Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

125KT Kütahya'dan Kocaeli'ye

Motovento
    REKLAM ALANI

Geçtiğimiz pazar yolculuk vaktiydi benim için. Forumda uzun yol için gerekli bir şeyler bulabilirmiyim diye bakınıyordum. Çinlilerle uzun yol yapılmaz ibareleri dikkat çekiciydi. Vibrasyon uzun yolda hepten yoracaktı. Ayrıca herhangi bir yerden fırlayacak bir civata kötü sonuçlar doğurabilirdi. Bir kazaya yol açmasa bile beni yolun ortasında bırakabilirdi.

Bunların hepsini göze aldım ve pazar günü saat 2 gibi Kütahya'dan yola çıktım. Daha önce 50-60 km yol gitmiştim ama hiç bu kadar rüzgarlı havaya denk gelmemiştim. Motorda belkide aerodinamiğe önem vermediklerinden çok fazla savruluyordum. Küthya'dan Bileciğe giderken İnönü civarlarında yol yapımı vardı. Ama çok fazla sorun çıkarmadı. 80 km hızla devam ettim, kamyonlarıda saymazsak çok fazla sorun olmadı. Sadece bir yerde biri sağa yanaşacakmış, üzerime geldi peşindende ben durdum. Napıyosun falan dedim, dikkat et biraz motorları sevmeyebilirsin ama cana kıymaktandamı korkmuyorsun dedim ? Verdiği cevap.

-Gözükmüyorsun, binmışşsın şeytana gidiyorsun...!?

Neyse Allah akıl fikir versin dedim devam ettim. Bozüyük 43 kilometre 10 dk sonra çat diye bir ses geldi sol aynadan arkaya bakarken, bir parça fırladı soldan. Evet dedim içimden buraya kadarmış. İndim baktım sol arka amartisör, vidası çıkmış ama siyah bir parçada fırladı gözlerimle gördüm. Yapacak birşey yok, bindim motora devam ediyorum biraz 30 km hızla gittim, sonra 50 sonra 70 sonra 90 ve bir çukura girdim. Motor alrımda bir sağa bir sola gidiyor tek amortisör yaylandığından... Allah narasıyla yavaşlamaya başladım sonra yine 30 km hızla bozüyüğe vardım. Sanayiye girdim her yer kapalı.

Çünkü günlerden pazardı.

Sonra Şehiriçinde bir dükkan buldum, usta baktı, bir parçası eksik değil dedi yaptı. Sen buna gittiğin yerde bir daha baktır dedi. Allah razı olsun dedim. Yola devam saat 4 ü geçmiş, biraz fazla oyalanmıştım. Bozüyükten çıktım yaklaşık 50 km sonra yine yol yapımı. Ondan sonra yol düzeldi. Saat gecikiyordu. 80 100 arası bir hızla pamukovaya vardım. Rüzgar iyice azıtmıştı yol yapımı nedeniyle yollar gidiş gelişti. Kamyonların rüzgarıda hatrı sayılır derecede üzerime geliyordu. İlhan tan tesislerinde yarım saat mola verdim... ORdan sonra da kazasız belasız İzmite vardım. Otobandada yarım saatlik bir mola vermiştim.

Yazıya daha sonra devam edeceğim. Şunu söylemek istiyorum ki, bir çinli ile yola çıkmadan bütün bakımlarını yaptırın ve altınızdakine güvenmeyin. Ayrıca vibrasyon ve motor seside çok yoruyor.
    Saygılar.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Osbourne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    heyecanlı bir gezi olmuş çinli motorla türkiye turu yapan biri var sitede

vibrasyona birşey diyemeyeceğim ama ses için kulak tıkacı almadan uzun yola çıkmamak gerek..

birde kesinlikle ve kesinlikle fosforlu ve reflektörlü yelek giymek şart..

alplion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    buell 1125R
    ön dişliyi 14 ten 15 e çıkarırsan çok fark oluyo bi dene istersen dişlide en fazla 5 ytl

mertyagci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Dink-R 150
    Bu dişli dediğin ne dişlisi acaba?

canercamalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    bir an akıcı bir kitap okuyormus gibi oldum güzel maceralı bi gezi olmuş
    ۞۞۞۞Drift Religion۞۞۞۞ GT 250RR

kartalizma07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mertyagci adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu dişli dediğin ne dişlisi acaba?
    ön dişli bilader
    Apachenin gücü adına GÜÇ bizde artık

durmak yok ZAM a devam vergi manyağı olduk...

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Gerçekten tam bir hop dedik bir gezi olmuş. devamını bekliyoruz.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

Şimdi sırada balıkesir var. Yarın hazırlıklara başlıyorum

işte azim budur motor tutkusu bu motorun ne olursa olsun zevk almasını bilmelisin tebrikler

Tolme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400ABS, Motoran Vento 100
    Alıntı Sovereign_Kh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi sırada balıkesir var. Yarın hazırlıklara başlıyorum
    valla sen anlattıkça bende kaşınmaya başladım yarın balıkesire bendemi uzanıversem diye

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler