Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Emer sigorta patlamış

Motovento
    REKLAM ALANI
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Bazı arkadaşların Emer sigorta ercüment'ten motosikletlerine kasko yaptırdığını biliyorum.

Benim iki aracımın sigortası iptal olmuş.

http://www.tramer.org.tr den poliçe sorgulaması yapınca gördüm.

Emerden kasko yapan arkadaşlar burdan poliçelerini kontrol edip, eğer iptal edilmişse 0212 503 26 30 başak sigorta merkezini arasınlar.

Adam üçkağıtçı çıktı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    CBR1000RR07Pert
    CBR1000RR08Pert
    CBR1000RR09Füme
    pert nası bi renk baba ya . bi tarif etsene
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

gündüzleri çayırova, akşamları karakartal, geceleri alice harikalar diyarında...
    Motosikleti
    azrailden yeni arakladım...
    Alıntı aYe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bazı arkadaşların Emer sigorta ercüment'ten motosikletlerine kasko yaptırdığını biliyorum.

Benim iki aracımın sigortası iptal olmuş.

http://www.tramer.org.tr den poliçe sorgulaması yapınca gördüm.

Emerden kasko yapan arkadaşlar burdan poliçelerini kontrol edip, eğer iptal edilmişse 0212 503 26 30 başak sigorta merkezini arasınlar.

Adam üçkağıtçı çıktı.
    adam senin pertleri karşılamaktan iflas etti demek....
    I gOt a GaMe To Win...:bounce:
    eskiden [COLOR="Red"]merter[/COLOR] vardı şimdi [COLOR="red"]fenerbahçe[/COLOR] var...
    [B][COLOR="Red"]drift religion[/COLOR][/B]

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Dediğini yapmış, emmiş işte paraları

İyide anlamadım ben mevzuyu, siz bu adamın aracılığı ile sigorta şirketinden poliçe satın aldınız.

Sonra adam patlar veya ölür banane, poliçe neden iptal oluyor?

Sanırım işin başında eşşeği sağlam kazığa bağlamam problemi var.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Eyong adlı üyeden alıntı Mesajı göster

İyide anlamadım ben mevzuyu, siz bu adamın aracılığı ile sigorta şirketinden poliçe satın aldınız.

Eyong'un dediğine göre sadece formları doldurup bırakmışsın demekki Murat'çım.Hoş ben motoru kasko yaptırmadımda arabamın kaskosu içinde aynı şeyler olabilir sanırım.Hakkaten EMER sigorta emmiş primleri,çözümü vardır umarım.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pert nası bi renk baba ya . bi tarif etsene
    Morumsu abi

Alıntı hell24 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim 2 tane jeep'im kaskolu emer'den motorlarımı başka yerden kaskolatıyorum.

Tapu gibi makbuzum var abi, poliçem devam edecek, eşşek sağlam kazıkta.

Alıntı DARKDIAMOND adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyong'un dediğine göre sadece formları doldurup bırakmışsın demekki Murat'çım.Hoş ben motoru kasko yaptırmadımda arabamın kaskosu içinde aynı şeyler olabilir sanırım.Hakkaten EMER sigorta emmiş primleri,çözümü vardır umarım.
    Eyong'a dediğim gibi görüşmeye başladım, çözdüler çözdüler yoksa mahkemeye vericem benim elimde makbuzum var ödememe dair.

Ben zaten bu firmada bir şey olduğunu anlamıştım,o yüzdende zaten motoru kaskolatmadım bu firmaya Buyrun bu herşeyi anlatıyor galiba
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...ull-kasko.html

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    eğer herhangi bir firmaya sigorta yaptırdıysanız ve yaptığınız ödemenin makbuzuda elinizdeyse ve buna rağmen sigortanız iptal edilmişse direk savcılığa dolandırıcılıktan suç duyurusunda bulunabilirsiniz,ne yazıkki sigorta acentelerinde böyle şeylerin olmasına sebeb veren bir açık var,sigorta yapıldıktan sonra 30 gün içerisinde acente sigorta ücreti ödenmedi diyerek,yapılan sigortayı iptal edebiliyor. (trafik sigortası hariç) yani bu vatandaşlar sizden parayı alıyor ama sigorta firmasına ödemiyor poliçenizi iptal ettirtiyor,eğer kaza olmazsa süre boyunca sizden aldığı para cepte kalıyor sizde kaskom var diye vızır vızır moturunuza biniyorsunuz eğer bişi olursada ya dükkanı kapatıp yok oluyor veyada şikayetçi olmayın diye aracınızı ben yaptırırım abi bi yanlışlık olmuş diyerek yaptırtıyor,tabi çekirge bi kaç zıplamadan sonra şişiyor ve şekilde görüldüğü gibi patlıyor

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Alıntı hell24 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

sametrix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasaki ER-6N

bende yaptırmıştım bitiş yılı ve şase no ya göre arayınca poliçemi buldum ararken bi yanlışlık olmasın ?
    İki kişinin bindiği motor değildir.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

poliçe nona tıkla içine gir bak bakalım iptal varmı?

Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    içine girdim Poliçe İptal Durumu: 0-Yürürlükte yazıyor. iptal mi yürürlükte yoksa poliçemi anlaması zor ama genelde burdan yürürlükte anlamı çıkar sanırım.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Yürürlükte yazıyıorsa sorun yok ama sen yinede ara bir görüş, emer'in acenteliğide iptal edilmiş, ne olur ne olmaz.

TacoTR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cruiser 250cc

Kaskonuzu aracı kuruma ( acenteye ) yaptırıyorsunuz.
    Fakat acente tahsilatı şirkete yollamıyor ve bildirmiyor.
    Dolayısıyla da kasko şirketi size ait poliçe numarasından tahsilat gözükmediği için kaskonuzu iptal ediyor.
    [B][COLOR="Red"]...::: TacoTR :::...[/COLOR][/B]
    [B]Dikkat Bu Motosiklette CANLI var![/B]

Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    Yürürlükte yazıyıorsa sorun yok ama sen yinede ara bir görüş, emer'in acenteliğide iptal edilmiş, ne olur ne olmaz.
    başak sigortada emerden farklı değil telefonla kimseye ulaşamadım şimdi isviçre sigortanın neden 2 katı kasko ücreti istedigini anlıyorum bu başak sigorta bilgi almak için bile bana cevap veremezken acil durumda yada kasko işlemlerinde nasıl olur düşünmek bile istemiyorum.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat

Alıntı sametrix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    başak sigortada emerden farklı değil telefonla kimseye ulaşamadım şimdi isviçre sigortanın neden 2 katı kasko ücreti istedigini anlıyorum bu başak sigorta bilgi almak için bile bana cevap veremezken acil durumda yada kasko işlemlerinde nasıl olur düşünmek bile istemiyorum.
    4440999'u aramayı dene

Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    4440999'u aramayı dene
    212 yi arayınca direk oraya yöneldnirdiler 3 kere aradım ama çok yoğun sanırım call center ları

boy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Aprilia RSV4 RF
    Ben daha vahim durumdayım !!!

Ben de motosikleti oradan kasko yaptırmıştım. Bugün Murat'ın bu konuda beni aramasıyla ben de kaskomun iptal edildiğini tespit ettim. Garanti Bonus olmasına rağmen kredi kartı olarak sadece Yapı Kredi kullanıyorum ama Emer sigortanın sahibi Ercüment sadece Garanti Bonus ile ödeyebileceğimi söyledi. Adamın bana yolladığı mail order formunu doldurup adama geri gönderdim. Daha sonra öğrendiğime göre Mototal'a borcu olduğundan kredi kartını oradan çektirmiş. Kredi kartı ekstremde Mototal gözüküyor. Aynı şekilde bir başka arkadaşımın da kredi kartı ekstresinde Mototal adı gözüküyor. Herhalde bu şekilde borcunu kapatmaya çalışıyordu. Yani adama ödeme yaptığımı da ispatlayacak durumda değilim.

Sonuç olarak hem motorumun kaskosu iptal oldu, hem 1000 TL boş yere ödemiş oldum, hem de Mototal olduğu için adamlara daha 500 TL daha ödemek zorundayım.

Bu memlekette işler bu kadar kolay oluyor demek ki.. Helal olsun size.. Yatağınızda nasıl rahat uyuyorsunuz çok merak ediyorum. Üç kuruş para kazanmak için sabahtan akşama kadar anamız ağlıyor, siz de bu paraların üzerine yatın. Allah belanızı versin, kimsenin çekmediği kadar eziyet çekersiniz inşallah.
    Hayatta en büyük eğlence başkasının yapamazsın dediğini yapmaktır.

DARKDIAMOND - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı boy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben daha vahim durumdayım !!!

Ben de motosikleti oradan kasko yaptırmıştım. Bugün Murat'ın bu konuda beni aramasıyla ben de kaskomun iptal edildiğini tespit ettim. Garanti Bonus olmasına rağmen kredi kartı olarak sadece Yapı Kredi kullanıyorum ama Emer sigortanın sahibi Ercüment sadece Garanti Bonus ile ödeyebileceğimi söyledi. Adamın bana yolladığı mail order formunu doldurup adama geri gönderdim. Daha sonra öğrendiğime göre Mototal'a borcu olduğundan kredi kartını oradan çektirmiş. Kredi kartı ekstremde Mototal gözüküyor. Aynı şekilde bir başka arkadaşımın da kredi kartı ekstresinde Mototal adı gözüküyor. Herhalde bu şekilde borcunu kapatmaya çalışıyordu. Yani adama ödeme yaptığımı da ispatlayacak durumda değilim.

Sonuç olarak hem motorumun kaskosu iptal oldu, hem 1000 TL boş yere ödemiş oldum, hem de Mototal olduğu için adamlara daha 500 TL daha ödemek zorundayım.

Bu memlekette işler bu kadar kolay oluyor demek ki.. Helal olsun size.. Yatağınızda nasıl rahat uyuyorsunuz çok merak ediyorum. Üç kuruş para kazanmak için sabahtan akşama kadar anamız ağlıyor, siz de bu paraların üzerine yatın. Allah belanızı versin, kimsenin çekmediği kadar eziyet çekersiniz inşallah.
    Ne kadar çetrefilli işler bunlar yahu? İnsan motorunu kasko yaptırmak için ne gibi güvenceler talep etmeli anlamakta güçlük çekiyorum.Mehmet arkadaşım durumuna çok üzüldüm,inşallah bir çözüm yolu bulunur.

Özellikle motosiklet sektörünün başı bozuk görüntüsünün derhal ve gerekirse kanunlarla düzeltilmesi gerekiyor.Mart başında aldığım motorun garantisi varmı yokmu bir türlü öğrenemmiyorum.Aslında kimden aldığımı bile öğrenebilmiş değilim ya o ayrı konu.Sıfır aldığım motor'u satan bayi ben garantisini yapamam,satıcı şu bayi diyor.Oraya gidiyorum,senin ruhsat fotokopini faks'Lıyorum diyor ama iş öyle yürümüyor.Şimdide garanti belgesini distribütöründen gidip kendim almalıymışım.Valla Kanuni kullanırken böyle problemlerim yoktu,aldığım yer belliydi,servisi belliydi,garantisi belliydi.Kaliteydi,İtalyandı,zarttı,zurttu derken insanı çileden çıkarıyorlar sonunda.Acil tedbirlerin arttırılması gerekiyor.
    Tek koruyucumuz var,O'da bizi çok sevdiği için birer birer yanına alıyor.
    Oğuz

Motosikleti
    kawasaki ER-6N
    az önce ercüment beyle görüştüm makbuzları başak sigortaya fakslama durumunda sorunun çözlücegini soyledi yarın fakslayıp durumu bildiririm bu arada anladığım akdarı ile sorun başak sigorata ve acente anlaşmazlığından kaynaklanıyormuş.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler