Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

####EksoZ HıZ ArttırırmI ???####

Motovento
    REKLAM ALANI
    hondacbr1100xx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Cbf 150
    Arabaya veya motosıklete sonradan takılan eksozun hızı ve gücü arttırdığı söylenir.. Takılan eksozun ağzı daha geniş ise arabanın daha rahat hareket ettiğini buna baglı olarak hız arttıgını , takılan eksoz dar ise hız ve gucun yavasladıgı gibi.. bunlar doğrumudur?..
    Bilgi;kucuk adami kibirlendirir,vasat adami sasirtir ,buyuk adami ise mutevazi yapar..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    tuning
    e tabii arabaya takılan bi egsoz sayesinde güç 5-10 hp artıyor hızda değişiyo tabii
    ama ben kendi motoruma taktım motor daha yavaşladı maalesef

Motosikleti
    yamaha FZR '94
    abi bid arabalarrda headers diye bi olay var. motorada yapsak nasıl olur? bu sistemde susturucu ve manifold iptal sadece boru var
    racing racing ve racing.............

Motosikleti
    2013 Cbf 150
    moto berk bu sadece senın motorda olan bir seymı yoksa tum motorlarda da mı olur.
    Bilgi;kucuk adami kibirlendirir,vasat adami sasirtir ,buyuk adami ise mutevazi yapar..

Motosikleti
    tuning
    abi ben motora eşşek gibi araba egsozu taktım da ondan oldu ehehehe headers motorada oluyor ama onunda uygununu bulmak gerek

simdi normal exup tüpsüz eksozlar var onlar performans artırmaz sadece süs niyetinedir.

ama performans eksozları motoru kuvvetlendirir cünkü motorun hava olayını daha kolay sağlar

Mr-Metal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    akropavic (böyle yazılıyo de mi) gibi eksozlar performans eksozlarıdır... sadece tüp ise ses içindir.. akropavic dışında lazer, devil, yoshimura gibi markaları da sayabiliriz...

arabalarda egzoz motorlara göre çok farklı arabalarda 3 ayrı susturucu var katalkitik konvertör,orta ve son susturucu...ayrıca katalitik konvertör egzoz gazının zehirli kısmını birazdaha temizler fakat ben şahsen aldığım gün iptal ettiririm...
    Arabalarda egzozun büyüklüğü,küçüklüğünden çok iç yapısı önemlidir,diğer susturucuların'da önemi çoktur...arabalardada her yapacak olduğun egzoz sisteminin arabayı hızlandıracak diye bir şartı yok tam tersine yavaşlatabilir bile...o yüzden bilinçli yapılan komple egzoz sistemi şart...ben motoruma yeni devil tüp taktım alt devirler çok rahatladı belirgin bir şekilde komple bir sistemin nasıl olacağını tahmin edemiyorum motor drag yarışlarıyla uğraşan bir abimiz komple egzozun %12 güç verdiğini söylemişti.....bu arada arabalardada headers sistemi alınabiliniyor ve çokta fark ediyor...tabi tek başına değil komple yapıldığı zaman

benim motorda Remus tüp var..ve performans artışını farkediyorsun, özellikle exup sistem devreye girdiği zaman.

leto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var ama markasını yazmak istemiyor artık.....
    abi bu bahsettiğiniz şeyler ne kadar nakit tutuyor ? belkim yaptırırım gerçi motorum 250 cc twister ama bilen varsa bi şey etsin
    Tanrı motor kullansaydı racing kullanırdı...

Mr-Metal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    leto, ona hiç takmana gerek yok.. zaten de kötü durur, üstelik e çok kötü ses yapar... hiç gerek yok.. zaten tüpler 400 euro dan başlıyor... onun yerine git 600 cc bi makine al

danger0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha FZ6 Fazer
    evet bende öyle performans egsozu var .biraz daha hızlandırıyo işte 10 15 km daha. ama çok ses çıkardığından orjinal haliyle değiştirmek istedim adam bana 1,5 milyar dedi orjinali için..vazgeçtim haliyle.....
    Biz ilhamlarimizi gokten ve gaipten degil dogrudan dogruya hayattan almis bulunuyoruz. K.Atatürk

Motosikleti
    yamaha FZR '94
    beyler bide millet bi racing alınca hemen soluğu eksozcuda alıyo. hani ses yapsın diye orjinalını değiştiriyosunuz ya aslında orjinalı taktırdığınızdan daha pahalı hele de egsozcuya bıraktıysanız orjinalı adam satıyo parayı buluyo özellikle apriliacılar iyi bilir..
    racing racing ve racing.............

Motosikleti
    2013 Cbf 150
    leto... bunlara o kadar para vereceğimize o parayı motorunu satıp aldıgın paraya ekle hem buyuk hem guzel bir motor almış olruz.. baksana ne kadar fahiş bir fiyat...

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    cevaplayalim bu soruyu :ç
    oggomoggo bunu beğendi.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Sahibindende motosiklet egsozu satıyor adamlar +15 hp diyor. Bence hemen alın.cub a takıp r25 tokatlarsınız
    jimi_hendrix ve Nuansiyen bunu beğendiler.

Pilot90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSXR 1000
    Cevaplayalım:

İlk etapta hayır!
    Egzoz takıldığı zaman aynı anda hava girişini de rahatlatmak lazımdır. Açık hava filitresi buna bi alternatiftir. Motor eğer rahat nefes alırsa rahat nefes vermesi gerekir, ve bu yüzden de genelde sadece egzoz takmak yeterli değildir. Borularıyla birlikte full sistem takılmalıdır. Hepsi tamam olduğunda motor makinaya çıkarılır ve power commandar ile bütün ayarları yapılır.

Bu yazdıklarım motor için geçerlidir arabalara pek ilgim yok

adam 12 yıllık konuyu hortlattı
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Pilot90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GSXR 1000
    Alıntı ybalci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adam 12 yıllık konuyu hortlattı
    Haha bende cevapladıktan sonra fark ettim
    jimi_hendrix bunu beğendi.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Boşluğa gelip bu oyuna alet etti bizide vay hıam

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler