Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Yolcu (artçı)'da kask yoksa ceza kime yazılır?

Motovento
    REKLAM ALANI
    GÖKTAX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    250 MCT
    Sürücüye yazılıyo diye biliyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı KaPTaNH adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her zaman araç sahibine yazılır.. yani ruhsata
    ehliyetsiz araç kullanmada iki ceza yazar bir sana birde ruhsat sahbine . ama her iki cezada da dikkat edin ki plaka aynıdır. sonuç: hepsi ruhsat sahibine...

yarar tabikide izmirde isen eskiden mezarlık başında önder vardı yayaya kırmızıda geçerken yazardı.. hala da yazılıyor.
    tc no = vergi no bankada sistemde var tc no da oluyor palaka da .. eskiden tc ler yokken olmuordu ..
    araçta sorumlu her zaman araç sahibi sonrada şöför olur. trafik sigortası sadece araç sahibi ödedi diye parayı ona olan hasarı mı ödüyor?
    artçının kaskından ... sarı saçlarından sen suçlusun
    Teşekkür ederim daha açıklayıcı olmazdı hemşerim.Tüm cevapları yazan arkadaşlara teşekkür ederim...

Motosikleti
    Honda Varadero
    Karayolları Trafik Kanunu 78/1-b'ye göre sürücü koruma başlığı ve gözlük, yolcu ise koruma başlığı bulundurmak zorundadır.Eğer koruma başlığı önünde cam varsa ayrıca gözlüğe gerek yoktur.Arkadaki yolcunun kaskı takmaması halinde trafik ceza tutanağı yolcunun Vatandaşlık numarasına göre düzenlenir.Burada sürücünün ceza yükümlülüğü yoktur.Ancak arkadaşlar dikkat edin Yamaha YBR 125 bile 2 kişilik motosiklet olarak gözükürken büyük cc'li motorlarda çoğu zaman tek kişilik olarak yazıyor ruhsatlarında.Tabii bu da fabrikadan gelen teknik belgeye göre yazılıyor.Bazılarında 1 bazısı 1+1 bazısında ise 2 yazıyor.Herkese kazasız sürüşler...
    Motosiklete bindiğim için farklı değilim, farklı olduğum için motosiklete biniyorum..... Kontağı kapatınca normal hayat başlar:bounce:

S40 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monero Angel
    abicim tabiki sürücünün sorumlulugu altında artçı. Bu yüzden o takmayınca sen sorumlu oluyosun.

Her insan "Bir gün artçı olarak motosiklete binerim belli mi olur "deyip kendine bi kask mı alıcak ?

Motorcu 2 kask alıp taktırmak zorunda.Bi savunman şöyle olabilir arkadaşın kapalı alan korkusu vardı takmadı falan ama 2. kaskında motorda olması senin için daha bi inandırıcı olur :D
    Everybody can't be motorcylyst...!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    XV535s Oldskool Bobber Project,Arabası:JDM stp CRX
    Açıkcası bu konudan sonra yolda polis görünce durup sorasım geldi.
    Böyle bir durumda cezayı kime yazıyorsunuz? diye...

Ama helikopterden farksız V motor sesime sararlar diye tırstım biraz

neyseki nachalnik açıklamış bizlere durumu, ben de motoru bağlatmaktan kurtulmuş oluyorum sanırım böylece

STeReO - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    mantıken sürücüye olması lazım diyorum ..
    İnanın Çocuklar! Güzel Günler Göreceğiz, Güneşli Günler, Motorları maviliklere süreceğiz.

Alıntı STeReO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mantıken sürücüye olması lazım diyorum ..
    bende katılıyorum diyorum...

bugün akşam benim artçıda yoktu kask.çarşıda polis uyardı. arkadaşın yaya olarak devam etmek zorunda dedi. kime yazılıyor ceza normalde dedim.. ikinize de yazarım dedi

demirgursel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    demekki kimseyi bindirmeden keyif yapacağız
    sıkıysa yakala HAYALBUYSA

cemerol88 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    peugeot speedfight2 Honda CBR 250 R siyah
    An itibariyle net cevap veriyorum artçıya yazıyolar ,ama saçma bi şekilde bunu o dingiller bile bilmiyor,kıl oldu bana sağı solu arayıp öğrendi inat etti,diğer polisler boşver yazma sürücüde var ya işte dedilersede dinletemediler. sürücünün kimliğine işledi cezayı ama araç plakası kısmına bnm plakamı yazdı.işte öyle karışık bi durum

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Benim bildiğim artçı nın tc No su ile artçı ya yazarlar
    Mesela araba ile gidiyorsun araç kullananda kemer takılı yandaki vatandaşta ise yok polis ön koltukta oturan vatandaşa kitliyor

arca94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Bi arkadaşıma kesmişlerdi, artçıydı ve kask takmıyordu. Direk isme kesiyorlar. Motosikletliye giren çıkan yok.

Paylaşımlarınız için teşekkûr ederim.

alper_sahin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS TİTANİC 200
    ben o 77 lirayı yiyen biri olarak söylüyorum kesin ve net bilgidir direk arkada oturan şahısa kesiliyor motoru sürende kask ehliyet varsa motorcuya giren çıkan ceza yok. arkadaşım sürüyordu motoru kendi kaskımı çıkarıp ona verdim taksın diye polis abiler durdurdu bizde durduk herşey var tabi iki tane ehliyet sigorta muayne bizle muhabebet ediyor maçlar ne oldu hangi takımlısın aa sendemi polis okulundasın cart curt bana şuraya bi imza at dedi bende klasik kontrol sandım bi baktımki 77 lira abi diyemeden imzayı atıp gittik yahu insan bi cezanı yazıyorum el salla der o paraya ben ls2 temiz az kullanılmış yedeklerdim :D gittim 57 lira falan ödedim indirimle güzel geldi bana

hayır hakettim onda hiç sıkıntım yok yani şimdi o yasalcı arkadaşlar kudurmasın hakettin işte hakettin keşke evini barkını alsalardı haketin babane işte haketti bin lira ceza yassınlar falan seviyorum sizide seviyorum

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler