Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

"Artcı Alma...Artcı Olma " Felsefem...

Motovento
    REKLAM ALANI
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    ARTCI ALMA...neden...

Sayın arkadaşlar yıllardır bu felsefeyi benimsedim...önceleri bu düşüncem tamamen kendi ağırlığımın motoru çekmemesiydi...yani motorlarımın düşük cc olması beni zor çekmesiydi...bir artcı alabilme şansım olmasına rağmen hep çekindim olmaz dedim...çok kalpler kırılmıştır bu konuda...motor aldın değiştin...benden kıymetli mi vs bayağı bir eleştiri alınmıştır motor sahipleri olarak...

asıl gerçek bir kaza bela olduğunda başkalarının kaderlerine tesir etmemek...yani düşünsenize bir kaza olduğunda kendi canınızamı yoksa arkanızdaki eşiniz dostunuz kardeşiniz illaki bir sevdiğinizdir onun sağlığınamı yanarsınız...bence en çok arkanızdakini düşünürsünüz...

2.düşüncemde ARTCI OLMA...ben artcı olduğum anlarda hep gerilmişimdir ...kontrolün başkasında olduğu düşüncesi ben hep gerdi...o hatayı bir kaç kez yaptım ve inanılmaz rahatsız oldum...başkası kullandığında makinayı gerçek bir motosiklet kullancısı bence rahatsız olur tedirgin olur...bir kaza bela olacaksa kendi motosikletimde kendi sürüş anımda olmalı...

bakın bu yazdığım şimdi zart zurt gelebilir ama ilerde hatırlatırım...eşiniz sevgiliniz çoluk çocuğunuz kankiniz eküriniz her kim olursa olsun kendinize ne kadar güvenirseniz güvenin ben artcı almamanız taraftarıyım...katılırsınız katılmazsınız orası ayrı...

sonra demedi demeyin...

Motosikletci adam bencil adamdır...

bu konuyu açmama vesile olan bir detay...

birde Achılle kardeşimi kaybettim nişanlısı ile birlikte...

Alıntı omercem adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Şu an yazarken bile tüylerim diken diken oluyor�Allah siz inandırsın nasıl bir adrenalin ve Allahın verdiği kuvvetse, eşimden başka bir şey düşünemiyorum, düştüm birkaç takla attım ve hemen kalktım, yerde kalmadım yani , kaskı çıkardım ve eşime doğru koştum� sol tarafına düşmüş�kaskını çıkardım yavaşça, dizleri yırtılmış ve kanıyordu..bilinci yerindeydi�ayaklarımı oynatamıyorum dedi, esas o an şoka girdim, arabalar durdu, ambulans aranıyor, kazaya şahit olan birkaç kişi jip şoförüne saldırdı, hayal mayal hatırlıyorum..Ama beynim durmuş durumda tüm hayatımın muhasebesini yapıyorum, eşim asfaltın üzerinde, önümde yatıyor, hiçbir şey yapamıyorum�

Sonta ambulans, Haydarpaşa numune , kontroller, ve doktorun bana esprisi halı sahada düşen bu kadar yaralanırdın zaten, avucumda ki 3 santim çapındaki oyuğu da hastanede fark ettim�

O gün evlilik yıldönümüzdü Allah bizi birbirimize bağışladı ve bir şans daha verdi�En şağ şeritte idik arkamda trafik yoktu, eğer orta şeritte bu kazayı yapsam araçların içine düşecektik, eşim sürüklendikten sonra bariyere 50 cm kala durdu, hakeza bende aynı, yani tam anlamı ile bir mucize yaşadık..hala da etkisinden kurtulamadık�

ben sadece diyorum ki Motosiklet Tek Kişilik bir keyif aracı olmalı...bu kadar basit...üzerine fazla aforizma sunmak istemiyorum...özü bu bence...tek biner tek sakatlanırım tek ölürüm tek keyif alırım...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Touring
    çokk güzel diosun...doğrudur birde şöle bişe var abicim 3-4 motosiklet her motosikletin 1 sürücüsü olsun ve motosikletin üstünde 1 den fazla kişi olmasın hem geziden hemde sürüşten zevk alınabilir kanısındayım bide şöle bi durum daha var ani manevra gereken veya performans gereken durumlarda yanlış anlamasın artçılar amma artçılar sürücülere çok kayıp a uğratıyorlar bunuda kendi deneyimimiden yola çıkarak paylaşmak istedim

Motosikleti
    GSXR1000RR1
    "Artcı Alma...Artcı Olma " ne ya? "evde kalma pazara çık" gibi bişey mi
    ben anlamam abi artçıda alırım yancıda

Motosikleti
    Alıntı wertcvb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çokk güzel diosun...doğrudur birde şöle bişe var abicim 3-4 motosiklet her motosikletin 1 sürücüsü olsun ve motosikletin üstünde 1 den fazla kişi olmasın hem geziden hemde sürüşten zevk alınabilir kanısındayım bide şöle bi durum daha var ani manevra gereken veya performans gereken durumlarda yanlış anlamasın artçılar amma artçılar sürücülere çok kayıp a uğratıyorlar bunuda kendi deneyimimiden yola çıkarak paylaşmak istedim
    evat biraderim aynen öyle artcın varsa manevra hakimiyet çok azalıyor...

bak konuyu okuyan bir kekoro kardeşim var...bir SS e (1000RR) artcı oldu aha kendi yazsın deimi la kekoro...

Konuyu Toplam 4 Üye okuyor. (3 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
    mete_han, emin_arikoglu, TWG
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Söylediklerin dogru mete abi. Ama ben aldıgım artcıya motorun ne oldugunu kısaca anlatıyorum ve yola cıkmadan önce hakkını helal et tamammı diyorum. 3 defa helal olsun dedirttikden sonra yola cıkıyorum.... ))
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

Motosikleti
    Alıntı gezgin_33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Söylediklerin dogru mete abi. Ama ben aldıgım artcıya motorun ne oldugunu kısaca anlatıyorum ve yola cıkmadan önce hakkını helal et tamammı diyorum. 3 defa helal olsun dedirttikden sonra yola cıkıyorum.... ))
    3 elham bi kulvallah tamamdır iş diyosun...

Motosikleti
    Touring
    walla ben bunu bilirim motosiklet olayı malesef espiri kabul etmiyor artçı martçı bilmem ben herkez kendi motörüne binsin bi sorunda kalmasın sonra kimseyi ebesini görürken istemem artçı yok=kaza yok+ölü veya yaralı sayısı azlığı+denge kolaylığı+extra ivmelenme+manevra kolaylığı+vs vs vs diye sıralayabiliriz

ya bende artcıyım olması şimdi buuuuu
    Farklıysam,Farklısındır ! :bounce:

darkeagle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ev maltepe İstanbul yaşadığı yer: Şimdilik Dünyanın her yeri
    Motosikleti
    Goldwing
    Mete sana katıldığım ve katılmadığım bölümler var bu konu hakkında.
    Katıldığım kısım sorumluluğunu alma konusu . Haklısın başka birisinin sorumluluğu çok ağırdır .Allah korusun bir kaza sonrası onun başına gelebilecek bir kötü olaydan sonra çekilecek vicdan azabını tahayyül bile etmek istemiyorum.
    Katılmadığım kısım ise birlikte sürüş zevki. Senin de büyük zevk aldığını bildiğim grup sürüşlerinde birde çok sevdiğin birisinin eşlik ettiğini düşünsene. Aldığın zevki ikiye katlamak istemezmisin? Bu kişi eşin ,nişanlın , aşkın ,kankan olabilir.
    Zaten sen bu kişilerle her türlü hayat riskini göze alarak beraber oluyorsun. Onların sorumluluğu omuzlarına yüklenince çok daha fazla dikkatli oluyorsun. Bu durumda sana extra bir sürüş avantajı getiriyor. Bunun dışında gelebileceklerede takdiri ilahi diyoruz zaten onun için bizim yapabileceğimiz bir şey yok.
    Senin nasıl motosiklet kullandığını biliyorum ve artçın olduğunda aynı rahatlık içinde olmaman normal çünkü aynı sürüş sitiliyle kullanmadığın için kendini kasmaya başlıyorsun alışık olmadığın bu sitilde seni rahatsız ediyor hatta kendini acemi gibi hissediyorsun.
    Sana naçizane tavsiyem iki sürüş sitilin olsun yanlızken bildiğin sitili kullan ( bana göre doğuştan yetenekli bir sitilin var) .Artçın varkende kitabi sitili kullan
    Zevki katlanmış sürüşler dileğiyle
    Dilin söylediği veya kalemin yazdığı bütün üzücü kelimelerin içinde en üzücüsü şudur,KEŞKE"

Motosikleti
    Alıntı moruk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya bende artcıyım olması şimdi buuuuu
    tüm artcılara ölümm...

Alıntı darkeagle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mete sana katıldığım ve katılmadığım bölümler var bu konu hakkında.
    Katıldığım kısım sorumluluğunu alma konusu . Haklısın başka birisinin sorumluluğu çok ağırdır .Allah korusun bir kaza sonrası onun başına gelebilecek bir kötü olaydan sonra çekilecek vicdan azabını tahayyül bile etmek istemiyorum.
    Katılmadığım kısım ise birlikte sürüş zevki. Senin de büyük zevk aldığını bildiğim grup sürüşlerinde birde çok sevdiğin birisinin eşlik ettiğini düşünsene. Aldığın zevki ikiye katlamak istemezmisin? Bu kişi eşin ,nişanlın , aşkın ,kankan olabilir.
    Zaten sen bu kişilerle her türlü hayat riskini göze alarak beraber oluyorsun. Onların sorumluluğu omuzlarına yüklenince çok daha fazla dikkatli oluyorsun. Bu durumda sana extra bir sürüş avantajı getiriyor. Bunun dışında gelebileceklerede takdiri ilahi diyoruz zaten onun için bizim yapabileceğimiz bir şey yok.
    Senin nasıl motosiklet kullandığını biliyorum ve artçın olduğunda aynı rahatlık içinde olmaman normal çünkü aynı sürüş sitiliyle kullanmadığın için kendini kasmaya başlıyorsun alışık olmadığın bu sitilde seni rahatsız ediyor hatta kendini acemi gibi hissediyorsun.
    Sana naçizane tavsiyem iki sürüş sitilin olsun yanlızken bildiğin sitili kullan ( bana göre doğuştan yetenekli bir sitilin var) .Artçın varkende kitabi sitili kullan
    Zevki katlanmış sürüşler dileğiyle
    abi tamam sevdiğin insanlata hayatı paylaşıyorsun...motorla gezmekde hayatın bir parçası ama dediğim gibi bu risk bence almaya değmez bir risk...bırak yenge evde patates soysun sen gez... en baba stilde sür bir hayvan gelip seni altına alıp bu güzel rüyayı kabusa çevirebiliyor...abi burası Tr...heryer trafik canavarlarıyla dolu...güvenme kendine bu kadar lütfen...

KEMALETTİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu zamana kadar sadece 3 kere artçı oldum.2'si kendi motorumda(gt250r),biri de arkadaşımın gsr600'ünde ve bunlarda hep şehiriçinde bir kaç km boyuncaydı.Ve gerçekten artçı olmaktan da,artçı almaktan da çok korkuyorum.Arkamda artçı varken motorda ani hareketlerde bulunamıyorum.Bu durum da kazayı kaçınılmaz kılıyor.Eğer büyük bir ss motor alırsam kesinlikle arkayı mono kapakla kapatacağım ve kimsenin motoruma artçı olmasına müsade etmeyeceğim.

darkeagle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ev maltepe İstanbul yaşadığı yer: Şimdilik Dünyanın her yeri
    Motosikleti
    Goldwing
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tüm artcılara ölümm...

abi tamam sevdiğin insanlata hayatı paylaşıyorsun...motorla gezmekde hayatın bir parçası ama dediğim gibi bu risk bence almaya değmez bir risk...bırak yenge evde patates soysun sen gez... en baba stilde sür bir hayvan gelip seni altına alıp bu güzel rüyayı kabusa çevirebiliyor...abi burası Tr...heryer trafik canavarlarıyla dolu...güvenme kendine bu kadar lütfen...
    Bu evde patates soysun cevabıyla bütün feministlerin oklarına hedef olursun. Sonra kimse seni onların ellerinden kurtaramaz, benden de hiç yardım bekleme
    Dilin söylediği veya kalemin yazdığı bütün üzücü kelimelerin içinde en üzücüsü şudur,KEŞKE"

Motosikleti
    Alıntı KEMALETTİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu zamana kadar sadece 3 kere artçı oldum.2'si kendi motorumda(gt250r),biri de arkadaşımın gsr600'ünde ve bunlarda hep şehiriçinde bir kaç km boyuncaydı.Ve gerçekten artçı olmaktan da,artçı almaktan da çok korkuyorum.Arkamda artçı varken motorda ani hareketlerde bulunamıyorum.Bu durum da kazayı kaçınılmaz kılıyor.Eğer büyük bir ss motor alırsam kesinlikle arkayı mono kapakla kapatacağım ve kimsenin motoruma artçı olmasına müsade etmeyeceğim.
    Allah o mono kapağı icad edenden razı olsun bizde yokki eşşek kadar sele var...

Alıntı darkeagle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu evde patates soysun cevabıyla bütün feministlerin oklarına hedef olursun. Sonra kimse seni onların ellerinden kurtaramaz, benden de hiç yardım bekleme

peki abi yengeyede bir motör alsan o da profesyonel sürücü olsa...ne dersin...bayanlar eşler sevgililer ARTCI olacak diye bir kaide mi var...

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    ne yapak şimdi.haklısın.bende sevmiyorum.
    benim hatuna sen dolmuşla geç ben yalnız gelecemde denmez ki.
    yavaş kullanıyorum.daha dikkatli kullanıyorum....
    Orgazma Dudak Büktürür

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Bende herkezi artçı olarak almam
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

extreme1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X Max250 & Yamaha Cygnus X
    artcı oldugumda içimdeki tedirginliğin sebebi nedir diye hep düşünmüşümdür
    babamın artcısı oldugumda bile (ki babam 35 senelik bir motorsiklet kullanıcısı)tedirginliğim devam ediyor.ne demişler bu devirde babana bile güvenmeyeceksin
    saygılar...
    Tüketici yaşamak iyi değildir. Üretici olalım Mustafa Kemal ATATÜRK

KaPTaNHaSaN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawa Z750
    iki kişi olmanın tadı bambaşka. mutlak sıkınıtılar veriyor ama değer..
    birde şu bluetoth lu cihazından alabilsek daha da güzel olur...
    yolda fıkra anlatırız sonrada gülmekten ilk bayır-şarampole hobaaa..
    Beni sevmeyeni ben hiç sevmem. hayat felsefem budur..

gündüzleri çayırova, akşamları karakartal, geceleri alice harikalar diyarında...
    Motosikleti
    azrailden yeni arakladım...
    haklısın birader....
    I gOt a GaMe To Win...:bounce:
    eskiden [COLOR="Red"]merter[/COLOR] vardı şimdi [COLOR="red"]fenerbahçe[/COLOR] var...
    [B][COLOR="Red"]drift religion[/COLOR][/B]

Motosikleti
    xx 12999,9rr cadı süpürgesi :P
    Alıntı hell24 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    haklısın birader....
    faklı değil çok haklı
    [B]durmak yok... yola devam.....
    [/B]
    [COLOR="Red"][B][I]selam dünyalı ben dostum......::sapka::::151::[/I][/B][/COLOR]

sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    wala ben hiç tek kullanamam motoru sıkılırım patlarım, artıcı almak büyük sorumluluktur, kullanmasıda çok zor olur artıcı ile motoru ben artıcımla konuşurken kaza yaptım dikkatim dagılmıştı neyseki cocuga bişi olmamıştı şoka girmiş kaldırımda oturuyodu.
    ama genede ben tek hayatta kullanmam motoru hem artıcı alırım hem 3-5 tane motor gezerim.ama dikkatimi dagıtmam artık yoluma odaklanırım çok sarıyo uzun yola artıcıyla çıkmak yani sana katılmıyorum bi konuda.
    Motosiklet mucidi

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler