Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

3600$ 600 rr

Motovento
    REKLAM ALANI
    ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    Plastik ihracat işleri ile ilgilenen bir dostum dün bir firma ile bağlantı kurdu. Bu firma Endonezyada. Firma satış yetkilisi endonezya dan Honda cbr 600 rr ı uçak masrafı dahil 3600$ a paketleyebileceğini 7 gün içerisinde elimize geçebileceğini söylüyor. ve dahi 2. bir araç alırsak ikinci araç için %15 indirim uygulayabileceğini söylüyor. daha önce benzer bir şekilde dışarıdan motor getirten var mı. Bir de Cbr 600 RR lar Endonezya da üretiliyor mu ?
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

sadece dhl kargo ile uçak masrafının 1500 dolar olduğunu biliyorum fiyattan emin olmak istiyorsan endonezya moto forum sitelerinde fiyat sormanı öneririm risk alma

gümrük işlemlerini de unutma

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Ybr 250, işallah 2012'de Kawasaki Versys
    o fiyatlara buraya çekebilirsin fakat, gümrük vergisi ve fonlar hariçtir, türkiye satış fiyatına denk gelir bunu biliyorum arkadaşım almanya'dan 3 kasa bmw getirtmişti,

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    imkansız. o aletin ordaki satış fiyatı bile bu rakamların üstüdür. buna gümrük, nakliye, kdv, kdv'nin ötv'si, motorlu araç vergileri vs. ekleyince ortaya sağlam bi rakam çıkar ki, burdakine yaklaşır. doayısıyla arada kalacak azıcık bir fark bu riski almaya değmez. ama bana getirip anahtar teslimi, tüm yasal işlemleriyle kapıma teslim edecek olan olursa da bunun 2 katını veririm...

PIERzig - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xj6
    Ben de 2 katını vermeye hazırım ama bütün yasal işlemleriyle teslim edilecekse

Motosikleti
    Hyosung GV250
    Al bi müşteride ben olurum
    [B]34 [COLOR="Red"]FF[/COLOR] 4929[/B]

CengizhanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 '09 ve Orijinal Honda Kinetic '00
    aynen :D atlarım direkman , ama her şey yasal olacaksa.kaçak cep telefonu mevzularına dönerse yanarız. :D
    Ayvalık Motosiklet Tutkunları (A.M.T)

Motosikleti
    Alıntı edremitli10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o fiyatlara buraya çekebilirsin fakat, gümrük vergisi ve fonlar hariçtir, türkiye satış fiyatına denk gelir bunu biliyorum arkadaşım almanya'dan 3 kasa bmw getirtmişti,
    yılın da önemi var bu konuda galiba.

bir de diğer bir teklif parça halinde birkaç kargo şeklinde göndermek. bu sayede yedek parça gibi gelecek. bir yöntemi varmış. Lakin garanti kapsamı fabrika garantisi kapsamında oluyor. yani endonezya daki fabrika garanti veriyor.
    o da başka bir açmaz.
    buna mukabil bir konteynerde 32 adet motor gönderiyor. konteyner alınırsa indirim çok daha makul oluyormuş.
    bahsedilen gibi gümrük masrafları o kadar yükske oluyorsa türkiye distrübütörü çok az bir kar ile satıyor demektir. tahminen 3 katı gibi bir rakama tekabül etse yine karlı bir laışveriş olacaktır.

çok fazla anlamam ama bir konteynır motoru getirttiğinde ithalatçı durumunda görünürsün.
    ayrıca honda yı sadece anadolu grubu ithal edebnilir başkası ithal edemez satmak için
    hatta gümrükte el koyma hakkı da oluyor sanırım hondanın

1 tane belki getirirsin o da yenisi 25000 se sana 15000 e gelir vergilerle ama zannetmiyorum böyle motoru getirtebileceğini

inşallah alırsın

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    aynen öyle... araç satışlarından yüksek karlar yapmaz bayiiler... asıl karlar, satış sonrası servis ve yedek parçadan kazanılır otomotiv endüstrisinde...

ayrıca osmaniyeli'nin dediği mesele de var. resmi ithalatçısı bulunan bir markanın komple ürününü belli bir sayının üstünde başka ithalatçılar ithal edemezler diye biliyorum ben de..

Motosikleti
    06" Honda Cbr 125 R(Satıldı) / BekleniyoRR :)
    Arkadaşım o iş yatar sana söyliyim o motoru turkıyeye sokman için Motorlu taşıtlar ithalat belgene sahip olman yada orada yasıyorusan temelli türkiyeye giriş yapman gerek yoksa sokman imkansız.

soktugun an 6 ayda bir turkıyeye cıkıs yapman gerekirki buda posta yolu ile imkansız onun için bu kadar kolay şeyler değil bunlar
    [B]My life Starts after 12.500Rpm :bounce:[/B]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Ybr 250, işallah 2012'de Kawasaki Versys
    Alıntı ortadadogulu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yılın da önemi var bu konuda galiba.

bir de diğer bir teklif parça halinde birkaç kargo şeklinde göndermek. bu sayede yedek parça gibi gelecek. bir yöntemi varmış. Lakin garanti kapsamı fabrika garantisi kapsamında oluyor. yani endonezya daki fabrika garanti veriyor.
    o da başka bir açmaz.
    buna mukabil bir konteynerde 32 adet motor gönderiyor. konteyner alınırsa indirim çok daha makul oluyormuş.
    bahsedilen gibi gümrük masrafları o kadar yükske oluyorsa türkiye distrübütörü çok az bir kar ile satıyor demektir. tahminen 3 katı gibi bir rakama tekabül etse yine karlı bir laışveriş olacaktır.
    zaten türkiye'deki bayiler karlarını çok cuzi miktarlara indiriyor, parça şeklinde gönderme olabiliyorsa onu kaçak yollardan getirmek riskli olur, yani bavul ticaretine girer, konteyner bazınında toplu istenirse indirim olur fakat buna gümrük vergisi, kdv, konteyner kirası, gümrük masrafı, nakliye girecek, bu iş uzayacak, bide bu motorları getirtebilmen için senin ithalt belgen olması lazım, bide konteyner sein karşı tarafla anlaşmana bağlı onların ticari terimleri var, fob yada cif fob olursa konteyner kirasını sen ödüyorsun, cif olursa konteyner kirası gönderene ait oluyor + sigorta bedeli

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Yedek parça olarak gelecekse ona plaka çıkartamazsın.

aykan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA PCX/HONDA NF
    aman tr gümrüğüne yaklaştırma soyarlar adamı bi kamyon para verirsin sonra vergiyle soymaya devam ederler......

:çinli olmasın bu makine ...
    600 cc lik çakma rr ...........

3600 doların içine motorun fiyatı dahil değil bence... motorun sadece kargo fiyatı 3.600 dolar olabilirmi...

nahzuvay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Nc750 X DCT - Vespa Gts 250ie
    kardeş fiyat gayet ii, sen bi al kullan memnun kalırsan iki tanede bana getirtsene üzerine kar payınıda koy muhakkak

şakası bi yana eger böyle bi olay olsaydı emin ols şimdi her sokak basında 600rr görürdük, zor kardeşim gümrük-ötv-kdv darası anasını gecer,

ama tavsiye olarak şunu diyebilirim gümrükte bi tanıdıgın varsa bu vergi algının hepisini hesaplat o tanıdık sayesinde belki kar edebilirsin
    ŞEHİTLERİMİZ ÖLMEYECEK BU VATAN BÖLÜNMEYECEK...

Motosikleti
    Alıntı PlayLoud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3600 doların içine motorun fiyatı dahil değil bence... motorun sadece kargo fiyatı 3.600 dolar olabilirmi...
    hayır direkt aracın fiyatı bu. yükleme dahil gümrük masrafları ve diğer vergiler hariç. ayrıca yamaha için de benzer bir firma ile bağlantı kurulmuş durumda r6 içinde aşağı yukarı benzer fiyatlar var. gümrükten bu tarafa geçince alet ne kadar da pahalanıyormuş onu gördüm. gümrükçüler ile görüşüldü. 15 16 bin e geliyor. lakin türkiye distrübütörü buna müsade eder mi bilinmiyor. ayrıca servis noktasında da sıkıntı oluyormuş. şöyle ki garanti kapsamında olmayacak. arıza halinde ya ücreti ile baktırılacak ya da fabrikaya gönderilecek. ki o da saçma bir hadise olur uçakle gemi ile bindir gödner geri gelmesini bekle falan.
    lakin denemeyedeğer. bunu araştırmaya devam ediyoruz.

Marlboro Man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda idi bir zamanlaRR
    Olacak iş değil yani.Bu motorun bir maliyeti vardır.Ve 3600 dolardan fazladır bence.Bir yanlışlık var bu işte.
    Metin ÖZKUL
    Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenmeyen birşey olduğunu anlayacak...

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    İkinci el motorlar bir amerikan Sitesinde görmüştüm;tıpkı bizim sahibinden.com gibi bir siteydi ama şimdi hatırlayamıyorum...

2004 MODEL 636 ; 9ooo km de ; 3200 dolardı... Fiyatlar gayet uygun dısarda..

Ama senin iş nolur bilemem arkadasım; dısardan gelse bile kaçak plakasız kullanırsın anca...
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler