Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

HONDA CBF 1000 Alacağım Kararsızım?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda CB 1000 R
    Alıntı 1545214566 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim hocam. Peki artçı ile max. kaç yapar? Dik durduğumuz için hız yapacağız diye motor bizi savurmasın. Amacım hız değil zaten sadece merak etmiştim. Alındığında hava filtresi, buji , zincir gibi parçaları değiştirip yerine kalite malzemeler almak gerektirir mi acaba?
    Savurmaz savurmaz,,yanlis bilgilendirilmisin.
    98 beygir olmasi gerekir istersen honda sitesine gir daha detayli bilgi edinebilirsin.
    15 bin km üstünde ise buji kontrol.hava filitresini temizle yada yeni taktir.
    Zincirine iyi bakim yapildiysa ve her 500km de yaglandiysa 20 bin yapar rahatca.
    Kalitemi ??
    Eger orjinal honda ise hepsi kaliteli..
    Alacagin motor icin anlayan birini alsan yanina bence daha iyi olur.
    Fazla ivir zivir taktiysa yada baska renk boyadiysa dikkat et yeter,,
    Normal kullanimda bes,besbucuk litre yakar yüz km de.
    yagi suyu tamsa... benzin koy ve kullan baska derdi olmaz, her 6 binde bakimi vardir hondanin onlari aksatmamaya calis yeter,ok

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozan_bursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Peki nasıl bir çözüm üretebilirim? İlk önce 250 CC alıpta sonradan yavaşça büyütecek imkanım yok arkadaşlar. Size sonuna kadar hak veriyorum. Haklısınız ama bir yol bulmam lazım bu durumda.
    ben mct 250 den direkt olarak deauville e geçmiştim
    yani 250 den 700 cc ye geçtim
    yalnız geçmeden önce birkaç kaalı alan ve yol eğitimine katıldım
    ve kullandığım motor yapı itibari ile agresif olmayan bir motor
    ani gaz açmalarda patinaj yapmıyor ve kontollü bir sürüş sağlıyor

nacizane tavsiyem direkt olarak 1000 lik bir makina yerine 600 lük elden kolay çıkarabileceğiniz bir makinaya bakmanız
    vstrom olur cbf 600 olur er5 yada er6 olur
    ama kolay adapte olabileceğiniz bir makina

tabi scooter ile yeterince trafik tecrübesi olduğunu varsayarak söylüyorum bunları

düşük ccli scooterdan 1000 cc bir makinaya geçmek ilk başta hem ağır hem de aşırı güçlü gelecektir
    Kelimelerin anlattığı kadarım..
    Ne anlatırsam anlatayım anladığın kadarım...

istanbulccc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800
    Hem öğrenci işi olucak, hem masrafsız olucak, hem az benzin yakıcak, yormuyacak

Dostum bulursan bizede söyle bir motosiklet

almayı düşündüğün motosikletin yıllık vergisi

1- 3 yaş : 393tl

4 - 6 yaş : 235tl

7 - 11 yaş: 117tl

parça fiyatı belli, benzin fiyatı belli, bakım masrafları belli, Tecrüben ortada halen yavaş yavaş büyütücek durumum yok diyorsun. Allah korusun bir kaza yapsan hastane masraflarından haberin var mı?

Hondanın eğitimine katılırsan eğitim sonunda cbf 1000 kullanma imkanın oluyor. Boştayken gaz ver ve ağırlığını hisset

Al bir er6n, er6f gibi çift silindir bir motosiklet iki kişi hayli hayli taşır, benzini neredeyse koklar. Bakım masrafı 4 silindir kadar yüksek değildir.
    Kawasaki Ninja 250r: 0/13.000km, VFR 800:13.000/ --- km

Alıntı istanbulccc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hem öğrenci işi olucak, hem masrafsız olucak, hem az benzin yakıcak, yormuyacak

Dostum bulursan bizede söyle bir motosiklet

almayı düşündüğün motosikletin yıllık vergisi

1- 3 yaş : 393tl

4 - 6 yaş : 235tl

7 - 11 yaş: 117tl

parça fiyatı belli, benzin fiyatı belli, bakım masrafları belli, Tecrüben ortada halen yavaş yavaş büyütücek durumum yok diyorsun. Allah korusun bir kaza yapsan hastane masraflarından haberin var mı?

Hondanın eğitimine katılırsan eğitim sonunda cbf 1000 kullanma imkanın oluyor. Boştayken gaz ver ve ağırlığını hisset

Al bir er6n, er6f gibi çift silindir bir motosiklet iki kişi hayli hayli taşır, benzini neredeyse koklar. Bakım masrafı 4 silindir kadar yüksek değildir.
    ALLAH KORUSUN hocam kaza deme bana yahu içim tuhaf oluyor. Eğitimine katılmayı düşünüyorum, aynen dediğin gibi aklımdan aslında orta sehpaya alıp veya boştayken gaz versem nasıl bir şey olduğunu anlayamaz mıyım? diye kendimi sorguya çekiyorum.

Motosikleti
    -
    kardedş
    en iyisi bu sene 250 cclik bir makina al
    iki kişiyi de rahatça taşır
    varsın 160 basmasın
    seneye yeterince tecrübe edinince de gönlündeki motoru alırsın
    ya da 500-600 lük bir makina al
    ama direkt 1000 liğe geçme

istanbulccc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800
    ALLAH KORUSUN hocam kaza deme bana yahu içim tuhaf oluyor. Eğitimine katılmayı düşünüyorum, aynen dediğin gibi aklımdan aslında orta sehpaya alıp veya boştayken gaz versem nasıl bir şey olduğunu anlayamaz mıyım? diye kendimi sorguya çekiyorum.
    Hocam Allah korusun tabiki, yanılmıyorsam pistte 3 tur attırıyorlardı gücü hissediyorsun. Katıl sen eğitimlere bayağı faydalı oluyor. Hatta artçılı bir eğitimide var onada katılmak fena olmaz.

Saygılar.

Not: Unutmadan, ilk düşüsünü yaşamadıysan daha ufak bir cc'de yaşa faydalı oluyor. Bende ilk motosikletimi aldığımda daha tecrübe kazanmadan artçı almıştım sonrası tabi malum Dolmabahçe meydanında yatırdık yana Allah korusun Artçıma ve bize bişi olmadı ama olan bizim 1000ytl(Grenaj+Sinyal) ye oldu
    Kawasaki Ninja 250r: 0/13.000km, VFR 800:13.000/ --- km

Motosikleti
    YAMAHA MT-07
    al hiç birşey olmaz. kullan çok şey olabilir.
    Master of Davar

TOP SPEED - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM JOYMAX 250 VESPA 125 3 V İE
    Bence hayabusa al yada zzr 1400 şimdi 1000 lik makine alırsan sen 5 gün sonra arkadaşlar bu beni kesmedi diye başlık açarsın En isiyi kafadan 1300 al sende kurtul bizde
    İMPOSSİBLE İS NOTHİNG

starblazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yoktur
    Acemi gözüyle TDM ve CBF1000 tecrübelerimi anlatayım , toplam yapılan km 1 km ve altı
    Birine Honda güvenli eğitimde bindim
    biride komşunun motoruydu.
    Yaşım 33 aklı başında olduğumu düşünüyorum bu konuda, şu anda CBF 150 kullanıyorum

Honda CBF 1000 :
    - Motoru 6. Viteste kaldırırsın hiçbir sıkıntı olmaz ( Torku yüksek derler)
    - DÜz yolda giderken tren gibi gider istediğin viteste.
    - Sakin gibi gözükür ama gazı kaçırıverdinmi arkası pek güzel yalpalar.
    - 6 . viteste düşük hızda giderken 5 e atıp debriyajı bırakma
    Ama acemi gözü ile bile tipi demode, gidişi tren gibi bir motor.

TDM
    - Uysal değil
    - gaza basınca bastığını anlıyorsun , seni üstünden atabilir.
    - Sinirli bir kediye benzetebilirim.
    - Tork olayı iyi ama CBF gibi değil
    - Yüksekçe biraz CBF e göre
    - şehir içi biraz yorar sanki

Yani anlayacağın acemi bir kişi olarak bu motorlar beni bozar .
    küçük kardeşine baksana CBF 600 , 10 sene kullan bişey olmaz .iki kişide heryere gider

ekonomik değerlendirmeler , birkere alacağız demeler motor için geçerli olmasa gerek.
    O motor düşse sana bişey olmasa , o ekonomin delik deşik olur , tamir ettirecem derken.
    Bide vergisi dergisi , masrafı çok be kardeş.

Sen en iyisi 600 cc bişey al. Sana bişey olmasın

muzaffer1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2010 CBF1000F
    Bence, tecrübe edinmedin o kadar büyük cc motora geçmeniz hiç doğru değil.
    Denildiği kadar okumayan bir toplum değiliz. ErkekIer bildiğini okuyor, kadınlar da canına okuyor

Alıntı istanbulccc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam Allah korusun tabiki, yanılmıyorsam pistte 3 tur attırıyorlardı gücü hissediyorsun. Katıl sen eğitimlere bayağı faydalı oluyor. Hatta artçılı bir eğitimide var onada katılmak fena olmaz.

Saygılar.

Not: Unutmadan, ilk düşüsünü yaşamadıysan daha ufak bir cc'de yaşa faydalı oluyor. Bende ilk motosikletimi aldığımda daha tecrübe kazanmadan artçı almıştım sonrası tabi malum Dolmabahçe meydanında yatırdık yana Allah korusun Artçıma ve bize bişi olmadı ama olan bizim 1000ytl(Grenaj+Sinyal) ye oldu
    Hocam çok yaşadım. Yani full koruma gezdim kendime duba yaptım geçemeyeceğim virajlar yaptım onları da geçtim çok eğitim yaptım kendi çapımda. Reflekslerim de arttı artık, anayolda seyir halinde giderken sağa dönüş yolundan pat diye ters yönden biri fırlıyor tam yolun ortasına daha yola bakmadan. Bir çok kez böyle kurtuldum kaza yapmaktan.

Ne deseniz haklısınız arkadaşlar. Acaba Honda'nın eğitimlerine katılsam oradaki hocalar yardımcı oluyor mu acaba? Yani iyice öğrenmem için 1000 cc'yi? Peki kasko yaptırmayı düşünürsek ne kadar ücret tutuyor? Aylık mı, yıllık mı alınıyor kasko ücreti?

Muzaffer hocam, düşme,kaza,manevra gibi şeylerde az çok tecrübem var da dediğiniz gibi 1000 cc'de tecrübem yok. Ufaktan alıpta büyütme olaylarına ailemin yardım edeceğini sanmam. Çünkü devir masrafları var durmadan. Biriktirdiğim parayı vereceğim onlara, azcıkta onlar kredi çekip öyle alacağız 2. el temiz bi motor. Dediklerinize sonuna kadar hak veriyorum scooter gibi değil ben scooter'da yarım gaz verip 100 km yapıyorsam, onda aynısını denesem motor beni altından uçurur. Eğitimlere katılsam acaba zaptedebilir miyim motoru? :(

starblazer

Zahmet etmişsin yazmışsın hocam sağol.

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    şahın marka araban vardır pran olur bmw alırsın kimsede bir şey demez ama motor öyle değil bahsettiğin motor cıdden tecrübe gerektirir . En azından 250 cc lık bır motorda kendini bir yıl bir tecrübe et o motorunla biraz maceralar yaşa bakalım

Hocam ne deseniz haklısınız... Şimdi size göre bakılınca, ''bu adam çok heves etmiş, kaşınıyor, alsında kaza yapsın aklı başına gelsin'' gibi şeyler geçiyor olabilir. Eğitimlere katılacağım. Ondan önce arkadaşımın motosikleti var dediğiniz gibi onlarla biraz antreman yapacağım. Küçükten büyüğe yapamam hocam yani başka bi çözüm önerileriniz varsa bekliyorum. % 100 katılıyorum da size yani elimde değil 250 alıpta sonra 1000 almak. 1000 CC alana kadar daha önceden çalışmalara başlacağım en son da honda eğitimine gideceğim. Normalde hep scooter tarzı motosiklet kullandım. :(

Motosikleti
    -
    kardeş
    250 cc al bin
    paran da cebinde kalsın
    sonra da seneye ister 1000 al ister 600

yok eğer 1000 lik takıntın millete hava atmak ise
    biz ne dersek boşuna
    sen yine gidip bildiğini okuyacaksın

scoterdan 1000 liğe geçmek çok riskli
    ve kaldı ki hondaya eğitime katılacağını söyledin
    ve kredi çekeceğini de söyledin
    demek ki maddi açıdan limitlerini zorlayacaksın

sen gel lafımızı dinle
    ayırdığın bütçei koy bir kenara
    al bir 250 cc makina ve katıl eğitimlerine
    seneye de bu makinayaı aldığının 500-600 aşağısına bilemedin 1000 TL aşağısna satarsın
    bunu da 1000 lik makina için ödeyeceğin vergiye bakıam sayarsın
    sonra da seneye tecrübeli bir şekilde istediğin motoru seçerek alır ve keyifle korkmadan binersin

Hocam haklısında alım-satım işleri ile riske de girmek istemiyoruz + uzun yola çıkacağız genellikle. Almadan önce bir süre ybr tipi şeyler kullanacağım, honda'nın eğitimine mecbur bir süre gidip limitleri zorlayacağız. Kredi dediğim ufak bir miktar çekeceğiz.

Hocam sonuna kadar katılıyorum da dediklerine, yani hem o motosikleti alıp hem de kullanmam için eğitim vs gibi şeyler yaparak alışabilsem çok güzel olacak aslında. Bir yol bulmam lazım yani

Aslında şöyle bir şey de yapabilirim;

Benim 150 ZAT motosikletim var, 7 bin 60 km beni hiç yolda bırakmadı sağolsun ben de bakımlarını ihmal etmedim neyse, motosiklet sağlam bunu ben şimdi ne kadara satabilirim peki? Sağ grenajında ufak bir kırık var önümde taş saksı varmış. Hani bazı yollara koyarlar ya büyük saksılar toprak var benim cam siyaha boyanmış, ben de gaza basınca oraya çarptım kırıldı sağ grenajın alt taraf hiç görünmüyor bile.

Marş motoru, marş rublesi yeni değişti, castrol yağ kullanıyorum, bando kayış takıldı düzgün halde. Bana fiyat biçer misiniz bu motosiklet ne kadara satılır? Bunu satıp honda CBF 250 Alacağım 1 yıl kadar kullanıp 1000 CC alacağım sizin dediğiniz gibi ama ZAT'ı satmak zor gibi?

Ne kadar eder fiyat söylerseniz sevinirim, ona göre satabilirsem CBF 250 alıp alışayım dediğiniz gibi.

Ekleme: Hocam amacım hava atmak değil asla öyle bir şey düşünmedim, ileride değiştirme problemim olmasın diye o motosikleti düşündüm...

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Bu arkadaşın durumu gösteriyor aslında

Alıntı ozan_bursa adlı üyeden alıntı Mesajı göster

yok eğer 1000 lik takıntın millete hava atmak ise
    Bu arkadaşın arkadaşlarının 1ooo lik motosikletleri var kesin o da altta kalmak istemiyor...

250 lik alırım da zarar çekerim hikaye bunlar ...
    1ooolik motor alan birisi 1ooo lira zarar mı çekemeyecek..

Sen buradaki tecrübeli arkadaşları dinle küçükten büyüğe doğru çık ..

Ben ybr ile 3 senede 40ooo yaptım 600e geçiş cesaretini anca kendimde görmeye başladım

Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu arkadaşın durumu gösteriyor aslında

Bu arkadaşın arkadaşlarının 1ooo lik motosikletleri var kesin o da altta kalmak istemiyor...

250 lik alırım da zarar çekerim hikaye bunlar ...
    1ooolik motor alan birisi 1ooo lira zarar mı çekemeyecek..

Sen buradaki tecrübeli arkadaşları dinle küçükten büyüğe doğru çık ..

Ben ybr ile 3 senede 40ooo yaptım 600e geçiş cesaretini anca kendimde görmeye başladım
    Arkadaşlarımın 1000'lik motosikleti yok. Olayı size anlatmayı tabii ki isterim, bir nevi hayat hikayem... Ama gerçekten çok uzun diyebilirim o yüzden konuyu tam anlatabilmiş değilim.

Motosikleti
    -
    kardeş hayırlısı neyse o olsun
    ama en münasibi vitesli ve agresif olmayan hata kaldıran orta karar bir makinaya geçmek gibi gözüküyor

ZAT kaça gider hiç bilmiyorum
    sahibinden e bak
    ortalama fiyatın altına bir fiyat verirsin satılır diye düşünüyorum

Alıntı ozan_bursa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş hayırlısı neyse o olsun
    ama en münasibi vitesli ve agresif olmayan hata kaldıran orta karar bir makinaya geçmek gibi gözüküyor

ZAT kaça gider hiç bilmiyorum
    sahibinden e bak
    ortalama fiyatın altına bir fiyat verirsin satılır diye düşünüyorum
    Hocam dediklerine katılmamak elde değil. Biliyorum yanlış 1000 cc'den başlamak. Ölüme gitmek gibi bir şey aslında. Alırım kenarda dursun hatta 1 yıl durmasına bile razıyım. Fırsat varken alamazsam bir daha alacağımı sanmam. Şimdilik arkadaşlarımın motosikletleri ile cgl,ybr ile takılıp kendimi yavaşça alıştırayım diyorum. Biraz motosiklet hakkında bilgi sahibi olsam iyi olur hani CBF 1000 hakkında siz daha iyi bilirsiniz, kimine sorsam bişi diyor, kimine sorsam başka bir şey diyor. Amacım hava atmak değil tanısanız beni öyle bir şey yapmayacağımı bilirsiniz. MT gezilerine katılırım İnşallah en kısa sürede.

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    bu arkadas sızlerle dalga gecıyor... yası kac adı ne bır bılgınız yok onunuze gelene atlıyorsunuz laflarına bakarsanız anlarsınız...
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler