Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

HONDA CBF 1000 Alacağım Kararsızım?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Daha değil =)
    Hocam sitedeki insanlar senin can güvenliğin adına gerekli açıklamayı yapmış. Ben bu riski göze alıp yine de 1000'lik bir makine almak istiyorum diyorsan alabilirsin. Ama yarın öbürgün kaza yaparsan -bunu hiçbirimiz istemiyoruz- hem ailen üzülür , hem biz üzülürüz hem de motor camiasının adı bir nebze daha karalanır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı scuderia06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arkadas sızlerle dalga gecıyor... yası kac adı ne bır bılgınız yok onunuze gelene atlıyorsunuz laflarına bakarsanız anlarsınız...
    Pardon anlamadım? Hocam kafa mı buluyorsun acaba?

Yahu hocam size bir şey demiyorum diğer arkadaşlar haklı bana bunları derken ama ben kimseye fikrini sormadığım halde herkes bir şey dedi ben de sizi kırmamak için alttan aldım sen kalkmış bana dalga geçiyor diyorsun ! Daha ne diyebilirim ki.. Motosiklet hakkında aramızda kullananlar vardır diye sorayım dedim ve konu açtım.

Üstelik 2 gündür bu konuyu sabah akşam takip ediyorum sizinle ne amaçla dalga geçeyim?

serhat92

Hocam sanırım Zat motosikleti satıp CBF 250 gibi bir şey bulmaya çalışacağım. Oda olmazsa kendim çalışacağım bir süre ybr ve cgl var onlarla alışmaya çalışacağım. Son olarakta Honda'nın eğitimine devamlı gitmeye çalışacağım. Size sonuna kadar katılıyorum ama lütfen değerli arkadaşlar ! Bilip bilmeden bu insan bizimle kafa buluyor demeyin. Olayı tam anlatırım ama çok uzun size şöyle özetleyim. O motosikleti o ara almazsak eğer bir daha hiç alamayız. Vaktim yok diyebilirim.

TOP SPEED - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM JOYMAX 250 VESPA 125 3 V İE
    Yaw al artık bir motorda sende rahatla bizde de hadi git al yaw git al amannnn
    İMPOSSİBLE İS NOTHİNG

Alıntı TOP SPEED adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaw al artık bir motorda sende rahatla bizde de hadi git al yaw git al amannnn
    Hocam ilk başta honda'nın touring modeli, yamaha tdm geçti ama abim ile de konuştum tek karar veremedim, ilk aklından honda geçiyordu onu al pişman olma dedi.

Honda eğitimi hakkında bilgi verebilir misiniz acaba ne kadara patlar?

TOP SPEED - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM JOYMAX 250 VESPA 125 3 V İE
    Yaw ne eğitimi sen tecrübeli çocuksun 1000 lik makine sana vız gelir tırıs gider eğitimde sana değil sen onlara öğretirsin
    İMPOSSİBLE İS NOTHİNG

Yaw ne eğitimi sen tecrübeli çocuksun 1000 lik makine sana vız gelir tırıs gider eğitimde sana değil sen onlara öğretirsin
    Evet, anlıyorum sizi. Neyse sorun değil, bir şey sorduk makaraya aldınız.

Ayrıca herkesin fikri kendine usta, ben sadece nasıl bir motor, kullanan var mı önerir mi diye sormuştum.

Arkadaşlar bir şey sormak istiyorum dalga geçmeyecekseniz. Rodajı falan beni yorar zaten hiç binmedim öyle bir motosiklete zorlanacağım. 10 Bin KM'yi geçmemiş motosikletleri 15 - 17 bin TL arası bulabilir miyim acaba? sahibinden.com'da pek ilan göremedim 10 - 15 taneden fazla.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Suzuki AN 125 HK
    yazdığın yorumlar,İmzandaki ''İMPOSSİBLE İS NOTHİNG'' Cümlesiyle pek uyuşmuyor.Daha ciddi ve alaycı olmadan cevap verebilir ve yardımcı olabilirsin arkadasa,

Alıntı jose55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yazdığın yorumlar,İmzandaki ''İMPOSSİBLE İS NOTHİNG'' Cümlesiyle pek uyuşmuyor.Daha ciddi ve alaycı olmadan cevap verebilir ve yardımcı olabilirsin arkadasa,
    Hocam Valla çok teşekkür ederim, beni ciddiye alan birinin çıktığına sevindim. Diğer arkadaşlar da ciddiye alıyordu ama kararsızdım honda touring dedim, yamaha tdm dedim sonunda CBF'de karar kıldım.

Arkadaşlar temiz, bakımlı yani düzgün bir motosiklet olsun, 10 bin km'yi geçmemiş, 15 - 17 Bin TL arası bulabilir miyiz acaba 2007'de idi sanırım enjeksiyon sistemi, ABS gibi son özellikler?

Yamaha FJR var aslında 44 bin km'yi geçmiş 15 Bin TL oda güzel ama KM fazla değil mi biraz? Fiyatı da uygun geldi buraya koymaya çekindim dalga geçtiğimi sanarlar diye.

Forumda bi abimiz FJR ile çölleri aştığını görmüştüm.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:53 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:25 PM ----------

Arkadaşlar kasko ücreti ne kadar tutuyor yaptıran var mı acaba? İnternete bakıyorum bir sürü şey soruyor hesaplamak için. T.C kimlik no soran bile gördüm.

starblazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yoktur
    sen git al , kimse artık sana bişey demez , ama ölme sakın olur mu!

Alıntı starblazer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen git al , kimse artık sana bişey demez , ama ölme sakın olur mu!
    Peki tamam hocam teşekkür ederim yorumun için.

Arkadaşlar aranızda kullanan varsa kasko olayını anlatabilir mi? Oturduğum semt biraz kötü, ilk motosikletimin ön tekerini komple götürmüşlerdi vidaları ile birlikte. Polis çağırıyoruz, 30 dk sonra geliyor öyle bir semt kötü yer. En kısa zamanda taşınacağız ama bu evi satın almış ailem çok eskiden o yüzden taşınamadık. Kısacası kasko şart gibi.

Motosikleti
    YAMAHA MT-07
    al kardeşim ölmezsin kendini biliyorsan ölmezsin hiçbirşeyde olmaz kaderde ne varsa o olur kimsenin etkisi altında kalma kararını verdiysen uygula hayat senin hayatın eğitim alacaksan al almayacaksan alma yine senin kararın bu günün işini yarına bırakma yapabileceğin şeyleri durumun var iken yap bu kadar basit hayatını kıendin yönlendir tavsiyelere de kulak asma tavsiyelerin çoğu ön yargılıdır bu tür tartışma platformlarında çünkü kimse kimseyi tanımaz cbf 1000 güzel makina 1000 lik olmasına rağmen 600 lük race lerden daha az beygir gücü üretiyor ayriyetten torklu ve ağır bir makina tork ne kadar fazla ise kontrol de o kadar kolay olur al hiçbirşey olmaz
    Master of Davar

Alıntı Kazamai adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    al kardeşim ölmezsin kendini biliyorsan ölmezsin hiçbirşeyde olmaz kaderde ne varsa o olur kimsenin etkisi altında kalma kararını verdiysen uygula hayat senin hayatın eğitim alacaksan al almayacaksan alma yine senin kararın bu günün işini yarına bırakma yapabileceğin şeyleri durumun var iken yap bu kadar basit hayatını kıendin yönlendir tavsiyelere de kulak asma tavsiyelerin çoğu ön yargılıdır bu tür tartışma platformlarında çünkü kimse kimseyi tanımaz cbf 1000 güzel makina 1000 lik olmasına rağmen 600 lük race lerden daha az beygir gücü üretiyor ayriyetten torklu ve ağır bir makina tork ne kadar fazla ise kontrol de o kadar kolay olur al hiçbirşey olmaz
    Teşekkür ederim hocam. Arkadaşlara derdimi anlatsam bana hak verirler ama her yorumumda diyorum çok uzun o yüzden ön yargılı davranıyorlar. Fırsat varken alamazsam bir daha alabileceğimi sanmıyorum.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:18 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:14 PM ----------

Arkadaşlar kasko hakkında bilgisi olan var mı acaba?

-HK- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    seçim sizin ama tecrübe olarak dinlemek isterseniz kesinlikle okadar ağır bi makineyle kendi motorunuzu veya ybr tarzı motorları bir tutmayın..
    çok güzel motor kullanıyor olabilirsiniz sürdüğünüz mötora çok iyi hakim olabilirsiniz ama o derece ağır ve yüksek bi makinede işler değişiyor emin ol.. ben 250cc makineleri sizin planladığınızdan daha fazla sürmeme rağmen er6f gibi kompakt bi motorda bile ağırlığa alışmam biraz zaman aldı..

öte yandan öğrenci işi olsun demişsiniz, burada honda'nın 700cc motoru vergi konusunda dezavantaj sağlıyor ayrıca 2 silindirli bi makine yakıt konusunda da çok daha uygun olacaktır ve emin olun güçleri sizin beklentilerinizin çok daha üstünde

Yazdıklarınızdan bu boyutta ve güçte motor almanızın uygun olmadığı sonucuna varıyorum. Kusura bakmayın.

Alıntı 1545214566 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam motosiklet kullanmasını biliyorum, masraflı iş olduğunu da biliyorum. ( çin malı için 2'ye katlanıyor bu masraf )

Şu an ki motorumuz 150 ZAT önce HS modeli vardı, HS ile kullanmayı öğrendik, ZAT ile tecrübe edindim ( ufak kazalar falan oldu ) 2 sene oldu nerede ise...

Önemli olan benim için tip değil özellik. Honda'ya tabii ki güveniyorum ama uzun yolda bizi sıkmasın sakın 2 kişi? Yardımcı olmanızı diliyorum arkadaşlar. Durumumuz dediğim gibi orta direk, 1 kere şansımız var sadece başımızı ağrıtmasın.

15 - 17 Bin TL arası fazla km yapmamış bulabilir miyim acaba?

@SALVANO

Peki hocam inceleyim.

-HK-

Hocam yazılanları okudukça kararım 2. plana düşüyor gerçekten.. Nasıl zaptedeceğim diye düşünmeye başladım.. :(

OKD

Ne kusuru hocam, sonuna kadar haklısın.. da işte nasıl yapacağımı bilmiyorum. Fırsat varken almak güzel çünki bir daha geçmez elime o fırsat biliyorum. Bir yandan da alsam nasıl kullanacağım o dert var ... :(

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    Alıntı 1545214566 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim hocam. Arkadaşlara derdimi anlatsam bana hak verirler ama her yorumumda diyorum çok uzun o yüzden ön yargılı davranıyorlar. Fırsat varken alamazsam bir daha alabileceğimi sanmıyorum.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:18 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:14 PM ----------

Arkadaşlar kasko hakkında bilgisi olan var mı acaba?
    arkadaşım tek tek okudum ön yargılı hareket eden yok benım en büyük hayalım uzun uzun yola cıkmak ama asıl derdim gercekten yola cıkmak motorun cc si modeli markası değil
    Türkıyenın yolları
    öküz gibi araba kullanan magandaları
    ekonomik sorumluluklarım
    yedek parca pahalılığı
    yakacağım benzin
    trafık hız sınırı
    motosıklet hırsızları
    kasko masrafları
    dahası aklıma gelmıyor ve her 150 veya 250 km arası bir il ilce köy kasaba ve artık her yerde servıs hemen hemen var dolayısıyla ben 200 cc lik bir motorla doya doya dolaşırım paramda kalır ha bunu yeterli bulmayanlar vardır tabi herkesın görüşü 15000 tl verdım ama gerıye param yok sakın arıza yapmasın benzın bir araba kadar yakıyor aman şuraya gitmeyelim ya hız yapalım ama ceza yersem yakalanırsam şimdi bu motoru aldık eğitim alalım kıyafetleri daha kaliteli olsun ayakkabı 500 euro ya say say say kimse kusura bakmasın durumu iyi olan olabılır ama benım fıkrım bu şartlarını uyduran istediğini yapar

Alıntı askon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım tek tek okudum ön yargılı hareket eden yok benım en büyük hayalım uzun uzun yola cıkmak ama asıl derdim gercekten yola cıkmak motorun cc si modeli markası değil
    Türkıyenın yolları
    öküz gibi araba kullanan magandaları
    ekonomik sorumluluklarım
    yedek parca pahalılığı
    yakacağım benzin
    trafık hız sınırı
    motosıklet hırsızları
    kasko masrafları
    dahası aklıma gelmıyor ve her 150 veya 250 km arası bir il ilce köy kasaba ve artık her yerde servıs hemen hemen var dolayısıyla ben 200 cc lik bir motorla doya doya dolaşırım paramda kalır ha bunu yeterli bulmayanlar vardır tabi herkesın görüşü 15000 tl verdım ama gerıye param yok sakın arıza yapmasın benzın bir araba kadar yakıyor aman şuraya gitmeyelim ya hız yapalım ama ceza yersem yakalanırsam şimdi bu motoru aldık eğitim alalım kıyafetleri daha kaliteli olsun ayakkabı 500 euro ya say say say kimse kusura bakmasın durumu iyi olan olabılır ama benım fıkrım bu şartlarını uyduran istediğini yapar
    Estağfurullah hocam, ben küçükken böyle bir motosikletim olsun hayal etmiştim, kısmetse olacak işte hocam. Hız yapmak amacım değil dediğin gibi trafik magandalarından kaçabilecek kadar olsa yeter. Yahu abartmıyorum, yol bomboş gece 12 olmuş 3,4 şeritli sanırım zincirli kuyu - levet adam arkama geçmiş sellektör veriyor. Sağımdan, solumdan geçemiyor ya beyfendi ! Sağ şeride geçtim ben de, adam bir de tip tip bakmaya başaldı. Geçen de yokuş aşağı iniyorum, sağa döneceğim ama orası da yokuş. Gidişli - gelişli yön, adamın biri geçemedi birden durdu yolda, tip tip baktı ne geliyorsunuz hala ne yapacağım ben, nasıl geçeceğim burdan diye söylendi durdu. Arkamda arkadaşım var. Üstelik ters yöndesiniz demez mi bıraktım artık efendiliği, alttan almayı ağzıma geleni söyledim adama, yahu sağ tarafına bakmıyor herhalde diyorum geçecek yer var geçsene canın kavga çıkarmak mı ! Atışmadan sonra adam arabayı geri bile almadan direkt olarak gaza basarak geçti. Maksat kıllık olsun, kavga çıksın.

Hocam bir şey sormak istiyorum, 44 bin km'ye gelmiş 2004 model Yamaha FJR 1300 Sport Touring bir motosiklet var sizce alınır mı? Aklıma takıldı bu konularda pek bir şey bildiğim söylenemezde. Fiyatı da cazip geldi 15 Bin TL

-HK- - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    kesinlikle katılıyorum..
    eğer tek seferlik olacak diyosan (ki öyle olmaz emin ol ) 500-600cc 2 silindir bi makine al uzun süre idare edersin.. seçiminin şimdiden hakkında hayırlı olmasını dilerim

n-aim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 1000
    Bir cbf1000 kullanıcısı olarak kesinlikle tavsiyemdir.Hem sport hem sport turing hemde naked'ı içinde barındıran Allrounder bir makinadır her yola gelir çok torkludur.Uzun yollar için sınıfında daha konforlusunu bulamassın otomatik vitesli motor gibi vites değiştirmeden sürebilirsin(torkun etkisiyle ;) )
    -SeyyaH RiderS-

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    yamaha fjr 1300 süper hem elde hem ayakğından vites değişiyor rügarlık sele yan grenajlar ayarlanabılıyor birsürü teknık özellıkleri var ama 2004 modelde nedır hatırlamıyorum ama yazdıkloarımı iyi okumanı tavsiye ederim .

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 2345 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler