Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 SonuncuSonuncu

Bu kadar zormu bir motosiklet yapmak ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    reflexiv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ya yapılsa ne olacakki.bizim milletimiz türk malı diye binmez

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı ozan_bursa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    %100 Türk mühendislerinin eseri ürünleri mi arıyorsun
    gogıla sorarsan söyler ben bilgim dahilindekileri söyleyeyim

Temsa nın ürettiği Avenue otobüs %100 bizim mühendislerin eseri
    Ford un ürettiği Ford Cargo kamyon ve yine fordun ürettiği Eco Tork motor yine % 100 bizim eserimiz ve motor mevcut modellerden daha verimli (bakınız adının eco olma sebebi)

bundan sonra yazacaklarım genel
    o yüzden lütfen üstüne alınma
    üstüne alınanlar da şunu sorsun kendine
    ben mümkün mertebe soruyorum çünkü
    bugün ülkem için ne yaptım diye

lütfen ama lütfen kendimiz bu kadar küçümsemeyelim

vakti zamanında ilk denizaltıyı, ilk uçma denemesini , ilk roketi yapan biziz
    daha yakın geçmişte uçak fabrikası kurup sonra biz bunu becermeyiz diyen biziz
    demir yollarını asfalt ile kaplayan zihniyette malesef yine bizde

bu kafayla gittikçe bizden bi ..... olmaz
    bu kafada olanların kasksız trafiğe çıkmasını şiddetle destekliyorum
    diğerleri lütfen ama lütfen herzaman tam koruma

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:25 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:21 AM ----------

yaşın kaç bilmiyorum ama belki bilirsin belki hatırlamazsın
    ilk zamanlarda japon malı dendiği zaman akla UCUZ KALİTESİZ TAKLİT gelirdi
    aynı şimdinin çin malları gibi
    ama ne oldu
    adamlar zamanla DAHA İYİSİNİ, DAHA UFAĞINI, DAHA UCUZA yapmaya başladı ve dünyaya kafa tutuyorlar
    senin de dediğin gibi
    en başta rayına oturttu

öncelikle değerli yorumların için teşekkür ederim...

tüm mesajlarımı okuduysan demek istediğimi daha iyi anlayabilirsin....

''avenue'' bizim eserimiz ama bu isimde ne böyle ??? çok güzel ama bi kere adı bozuk bunun... ayrıca ilk kez duydum... diğeri ''Ford'' diyosun zaten buna yorum bile yapmıcam... ama kendimi tutamıyorum... öncelikle önceki mesajlarımı oku... herşeyi yapan bizim mühendisimiz olsa ne olacak? markası Ford kardeşim olay bitmiştir... adam seni kullanıyor senin becerilerini kullanıyor ve ürünü kendine mal ediyo... hala bunu konuşuyoruz...

haklısın kendimizi küçük görmemeliyiz ancak kendini büyük görmekte küçük görmek kadar yanlış...

''vakti zamanında ilk denizaltıyı, ilk uçma denemesini , ilk roketi yapan biziz , daha yakın geçmişte uçak fabrikası kurup sonra biz bunu becermeyiz diyen yine biz olabiliriz'' evet doğrudur hatta ''bir zamanlar dünyanın hakimi olan yine bizdik''

fakat mazide yaşanmaz... önemli olan şimdi nerde olduğun ve gelecek için ne yaptığın...

daha bir karayolunu bile düzgün yapamıyoruz... hepimiz biliyoruz yolda motosikletimizle giderken hayati tehlike oluşturan ne çukurlar görüyoruz yada çukurlardan kaçıcam diye ne akrobatik hareketler yapıyoruz... bu çok basit bir örnek... biz daha araba için yol yapamazken adamlar marsa gitmenin yollarını arıyolar ki insansızda olsa gittiler bile... kendimizi kandırmanın alemi yok... büyük şehirlerde yaşayan arkadaşlar çıksınlar merkezi bir caddeye mağaza isimlerine baksınlar bakalım bu herşeyi anlatır... Türk toplumunun sadece pazardan ibaret olduğunu anlarsınız... yada hiç dışarı çıkmayın nicklerimize bakın... kendi üretimlerimize bile Türkçe isim koymuyoruz koyamıyoruz bu da olayın kültürel tarafı...

tekrar ediyorum ben Türk olarak hiçbişey yapamıyoruz yada yapamayız demiyorum... ancak bahsettiğin o çok yetenekli mühendislerimiz başkalarına çalışıyorlar... çünki ne değer veriliyor nede destek görüyorlar...

Motosikleti
    '93 Yamaha Virago XV535, '94 Yamaha DT 125R
    burda bu kadar muhalefet oluyo yok olmaz yok kimse almaz yok pahalı olur yok bilmem ne . hadi diyelim bu ülkede kimse almadı türk malı otomobil motosiklet vs. vs. peki soruyorum muhalefet edenlere bu ülke kendi belediye otobüsünü üretse kendi metrobüsünü üretse =) kötü mü olur mercedese bi yığın para verip otobüsler alıyoruz bunları biz yapsak paramız içerde kalsa ve o teknoloji gelişse kötü mü olcak

sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    Alıntı DeaD_Rider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    burda bu kadar muhalefet oluyo yok olmaz yok kimse almaz yok pahalı olur yok bilmem ne . hadi diyelim bu ülkede kimse almadı türk malı otomobil motosiklet vs. vs. peki soruyorum muhalefet edenlere bu ülke kendi belediye otobüsünü üretse kendi metrobüsünü üretse =) kötü mü olur mercedese bi yığın para verip otobüsler alıyoruz bunları biz yapsak paramız içerde kalsa ve o teknoloji gelişse kötü mü olcak
    bizimkiler bişi üretemez üretsek zaten cin malı gibi bişi olur mersedesin yerini tutarmı ya motormu üreticeksin kanuniye bak bi kullan hep cin parcaları var üzerinde kim neyi üretiyo biz ancak bahcede hıyar üretiriz
    Motosiklet mucidi

starblazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yoktur
    Motorunu ordan burdan alıp fazlada dusunmeden orta halli birşey yapılabilir.
    iyi motor alıcaksan rotax falan gibi biyerden
    eh işte yapacaksan ,çinli abilerimiz yardım eder diyorum.

Ama gidipte bir R6 gibi yaparım dersen, kimse sana motor vermez.
    Sen motoru yapmak için ,o tecrübeyi edinene kadar r6 nın bilmem kacıncı versiyonu çıkar.

Sonuç olarak
    Araba motoru, kocaman ağır ve istediğin kadar yer bulabileceğin bişey .

Aküyü nereye koyacağım , fanları sıkıstıracagım gibi bir sorunu yok, zaten elektrik aksam hepsinde aynı bosch tan alırsın , frenleri , göstergeleri , beyni herkes aynı yerden alıyor.
    Yani araba işi pazarlama işine dönmüş durumda

İş motora gelince
    200 kg motor yaparsında , 50 kg lık motoru yapmak biraz ISTER tecrübe.
    Yani biraz daha ince bir teknoloji içerir diye düşünüyorum.

Makina muhendisi arkadaslar sanırım hafif hafif bu yazıları okuyunca sırıtmaya başlamıştır.

O japon abilerin tecrübesini komple alabilirsen , olur herseyi yaparsın. Alamazsan o iş olmaz.
    Çinliler senelerdir Japonlara parça yapıp duruyorlar , sonunda öğrendiler az buçuk şimdi onlarda başladı.

Ne diyim var olan bişeyi
    ucuza yapamıyorsan satamazsın.

Olmayan birşeyi ;
    Yapman birşey değilde satmakta sorun olur.
    Yamaha bile yeni yaptım deyince bin tane kulp takılıyor.

Bence boş iş , 75 model motorlardan bahsediyorsanız o başka. Sanayide yapılır neden olmasın .

mercedes kalitesinde araba üretsen parçalarını nerden alacaksın var mı o kalitede yan sanayi.
    kaç tane kaliteli yerli parça üreticisi var. sayın arkadaşlar parça üreticilerini. hadi onu da geçtim . bu fabrikalar yine makinalarını yurtdışından alıyor.

rulmanlar dandik piston yerli marka yok doğru düzgün. subap üreticileri konyada. yağ keçesi en kalitesi skt yerli onunda çalıştığı 4-5 sene maksimum. elektronik zaten yok. bir kondansatör fabrikamız bile yok.

Türkiye kadar zengin her ülke Türkiyenin ürettiklerini zaten pekala üretiyor araplar hariç

Selka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Burada Türk insanının üreteceği bir şeyi tartışmak mantıksızdır. Türk insanı uçakda dahil herşeyi öğrenip üretebilecek güç ve eğitimdedir. Buradaki tek sıkıntı psikolojiktir. Çünkü Türk toplumu son 300 yıldır daima gelişmiş toplumlar önünde daima ezik bir psikoloji ile büyümüştür. Mesela beni örnek alınız. Çocukluğumda T.C devleti gelişmekte olan bir ülke idi yaşım 36 oldu hala gelişmekte olan bir ülke konumundayız bir türlü gelişemedik gitti. Oğlum 4 yaşında sanırım o da 35 inde aynı durumda olacaktır.
    Mesela bir araba yada motor üretelim ancak lütfen samimi olalım. Kaçımız bu aracı alacak. Yurt dışında bu kadar marka ve model varken, kendimizin bile satın almaktan şüphe duyacağı bir modeli yurtdışında kaç kişinin alacağını sanıyoruz ki! Mesela araç lastiği değiştirken kaçımız Dunlop mı alsam Michelin mi alsam yada bunun yerine %100 yerli malı olan Petlas yada Lassa alayım diyoruz.
    Yada Türk Toplumuna yada milletine karşı bu kadar muhalefet eden Fransız toplumunun bir ürünü olan TOTAL'ı ne kadar protesto edip onun yerine OPET yada Petrol Ofisini kullanma nezaketini gösteriyoruz.
    Üretilir herşey üretilir. Ama önce bizler kendi KOBİ ve üreticilerimize sahip çıkalım..
    Lütfen eleştri yazarken kendinize dürüst ve samimi olun!
    SOSYAL BİR MESAJIM KALMADI ARTIK BU İNSANLIĞA

Alıntı Selka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burada Türk insanının üreteceği bir şeyi tartışmak mantıksızdır. Türk insanı uçakda dahil herşeyi öğrenip üretebilecek güç ve eğitimdedir. Buradaki tek sıkıntı psikolojiktir. Çünkü Türk toplumu son 300 yıldır daima gelişmiş toplumlar önünde daima ezik bir psikoloji ile büyümüştür. Mesela beni örnek alınız. Çocukluğumda T.C devleti gelişmekte olan bir ülke idi yaşım 36 oldu hala gelişmekte olan bir ülke konumundayız bir türlü gelişemedik gitti. Oğlum 4 yaşında sanırım o da 35 inde aynı durumda olacaktır.
    Mesela bir araba yada motor üretelim ancak lütfen samimi olalım. Kaçımız bu aracı alacak. Yurt dışında bu kadar marka ve model varken, kendimizin bile satın almaktan şüphe duyacağı bir modeli yurtdışında kaç kişinin alacağını sanıyoruz ki! Mesela araç lastiği değiştirken kaçımız Dunlop mı alsam Michelin mi alsam yada bunun yerine %100 yerli malı olan Petlas yada Lassa alayım diyoruz.
    Yada Türk Toplumuna yada milletine karşı bu kadar muhalefet eden Fransız toplumunun bir ürünü olan TOTAL'ı ne kadar protesto edip onun yerine OPET yada Petrol Ofisini kullanma nezaketini gösteriyoruz.
    Üretilir herşey üretilir. Ama önce bizler kendi KOBİ ve üreticilerimize sahip çıkalım..
    Lütfen eleştri yazarken kendinize dürüst ve samimi olun!
    doğru söylüyorsun hocam

alt yapı ekonomik şartlar . geçen yüzyılı savaşlarla geçirmiş bir millet. maddiyat gelirdurumu.

bizim ülkemiz de avrupa gibi diğer medeniyetleri sömürseydi hepsi olurdu.

şimdi yamaha ybr 250 geldi kimse almıyor hem değmez diye hem insanımız o kadar zengin değil herkes çin malı motoya biniyor üretsen ne olur. dışarı satmadıktan sonra içerde de satılmıyor. şartlar çok farklı

üretemez demiyorum üretmez. para yok 100 milyar doları olan iş adamı yok mesela veya 1 senede yüzde 500 para kazanmak varken daha düşük karlı sektöre girmez işadamı.

yan sanayi de yok varsa da halkın bütçesine göre.

buji fabrikası var mı kendi markamız mesela varsada yabancının fabrikasıdır

titanyum subap üreten yer varmı yada kevlar balata yok niye yok olsa kim alacak ama italyada cayır cayır satılıyor

Silverwing - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1- Bizim üreticimiz aynı malı aynı fiyata yurtdışından getirmeyi tercih eder. İstihdam, sanayi, dış bağımlılık gibi konulardan önce karlılık gelir. Adam niye uğraşsın burda işçinin dertleriyle, Çin'de hazırı varken.
    2- Araçların motor hariç herşeyini Türk firmaları yapabiliyor. Bu kadar zormu iki piston, bir blok yapmak? Bence yaptırılmıyor.

hanedan12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Muhalefet eden arkadaşlara

KARDEMİR KARABÜK ve EREĞLİ DEMİR ÇELİK tesislerinin

Nasıl ve Hangi şartlarda kurulduğunu araştırmalarını şiddetle öneririm.

Biz Her teknolojiyi geliştiririz yenilerini de yaparız .... Yeterki inancımıza ve güvenimize sahip çıkalım....
    Kangren olmuş tüm kollara adanmıştır.
    Eğer bir yıl sonrasını düşünüyorsan, bir tohum ek. Eğer on yıl sonrasını düşünüyorsan, bir ağaç ek. Eğer yüz yıl sonrasını düşünüyorsan, insanları eğit.

Gnusher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    06 Fz6 Fazer 98hp
    Uzun süredir üstüne düşündüğüm konulardan birinin tartışmaya açılmış olması ve merak ettiğim birçok konunun aydınlanmış olması beni sevindirdi açıkcası. İçinde olduğum bazı konulara da değinilmiş. Örneğin Temsa. Birçok mesajdan alıntı yapıp üzerine konuşmak istiyorum ama kısaca aklımda kalanlara değinmeye çalışcam.

Türkiye' de üretim yapmak sanıldığı kadar zor değildir. Hatta bilinmeyen birçok konuda üretimimiz vardır. Bizzat CAD çalışmalarını, teknik dokümantasyonunu gerekli standartların sağlanması ve ilgili sertifikaların alınması gibi konularda üzerinde çalıştığım makinelerden karton katlama makinesi, balya makinesi, yer fıstığı harmanlama makinesi, vakum pres makinesi tamamen Türk markalarıydı ve Türkçe isimlere sahipti. İsimlere takılmak o kadar saçma ki. Daha saçma olan birşey bir makinenin tüm parçalarının üretilmesi gerektiğini savunmaktır. Ha 100 milyon dolar ya da daha fazla hazır para bulursun üretirsin belki o ayrı. Düşünün otomasyon sistemleri var, pnömatik sistemler bunların hepsini o adamlar el kadar atölye irisi fabrikada nasıl üretsin. Ayrıca neden üretsin ki? Tabiki en uygun fiyata en makul kalitede olanı satın alacak. Daha basit ve açık bir örnek her makinede en çok kullanılan makine parçalarından biri olan rulmanlardır. Üretimleri oldukça maliyetli girişimler sonucu başlar ve çok fazla rulman üreticisi yoktur. Her makine üreticisi kendi rulmanını üretmeye kalkışsa, ee neyse kalkışamaz işte:D. Ülkemde satış fiyatı 3-4 lira olması gereken çin malı rulmanlar 15 liraya satılır ve kısa sürede dağılır. 20 liralık kaliteli rulmanı almaz bizim üreticimiz tabi zararı kendisine daha fazladır. Kimise yanlış rulman seçer, sebebi rulman kataloğundan rulman seçmeyi bilmemesidir. Makinenin çalışması ona yeter. Yeter de, yanlış rulman seçimi her yıl Türkiye'ye 10 milyon dolarlık zarar ettirir. Tüm mesele bilgi eksikliğidir. Bu seviyedeki bir üretim anlayışıyla motorlu taşıt üretilemez. Sanayileşme tecrübeye ve mühendisliğe dayalı bir anlayıştır ve zamanla oturur. Bu anlayışı oturtabilmiş ve geliştirmekte olan çok fazla Türk üretici de vardır.(Benim görüşüm)

Temsa hakkında da biraz fikir sahibiyim. Türkiye' de belediye otobüslerinin Temsa otobüslerinden olmasını istemiş bir arkadaş. Zaten Temsa otobüslerinden kullanılanlar var. Bunlar ihaleyle alınır. Otobüs ve daha küçük olan minibüs- midibüs segmentinde tahmin edilenden çok daha fazla Türk üretici vardır ve hergün bu otobüslere binip biryerlere gideriz.

Yazmaya başlayınca hep konuyu dağıtıyorum ama gelmeye çalıştığım bir nokta var. Türkiye herşeyi üretebilir ürettiğini de satabilir. Motorlu taşıt üretimi ve satışı diğer tüm mekanik ürünlerden ağırdır. Yeterli tecrübesi ve bilgisi olmayan insanlar üretim yapmak istediklerinde hemen akıllarına en çok bildikleri ve ilgilendikleri alan olan motorlu taşıtlar gelir. Bu konuda araştırma yapıp, fizibilitesini çıkarmaya çalışırlar ve kendilerince bir bilene sorarlar. Sonuçta hevesleri burkulur başka birşey olmaz. Ama gerçek şudur ki o üretim çatır çatır yapılır, yeter ki(sen sev beniii, yeter kiii inan banaa;)) müthiş bilgili insanları bir araya toplamak mümkün olsun. Mesele para ya da imkandan ziyade beyin gücüdür. Bu seviyedeki adamlar da oturup hadi ya kısıtlı imkanlarla, özveri gösterip motosiklet üretelim demezler. Herkes kendi işine, parasına bakar; hayatını devam ettirir. Kimse de bunun için onları yargılayamaz. Ama birileri çıkar da birlik olursa olur.

Son olarak eklemek istediğim birşey var. Geçenlerde yanılmıyorsam BMW nin bir prototipi çıkmıştı. Bende altına yazmıştım ben bunu daha önce tasarladım diye(sadece kafa grenajı). Orda ön farlar birbirinden farklıydı ve yanılmıyorsam sağ far benim tasarımımın aynısıydı. Ben o tasarımı en az 3-4 hafta kadar önce yarı naked bir makine tasarlasam kafa grenajını nasıl yaparım diye öylesine yapmıştım. Tabi bunun hiçbir anlamı yok fakat Adana'da okuyan bir üniversite öğrencisinin bir öğleden sonrasını ayırıp yaptığı tasarımla, bmw tasarımcılarının çıkardığı sonuç bu kadar benzeyebiliyorsa birşeyler o kadar da imkansız değil sonucu çıkarılabilir bence.(Tasarım tamamen Pc ortamında 3d yapılmıştı)

Ek not: Üretim hiçbir zaman toplumsal dayanışmaya sırtını dayayarak yapılamaz.

Aslında şimdi çıkmam gerekiyor. Daha güzel ve ayrıntılı olarak fikirlerimi belirtmek isterim. Kanuni hakkında da konuşmak isterim. Topiği takip edicem. Görüşürüz.

Kek not: Lütfen konuyla ilgili ve konu hakkında bilgili insanlar, kırıcı ya da bilgisiz yorumlar olursa, küsüp gitmesin. Ne olursa olsun bilginin değerini bilen insanlar vardır. Aynı şeyi motosiklet sürüş teknikleri hakkında yazılar yazan kişilere de söylemiştim. Bir şekilde boşa gitmiyor. Birileri faydalanıyor. Teşekkürler

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tamam da ben anlamadım sizin ne istediğinizi. Türkiye'de üretilip dünyaya satılan Fiat'tan Türk işçisi, Türk ustabaşı, Türk mühendis, fabriknın Türk temizlikçisi, Türk olan Koç ailesi, vergiler sayesinde Türk devleti para kazanmıyor mu? Fiat üretiminin %80'ini ihraç ediyor, ülkeye devasa döviz girdisi sağlıyor. Otomotiv sektörü ülke ihracatının %20'sinden fazlasını oluşturuyor, devlete en çok vergi ödeyen de onlar, "niye adı Fiat da Fırat değil!" diye kafaya takmışsınız.
    çalışan diyoruz aslında sömürülen işçi.Türk olan koç ailesi diyorsunuz bence bir araştırın bakalım Türk ailesimi?vergi işine gelince harbiden gülesim geldi vergi veriyorum adı altında devletten bir sürü teşvik primi sigorta giderleri düşüyorlar onuda geçtik.Türk devleti para kazanıyor ama onlardan değil bizlerden nasıl ?arabayı alıyorsun devlete ötv ve kdv ni ödüyorsun.sandıgınız gibi öyle devlete devasa filan vergi ödedikleri de yok işin inceliklerine gelince sadece devleti ve canım Vatandaşlarımızı sömürüyorlar.de bakalım made in Türkiye diyebiliyormusun hayır.neden çünkü büyük bir yatırım yapmak kafa yormak lazım kafa var ama yatırım yapmak isteyen malesef.

size koç ların bir hikayesini anlatayım belki duymuşsunuzdur ozaman belki hak verirsiniz. '' rahmi koç fransaya at çifliğine at almaya gidiyor orda atlara bakarken bir araç geçiyor hemen yanındakilere soruyor bu ne güzel bir araç tam bizim ülkemize göre ! hara sahibi olurmu biz onlarla burada at taşıyoruz bu araçlar at taşımak için üretildi hiç bir özelliği olmayan araçlar,yok yok diyor tam bizim ülkemizin insanına göre diyor ve Peugeot firmasıyla anlaşma yapıyor ve araçlara cam ve koltuk takıp Türk milletinin hizmetine sunuyor.ve bu araçların ne kadar konforlu oldugunu bilmeyen yoktur.''
    anladınız sanırım ne kadar vatan millet aşkı ile tutuşan bir firma.
    ama bir şey var araçların zayıflıgından yedek parça sektörü arı gibi çalışıyor o bir gerçek.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Motosikleti
    07'Transalp , 151 RS.
    içimizdeki kudreti bilmeyen bir toplumuz..inancı olmayan insanlarız bence..bi insan isterse herşeyi yapabilir. çaresizsen çare sensin demiş atalarımız..

Hayallerimizi Hedefe dönüştürmemiz lazım.
    Kadın;15 inde Ceren,20 sinde Ceylan ,25 inde Avcı nın kendisidir.:bounce:

Motosikleti
    BuKart
    Alıntı Tutkun22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    içimizdeki kudreti bilmeyen bir toplumuz..inancı olmayan insanlarız bence..bi insan isterse herşeyi yapabilir. çaresizsen çare sensin demiş atalarımız..
    +1 sonuna kadar katılıyorum
    [B]DERDİM KADAR OLSA KUVVETİM BENİMLE BAŞ EDEMEZDİ KASVETİM.EL YUMRUĞUNU YEMEYEN YUMRUĞUNU BALYOZ SANAR ARLANMAZ...
    [/B]

bana 1 milyar dolar verin size istediğiniz motoru üreteyim ama tüm parçalar made in Türkiye olmaz zaten olmuyor

inanmayan versin 1 milyar dolar

STeReO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı osmaniyeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bana 1 milyar dolar verin size istediğiniz motoru üreteyim ama tüm parçalar made in Türkiye olmaz zaten olmuyor

inanmayan versin 1 milyar dolar
    bence konuyu kapatalım buyuk hayaller kurmaya başladık
    İnanın Çocuklar! Güzel Günler Göreceğiz, Güneşli Günler, Motorları maviliklere süreceğiz.

Selka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI DL650 V-STROM
    Yok neden kapatalım ki; konu çok güzel. Dediğim gibi bu toplum son 3 asırdır ezik idi hala da ezik durumdayız. Bırakalım artık bari çocuklarımız öyle olmasın. Lakin kimseyi suçlamıyorum ama içinde bulunulan durumun siyaset ile çok yakın bir ilişkisi var.

Türkiyede ağır sanayi devrimi hiç yapılmadı. Nedeni Demokrasi denen ve bize 2 derece bol gelen şey...

Demokrasiye inanmıyorum. Hemende kızmayın; açıklamamı okuyunuz!

Düşünsenize ABD demokrasi demokrasi diye yanıp tutuşuyor. Neden mi? Çünkü gelişmekte olan ülkeler için bu olgu azıcık tehlikelidir.

ABD zengin bir ülkedir. Uzun orta ve kısa vadeli siyasi planları vardır. Bu planların gerçekleşmesi için de demokrasiyi kötü amaçlı kullanır.

Şöyle ki; ABD bir bölgenin yada bir ülkenin sağ eksene kaymasını isterse o toplumdan sağ eksenli bir siyasetçiyi alır zengin eder medyasını satın alır ve o lideri demokrasi kanalı ile seçmez seçtitrir. Aynı şekilde o bölgeyi liberal eksende de istediği gibi komünist eksenleide ister bu onun orta kısa ve uzun vadede ki planlarına bağlıdır.. Böylece o bölge yada ülke ABD nin planları doğrultusunda renk almaya başlar. O ülkenin insanlarıda 5- 10- 20 yıl sonra başına ne geleceğini bilemeden büyür.

O sebeble ABD demokrasi olmayan yerlere demokrasi getirme mücadelesi verir. Mesela Venezuela da ABD için demokrasi yoktur tıpkı K.Kore, İran, Afganistan yada Küba gibi. Çünkü buralarda değil ABD doları; ABD kolası bile geçmez. Bu tip ülke liderleride ABD ye karşı ciddi bir irade koyarlar ki ABD para zoruyla bile istediği kişiyi seçimle başa getiremez. En son somut örnek Irak tır ki; Saddam ABD ye ciddi irade koyan bir lider ki başına neler geldi. Seçimle demokrasi ile başa gelen El MAliki ne kadar ABD ye irade koyar. Koyamaz ki. Bundan sonra ABD eksenli demokrasi ile ırak yoluna devam eder.

Mesela ABD Türkiye de para ile bir gece de parti kurdurup ilk seçimlerde onu lider edebilir. ABD Türkiye yi istediği siyasi eksene çeker.

Düşünün bir partini bir gecede teşkilatlanması için aylık masrafını en az 70 il, 3000 ilçe, 5000 köyde teşkilatlanması gerekir. Burada en az 4 personel çalıştırsa ortalama 8500*4= 32000 adam eder. Bu mekanların aylık kirası ortalam 300 liradan 300*8500=2.55 milyon tl eder. 32000 adamın aylık maaşını sormayın. Bu parayı kim bulup iktidar olacak bu kadar para bir kişide hangi sebeble bulunur... Neyse daha fazla yazmayayım. İşte böyle kıssadan hisse bizler zengin ülkelerin bizlere biçtiği rolleri deokrasi kanalı ile oynuyoruz ve oynamaya devamda edeceğiz...

Düşün Suudi Arabistan krallık Ürdün krallık neden oraya ABD demokrasiyi götürmüyor. Demokrasi götürecek bi'şey yok ki liderleri zaten ABD ye irade koymuyor ki.. İrade koysunlarda görsünler demokrasiyi sonra demokrasi ve para ile nasıl istediğini başa getirip kendi politikalarını işletir.. Neyse boşverin...
    SOSYAL BİR MESAJIM KALMADI ARTIK BU İNSANLIĞA

Alıntı Selka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok neden kapatalım ki; konu çok güzel. Dediğim gibi bu toplum son 3 asırdır ezik idi hala da ezik durumdayız. Bırakalım artık bari çocuklarımız öyle olmasın. Lakin kimseyi suçlamıyorum ama içinde bulunulan durumun siyaset ile çok yakın bir ilişkisi var.

Türkiyede ağır sanayi devrimi hiç yapılmadı. Nedeni Demokrasi denen ve bize 2 derece bol gelen şey...

Demokrasiye inanmıyorum. Hemende kızmayın; açıklamamı okuyunuz!

Düşünsenize ABD demokrasi demokrasi diye yanıp tutuşuyor. Neden mi? Çünkü gelişmekte olan ülkeler için bu olgu azıcık tehlikelidir.

ABD zengin bir ülkedir. Uzun orta ve kısa vadeli siyasi planları vardır. Bu planların gerçekleşmesi için de demokrasiyi kötü amaçlı kullanır.

Şöyle ki; ABD bir bölgenin yada bir ülkenin sağ eksene kaymasını isterse o toplumdan sağ eksenli bir siyasetçiyi alır zengin eder medyasını satın alır ve o lideri demokrasi kanalı ile seçmez seçtitrir. Aynı şekilde o bölgeyi liberal eksende de istediği gibi komünist eksenleide ister bu onun orta kısa ve uzun vadede ki planlarına bağlıdır.. Böylece o bölge yada ülke ABD nin planları doğrultusunda renk almaya başlar. O ülkenin insanlarıda 5- 10- 20 yıl sonra başına ne geleceğini bilemeden büyür.

O sebeble ABD demokrasi olmayan yerlere demokrasi getirme mücadelesi verir. Mesela Venezuela da ABD için demokrasi yoktur tıpkı K.Kore, İran, Afganistan yada Küba gibi. Çünkü buralarda değil ABD doları; ABD kolası bile geçmez. Bu tip ülke liderleride ABD ye karşı ciddi bir irade koyarlar ki ABD para zoruyla bile istediği kişiyi seçimle başa getiremez. En son somut örnek Irak tır ki; Saddam ABD ye ciddi irade koyan bir lider ki başına neler geldi. Seçimle demokrasi ile başa gelen El MAliki ne kadar ABD ye irade koyar. Koyamaz ki. Bundan sonra ABD eksenli demokrasi ile ırak yoluna devam eder.

Mesela ABD Türkiye de para ile bir gece de parti kurdurup ilk seçimlerde onu lider edebilir. ABD Türkiye yi istediği siyasi eksene çeker.

Düşünün bir partini bir gecede teşkilatlanması için aylık masrafını en az 70 il, 3000 ilçe, 5000 köyde teşkilatlanması gerekir. Burada en az 4 personel çalıştırsa ortalama 8500*4= 32000 adam eder. Bu mekanların aylık kirası ortalam 300 liradan 300*8500=2.55 milyon tl eder. 32000 adamın aylık maaşını sormayın. Bu parayı kim bulup iktidar olacak bu kadar para bir kişide hangi sebeble bulunur... Neyse daha fazla yazmayayım. İşte böyle kıssadan hisse bizler zengin ülkelerin bizlere biçtiği rolleri deokrasi kanalı ile oynuyoruz ve oynamaya devamda edeceğiz...

Düşün Suudi Arabistan krallık Ürdün krallık neden oraya ABD demokrasiyi götürmüyor. Demokrasi götürecek bi'şey yok ki liderleri zaten ABD ye irade koymuyor ki.. İrade koysunlarda görsünler demokrasiyi sonra demokrasi ve para ile nasıl istediğini başa getirip kendi politikalarını işletir.. Neyse boşverin...

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Ağır sanayi hamlesini geçtim, toprak reformu bile yapılamadı daha. Ülkenin yarısı hala feodal düzende yaşıyor. Başına terör belası da gelir, başka her türlü bela da. Bağımsız olmayan bir ülke de malesef motosiklet değil, jantını bile üretemez...
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cg 125 rr
    21.yüzyılda motosiklet yapıp yapamıyacagımızı tartısıyoruz ve bazıları yapamıyacagımı söyluyo aglamak istiyorum .. hatta aglıyorumm

---------- Mesaj ekleme zamanı: 05:24 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 05:04 AM ----------

yapılamaz denmesınden nefret edıyorum hatta biri bişey yapmaya kalkışınca sen onu yapassın dıyenden dahada nefret edıyorum .....türkiyede kar getirmeyebilir dogrudur cok fazla motosıklet kullanan bı ülke deiliz ama kar getirmesini isdiyosan eger buyuk oynayacaksın . ee ben 500 tane motor uretıyım satıyım ıyı kotu ne gelırse gibi bi mantıkla başlanırsa 5 tane bıle satamassın ama motorun hakkını verır kalite fiyat orantısını dogru belırler saglam reklam yaparsan turkiyedeki yüzbinlerce kuryenın yenı yol arkadası sen olursun hem neden sadece turkıye olarak hesap edıyorsunuz honda sadece japona tvs hintliye ya bmw sadece almanyayamı satıyor bak tvs ye yapmıs adam gıbı bı makına fıyat makul reklamda super bize bile catır catır satıyor hem bizde ham madde ve iş gucu avrupa ve japonya kadar pahalıda deıl valla saglam bi yatırımcı saglam bı ekıple gırerse kökünü bile kuruturuz da sizin gibi olmaz olmazcılar oldugu surece kimse bu işe atılmaz otomobıl apayrı zaten avrupanın en ck otomobıl satan ulkesı olan turkıye kendi otomobıılını urettıgınde ve pıyasaya soktugunda dıger uretıcıler az yada cok zarar gorecegı ıcın hıcbi zaman böle bişiye ızın verılmıcektır olsada cok ufak caplı olur ama nolur olmaz yapılamazları bırakın artık bu sozlerı duyunca delı oluyorum artık yapılamaz deılll yaptırılamaz ne zamn yahudılerın yada conilerın soyu tukenır ozamn turkıye zaten eski ışıgını bulur

---------- Mesaj ekleme zamanı: 05:27 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 05:24 AM ----------

bişi daha ekleyım neden kımse gırmıo neden kımse gırmıo dıosunuzda motosiklet bizden baska kımın umrunda motosıklet kullanmayan bırinın aklının ucuna bıle gelmez motosıklet sektorune girmek ... otomobıl olarak kıyaslar yada yorum yaparsak daha mantıklı bence

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 45678 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler