Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

belgesiz motora plaka ruhsat cikarilabilrmi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Djnkt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio AF-34
    Selamlar. Yasadigim ulkede (Ukrayna) japondayadan ve itayladan belgesiz getirilmis bir suru motor var ve burda bunlara plaka cikartamiyolar. Burdaki satis fiyatlarida cok uygun ama belgesi plakasi olmadigi icin pek bi ise yaramaz tabi. Mesela 2007-2008 model tertemiz 600 luk super sportlar 3000 dolar civari. Size sorum bu motorlari kamyona gemiye yukleyip bi sekilde Turkiyeye getirsek bunlara ruhsat ve plaka cikarma imkanimiz varmi? ne kadar masraf yapilir?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Suzuki AN 125 HK
    Gümrükten geçmesi gerekir ve buda o 3 bin dolarlık fiyatı Epey bi yukarlara cekıo...Ben böyle bılıyorum..Yanı yurtdısından ucuza getırecegın ürün burada alacagın aynı urunden pahalı olmus oluor..Bana böyle anlattılar..

mephamd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRF1000 AfricaTwin
    Belgesiz gümrükten geçebileceğini sanmıyorum.Öyle olsa çalıntı motor araba vs. farklı ülkelerde rahatça satılabilirdi.Yine de kesin bilenler vardır sitede.

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    bir zamanlar bende almanyadan 320 bmw getirmeyi düşünüyordum araç orada 3000 euro idi araştırdım biraz gümrük masrafları sadece 3000 euro karşılığı tutuyordu.artı ruhsat trafik masrafları.yani anlayacagın ya çok ucuza bulup gümrükten geçireceksin yada hiç düşünmiyeceksin.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Gümrükten geçmesi içinde öncelikle geldiği ülkeden beşgeleri olması lazım.

Kimden alınmış kaça alınmış fatura vs.

Öyle 2. el alayım atayım gemiye getireyim olmaz, o zaman çalınan araçalr rahatca diğer ülkelere satılırdı.

Yani bu iş normalinden ya daha pahalıya yada aynı fiyata gelir sana, uğraşmaya değmez.

Eğerki belgeli ve resmi bir şekilde oradan motoru çok ucuza alabiliyorsan, gümrük ve diğer masrafları da araştırıp hesapla bir, normal fiyatından ucuza geliyorsa yani bu kadar uğraşa değer bir paraysa belki uğraşmata deer.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Özer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V STROM DL 650 Esmeralda
    Bence boşa açılmış bir topic bu
    Memleketimizde uygun evrakları olmayan bir aracı ancak ve ancak ilk kontrole kadar kullanılabildiğini sağır sultan ve 3 yaşındaki bir çocuk dahi bilir amaburada yöneltilen soru: evrakları olmayan bir araç TR'e girermi
    çok abes ve absürd bir soru......Gümrüğe geldiği an çalıntı muamelesi yapılarak el konulacak, uygun evrakları getirmek üzere bir süre tanınacak. Evrak ibraz edemezsen muhtemelen hırsılık yapmakla yargılanacaksın vs vs vs.

Bu kadar yazdığıma bile inanamıyorum
    Tarzım çok basittir.....
    Her zaman en kalitelisi ile memnun olurum

jonturq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cosa 200
    Evraksiz hic bir ise yarayacagini dusunmuyorum.
    First Day Of My Life

Djnkt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Dio AF-34
    Alıntı Özer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence boşa açılmış bir topic bu
    Memleketimizde uygun evrakları olmayan bir aracı ancak ve ancak ilk kontrole kadar kullanılabildiğini sağır sultan ve 3 yaşındaki bir çocuk dahi bilir amaburada yöneltilen soru: evrakları olmayan bir araç TR'e girermi
    çok abes ve absürd bir soru......Gümrüğe geldiği an çalıntı muamelesi yapılarak el konulacak, uygun evrakları getirmek üzere bir süre tanınacak. Evrak ibraz edemezsen muhtemelen hırsılık yapmakla yargılanacaksın vs vs vs.

Bu kadar yazdığıma bile inanamıyorum
    uzun suredir yurtdisinda yasadigim icin turkiyedeki yasalardan kurallardan pek haberim yok ve ben bunu getirip plakasiz bineyim demiyorum zaten bunu sende anlamissin ve dedigin gibi 3 yasindaki cocuk bile bilir bunu boyle kullanamayacagimizi yani anlatmana gerek yokmus bunu. Merak ettigim konu bunlari kacak degil yasal bi yoldan gumruk vergisini falan odeyerek turkiyeye sokup plakasini cikartabilmek mumkunmuydu. Neyse herkese tesekkurler yorumlariniz fikirleriniz icin baska bir fikri olan varsa bekliyorum.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler