Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

İzmir'de polise alınan 2009 model 98 HP Fazerlar ortaya çıktı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    YAMAHA MT-07
    istanbul da da var fazerlar ben taksimde görmüştüm beşiktaş ta da dolanıyorlar ara sıra cihangir den de bir tanesi geçtiydi geçenlerde

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:36 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:32 PM ----------

Alıntı Selka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Polislerimizin motosiklet almasına diyecek yok. Ancak millet olarak seferber olduğumuz ekonomik çıkarlarımızı her sınıf ve her rütbedeki TC vatandaşımız riayet etmelidir. TC devleti vergi toplamaktaki sıkınıtısını sağır sultan duymuştur. Hal bu iken bazı arkadaşlarımızın bilinçsizce iyi olmuş gayet şık gibi ifadeleri yerine oturmamıştır. Bugün yurtdışında satılan bir sıfır acenta bir BMW F650 15.000 YTL iken Türkiyede vergi adaletsizliğinden dolayı 26000 YTL ye satılmaktadır. Durum bu iken bu tip saçma sapan savurganlığa herkes payına düşen vergiyi içtiği biradan, sigaradan kullandığı elektrikten, araçtan tuttunda ekmeğe kadar vergi ödeyerek çıkartmaktadır.
    Vergide yapılması gereken vergiyi eşit dağıtıp herkesten eşit oranda vergi almak olamaz. Dünyada bunun kadar adaletsiz birşey olamaz.
    Mesela ben ayda 3.000 YTL kazanıyorum, bir arkadaşım garson o da ayda 700 lira kazanırken bir iş adamıda ayda 50.000 ytl kazanıyor. Devlet işadamından vergi alamadığı için benzine ortak bir vergi koyuyor pizzacı çocuk pizzasını teslim etmeye giderken işadamında İstanbuldaki 50 milyon dolarlık ihalaye giderken aynı vergi oranları ile vergi ödüyor.
    Bu adalet mi? Elbette değil vergide eşit vergi olmaz. Vergi kazanca göre alınır. Adaletli olanı çok kazanandan çok az kazanandan az vergi alırsın yani; benzine %2 sembolik bir vergi konur. İş adamından 50.000 YTL kazandığını tespit eder ondan her ay 10.000 YTL vergi alır pizzacı çocuktan ise 700 lirasından 5 lirasını vergi alırsın.
    Durum bunun tam zıttı olunca her vatandaş vergisinin peişne düşmelidir.
    Mesela İzmir İstanbul Ankara Antalya gibi büyük trafiği keşmekeş olan bir yerde 98 HP lık 20.000 liralık gereksiz bir güce vergiyi yatırmak yerine trafikte aralardan geçip 10 dakikada trafiğe takılmayacak 3000 liralık 150cc scooter lar ile 7 adet alıp 14 polis memurunu motorize yapardım.
    Elbette fazer da alınır . Mesela Mersin Urfa otobanından çalışan polislere 150cc scooter olur mu? Olmaz. Onlara al bir fazer...
    Mesela kırsaldaki polilserimize al F650 kullansınlar. Allah aşkına İstanbul gibi şehir içi trafikte 2.vitesten 3.vitese geçemediğiniz bir yerde aynı paraya 8 adet 150cc lik scooter alıp 16 polisi motorize yapmak varken 20000 liralaya fazer alıp 1 polisi motorize etmek vergimizi har vurup harman savurmak değil midir?

Ah be abicim olacak işmi senin dediğin ne yapsın sonra bu devlet ekonomik krizin ortasında nasıl alsın sevgili başbakanımız kendine bir uçak daha olmaz hatta ben isterim daha fazla vergi ödeyelim işçiden emekçiden %50 kessinler o zaman mutlu olacam
    Master of Davar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    pek yeni değil sanırım daha onceden görmştüm

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Balıkesir'de de bayağıdır var.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Motosikleti
    Suzuki AN 125
    Selka Nickli Üyeden Alıntı
    Polislerimizin motosiklet almasına diyecek yok. Ancak millet olarak seferber olduğumuz ekonomik çıkarlarımızı her sınıf ve her rütbedeki TC vatandaşımız riayet etmelidir. TC devleti vergi toplamaktaki sıkınıtısını sağır sultan duymuştur. Hal bu iken bazı arkadaşlarımızın bilinçsizce iyi olmuş gayet şık gibi ifadeleri yerine oturmamıştır. Bugün yurtdışında satılan bir sıfır acenta bir BMW F650 15.000 YTL iken Türkiyede vergi adaletsizliğinden dolayı 26000 YTL ye satılmaktadır. Durum bu iken bu tip saçma sapan savurganlığa herkes payına düşen vergiyi içtiği biradan, sigaradan kullandığı elektrikten, araçtan tuttunda ekmeğe kadar vergi ödeyerek çıkartmaktadır.
    Vergide yapılması gereken vergiyi eşit dağıtıp herkesten eşit oranda vergi almak olamaz. Dünyada bunun kadar adaletsiz birşey olamaz.
    Mesela ben ayda 3.000 YTL kazanıyorum, bir arkadaşım garson o da ayda 700 lira kazanırken bir iş adamıda ayda 50.000 ytl kazanıyor. Devlet işadamından vergi alamadığı için benzine ortak bir vergi koyuyor pizzacı çocuk pizzasını teslim etmeye giderken işadamında İstanbuldaki 50 milyon dolarlık ihalaye giderken aynı vergi oranları ile vergi ödüyor.
    Bu adalet mi? Elbette değil vergide eşit vergi olmaz. Vergi kazanca göre alınır. Adaletli olanı çok kazanandan çok az kazanandan az vergi alırsın yani; benzine %2 sembolik bir vergi konur. İş adamından 50.000 YTL kazandığını tespit eder ondan her ay 10.000 YTL vergi alır pizzacı çocuktan ise 700 lirasından 5 lirasını vergi alırsın.
    Durum bunun tam zıttı olunca her vatandaş vergisinin peişne düşmelidir.
    Mesela İzmir İstanbul Ankara Antalya gibi büyük trafiği keşmekeş olan bir yerde 98 HP lık 20.000 liralık gereksiz bir güce vergiyi yatırmak yerine trafikte aralardan geçip 10 dakikada trafiğe takılmayacak 3000 liralık 150cc scooter lar ile 7 adet alıp 14 polis memurunu motorize yapardım.
    Elbette fazer da alınır . Mesela Mersin Urfa otobanından çalışan polislere 150cc scooter olur mu? Olmaz. Onlara al bir fazer...
    Mesela kırsaldaki polilserimize al F650 kullansınlar. Allah aşkına İstanbul gibi şehir içi trafikte 2.vitesten 3.vitese geçemediğiniz bir yerde aynı paraya 8 adet 150cc lik scooter alıp 16 polisi motorize yapmak varken 20000 liralaya fazer alıp 1 polisi motorize etmek vergimizi har vurup harman savurmak değil midir?

% 100 katılıyorum ellerine sağlık...

geçen gün tartışılan polise harley konusunda da benze seyleri yazmıştım...

Dünyada dolaylı verginin en yuksek olduğu ülkelerden biri türkiye ..nedir dolaylı vergi köroğlu misali salma vergi yani, çaya şekere cep telefonuna benzine mazota ete süte vs. neredeyse tüm verginin % 65 i dolaylı vergi;

halbuki gelişmiş ülkelerde en buyuk vergi kalemi Gelir vergisi, yani kazandığın kadar vergi ver ...

yazık oluyor milletin alın teri har vurulup harman savruluyor. Hak İş başkanının aldığı mercedes makam otosunu gördünüz mü mesela 380.000 TL..Güvenlik sebebi ile ihtiyacımız var diyor. nesin sen kardeşim..mit başkanı genelkurmay başkanının oyle bir ihtiyacı yokda senin mi var...

Ama kim hesap soracak millet olarak alışığız hatta alkışlarız boyle şeyi...

Motosikleti
    R1150RT
    Polise iyi motor almak sart , soyle ki: Polis bi arkadas demisti ki " 1150 GS 'le tum gum turluyordum aksam da hali saha maca gidiyordum, ama simdi 250'lik Honda ile cikmak durumundayim ve sadece yarim gun motor tepesindeyim, birak top oynamayi aksam yataga zor atiyorum kendimi" Durum bu aslinda...
    A.S.A.
    :pr:

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı huceyn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok oluyo bunlar çıkalı.
    yaklaşık 5 aydır mersinde gazlıyorlar.
    ama sanırım egzos takmaları lazım
    evet birde varaderolu polislerimiz var

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Fazer idi, BMW idi falan bunlar meslek icabı olunca tadı olacak şeyler değil.

Herkesin hakkının olduğu şeylerle keyfi gazlama vs. olmaz.

Allah, devlet malı ile keyif sürmek nasip etmesin (rahata ermek başkadır keyif çatmak başkadır)
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

barannet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco CK 125
    iyi olmuş şöyle ki; emniyet güçlerinin bir görevide psikolojik olarak suçluları etkilemeleridir.

yani bir hırsız suç işleyip kaçacağını düşünüyor. 150 cc'lik scooter'ı görünce farklı düşünür, fazeri görünce başka şey düşünür.

yani fazerle dosta güven,düşmana korku veriyor polis memurları.

Tedbirde kusur koyup takdire bahane bulma!

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler