Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Ehliyet sorunu

Motovento
    REKLAM ALANI
    ShowDown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Selam arkadaşlar;
    Size bugün ehliyet almaya çalışırken yaşadığım sorunu anlatacağım.Hem çözüm aramak için hem de bilmeyenlerin bu konuda bilgilenmesi için...
    Bugün ehliyet almaya hak kazandığımı belirten sertifikalarımla kaymakamlığın yolunu tuttum.Bildiğiniz gibi mükemmel tasarlanmış kusursuz işleyen devlet prosedürlerine sahibiz.Sertifikaları gösterdiğimde bana ilk söylenen;
    -kardeşim sen bu sertifikaları ayrı yerden almışın!
    -ee nolmuş yani illa aynı yerden mi almam gerek?
    -fazladan para verirsin...
    -(çüş)
    benim ehliyet kursları farklı ilçelere bağlı olduğundan ikisinin de kaydını ayrı emniyet ilçe müdürlüklerinde yaptırmam gerekiyormuş.Yani bende b ve a2 var gidip a2 ye 70-100 arası bişey vercem,sonra gelip b ye 213 ytl vericem.Yani benim ehliyet almakta yeterli olduğumu gösteren belge sadece tek bir kurumu ilgilendiriyor,diğer emniyet müdürlükleri beni tanımıyor.
    Yarın gidip diğer ilçe müdürlüğüyle konuşçam (bugün gittiğim yerde öyle dediler)İşbilen abilerim acaba bir çözümü var mıdır bunun?

(bu mesajı 10 kişiye forward edin de nolur nolmaz.)
    facebook.com/kaskafa

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    HyosunG GT 250 İsim : AraL
    valla ben kurstan aldığım her şeyle gittim trafiğe. hatta bi tane yeşil kağıt eksik 2 gün snra getirirsin dedi. o halde aldım.
    a2 ve b içn toplam 210 ytl para verdim. +10 ytl müşavirlikten dosya hazırlatma.
    paraları da tek bi yere verdim. ufak bi oda yapmışlar para toplayan bi adam war içerde. verdim parayı 2 gün snra aldım. şıppadanak. şaşırdım

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Alıntı ShowDown adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar;
    Size bugün ehliyet almaya çalışırken yaşadığım sorunu anlatacağım.Hem çözüm aramak için hem de bilmeyenlerin bu konuda bilgilenmesi için...
    Bugün ehliyet almaya hak kazandığımı belirten sertifikalarımla kaymakamlığın yolunu tuttum.Bildiğiniz gibi mükemmel tasarlanmış kusursuz işleyen devlet prosedürlerine sahibiz.Sertifikaları gösterdiğimde bana ilk söylenen;
    -kardeşim sen bu sertifikaları ayrı yerden almışın!
    -ee nolmuş yani illa aynı yerden mi almam gerek?
    -fazladan para verirsin...
    -(çüş)
    benim ehliyet kursları farklı ilçelere bağlı olduğundan ikisinin de kaydını ayrı emniyet ilçe müdürlüklerinde yaptırmam gerekiyormuş.Yani bende b ve a2 var gidip a2 ye 70-100 arası bişey vercem,sonra gelip b ye 213 ytl vericem.Yani benim ehliyet almakta yeterli olduğumu gösteren belge sadece tek bir kurumu ilgilendiriyor,diğer emniyet müdürlükleri beni tanımıyor.
    Yarın gidip diğer ilçe müdürlüğüyle konuşçam (bugün gittiğim yerde öyle dediler)İşbilen abilerim acaba bir çözümü var mıdır bunun?

(bu mesajı 10 kişiye forward edin de nolur nolmaz.)

Sanırım açıklaman biraz eksik.

Kaçtane sertifika aldın ki sen ayrı yerlerden dediler ?
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Motosikleti
    Yok
    Alıntı harbiturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım açıklaman biraz eksik.

Kaçtane sertifika aldın ki sen ayrı yerlerden dediler ?
    2 tane A2 ve B sınıfı
    facebook.com/kaskafa

halilihsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yani sen başka bir sürücü kursundan sertifika aldın fakat gittik o il veya ilçe dışından sertifika almaya çalıştın öyle mi ben mi yanlış anladım?

Motosikleti
    Yok
    ilçe dışından; bi ehliyet kursu eryamana bağlı (b olan) diğeri ise yenimahalleye anlatabildim mi?
    facebook.com/kaskafa

halilihsan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende Milli Eğitim de Çalışıyorum İlçede Burada tek sürücü kursu var sertifikalar İlçe Milli Eğitimden veriliyor Gidipte başka bir yerden alamıyorsun.Gelen Kişilerde Ziraat Bankasına 20 Tl yatırıp dekontu bize getiriyorlar İmza attırıyoruz Soğuk mühür Vurup Sertifikayı veriyoruz daha sonra alan kişiyi Emniyete Yönlendiriyoruz Olay Bundan ibaret.

Motosikleti
    Yok
    ben şuan emniyete yönlenme aşamasındayım halil abi sertifikayla sorunum yok...
    facebook.com/kaskafa

Motosikleti
    keeway superlight 150
    benim de b ehliyetim var temmuzda a2 alacağım..bakalım ne sıkıntılar çekeceğim

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Alıntı abahan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim de b ehliyetim var temmuzda a2 alacağım..bakalım ne sıkıntılar çekeceğim
    Sıkıntı evrakları emniyete teslim ettikten sonra başlıyor.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler