Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kanuni Windy S 125cc

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kanuni Windy S
    Arkadaşlar bu motorla ilgili merak ettiğiniz herşeyi burda sorun...
    Ben yaklaşık bir yıldır bu motoru kullanıyorum ve sorularınıza, merak ettiklerinize burda cevap verebilirim...
    Lütfen kimse çıkıpta yok ybr yok cbr demesin... Burdaki amaç sadece merak edilenleri, Soruları cevaplamak... Bazı konularda olay polimige dönmüş LÜTFEN burda aynı sonuç doğmasın...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    e kardeşim şöyle bir kullandığın sene içersindeki yaşadıklarını anlat istersen cünkü bu motordan almak isteyen arkadaşlar olabılır ilk yardım sen yap teşekkürler

Motosikleti
    Kanuni Windy S
    En çok sorulan soru "Titreşim" var ama çok değil. Rahatsız etmiyor.

Son hız 115 - 120 arası. (rodajı iyi olmalı) Çekişi oldukca iyi dik yokuşları hiç zorlanmadan rahatlıkla tırmanıyor.

Konforu ve yol tutuşu tatmin edici. Özellikle virajlı yollarda çok keyifli. (Isparta-Yazılı kanyon yolunda gezginler bilir çok keyif aldım)

Uzun yol teçrübelerim şimdilik Ankara - Isparta arası (50km yolu uzattım toplamda 480 km) gayet rahat ve zevkliydi. Yolda hiç sorun yaşamadım. Afyon Köroğlubeli'nde 90ın altına düşmedi.

Ekonomi yapıcam diye uğraşmadım 480km'de 41TL yaktı .

Isparta - Antalya arasında defalarca gittim geldim dönüşteki o dik rampalarda 125cc olmasına ragmen iki kişiyle 4'ün altına düşmedi.

Motosikleti
    yok
    motoru 0 mı aldın 2. el mi
    Life is what happens when you are busy making plans

askon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pıoneer 200cc 2007
    güzel tabi senın memnun olman ama bır cok başka modellri kullananlar ın şikayetlerine cok rastlıyoruz yoksa 125 cc kendi sınıfındakıler arasıda benım gözüme hoş gelıyor.

Motosikleti
    Kanuni Windy S
    Sıfır aldım.. aslında 2. ybr düşünüyordum ama kanuni bayiinin önünden gecerken kocaman yazmışlar 12ay taksitle peşin fiyatına diye çok cazip geldi aldım. ilk başlarda pek uzaga gidemiyordum ne olur ne olmaz yolda kalırım diye ama şimdiye kadar hiç sorun yaşamadım.
    Çok memnunun iyiki almışım. 2. elin nasıl kullanıldıgını bilmiyorum sonuçta.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:21 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:20 PM ----------

Alıntı askon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel tabi senın memnun olman ama bır cok başka modellri kullananlar ın şikayetlerine cok rastlıyoruz yoksa 125 cc kendi sınıfındakıler arasıda benım gözüme hoş gelıyor.
    Tiger'dan çok şikayet var ama windy ve windy s modelinden o kadar şikayet duymadım.

Motosikleti
    windy s 125
    turgayciz kardeşim böyle bir başlık açmayı akıl etmen gerçekten çok güzel. her kez windy s hakkında merak ettiklerini sorabilir. bende aynı senin gibi çok çekinerek aldım acaba uzun yolda ne olur o olur mu bu olur mu yolda bırakırmı diye çünki hep nişanlımla birlikte gezmeyi planlıyorduk benim için yolda kalmak önemli değilde yanında bir bayan olunca çok başka olur. ama allaha şükür bugüne kadar tek sorun yaşatmadı kırmızı böcüküm almak isteyene şiddetle tavsiye ederim. beğenmeyen olursa paranız iade hehe
    bu arada kardeşim gezilerinden birinde yolun izmire düşerse muhakkak beklerim

ceyhun__22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150
    Ben de alıyorum 1-2 ay içinde ( sezon bitince ) benm de tek endişem uzun yol yapar mı olayı idi ama bu sitedenöğrendiklerime gore yapar gibi geliyor. Normal kullanımda zaten harika 1 yıldır arkadaşımdan alıp geziyorum. Ama kendi küheylanım olması bir başka olacaktır heralde

Motosikleti
    windy s 125
    ceyhun__22 hayırlısı olsun kardeşim cenab-ı allah gönlüne göre versin inşallah. bakarsan bağ olur bakmazsan dağ olur hiç kafanı takma. bakımını eksik etme motorun ayarını bil isteklerini ona göre belirle mars a bile gidersin

Motosikleti
    Kanuni Windy S
    er_dem kardeşim yolum düşerse mutlaka seni haberdar ederim. Bu aralar ege planlarımda yok ama ilerleyen zamanlarda olursa mutlaka yanına ugrarım. Çok sağol...

Başka bi topicde 6000km deki bir mondialin yagmurdan dolayı paslandığını okudum. Ben öyle bir sorun yaşamadım. Uzun süre depoya kaldırmıştım o ara depoyu su basmış hatta 1 ay kadar öyle durmuş. Sadece bir kaç yeri küflenmiş onlarda eksozun manifolta yakın yerleri ama çok ufak bir yer, Benzin vanasının yedek işaretinin oldugu yer ve 2 tane somun gerisi sapa sağlam duruyor.

serdarmert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Bende windy 125 S i gördüm. Siyah renkli idi. Gerçekten çok hoş bir görünüşü var. Acaba uzun yolda sorun yaşatırmı?... Tekerleri dublex mi yoksa iç lastikli mi?...... Fren sistemi ?
    Yakıt tüketimi nasıl?.. Yedek parçaları var mıdır...??
    Selamlar...

jr. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 500 Ri
    Bu motor kanuninin imajını toparlar. Ancak başlığı zaten mevcut değil miydi?
    jr. ben...bıretpitin yandan yemişi.

olcaytoshow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Varadero
    bugun anahtarı direksıyon kilidinde unutup gidonu cevırdım bi baktım anahtarın oldugu yerde yeller esiyo
    her şey hoş beşte anahtar cok dandik 1km itekledim valla

Motosikleti
    Kanuni Windy S
    Alıntı olcaytoshow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugun anahtarı direksıyon kilidinde unutup gidonu cevırdım bi baktım anahtarın oldugu yerde yeller esiyo
    her şey hoş beşte anahtar cok dandik 1km itekledim valla
    Aynısı benim başımada geldi. Allah'tan evin önündeydim... Başka bi gün yedek anahtarıda aynı şekilde unuttum ama o sadece eğildi ucuz yırttım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:25 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:18 PM ----------

Alıntı serdarmert adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende windy 125 S i gördüm. Siyah renkli idi. Gerçekten çok hoş bir görünüşü var. Acaba uzun yolda sorun yaşatırmı?... Tekerleri dublex mi yoksa iç lastikli mi?...... Fren sistemi ?
    Yakıt tüketimi nasıl?.. Yedek parçaları var mıdır...??
    Selamlar...
    Dostum ben Ankara'dan Isparta'ya 480km yol yaptım. Hiç bir sorun yaşamadım. Yakıt tüketimi kilometrede 8 kuruş ama ilk aldığında rodajı aşana kadar farklı olabilir. Ön teker klasik iç lastikli disk fren, arka teker dubleks kampana fren. Yedek parça şuana kadar ihtiycım olmadı. Sadece ilk aldıgım zamanlarda göstergede bi sorun vardı onuda hemen değiştirdiler sıkıntı olmadı.

Motosikleti
    kanuni windy s 125
    slm abi bana bu tork olayını anlatırmısın. bilgin var mı çok kafamı kurcalıyo bu. bu tork u bana anlatırsan çok sevinirim

Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    Bende windy S çok beğendim ancak yedek parçaları çok pahalı.. gerçekten. Bir ön panel 255 ytl.. Benzin göstergesinin olduğu..

Motosikleti
    YAMAHA ybr 125
    slm millet bende almayı dusunuyorum ama karar veremedım bir turlu aklım ybr deydi ama fiyat olarak bu daha cazip gelıyor insana . bu motor hakkında merakımı gıderecek bı yazı henuz bulamadım . varmıdır kronıklesmıs arızaları bılgı veren olursa sevinirim verecegınız cevaplar bır nebzede olsa motoru almamda etken olacaktır şimdiden tesekkurler.

yardım lütfen

Arkadaslar bende kanuni windy almayı düşünüyorum bnm tek sorunum bu motorun bulunduqum yerde ana bayisi fln yoq ben bu motoru bulunduqum yere nasıl getittirebilirim bide bu motorun fiyatı 2.500 ben 12 ay kredi kartına taksit yaptıracagım ne kadar faizi olur bilenler msn mi ekleyebilir mi mehmet_kankiler26@hotmail.com

Motosikleti
    Ybr Carmen 2005 125 cc
    kanuni internet sayfasına bak...

arkadaşlar bende geçen hafta aldım. şu an 300 km.de. rodaj dönemindeyim yani. 2008 ybr.mi satıp bunu aldım. şu ana kadarki yaşadığım sorunlarım ise şöyle 1 ile 2 inci vites arası çok uzun takılmalar oluyo hatta ayak ucumla değil ayak bileğimle değiştiryorum. rodaj döneminde olduğum için basmıyorum, 5000 deviride geçmedim henüz. ybr ile kıyaslamak imkansız biraz eğreti duruyo ilerde alışırım belki, biraz da ybr ye göre ufak. işçilik o kadar iyi değil, motor seside çok kötü. bakalım rodajdan sonra ne olacak

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler