Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İnsan Tipleri Genellemeleri

Motovento
    REKLAM ALANI
    tkalfaoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750S DCT
    Ne zamandır bişeyler yazmaya çalışıyorum yollarda gördüğüm kişiler hakkında.. Motorcu olarak gözlediğim bazı tip insanlar var, tabi ki bunlara uymayan da çok var, ama GENELDE:

1) Büyük pahalı motorları olanlar, genelde hiçbir motorcuya selam vermiyorlar. (Bunun bir de alt sınıfı var, sadece pahalı motorlara selam veren alt grubu da var).

2) Ufak siyah arabası olanlar, motorlarla yarışmaya can atıyorlar
    Bunlar genelde de hızlı gidiyorlar.

3) Uzun farlarım yanık gidersem buna en çok kamyoncular bozuluyor, selektor ve el/kol hareketleri yapıyorlar.. Neden en sinirli onlar acaba?

4) Benim kasabada Scooter sahipleri genelde kasksız ve terlikle motor kullanıyorlar. Bir scooter'da 4 kişiye kadar gördüm.

5) En kötü kullananlar eskiden taksi ya da minibüs şöförleri idi, şimdi Kango tarzı araçlardaki teknik elemanlar.

6) Grup sürüşlerinde mutlaka geçilen yerden bir "kasaba gençliği" gruba katılıp bizi ve kendini tehlikeye atıyor, ne kadar seri kullandığını bize kanıtlıyor.

Daha da var, şu anda aklıma gelmedi.. gelecek..
    -tk

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Gnusher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    06 Fz6 Fazer 98hp
    Çok güzel tespitler kasaba gençlikleri gerçekten heyecanlı oluyor. Sanırım sahil aksabasında kalıyorsun terlik-şapkayla scooter güney sahillerinin vazgeçilmez modasıdır

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    - Yol ortasında durup yolcu inririp bindiren, kırmızı ışık tanımayan, yeri geldi mi müşteri almak için bomboş yolu kapatıp 10 km hızla ilerleyen, yeri geldi mi de müşteriyi daha önce kapmak için hiçbir trafik kuralını dikkate almayıp kendi türüyle yarışarak, hem müşterilerinin hem de trafikdeki diğer araç ve yayaların hayatını tehlikeye atan, ağzında sigarası teybinde arabeskiyle, yolların efendisi MİNİBÜSÇÜ Tipi var bir de..

bassy_bolu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    şahincileri doğancıları unuttunuz heralde..arabaya bi kanat bide film çekince kendini porshe kullanıyor zannediyolarlar...harıl harıl her önüne gelenle kapışmaya çalısıyorlar...arabalar zaten yolda kendi kendine geziyor bide bu arabalarla makasa girince kaza kaçınılmaz oluyor..şimdi doğancılar şahinciler bana kızıcak hepimiz aynı değiliz diye ama 2 sene önce bende yaptım bütün bunları ama geçirdiğim kazadan sonra önümde uçan sineğe bile saygım var
    Dağda motor kullanan asfaltta yan yatmaz...

no_name - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    - Yol ortasında durup yolcu inririp bindiren, kırmızı ışık tanımayan, yeri geldi mi müşteri almak için bomboş yolu kapatıp 10 km hızla ilerleyen, yeri geldi mi de müşteriyi daha önce kapmak için hiçbir trafik kuralını dikkate almayıp kendi türüyle yarışarak, hem müşterilerinin hem de trafikdeki diğer araç ve yayaların hayatını tehlikeye atan, ağzında sigarası teybinde arabeskiyle, yolların efendisi MİNİBÜSÇÜ Tipi var bir de..
    aynen katılıyorum kural tanımıyorlar
    Sen Vodafon Gibi Anı Yaşarken Seni Turkcell Gibi Heryerde Çekemem...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    benim de bazı tespitlerim var mesela 30 yaş civarı lüks araç kullanan arkadaşlar , özellikle de aracı siyah olanlar karşıki dağları ben yarattım edasındalar , sağdan geçilmeye , yol vermeye vs kesinlikle tahammül edemiyorlar ve mutlaka misilleme yapıyorlar .

Marlboro Man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda idi bir zamanlaRR
    Fazla kafatasçı açıklamalar olarak değerlendiriyorum bu açıklamaları.Kimseyi kullandıklar yada sahip oldukları ile bir sınıfa koyamazsınız bence.Dallama en lüks arabada da dallamadır.
    Metin ÖZKUL
    Son ırmak kuruduğunda, son ağaç yok olduğunda, son balık öldüğünde; beyaz adam paranın yenmeyen birşey olduğunu anlayacak...

Motosikleti
    YAMAHA MT-07
    Alıntı Marlboro Man adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fazla kafatasçı açıklamalar olarak değerlendiriyorum bu açıklamaları.Kimseyi kullandıklar yada sahip oldukları ile bir sınıfa koyamazsınız bence.Dallama en lüks arabada da dallamadır.

ayriyetten motorcular arasında da çok çok fazla tedbirsizler var maalesef yazı bahane edip mont giymeyenler kask takmayanlar geçen beşiktaşta gördüm iki tane ss çi takmışlar kollarına kaskları sohbet muhabbet gidiyorlar yanyana! kurye motorlar çok tehlikeli zamanında adrese teslim içgüdüsüyle hem kendilerini hemde başka sürücüleri tehlikeye atıyorlar normal commuter kullanıcıları da trafikte kurye zannedilip 4 tekercilerin kuryecilere olan sinirinin hedefi olabiliyorlar. bu tür durumlar çok Türkiyem de eğitim şart ama öyle bir zihniyetiz ki maalesef şart kısmını tersten traş diye okuyoruz!!!
    Master of Davar

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    İğne/çuvaldız mesajı:

Motorcular arasında serseri oranı otomobil sahiplerine göre çok daha yüksek.

mogli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer1000 - F650 GS
    Bir tarz var ki beni çileden çıkartan bir tür...

Genelde siyah lüks arazi araçlarıyla şehrin göbeğinde dolaşan boya kutusuna düşmüş dişi mahlukatlar var. Bu mahlukatlar sanki aracı çok rahat kontrol edebiliyormuş sanki çok ustaymış ve ufak bir araba kullanıyormuşcasına ellerinden telefonlarını hiç eksik etmezler. Ve o kadar ustadırlar ki yanınızdan geçerken üzerinize kırarlar sizi bariyere deyecek kadar sıkıştırırlar. Korna çaldığınızda da birden orta şeride geçip yandaki arabanın üzerine çıkarlar.

(Başıma gelen bir olay)

Genelleme olarak söylemiyorum ama yaşadım gördüm bu türden en az 1 tane mevcut İstanbul'da. (Gerçi herkes ne kadar ne olduğunu biliyor ama...)

Buradan ablama sesleniyorum;

Bu sınıfa dahil olmayabilirsin. Belki gerçekten araziye girdiğinden aldın o arabayı ama uzaktan öyle görünmüyor. Ve lütfen artık yolda telefonla konuşma, bak 4. ceza geldi eve polisler bıktı ceza yazmaktan sen bıkmadın konuşmaktan...

Sonunda jammer kurduracaksın bana arabanın içine.
    Motosiklet bir ULAŞIM aracı değil bir İSYAN aracıdır!
    Her şeyin Aslı Güzeldir!
    Ömürüm boyunca hatırlanacaksın aYe...

Alıntı mogli adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Genelde siyah lüks arazi araçlarıyla şehrin göbeğinde dolaşan boya kutusuna düşmüş dişi mahlukatlar var. Bu mahlukatlar sanki aracı çok rahat kontrol edebiliyormuş sanki çok ustaymış ve ufak bir araba kullanıyormuşcasına ellerinden telefonlarını hiç eksik etmezler. Ve o kadar ustadırlar ki yanınızdan geçerken üzerinize kırarlar sizi bariyere deyecek kadar sıkıştırırlar. Korna çaldığınızda da birden orta şeride geçip yandaki arabanın üzerine çıkarlar.

(Başıma gelen bir olay)

Genelleme olarak söylemiyorum ama yaşadım gördüm bu türden en az 1 tane mevcut İstanbul'da. (Gerçi herkes ne kadar ne olduğunu biliyor ama...)

Bu sınıfa dahil olmayabilirsin. Belki gerçekten araziye girdiğinden aldın o arabayı ama uzaktan öyle görünmüyor. Ve lütfen artık yolda telefonla konuşma, bak 4. ceza geldi eve polisler bıktı ceza yazmaktan sen bıkmadın konuşmaktan...

işte bu tespit çok doğru... tüm tespitler doğru ancak bu tiplere ayrı bir gıcığım var... koskoca arazi aracıyla şehirin göbeğinde küçük dağları ben yarattım edasıyla dolaşan kendini beğenmiş şımarık şempazeler bence... bikaç kere bu tipler tarafından tipik şekilde sıkıştırılmışlığım vardır... sözüm onlara ve onlar gibilere onlar gibi araç kullananlara..

bi kere altındaki arazi aracıda neyin nesi ??? sırf hava atıcam diye koskoca arazi aracı ile şehrin göbeginde fink atmak o kadar komik geliyoki bana...

((esasında istisnalar bir yana şehir içinde gördügüm tüm arazi araçlarını komik buluyorum... onlar kendini biliyor))

tüm gün yaktığı benzinle ve trafikte bilinçsizce kullandığı devasal aracıyla , aracın kapladığı yer/fayda oranıyla bu tipler bence her anlamda sadece ve sadece zaruri tiplerdir... özellikle bayan olanlarının havasından geçilmez... ellerinden telefon düşmez... trafikte makyaj yapanları bile vardır...

Eski Mısır uygarlığındaki Firavunlar ile benzerlik gösterirler... Arazi araçlarıyla öbür tarafada gidebileceklerine inanan türleri olduğunuda düşünmekteyim...

istisnalar kaideyi bozmaz...

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Taksici ve minibüslere kızmanız anlamsız günün kac saatı direksiyon basındalar ve günde kac odun insanla diyalog kurmak zorunda kalıyolar.. Bayan sürücü haric baska hicbi tehlike görmedim ben.

Motosikleti
    YAMAHA MT-07
    Alıntı TanImsIz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Taksici ve minibüslere kızmanız anlamsız günün kac saatı direksiyon basındalar ve günde kac odun insanla diyalog kurmak zorunda kalıyolar.. Bayan sürücü haric baska hicbi tehlike görmedim ben.
    herkes direksiyon sallıyor önemli olan bilinç arkadaşım günde 100 odunla uğraşıyorlar diye milleti tehlikeye atamazlar böyle bir hakları yok eğer yapıyorlarsa ki yapıyorlar onlarda 101. odun olmaya hak kazanmışlar demektir.
    Master of Davar

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    kimse alınmasın ya da alınırsa alınsın ticari amaçlı taşıt kullanan hiçbi sürücüyü sevmem ve güvenmem (taksi,otobüs,minibüs,kamyon ve kurye)
    hepsi herşeye her zaman hakları olduğunu, çok iyi araç kullandıklarını sanır, eğitim seviyeleri sıfıra yakın olduğu için diyalog kurulamaz kavga etmeyi maharet sanırlar,delikanlı gibi de kavga etmeye yürekleri yetmez koltuklarının altında sopadan saldırmaya kadar her türlü cisim bulunur.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Motosikleti
    BuKart
    Alıntı mogli adlı üyeden alıntı Mesajı göster

(Başıma gelen bir olay)

arkadaşlar ben de bu tipe uyuzum daha önce bisikletle giderken yolun ortasında duruyor sağ ve sol şeritte trafikj hızla ilerliyor ben bisikletle bu mahluklardan birsinin arkasında kaldım arkadan minibüsçü bi abimiz kornaya basıyordu en sonunda arabanın tamponuna tekme attım indi arabadan elinde telefon telefondakine kapat şekerim burda bi çocuk beni rahatsız ediyor dedi kapadı telefonu.Minibüsçü abim sağolsun kadının elinden kurtardı beni
    [B]DERDİM KADAR OLSA KUVVETİM BENİMLE BAŞ EDEMEZDİ KASVETİM.EL YUMRUĞUNU YEMEYEN YUMRUĞUNU BALYOZ SANAR ARLANMAZ...
    [/B]

motosiklete karşı ışıklarda en çok basanlar transporterlar

Motosikleti
    Honda CBR 125 idi ;( yine olacak..
    Araç kullanırken telefonla konuşanlar, bayan sürücülerin % 90'ı , siyah pahalı araçlardaki sonradan görmeler, arazi araçlarıyla gezenler, minibüsçü, taksici, otobüs şoförü bunların hepsine sonuna dek katılıyorum ve en son başıma gelen olaydan sonra şirket arabalarındaki (örn. doblo) kro insan grubunu da listeye ekliyorum!

Eşim hemen arkamda kendi motoruyla beklerken bile bu olay başıma geldi ya pes dedim; adam açık camdan yanında duran ve sağa geçmeye çalışan benim zavallı ayağımı ezmeye yeltendi ve bunu malesef bilerek ve isteyerek yaptı. Ben napıyorsun ayağımı ezeceksin dedikten sonra da daha bir sırıtarak ve gözümün içine bakarak üzerime sürdü son anda kaçtım Emre Allah'tan görmemiş yoksa ne olurdu bilmiyorum olay çıkmasın diye sesimi çıkartmadım ama Emre olmasaydı o sırıtan suratını kesin dağıtırdım orada Hastalıklı ruh tiplemesi de bu işte

tkalfaoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750S DCT
    Ok, bir tane daha aklıma geldi -- şirin bu sadece:

Şapkalı (özellikle de yarım yumurta kabugu gibi olan şapkalar) araç kullanan birisini görürseniz mutlaka 60+ yaşında bir amca oluyor içindeki

tuem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Peki yayalara ne demeli..Kaldırımı kullanan bi Allahın kulu yok.Zaten sokaklar daracık her tarafta arabalar parketmiş geçmek istesende geçemiyosun.Korna öttürüyosun adam gözünün içine bakıyo ama sanki yol sadece ona aitmiş gibi aheste aheste geçiyo.Arabayı şehiriçinde kullanmak şehirdışında kullanmaktan daha zor daha tehlikeli.En azından benim yaşadığım yer için geçerli bişey bu..
    'ExTReMa'

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı yeschim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Araç kullanırken telefonla konuşanlar, bayan sürücülerin % 90'ı , siyah pahalı araçlardaki sonradan görmeler, arazi araçlarıyla gezenler, minibüsçü, taksici, otobüs şoförü bunların hepsine sonuna dek katılıyorum ve en son başıma gelen olaydan sonra şirket arabalarındaki (örn. doblo) kro insan grubunu da listeye ekliyorum!

Eşim hemen arkamda kendi motoruyla beklerken bile bu olay başıma geldi ya pes dedim; adam açık camdan yanında duran ve sağa geçmeye çalışan benim zavallı ayağımı ezmeye yeltendi ve bunu malesef bilerek ve isteyerek yaptı. Ben napıyorsun ayağımı ezeceksin dedikten sonra da daha bir sırıtarak ve gözümün içine bakarak üzerime sürdü son anda kaçtım Emre Allah'tan görmemiş yoksa ne olurdu bilmiyorum olay çıkmasın diye sesimi çıkartmadım ama Emre olmasaydı o sırıtan suratını kesin dağıtırdım orada Hastalıklı ruh tiplemesi de bu işte :pr:
    bunlar nasıl insan evladı anlamak zor...bize denk gelmiyorki darptan devletimize para ödeyip mutlu olalım...

bende bu tarz eğitimsiz tiplere birde modifiye araclarla(çoğunda abarth egsoz var) 20-25 yaş arasındaki zigzag yapan şerefsizlere ayar oluyorum..diğer araçlara trafik dubası muamelesi yapanlara...adam bana makas atıyor...çoğuyla küfürleşiyoruz basıp gidiyorlar...yahu bir tane levyen falan yokmu anana sövmüşüm yüzüne bu kadarmı değer vermiyosun seni doğurana haddimi niye bildirmiyorsun...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler