Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Motosiklet yarışçısı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    Alıntı arrowy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    .
    Hele hele keman için konuşursak hiç bişe olmaz.24 ten sonra ancak çocuğuna ninni çalarsın kemanla.
    Öyle bir savunuyorsun ki düşünceni, senin bir keman virtüözü olduğun düşüncesinden alamıyorum kendimi

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:26 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:23 PM ----------

Alıntı korkut 250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Saz çalmayı ne zaman öğreneceksin
    seneye başlayacam abi kısmetse 14-15 sene sonra da virtüözü olurum
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Birşeyi 10 sene yaparsan ustası olursun derler. Ama "Ağaç yaş iken eğilir" diye de boşuna dememişler. Öğrenmeye uygun yaşlarda kazanılan tecrübeler, bu yılları geçirdikten sonra kazanılan tecrübelerden iki kat daha değerlidir derim ben. Geç yaşta başlayan adam tabii ki başarabilir başaramaz diye bir şey yok, istisnai örnek olarak da Biaggi'yi gösterdik
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

QUOTE=Tequ;1660923]Öyle bir savunuyorsun ki düşünceni, senin bir keman virtüözü olduğun düşüncesinden alamıyorum kendimi

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:26 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:23 PM ----------

seneye başlayacam abi kısmetse 14-15 sene sonra da virtüözü olurum [/QUOTE]

Gel sana biraz daha açıklayayım da ezbere karşı çıkma gerçeklere.

Virtüözlerin eğitimlerine çocuk yaşta başlanmasının temel sebebi iskelet sisteminin çalınan müzik aletini tutuş pozisyonuna göre uyum göstermesini ve ona göre şekil almasını sağlamaktır.Mesela keman virtüözlerinin parmak iskelet yapıları sana bana kıyasla daha farklıdır.(Tuşeye basış şekillerine göre kendi aralarında da bu farklılık gösterir tabi ama en önemisi senden benden farklıdırlar).Omirilik yapıları çok küçük yaştan itibaren uzun saatler keman çalmaya alışık oldukları için(en az 6 saat günde), ona göre şekillenir.Bu şekillenme öyle çok bariz olmadığı için gözle görebilecek bişe değil.Ayrıca parmak yapıları yine küçük yaşta bu işe başlamayan kemancılara göre çok daha esnektir.Bundan dolayı trill,staccato,pizzicato(bunlar izleyenlere yapılması imkansız şeylerr gibi gelir) gibi yay ve parmak hareketlerini küçük yaşta hiç zorlanmadan öğrenirler ve ileride de çok büyük bi ustalıkla sergilerler.(Hiç merak etme bunların hepsini bi linkle desteklicem sana)
    Nicolo Paganini 7,Maxim Vengerov 5,Sarah Chang 4,,Itzhak Perlman 5,Yehudi Menuhin 3,Jascha Heifetz 3 yaşlarında kemana başlayan son yüzyılın en büyük virtüözleri.Daha sayimmi ?? Ama bunlar yeter heralde son yüzyılın en iyilerini saydım.
    Ama şimdi sen bana kalkıp ben yüzyılın en iyisi olmak zorunda mıyım diye de bi idda ortaya atabilirsin diye ben sana son yüzyılın normallerini de sayayım
    Cihat Aşkın 10,Suna Kan 5,Chloe Elise Handslip 3,Sarah Dvorak 5( bunlar da dünyaca ünlü ödüllere sahip virtüözler ama en iyisi değiller)
    Şimdi anladın mı insanlar niye erken yaşta başlıyo bişelere???

Şimdi ben bu konuyu niye açtım??
    Gördüğüm kadarıyla motor sporu öyle kolay bi spor değil(Dikkat edersen ukalalık yapmıyorum sadece gördüğümü söylüyorum,çünkü bilmiyorum,zaten bilsem konuyu açmam, soru sormam).Çok video izledim.O yüksek hızda pilotların motor üzerindeki duruş şekilleri,virajları alırlarken yaptıkları movingler,bunların hepsi aynı keman gibi 24 yaşından sonra kazanılacak özellikler değil gibi düşündüm..Ama bişeyi açıklayamadım.Bir çocuk hadi eğitime başlasa diyelim ki ,çocuk dediğin illa 5 yaşında olmak zorunda değil 13 yaş da benim için çocuk sayılır,o ağırlıkta bir motoru nasıl tartar,hadi tarttı bu işin yasal olarak belli bi sınırı yok mu ???
    İşte bu iki nokta çakışınca ben de bi sorayım dedim.Sağolsun Sheiker açıkladı baya.Neyse çok uzadı kısa keselim

Yani Tequ kardeş sen gitarını çal,pro da ol ama virtüöz....hiç uğraşma
    Bağlamaya da başla ben de klarnete başlicam düğünlere gideriz birlikte 3-5 dedin mi çekeriz birer tane motor takılırz ;)
    Ha bu arada linki de yollim de sana bi bak bakalım çalabilir miymişsin sen bunu 15 sene sonra
    http://www.ktunnel.com/index.php/101...69881a1e218477

http://www.ktunnel.com/index.php/101...49a95d6d018477

Bu arada ben 9 yıldır çalıyorum.
    Bunu da yazayım da işkembeyi kübradan attı deme sonra

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:38 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:00 AM ----------

Linkler yönlendirmiyo siteye.
    O zaman izlemek istersen youtube' a girince search'e "Great Vengerov" yaz daha sonra da
    "Jascha Heifetz plays Paganini Caprice No. 24" yaz,videoları görürsün.

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    Alıntı Tequ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Joe Satriani 20 yaşında başlasa ulaştığı son noktaya ulaşamayacakmıydı ? Yapmayın Allah aşkına. Yetenektir ya bu. Küçük yaşlarda başlamak insana daha erken başarıya götürmekten başka bir avantaj sağlamaz.Geç başlarsan geç başarı elde edersin.Ama edersin.
    10binlerce yarışçı var ama hepsi iyi yerlere gelemiyor diyorsun.Bu birazda şansa ve olanaklara bakar bence.
    Sence hiç tanınmayan ama 6-7 yaşından bu yana motor süren yarışçı yokmudur ? Yada her 6-7 yaşından bu yana motora binen dünya şampiyonu mu oluyor ?
    tamam tequ çok yeteneklisin.alkış sana.
    hadi herkes tequ ya baksın
    Orgazma Dudak Büktürür

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Ayıp ayıp Teguda yetenek yokmu diyorsunuz.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Tequ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    4x4
    Alıntı arrowy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    QUOTE=Tequ;1660923]Öyle bir savunuyorsun ki düşünceni, senin bir keman virtüözü olduğun düşüncesinden alamıyorum kendimi

seneye başlayacam abi kısmetse 14-15 sene sonra da virtüözü olurum
    Gel sana biraz daha açıklayayım da ezbere karşı çıkma gerçeklere.

Virtüözlerin eğitimlerine çocuk yaşta başlanmasının temel sebebi iskelet sisteminin çalınan müzik aletini tutuş pozisyonuna göre uyum göstermesini ve ona göre şekil almasını sağlamaktır.Mesela keman virtüözlerinin parmak iskelet yapıları sana bana kıyasla daha farklıdır.(Tuşeye basış şekillerine göre kendi aralarında da bu farklılık gösterir tabi ama en önemisi senden benden farklıdırlar).Omirilik yapıları çok küçük yaştan itibaren uzun saatler keman çalmaya alışık oldukları için(en az 6 saat günde), ona göre şekillenir.Bu şekillenme öyle çok bariz olmadığı için gözle görebilecek bişe değil.Ayrıca parmak yapıları yine küçük yaşta bu işe başlamayan kemancılara göre çok daha esnektir.Bundan dolayı trill,staccato,pizzicato(bunlar izleyenlere yapılması imkansız şeylerr gibi gelir) gibi yay ve parmak hareketlerini küçük yaşta hiç zorlanmadan öğrenirler ve ileride de çok büyük bi ustalıkla sergilerler.(Hiç merak etme bunların hepsini bi linkle desteklicem sana)
    Nicolo Paganini 7,Maxim Vengerov 5,Sarah Chang 4,,Itzhak Perlman 5,Yehudi Menuhin 3,Jascha Heifetz 3 yaşlarında kemana başlayan son yüzyılın en büyük virtüözleri.Daha sayimmi ?? Ama bunlar yeter heralde son yüzyılın en iyilerini saydım.
    Ama şimdi sen bana kalkıp ben yüzyılın en iyisi olmak zorunda mıyım diye de bi idda ortaya atabilirsin diye ben sana son yüzyılın normallerini de sayayım
    Cihat Aşkın 10,Suna Kan 5,Chloe Elise Handslip 3,Sarah Dvorak 5( bunlar da dünyaca ünlü ödüllere sahip virtüözler ama en iyisi değiller)
    Şimdi anladın mı insanlar niye erken yaşta başlıyo bişelere???

Şimdi ben bu konuyu niye açtım??
    Gördüğüm kadarıyla motor sporu öyle kolay bi spor değil(Dikkat edersen ukalalık yapmıyorum sadece gördüğümü söylüyorum,çünkü bilmiyorum,zaten bilsem konuyu açmam, soru sormam).Çok video izledim.O yüksek hızda pilotların motor üzerindeki duruş şekilleri,virajları alırlarken yaptıkları movingler,bunların hepsi aynı keman gibi 24 yaşından sonra kazanılacak özellikler değil gibi düşündüm..Ama bişeyi açıklayamadım.Bir çocuk hadi eğitime başlasa diyelim ki ,çocuk dediğin illa 5 yaşında olmak zorunda değil 13 yaş da benim için çocuk sayılır,o ağırlıkta bir motoru nasıl tartar,hadi tarttı bu işin yasal olarak belli bi sınırı yok mu ???
    İşte bu iki nokta çakışınca ben de bi sorayım dedim.Sağolsun Sheiker açıkladı baya.Neyse çok uzadı kısa keselim

Yani Tequ kardeş sen gitarını çal,pro da ol ama virtüöz....hiç uğraşma
    Bağlamaya da başla ben de klarnete başlicam düğünlere gideriz birlikte 3-5 dedin mi çekeriz birer tane motor takılırz ;)
    Ha bu arada linki de yollim de sana bi bak bakalım çalabilir miymişsin sen bunu 15 sene sonra
    http://www.ktunnel.com/index.php/101...69881a1e218477

http://www.ktunnel.com/index.php/101...49a95d6d018477

Bu arada ben 9 yıldır çalıyorum.
    Bunu da yazayım da işkembeyi kübradan attı deme sonra

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:38 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:00 AM ----------

Linkler yönlendirmiyo siteye.
    O zaman izlemek istersen youtube' a girince search'e "Great Vengerov" yaz daha sonra da
    "Jascha Heifetz plays Paganini Caprice No. 24" yaz,videoları görürsün.[/QUOTE]
    Yahu bilader bak ben olayı imkansız yapmanıza karşıyım.Tamam alayı çocuk yaşta başlamış.Ama geç başlayan adam olamaz edemez mantıksız geliyo bana.Allahın işi bu ya ..Belli mi olur
    10 sene sonra youtube ye Great Tequ yaz ne çıkacak bakalım
    Alıntı huceyn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamam tequ çok yeteneklisin.alkış sana.
    hadi herkes tequ ya baksın
    Lan gelir 100 km sana bakar öyle giderim hüseyin ona göre
    Alıntı korkut 250 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayıp ayıp Teguda yetenek yokmu diyorsunuz.
    Te":"u
    Retro Moto Works
    Instagram & Facebook
    .../retromotoworks

benim de hayalimde yarışcı olmak var ve bunun peşindeyim. 1 yıldan az zaman önce 1 gün cbf 150 ile motosiklet kullanmaya başladım ve ertesi gün cbr 600 rr kullandım. gsx- r 1000. yeni kasa 600 rr. yamaha R1 , 1000 RR.. kawalar vs.. motosiklet hayatım 1 sene bile değil ama 5-6 yıldır motosiklet kullanan teker alıp giden arkadaşlarımın önündeyim. 299 kmh yaptım 18 yaşındayım akrobasi yapamasamda. kendime güvenim sonsuz. ne yapıp ne edip piste bir kere girebilsem bu işin peşini bırakmayacağım mutlaka piste bir defa da olsa gireceğim. dualarım da benim gibi yarışçı olmak isteyen arkadaşlarımla...

Bence bu iş paraya maraya bakmaz.Sadece YETENEK birazda şans(sizi keşfedicek biri lazım ) Hoş o pert edilen motor paraları sizden çıkmıyor sponsorlarınız var ;)

m.şanveren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow vt 750 2006
    parada olsa çevrede olsa motosiklet sevgiside olsa...yetenek yoksa...hepsi hikaye olur,bırak 5 yaşını temsilde hata olmasın ana karnındada başlasa(var sayalım)kesinlikle ve kesinlikle hiç bir çacık olmaz...heee bu motor süremez anlamında değil,herkez motor sürebilir,yanlız çok çalışmak erken yaşlarda başlamak 1 numara yapmaz.yetenek yoksa ,çok çalışmak sonunda iyi bir motorcu olabilirsin.ama bir rossi olamazsın...sözün özü nasıl nasıl deniyorya hani ''beşiktaşlı olunmaz beşiktaşlı doğulur.yetenek sonradan kazanılan bir şey değildir,doğuştan varolur.yanlız şunuda belirtim yaratılmış insanların tümünde ilk insandan son insana kadar herbirinde kendine has özel yetenekleri vardır.rossi vb.leri keşfedilmiş olanlarıdır.şimdi bunun sağlaması,bir gitar virtüözü motosikleti rossi gibi süremsse yeteneksizmi sayılacak veya rossi gitarı virtüöz gibi çalamazsa yeteneksizmi sayılacak?..tabiki hayır dedimya herinsanın özel yeteneleri vardır.nasıl bir kısa mesafe koşucusu kırmızı kas yapısı fazla olandan seçilir uzun koşanında beyaz kas oranı fazla olandan seçilirse bu adamlar kendi bıranşında yetenekli insanlardır...yani hepimiz yetenekliyiz...
    "İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz" A. Şerif İZGÖREN

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler