Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Polis derdimi çözebilir mi?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    İy akşamlar arkadaşlar.Bir sorunum var.Bundan 3 yıl önce bir arkadaşa benim üzerimden krediyle motosiklet aldık.Kredilerini o ödedi.Motorun taksitleri bitti.Malum banka kredisiyle alınığı için motor üzerinde rehini vardı.Borçları bittiği için banka şirketi bize kredilerin bitiminden sonra rehinin kalkması için evrakları gönderdi.Bana gelen evrakları motoru alan arkadaşa verdim.Git rehini kaldır diye.

Büyük bir sorumsuzluk örneği gösteren bu arkadaş ne motoru üzerine aldı nede rehini kaldırdı.Motosikletin ruhsatı benim üzerime.Motorsiklet arkadaşta.

Defalarca söylememe rağmen üzerine almadı.Artık peşinden koşturmak istemiyorum.Çünkü 2 yıl geçti.Ve 20-30 kere üzerine al diye söylemişimdir.

Polis karakoluna gitsem bana yardımcı olurlar mı.?Derdimi anlatsam ne şekilde çözüm bulabilirler veya hangi prosüdürü takip etmem gerekir?

Artık bundan bıktım.Acil bir çözüm bulmam gerekiyor.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mamt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ ER-5
    ben olsam okişiye motor benim sayılır ya üzerine alırsın yada satarım derim veya hacizlik olmak üzereyim biran önce al derim belki ikna olur

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Kıssasa kısas yapacağın şey karakola gidip çalıntı ihbarında bulunmak ..
    Arkadaşa ya da arkadaş bildiğine onceden soylersin böyle yapacagını hala tepkisiz olursa kendisi uğraşır sonrasında

hello_moto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kıssasa kısas yapacağın şey karakola gidip çalıntı ihbarında bulunmak ..
    Arkadaşa ya da arkadaş bildiğine onceden soylersin böyle yapacagını hala tepkisiz olursa kendisi uğraşır sonrasında
    İstemeyerek katılıyorum.

Anlaşılan uzun zamandır arkadaşça yöntemlerle çözememişsin. Bildiğim kadarı ile, o motosikletle bir sorun yaşarsa (kaza gibi) ruhsatı senin üzerine olduğu için senin de sorumluluğun olabilir.

Başka çare kalmadıysa, polise gitmek gerekir. Boş yere çalıntı ihbarı yaparsan doğru bilgi vermemiş olursun. Polisten yardım istemek en iyisi. (Gerçek dışı ihbar yerine).

GÖKTAX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 MCT
    Bence de biraz korkutman lazım. Ruhsatı üzerine almazsa çalıntı ihbarı yapacağını söyle ama ciddi biçimde. Biraz mühlet ver. Hemen üzerine alacaktır.

Motosikleti
    yamaha xt 660r \ ybr 125ESD
    acımayacaksın yasal yollara baş vur...

Motosikleti
    Lifan Glint 100
    Çalıntı ihbarı yaparsam olmaz.Süre versemde olmaz.Zaten 2 yıl arkasından koşturuyorum.

Polis karakoluna gitsem bir polisle beraber gidip motoru alabilirmiyim?

Yada motoru trafikten men ettirebilirmiyim.Görüldüğü yerde bağlatabilirmiyim?

polise gidip motor çalıntı falan dersen haklıyken haksız duruma düşebilirsin...

en doğrusu arkadaşlarında dediği gibi ''borcum var ve motora haciz gelebilir'' diyebilirsin...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Suzuki AN 125 HK
    Ya dostum git karakola,Buraya yazdıgının aynısını onlara anlat,Çalındı bilmem ne demene,yalan konusmana ne gerek var.motor senın uzerıneyse,motor senındır,He karakola gıtmeden once yıne ara o arkadası,Karakola gıttıgını soyle,İçinin rahat olmadıgını soyle,2 senedır onunla ugrasıyor oldugunu tekrar hatırlat.olayı halledersın.

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Alıntı dogu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence motora haciz gelebilir üzerine al demek en mantıklısı.arkadaşını da yakmaman gerek
    Olm adam zaten 2 seneden beri üzerine al diyormuş, eleman üzerine almıyormuş

Alıntı sonix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çalıntı ihbarı yaparsam olmaz.Süre versemde olmaz.Zaten 2 yıl arkasından koşturuyorum.

Polis karakoluna gitsem bir polisle beraber gidip motoru alabilirmiyim?

Yada motoru trafikten men ettirebilirmiyim.Görüldüğü yerde bağlatabilirmiyim?
    Trafikten men ettirmen için ihbarda bulunman lazım yani dediğime gelirsen

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı PIERzig adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Trafikten men ettirmen için ihbarda bulunman lazım yani dediğime gelirsen
    Hayır ihbarda bulunmak gerekmiyor..
    Motorum hurda oldu traikten çektirmek istiyorum deyince siliniyor trafikten
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Alıntı ExTReMa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ama masraf ediyosun önce motorunu hurdalığa götür oradan faturalandır o faturayı gel plakayla merkeze getir bide orada bi ücret isteyecekler felan uğraşyorsun bi kaç yerle daha
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Alıntı ExTReMa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trafikten men etmek için plakasını ve ruhsatını trafik şubeye teslim etmek gerekiyor plakayı ve ruhsatıda zayiden çıkartmak mümkün(yani arkadaşının haberi olmadan) ama onun içinde fenni muayene istasyonundan tespit raporu istiyorlar (motoru göstermek zorundasın yani oraya görmeden bu raporu vermiyorlar) trafikten çektirmek en ii çözüm ama motoru arkadaşından 1-2 günlüğüne emanet alman gerekir tesbitini yaptırıp plakasını ve ruhsatını teslim edip çekebilirsin trafikten bu birinci çözüm Arkadaşın muhtemelen alım satım masrafından dolayı almak istemiyordur motoru masrafları yarı yarıya karşılamayı falan teklif et( çünkü birinci çözümde en az alım satım masrafının yarısı kadar masrafın olacak)buda ikinci çözüm dahada olayı çözemezsen bi yakınına geçmiş tarihli bi senet ver seni icraya versin sende gelen mal bildirimine motoru yaz bulunduğu yeri ( motoru arkadaşın nereye koyuyor tam olarak adresini) yaz icra dairesi önce ruhsatına tedbir koyar sonrada verdiğin adrese gidip haczeder motor muhtemelen arkadaşına yeddiemin olaraktan bırakılır bu gelişmelerden sonra arkadaşın sana gelecektir zaten o zaman işi çözerim lakin önce notere diebilirsin gelmessede belirli bi süre sonra seneti verdiğin tanıdığın icra dairesine tedbir konulan malın satışını istediğine dair bi dilekçe verirse motoru arkadaşından alıp parka çekerler o zamanda seneti verdiğin tanıdığın alacağımı aldım deyip icra dairesine başvurup icrayı geri çekerse parktan motoru yalnızca sen teslim alacağın için istersen al bin istersen trafikten çek arkadaşına teslim et gerisi sana kalıyor.Ama çok zor ve meşakkatli bi işe düşmüşsün inşallah çözersin...

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Başka bir yol daha var
    Sitemizin avukatlarından savaş kayan söylemişti
    Arkadaşım özel mesajla ulaşırsan bilgilendirebilirim
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı egelim 43 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Trafikten men etmek için plakasını ve ruhsatını trafik şubeye teslim etmek gerekiyor plakayı ve ruhsatıda zayiden çıkartmak mümkün(yani arkadaşının haberi olmadan) ama onun içinde fenni muayene istasyonundan tespit raporu istiyorlar (motoru göstermek zorundasın yani oraya görmeden bu raporu vermiyorlar) trafikten çektirmek en ii çözüm ama motoru arkadaşından 1-2 günlüğüne emanet alman gerekir tesbitini yaptırıp plakasını ve ruhsatını teslim edip çekebilirsin trafikten bu birinci çözüm Arkadaşın muhtemelen alım satım masrafından dolayı almak istemiyordur motoru masrafları yarı yarıya karşılamayı falan teklif et( çünkü birinci çözümde en az alım satım masrafının yarısı kadar masrafın olacak)buda ikinci çözüm dahada olayı çözemezsen bi yakınına geçmiş tarihli bi senet ver seni icraya versin sende gelen mal bildirimine motoru yaz bulunduğu yeri ( motoru arkadaşın nereye koyuyor tam olarak adresini) yaz icra dairesi önce ruhsatına tedbir koyar sonrada verdiğin adrese gidip haczeder motor muhtemelen arkadaşına yeddiemin olaraktan bırakılır bu gelişmelerden sonra arkadaşın sana gelecektir zaten o zaman işi çözerim lakin önce notere diebilirsin gelmessede belirli bi süre sonra seneti verdiğin tanıdığın icra dairesine tedbir konulan malın satışını istediğine dair bi dilekçe verirse motoru arkadaşından alıp parka çekerler o zamanda seneti verdiğin tanıdığın alacağımı aldım deyip icra dairesine başvurup icrayı geri çekerse parktan motoru yalnızca sen teslim alacağın için istersen al bin istersen trafikten çek arkadaşına teslim et gerisi sana kalıyor.Ama çok zor ve meşakkatli bi işe düşmüşsün inşallah çözersin...
    anlatım ve yol gösterme gayet güzel seçmek ve uygulamak sana kalmış kolay gelsin.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

ozan_bursa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    arkadaşınla hala gçrüştüğüne göre motoru nereye parkettiğini biliyorsun demeektir
    git motoru çAL
    yok eğer alamayacaksan git bir tane asma kilit zincir al kilitle motoru
    sökebildiğin parçalarını da sök (ön tekerdir , aynalardır, arka tekerdir)
    sen uğraşacağına o uğraşsın
    plakasını da sökmeyi ihmal etme

arkadaşını da defterden sil
    Kelimelerin anlattığı kadarım..
    Ne anlatırsam anlatayım anladığın kadarım...

Motosikleti
    YAMAHA MT-07
    Alıntı ozan_bursa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşınla hala gçrüştüğüne göre motoru nereye parkettiğini biliyorsun demeektir
    git motoru çAL

öyle başa böyle tarak bence en güzel çözüm bu laftan anlamayanın hakkı kötektir !
    Master of Davar

mamt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ ER-5
    ---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:36 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:35 PM ----------

[/COLOR]
    Alıntı ozan_bursa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    git motoru çAL

[QUOTE=Kazamai;1663663]öyle başa böyle tarak bence en güzel çözüm bu laftan anlamayanın hakkı kötektir ![/QUOTE

şu hale bakın adam kendi motorunu çalmak zorunda kalıyor

Motosikleti
    JİNLUN JL 250-5 ELEGANCE
    Bence bir kere daha uyar baktın takmıyo git sök motoru yada çalıntı ihbarı ver
    [COLOR="Red"][I][U][B]::shhh::ÖLMEKTEN DEĞİL UNUTULMAKTAN KORKARIM::shhh::[/B][/U][/I][/COLOR]

Motosikleti
    flex tech fun
    abi bencedecalIntI diye haber ver ozaman belki ikna olur

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler