Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Egzoz yanigi

Motovento
    REKLAM ALANI
    Aragorn78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Arkadaslar 2 hafta once sıkışık trafikte aynalara deymeden cambazlik yaparak gitmeye calisirken bi yerde sıkıştım ve sag bacagim baldir tarafi egzozda 2. derece yanik oldu (hatta 3. ye yakın) ve sonrasinda enfeksiyon kapti , tedavi 2 haftadir devam ediyo. Yandigi an hemen buz koydum sonra eve gelip krem surdum, gecer nasi olsa dedim, heni kendi kendimizin doktoruyuz ya sonra yuruyememeye başlayınca anladım anyayı konyayı. Aman diyorum...

Boyle bir yanikla karsilasirsaniz (buz koyarak) hemeeeeeennn bir acile gidin.

Dogru tedavi ile 3-4 gunde iz kalmadan iyilesicekken simdi 2 haftadir aci cekiyorum sabah aksam pansuman (ölü deri tabakalarını da oluştukça alıyolar, acisini siz tahmin edin) ve ayrıca iz kalicak.
    Cunku yanigin derecesine gore tedavi ve dikkat edilecek seyler degisiyor. Ornegin benimkinde, aninda mudahele olarak su topluyan ustteki deri alinarak, 3 cesit krem karisimi surulerek sarilmasi, evdeyken acik kalcakken de kremlerle ustunun kapatilmasi gerekiyordu + antibiyotik tedavisi vs vs vs..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    geçen hafta motoru zincirlemeye çalışırken kolum değmişti egzosa sadece 1 sn.
    şu anda sol koluma faça atmışım gibi bir iz kaldı..bende acı eşiği sanırım yüksek biraz o nedenle önemsememiştim..neden sonra buz koymuş ama şu anda kabuk oldu ve sanırım ölene kadar benimle kalacak bir iz

Baksanıza sadece 1 sn. lik egzos temasını ettiklerine..Şuanda 1 hafta oldu hemde..!

dediğin gibi acilen buz tedavisi ve krem vs. bir şey gerek..eğer büyük bir alan değmemişse egzosa..
    geçmiş olsun..

Motosikleti
    Honda CBR 600F

igrenc di mi :(

reflexiv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    offff çok geçmiş olsun birader.bende kapriyle motora bindim geçen salak gibi benimde yandı aynı senin gibi.ama ben nasıl olacağını biliyordum Allah'tan iz kalmadan geçtii şükür..

Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    ufff hacı ne yaptın yav içtiğim şeyi geri çıkartıyordum...
    yalnız hiç bir tedavi uygulamamışsın gibi duruyor..

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Tesekkurler arkadaslar..
    Bu yaniktan sonraki 3. gun, yani doktora gittigim ilk gun muayenehanede cektim kendime ders olsun diye doktor hemen ölü deriyi aldi zaten. Migdenizi bulandirmak istemedim ama sadece boyle bir yanigi ciddiye alip hemen acile gidin diye resmi ekledim, umarim hicbi arkadasimizin basina gelmez. Hatta soyle bi dipnot da veriyim. Enfeksiyon kaptiktan sonra doktor kasiklarinda yumrular olustu mu dedi? Höö dedim icimden doktorun yuzune karsi. Dedi ki eger birdaha mikrop kapar da yayilmaya baslarsa vucudun savunma mekanizmasi enfeksiyon ilerlemesin diye kasiklarda tampon bölge olusturuyomus. ilerlemesi durumu o kadar ciddi bisi. Muayeneden cikar cikmaz tuvalete kostum neyse ki bisi yok. Suan durum iyiye gidiyo, kuzuldu ve yeni deri olusmaya calisiyo sanirim 1 haftasi daha var tedavinin.....

Motosikleti
    06" Honda Cbr 125 R(Satıldı) / BekleniyoRR :)
    evet arkadşalar mumkunse uzun ince şeyler gıytın ama genede uzun olsun :D

bende motorumu aldıgım 5. gün benzncdyken egzosta degdıı ama allahtan cok buyuk bı yanık olmadı su topladı sonradan hemen gectı
    My life Starts after 12.500Rpm

eagle65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600F sattı :(
    offff çok geçmiş olsun, yanığı gördüğüm an içim bi garip oldu. Amman çok dikkat et daha fazla enfeksiyon kapmasın

wildhorse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV650
    Sonuççç.....Egzos yanığı olmadan motorcu olunmuyor arkadaşlar. Eski motorcu bi abim sürekli derdi şortla motora binme sonra pantolon giyemezsin diye ) şimdi daha iyi anlıyorum bunu demek istiyormuş

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:57 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:56 AM ----------

bu arada çok geçmiş olsun arkadaşım inşallah çabucak geçer ve iz kalmaz.

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Uzerimde ince uzun bol cepli pantalonlardan vardi. Yaklasik 10sn temas etti. Artik ne kadar sicak olursa olsun kotsuz binmiyorum

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Seneler önce eşimle (O zaman kız arkadaşımdı) tatile giderken eldiveni yere düşürmüştüm. Motorun sağ tarafından sola doğru eğilmek suretiyle eldiveni almıştım, fakat alırken de sol kolumu egzos'a değdirmiştim.
    sonuç : Yolda giderken 5-10 Km'de bir her benzinlikte durarak dondurma dolaplarından buzları kazıyıp koluma bez ile sardık. Her benzinlikte bulunan bezlerle.
    İlk şehir merkezinden Hametan adlı merhemi alıp sürdük.
    Rüzgar estiği sürece yolda çok az acı hissettim, ama durunca Off diyorum sadece.
    Tatil boyunca kolumu denize sokamadım sol kolum hep yukarıda suya girdim.
    Doktora hiç gitmedim, yanık konusunda önceden tecrübeliydik ikimizde eşimle.
    O günden bu güne eşimde bende sağ bacaklarımızı yaktık sırayla. İzlerini de çocuklarımıza anı olarak anlatırız yaşlandığımızda
    Geçmiş olsun bu arada. ALLAH daha beterlerinden saklasın seni de bizleride.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cg 125 rr
    gecen yıl aksam saat 11 sıralarında işden gelırken benı gormeyen bı tofaşcı arkadaşın önume dıreksıyon kırmasıyla sol kapısından içeri girdigim kazada ön maşa egilince sag ayagım teker ıle egzoz borusu arasına sıkıştı ben o arada adama daha rahat sövebılmek ıcın kaskımı cıkarmaya calısıodum hatta kaskla girişecektımm sona bı baktım bacak erıyo cıkartmaya calısdı cıkmıyo ayakkabıyı cıkartıp cıkarttım bı acı hıssetmedım ama .. eve gıdınce baktım senın bacagın aynısı goruntu aynı boyutlarda sonra annem patlıcanı yardı bacagıma sardı :D:D ne en ufak bı acı hıssettım neden en ufak bi iz kaldı buz bıle koysan bı sure sonra etkısız oluyor ama patlıcan acıyı tamamen alıyor

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Küçük bir not daha, koca karı ilacı niyetine olacak belki ama, yanıklara gress yağı sürerseniz acısını alır. Bizzat denedim ve faydasını gördüm.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    cg 125 rr
    patlıcan,gress yağ .. varmı başka eklicek olan :DD zor durumda kaldıığınızda bu koca karı ılacı deyıp gecdıgımiz bilgiler kurtarıo bizi malum doktoru artcı olarak gezdırmıoruz

Motosikleti
    Hyosung GV250
    büyük geçmiş olsun aynı yanıktan dolayı bende iz kaldı.

buda motorcunun imzası boşver
    34 FF 4929

Kartal23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motorumu Sattım
    büyük geçmiş olsun...
    Motorumu Sattım Kendimi Garip ve Yanlız Hissediyorum
    ( A RH + ) Türkçe' ye Sahip Çık, Yok Olmasına İzin Verme...
    Aşkın Bir Sabun İse Köpürt Beni Pakize

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    arkadaşım eğer halen geçmedi ise ve uzun sürecek ise tedavi,
    DOMUZ YAĞI sür 2 güne bişiy kalmayacaktır,

bunu araştır soruştur,
    dayım motordan düştü ve omuzu sırtı aklın alamayacak kadar yüzüldü,
    doktora gıttık kren verdi ama baktık ki acı arttıkça arttı,
    ihtiyar bir dede var,
    eskıden aktarcılık (baharatçılık) yaparmış,
    o tavsıye ettı,
    ''biraz ağır kokar ama bişiy kalmaz izde bırakmaz''
    diye ekledi,
    dayım kullandı ve 3 gün içinde neredeyse kalmayacak kadar geçmişti...

araştır derim...

Çok Geçmiş oLsun...
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

jönysf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hehe bunun aynısı benim kız arkadaşımda oldu daha önce hiç motora binmemiş 600 f görünce atladı bir tur attık daha sonra kaldırıma yanaştım akıllım şort giymiş bacağı egzoza bir yapıştırmış o bicim şuan üzerinden 45 gün geçti hala su topluyor iyleşmedi bir türlü beni her görmesinde basıyor fırçayı

Forumdan Uzaklaştırıldı
    offf çok kötü bişi bu :( geçmiş olsun
    acısını bilirim , motosiklet yıkarken bi anlık dalgınlıkla bacağım değmişti ,o yanan kısımda kalp atıyomuş gibi zonk zonk ediyodur şimdi iz kaldı ama çok belirsiz , yok bile sayılır yada kendimi avutuyorum

Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Aslinda izi pek onemsemiyorum ilk motorumun imzasi olarak gururla tasirim
    Doktorla konustum 2 hafta daha , sabah aksam pansumana devam dedi :( sonrasinda ustunu kapamaya gerek yokmus. Yani toplam iyilesme suresi 5-6 haftayi bulucak. Suanki goruntusu cok enteresan. Ortadaki onarilmaya devam eden hasarli kisim mars yüzeyi gibi (cok gidip gordum ya ) kenardaki pembe doku da kabararak ortayi kapatiyo yavas yavas, o da cilekli milkshake gibi

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler