmiş gibi olduk ama sizin fikriniz önemli arkadaşlar. sorum şu:

bazıları diyor ki 3 yaşında çinli alacağına 15 yaşında bir japon almak daha iyidir. bazıları da tam tersine eski motorla yeni motor bir olmaz eski eskidir, motor aşınmıştır, metal yorgunluğu vardır vs.. yeni mal adi bile olsa sağlamdır.
    peki hangisi doğru? bu konudaki yorumlarınız önemli çünkü ilk motorumun elimde patlamasını hiç istemiyorum, yamaha'ya binerim diye sevinirken eski malın derdinden usanmak yada ucuz çin işi roadstar alıp ne çıkarsa bahtıma demek mi mantıklı? bursa'lı arkadaşlar usta tavsiye ederse ona da gösterebiliriz. ilgileneceklere şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Infaustus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster 1200
    1993 model motor alınmaz diyorum. 16 yaşında, el insaf yani.. Ayrıca 3500 lira?? Oha desem yeridir.. Ne bu motoru al, ne de çin motoru al diyorum ayrıca.
    Kralını tanımam. Edirne Motorcycle Club!!!

Motosikleti
    Vespa LX 125
    Her ne olursa olsun 93 model. Benden 4 yaş küçük. Ben bile arada sorun çıkarıyorum, motorunda çıkarabilme ihtimali yüksek.

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Kısa ve net bir yorum yapacağım.

Bu motor temiz olsa 3.000 TL Değilmiş daha aşağısı eder. Km ve yaş gerçekten önemli.

Daha fazla istenıyorsa 4.000 civarı Hyosung GV 250 düşünülmeli en eskisi 2005 model ve bu motordan daha güçlü genç ve de km az. Hesap ortada.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cg 125 rr
    abi ikiside yüzünü güldürmez .. ben acemiligime denk geldı 91 kawasaki aldım en ufak bı arızada ne parcasını bulabılırsın ne iyi anlayan bı adam ve illaki cok sorun cıkartır digerlerıne gelınce çin malına bulaşan arkadasların durumu ortada hyosung iyi bi tercih gibi

RoLa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6N
    kardeş bence hiç bulaşma. o fiyata yakın gv 250 alabilirsin. gv 250 hoşuna gitmezse regal raptor almanı öneririm en kaliteli çinlidir
    Bi ülkede "KÖPEKLER" istedi diye atlar ölmez...!!!

Drift Religion

GÖKTAX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 MCT
    Alıntı harbiturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kısa ve net bir yorum yapacağım.

Bu motor temiz olsa 3.000 TL Değilmiş daha aşağısı eder. Km ve yaş gerçekten önemli.

Daha fazla istenıyorsa 4.000 civarı Hyosung GV 250 düşünülmeli en eskisi 2005 model ve bu motordan daha güçlü genç ve de km az. Hesap ortada.
    Aynen katılıyorum iyi bir öneri

Motosikleti
    yorumlara bakınca hevesim krılıdı desem yalan olmaz. ama haklı olduğunuzu biliyorum, benim de içime sinmeyen birşeyler var ama olmayacak şeye konan gönül misali durum....

bu arada hyosung gv250 iyi güzel ama bayisinde üzerine binip baktım, bana göre bir motor değil, tipi de çok hoşuma gitmedi, fiyatı da. yine çin işi biraz daha araştırma yapıcam anlaşılan...

arkadaşlar haklı alma başına bela olur o paraya daha yeni model alabilirsin
    [B]Benim Sürdüğüm Hayatın Geri Vitesi Yok...Geçmişimi Sadece Dikiz Aynasından Seyrediyorum[/B]

Motosikleti
    vespa
    iii geceler abicim
    her zaman kaliteden yana oL diyorum eskimeye yüz tutmuş bile olsa
    bende de 93 İLK EL vespa var elden 4 vites (hergün ortalama 50 km yapıorum)
    ve şuna inan 0 çinlilerden daha uzun yaşar
    seLameTLe

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Pttsiklet :D
    Alıntı RoLa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş bence hiç bulaşma. o fiyata yakın gv 250 alabilirsin. gv 250 hoşuna gitmezse regal raptor almanı öneririm en kaliteli çinlidir

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    arkadaşım 4000 tl ve üstüne çıkabilirsen gv250 en mantıklı ve isabetli seçim.ama yok o kadar çıkamam dersen bence 93 model virago alınmaz.yani tmm yamaha ama 16 yıllık yamaha sana çinli kadar iş çıkarır.2000 model ve üstü olsa tmm ama çok eski.bisan roadstar derim.hatta şuan roadstar sayfasında ömerşirin kullanıcı isimli ömer beyin motoru çok az kmde ve evleneceği için satıyor.çok temiz bir motoru var.şiddetle tavsiye ederim.
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Motosikleti
    Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım 4000 tl ve üstüne çıkabilirsen gv250 en mantıklı ve isabetli seçim.ama yok o kadar çıkamam dersen bence 93 model virago alınmaz.yani tmm yamaha ama 16 yıllık yamaha sana çinli kadar iş çıkarır.2000 model ve üstü olsa tmm ama çok eski.bisan roadstar derim.hatta şuan roadstar sayfasında ömerşirin kullanıcı isimli ömer beyin motoru çok az kmde ve evleneceği için satıyor.çok temiz bir motoru var.şiddetle tavsiye ederim.
    roadstar başlığını sıklıkla izlerim. ömerşirin nickli arkadaşın motorunu bimiyorum, ilan koyacağını yazmıştı ama henüz eklememiş. neyse ya bisan ya regal olacak, o arkadaşa da ayıp olmaz inşallah vazgeçtim dersem, bayaa alıcı gibi davrandım yani. valla ne zor şeymiş şu motorculuk yaw, daha sahip olmadan stress bitirdi beni 3 aydır...

Motosikleti
    mondial 125zn gitti tiger250 geldi.
    Alıntı HazzaR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her ne olursa olsun 93 model. Benden 4 yaş küçük. Ben bile arada sorun çıkarıyorum, motorunda çıkarabilme ihtimali yüksek.
    2 teker tek ruh tek yol.

avare rulman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 + honda cbr 250r
    o motor hayır etmez. tek elde bu yaşa gelmiş olsa hadi neyse ama yıllardır ne suistimallere ne tecavüzlere uğramıştır o motosiklet. gv250 nin tipini begenmedigini soylemişsin ama bu kadar ön yargılı olma. insan sahip olduktan sonra önceden beğenmedigini motorunu beğenmeye başlıyor. zamanla gözün alışıyor bu sefer de yere goge sıgdıramaz oluyorsun.

gv250 ye ulaşmaya çalış. ulaşamazsan da mümkün olan en küçük yaştaki çinliyi kap. atla deve değil, çinli sorun çıkarsa da parçası bulunurdur/ucuzdur. altından kalkarsın.

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    Alıntı baklawah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    roadstar başlığını sıklıkla izlerim. ömerşirin nickli arkadaşın motorunu bimiyorum, ilan koyacağını yazmıştı ama henüz eklememiş. neyse ya bisan ya regal olacak, o arkadaşa da ayıp olmaz inşallah vazgeçtim dersem, bayaa alıcı gibi davrandım yani. valla ne zor şeymiş şu motorculuk yaw, daha sahip olmadan stress bitirdi beni 3 aydır...
    dostum ömerşirinin motor sitenin gezi bölümünde savaş abinin yazdığı "3 motor 4 şehir" gibi bir başlıkta ömer abinin altında görünüyor.daha yeni almıştı motoru oldukça temiz.bir bak resmine istersen.regal alacağına roadstar al derim.ama imkanın varsa hyo al.yoksa roadstar.ve eğer roadstar sa ilanı koymadan ulaş ömer abiye derim..

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Ben olsam yerinde biraz daha pazarlık yapar alırdım...Motor aksamında sorunu yoksa kaçırma derim.......

Daha nice gv250 leri cebinden çıkarır.... Ayrıca gv kadar da güçlü biliyorum... Eski olsun japon olsun... Kaliteli markalarda model farketmez... Km hiç farketmez...

Dedim ya..Ben olsam eğer motorunda sorun yoksa pazarlık yapar alırdım.....
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    http://www.motosiklet.net/forum/etki...ine-keyif.html

burada ömer şirinin motorunu görebilirsin..

alper gv250 yi yabana atma derim.bence o motor onun başını ağrıtır.
    ayrıca gv250,250cc cruiser motorlar içinde beygir olarak en güçlü motordur.virago 22 hp diye hatırlıyorum.yanlışım olabilir..93 model yerine 2000 ve üstü olsa sana katılırdım ama benim arkadaşımda da vardı 93 model virago.artık motorun içi geçmiş.çok topluydu ama satana kadar 1 sene bekledi nerdeyse..tavsiye etmem..

ayrıca viragocu arkadaşa söz vermen önemli değil baklawah.sonuçta bu bir ticaret,alışveriş.hatır gönül işi olmaz.kafana yatanı alacaksın..

Motosikleti
    Alıntı avare rulman adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o motor hayır etmez. tek elde bu yaşa gelmiş olsa hadi neyse ama yıllardır ne suistimallere ne tecavüzlere uğramıştır o motosiklet. gv250 nin tipini begenmedigini soylemişsin ama bu kadar ön yargılı olma. insan sahip olduktan sonra önceden beğenmedigini motorunu beğenmeye başlıyor. zamanla gözün alışıyor bu sefer de yere goge sıgdıramaz oluyorsun.

gv250 ye ulaşmaya çalış. ulaşamazsan da mümkün olan en küçük yaştaki çinliyi kap. atla deve değil, çinli sorun çıkarsa da parçası bulunurdur/ucuzdur. altından kalkarsın.
    doğru söylüyorsunuz. gv250 konusu ise şöyle: tipini fazla beğenmedim diyorum ama sebebi fazla gösterişli olması sayılabilir bir yandan, bir de üstünde binince ağır/hantal gibi geldi, açıkçası kolay kullanabileceğimi sanmıyorum. eğitimde honda cbf150 hakimiyet kurduktan sonra çok kolay geldi ama gv250 sanki daha büyük hacimli bir motor kadar iri görünüyor. sonuç itibarıyle benim tercihim olmayacak. (gv650 müthiş ama, ona lafım yok...)

Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben olsam yerinde biraz daha pazarlık yapar alırdım...Motor aksamında sorunu yoksa kaçırma derim.......

Daha nice gv250 leri cebinden çıkarır.... Ayrıca gv kadar da güçlü biliyorum... Eski olsun japon olsun... Kaliteli markalarda model farketmez... Km hiç farketmez...

Dedim ya..Ben olsam eğer motorunda sorun yoksa pazarlık yapar alırdım.....
    işte benim kafamı karıştıran da bu zaten. muhtemelen senin yazdıkların da mantıklı ama yukarıda yazılanların geneline bakınca (bir de zamanında eski bir arabam olmuştu-neredeyse yakacaktım!) eski maldan hayır gelmez fikri daha ağır basıyor.

Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.motosiklet.net/forum/etki...ine-keyif.html

burada ömer şirinin motorunu görebilirsin..

ayrıca viragocu arkadaşa söz vermen önemli değil baklawah.sonuçta bu bir ticaret,alışveriş.hatır gönül işi olmaz.kafana yatanı alacaksın..
    sağol vicdanım rahatladı biraz, mantıklı olmak lazım gerçekten. bu arada o geziyle ilgili mesaj bile yazmışım ama motorlardan çok gezi fotolarına dikkat etmişim demek ki! resimlerden gördüğüm deposu gri deri kaplı, seleleri de gri olan motor değil mi? valla ömerşirin ile özelden bir yazışalım yarın, ona göre bakarım artık.

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    gerçekten doğru yorumlar yazılmış arkadaşlar
    peki bi soruda ben sorayım:
    93 model motoru olan adam artık başka bir modele geçmek istediğinde eski motorunu yaksınmı, ne yapsın
    sıkıysa yakala HAYALBUYSA

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler