Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Benzin 3.29 YTL oldu!

Motovento
    REKLAM ALANI

............kapitalizm..........

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TORAMAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Scarabeo 200 ie
    Benzin zamları otomatiğe bağlandı neredeyse benzinliğe her gidişimizde zamla karşılaşıyoruz. YETER ARTIK!!!..

kertenkele200 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeniden cbf 150
    hahaha salaklığıma gülüorum 600cc motorumu sırf benzin masrafı çok diye haftada 1 2 kullanıorum benzin bittiğinde almıorum belki düşer die son 3 4 haftadır her seferinde zam yiyorum şaka gibi.inşlh 5tl nin üstüne çıkar beter oluruz inşlh bu koyun millete çook az bunlar yat aşağa deseler yatacak bi dünya insan var bu ülkede

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı asivezor adlı üyeden alıntı Mesajı göster

yöneticilere sesleniyorum bu motosiklet dünyanın en pahalı yakıtını kullanmaktadır diye birer çıkartma yaptırsınlar altınada www.motosiklet.net yazıp mt il gruplarından önüllü birisine dagıttırsınlar. hem sitenin reklamını yapıp hemde zamları protesto edelim herkes motosikletinin kuyruk grenajına yada motosikletinin uygun bir yerine yapıştırsın.
    Böyle bişey mi mesela

"Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Benzin zammını direkt Başımızdakiler'e bağlamanın anlamı yok.

Bu Başımızdakiler x partininkiler iken de bu benzin dünyanın en pahalısı idi,bu Başımızdakiler y partininkilerken de bu zıkkım dünyanın pahalısı.

Biz anca atıp tutalım. Gözle görülür hiçbir tepkimiz olmasın. Göz göre göre daha çok zam döşerler bize. Kurdele falan takmaya uğraşmayın. Siz kurdele ile gezerken vatandaş,bakkala bile araba ile gitmeye devam edecek merak etmeyin.

Devlet vergiyi indirdiğinde o inen oran kadar akaryakıt dağıtım şirketlerinin bindireceğinden de şüpheniz olmasın. Serbest piyasa adı altında her yerde aynı fiyatı sürdürmekle insanları birşeye mecbur etmeleri bile fırsatçılıktır.

Devlete bu kadar sitem etmeyin. Sistemin eksiklerini,gediklerini bilmezmiş gibi ha deyince indirim beklemeyin.

Devlet birden fazla kolu yürütüyor vergi ile. Toplaması en kolay vergi benzinden olunca oran da yüksek oluyor. Tamam fahiş bir oran ama öyle işte.

Vergi kaçıran ama buna mukabil en fazla söylenen ve icraattan yoksun bir toplumuz.

Bizi devlet de,akaryakıt dağıtım şirketleri de daha çok kazıklar bu kafa ile.

Bir arkadaş "kapitalizm" demiş. Aha da meselenin özeti budur.

Kapitalizmin kıskacında birşeylere razı oluyoruz işte.

Gene bir arkadaşın dediği gibi benzin 5 lirayı aşsın ve millet araba vs. kullanamaz hale gelsin de biteceksek toptan bitelim.

Hatta 5 lira olayı insaflı bir yaklaşım.

Kodamanların tuttuğu,millete fahiş fiyatlarla satılan bu kaynaklar hepten tükensin diye bir yaklaşımım var benim!
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

Motosikleti
    var bi şeyler
    “İstiklali tam, bizim bugün deruhte ettigimiz vazifenin ruhu aslısıdır. İstiklali tam denildiği zaman tabiki siyasi, mali, iktisadi, adli, askeri, her hususta istiklali tam demektir. Bu saydıklarımın herhangi birinde istiklalden mahrumiyet millet ve memleketin hakiki manasıyla bütün istiklalinin mahrumiyeti demektir.”

“Ekonomik bağımsızlığı olmayan bir ulusun ne siyasi, ne askeri ne de kültürel bağımsızlığından söz edilebilir.”

Mustafa Kemal Atatürk

kertenkele200 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeniden cbf 150
    bu ülkedeki gibi dolaylı vergiden kazanç sağlayan başka bir ülke yok.devletin görevi halkının refahını sağlamak ha deyince olmuyorda bu nezaman olcak 7 yıldır tek başlarına ülke yönetiyorlar istedikleri herşeyi istedikleri an değiştiriyorlar bunuda yapmak çok kolay vergiyi indirip kanun koyarsın yine serbest fiyat politakısını kaldırırsın böylece fiyat yükseltemez üreticiler.bir ülkede vergiyi ne kadar yükseltirsen o kadar vergi kaçırırlar. benzinde vergiyi düşerseler kaçak mazotta azalacaktır akaryakıtta.ama inanılmaz bir gelir geldiği için kimsenin bi tarafı yemiyor böyle bişey yapmaya çünkü ordan gelen kaynağı başka yerden çıkarmaları çok zor işte ülkeyi soymasalar bu vergilere gerek kalmıcak tabikide.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı asm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benzin zammını direkt Başımızdakiler'e bağlamanın anlamı yok.

Bu Başımızdakiler x partininkiler iken de bu benzin dünyanın en pahalısı idi,bu Başımızdakiler y partininkilerken de bu zıkkım dünyanın pahalısı.

Biz anca atıp tutalım. Gözle görülür hiçbir tepkimiz olmasın. Göz göre göre daha çok zam döşerler bize. Kurdele falan takmaya uğraşmayın. Siz kurdele ile gezerken vatandaş,bakkala bile araba ile gitmeye devam edecek merak etmeyin.

Devlet vergiyi indirdiğinde o inen oran kadar akaryakıt dağıtım şirketlerinin bindireceğinden de şüpheniz olmasın. Serbest piyasa adı altında her yerde aynı fiyatı sürdürmekle insanları birşeye mecbur etmeleri bile fırsatçılıktır.

Devlete bu kadar sitem etmeyin. Sistemin eksiklerini,gediklerini bilmezmiş gibi ha deyince indirim beklemeyin.
    Devlet birden fazla kolu yürütüyor vergi ile. Toplaması en kolay vergi benzinden olunca oran da yüksek oluyor. Tamam fahiş bir oran ama öyle işte.

Vergi kaçıran ama buna mukabil en fazla söylenen ve icraattan yoksun bir toplumuz.
    Bizi devlet de,akaryakıt dağıtım şirketleri de daha çok kazıklar bu kafa ile.

Bir arkadaş "kapitalizm" demiş. Aha da meselenin özeti budur.

Kapitalizmin kıskacında birşeylere razı oluyoruz işte.

Gene bir arkadaşın dediği gibi benzin 5 lirayı aşsın ve millet araba vs. kullanamaz hale gelsin de biteceksek toptan bitelim.

Hatta 5 lira olayı insaflı bir yaklaşım.

Kodamanların tuttuğu,millete fahiş fiyatlarla satılan bu kaynaklar hepten tükensin diye bir yaklaşımım var benim!
    Sistemin eksikliklerini gidermek devletin görevi değil mi?
    Bir önceki Hükümet bunları yapmadı diye, şimdiki de yapmıyor diye kızmak hakkımız değil mi?
    Vergi kaçıranları denetlemek, benim görevim mi? Devletin denetim mekanizması diye birşey yoksa buna isyan etmek suç mu? Devlet bizleri korumak için, eşit haklar sağlamak için değil mi? Hangi Ülke bilirsiniz ki Devlet Halkını korumaktan ziyade, kendini halktan korumaya çalışan?
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangi Ülke bilirsiniz ki Devlet Halkını korumaktan ziyade, kendini halktan korumaya çalışan?
    Batmakta olan herhangi bir ülke ?

Arjantinli69 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSF 600 S BANDİT
    Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Böyle bişey mi mesela

bencede güzel bir fikir ben motorun her tarafına yapıştırırım valla.bir an önce böyle dikkat çekici bir çıkartma yaptırmalı.toplanan paraylada mt ye üye olanlara benzin alır dağıtırız.
    Hızlı bir Rider olmak için hızlı bir motor yetmez! o hızı yapabilecek (g..) yürek te lazım.. GHOST RİDER

Motosikleti
    -
    Alıntı asivezor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    % 47 si oy verirse kurunun yanında yaşta yanar. .
    ülkede bu kadar cahil insan varken daha cok yanar..
    Acık acık sömürülürken ses cıkarmayan millet vergiye zamma mı ses cıkarcak??
    adamlar Allah diyo Peygamber diyo Namaz niyaz diyo,
    ama memlekeki dolandırsın, yetimin hakkını yesin, kul hakkına girsin, vatandaşın cebindeki parayı sömürsün, ulaşıma iletişime özel tüketim desin vergi üstüne vergi vs.
    neymiş efendim ülkenin borcu varmıs, sen 2002 de ötv yi getir ülkenin yarısı SAT peki o borc nasıl oluyoda dahada artıyo??
    20 kurusluk zammın hesabını sorucagımıza o para nereye gidiyo onu niye sormuyoruz?? Şahsen benim cebime gitmiyo, senin onunda gitmiyosa, borcta ödenmiyo peki nereye gidiyo..
    Ee nasıl olsa hükümette yemez, namazında niyazında adamlar zaten yeseler bile onlara caizdir..
    Daha bunlara ses cıkarmayan bi dur demeyen millet 20 kurusluk vergiyemi diyecek??
    cok şey bekliyoruz..
    Neyse cokta uzatmak istemiyorum bizi düşünmeyen o baştakiler ve başa taşıyan %47 lik varken ben hiç düşünmem..
    son olarak halimize şükredelim henüz bunlar iyi günlerimiz..

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hani Dolar'da psikolojik bir sınır var, tıpkı ham petrol varil fiyatlarında olduğu gibi.
    Çok merak ediyorum, Ülkemizdeki benzin fiyatının psikolojik sınırını.. Ne kadar olursa insanlar yuh ulan deyip protesto ederler?
    Ben umutluyum, benzin fiyatı bir 70'lik tekirdağ fiyatına geldiğinde insanlar yeter artık diyeceklerdir.!
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    ne olacak bu işin sonu yaaa
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

MECİT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLV-1000
    şu an size florida orlandodan yazıyorum,,burada 3.2 lt motor hacminin altında araç yok ve benzinin fiyatı galonu 3.5 lt
    [B][COLOR="Red"][I]==>> SAKALLI <<==[/I][/COLOR][/B]

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Alıntı MECİT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şu an size florida orlandodan yazıyorum,,burada 3.2 lt motor hacminin altında araç yok ve benzinin fiyatı galonu 3.5 lt
    yani 3.7lt = 3.5 tl ediyor ben daha ucuz biliyordum
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    Alıntı Selka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ilk motorumu aldığım zaman depom 25 YTL ye doluyordu. Şu an 35 YTL ye dolmaktadır. Ve motorumu alalı 9 ay bile olmadı. Benzin 2.89 dan 3.00'a ordan 3.11'e oradan da 3.17' ye en son hatırladığım 3.23 YTl idi. Şimdi ise dün benzin aldığım da 3.29 YTL olmuş. Bu ne YAA! Her gün 2 Ykrş zam yapılıyor. Hatta dünyada ham petrolün varili düşerken benzine Türkiyede zam yapılıyordu. Motosikletim 250cc.. Allah 600 cc ve üzeri kullananlara yardımcı olsun. Benim Honda 1.6 VTEC 2005 model bir aracım var. Sıralı gaz taktırdım. Ve aracım 13 Ykrş /km yakıtı var oysa motosikletim 12 Ykrş benzin yakıyor.. 650 cc lere bakıyordum bu şekilde artış ile bence 250 cc den üzeri haram...
    Benzin zammını lanetniyorum!
    bende lanetliyorum.

Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu olay nereye kadar böyle devam edecek bilmiyorum... benzin zamına protesto........
    hani kardeş kim protsto ediyor,millet kudurmuşcasına araba satın alıyor ve geziyor.

Alıntı atlantic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnsanlar hakedildikleri gibi yönetilirmiş. Az bile bu bize.
    doğru söylüyorsunuz,katılıyorum.

Alıntı Aykut009 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

sadece 3 gün halk benzin almasın nasıl iner o fiyatlar.
    ama nerde bizim halkta dayanışma.herkes kendi derdinde.
    hani nerdeeee.

Alıntı atlantic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok canım nerde bizde o birlik beraberlik?
    aynen katılıyorum.
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Büyük bir organizasyon olması lazım malesef birkaç kişi ile olacak işler değil bunlar medya ile basın ile çalışan bir mt üyesi varsa büyük bir ses getirebiliriz belki
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

ünlümotor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kayseri yamaha bayii
    bu gidişle biz 5 lira6 liralarıda görürüz
    Yüksek Kalite Üstün Performans

Baltassar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 250
    Bir Zamanlar Bir Kampanya Hatırlıyorum E-Mail lerle Dağıtılmıştı Belki Biz MT Olarak Bu Kampanyayı Sıkı Tutarsak Birşeyler Yapabiliriz Diye Düşünüyorum.
    Hepimizin Benzine Ihtiyacı Var Benzin Alacağız.
    Bu Bağlamda Iki Tane Marka Belirleyelim (mesela Petrol Ofisi ve Opet En Azından Verdigimiz Paraların Bi Kısmı Türkiyede Kalsın) Bu Iki Şirketten Akaryakıt Alalım.
    ve Bunu Bir Şekilde Basın Yayın Organıyla Millete Duyuralım.
    Diyelimki Biz MT Olarak Bu Vergi ve Zamları Protesto Icin Boyle Yapıyoruz.
    Diger Petrol Sirketlerinin Alımı Azaldıgından Belki Bir Rekabet Ortamı Ile Fiyatları Lehimize Oynatabiliriz.
    Ama Cok Ciddi Organizasyon Lazım. Birde Kafalarımızdaki BURASI TURKIYE Kavramını Kaldırmamız Lazım. Birileri Başımızda Bizi Yonetiyor Olabilir Ama Biz Birlik Olursak Bizim Fikirlerimiz Doğrultusunda Yonetmek Zorunda Kalırlar, Yada Yonetimden Cıkarılırlar.
    Imza mi?? Nereye Atayım

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu
    Alıntı overrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Milletime laf edenin Allah milletsiz etsin inşallah... Beğenmeyen gitsin kendine layık bir millete defolsun,

beğenmeyen protesto etsin, bu milletin toprakalrında yaşamasın, beğenmeyen bu milletin dilini konuşmasın, protesto etsin... Hadi delikanlı olup protesto diyenler nerdesiniz?

Böyle ileri geri cahilce konuşarak ancak kendinizi küçük düşürürsünüz, yaptığınız adilik başka hiç bi halta yaramaz.
    İLk paragrafın tamamda sonraki paragraflarda kime hakaret ediyorsun sen.Benzin zammını protesto etmek isteyenler içinmi yoksa benzine zam yapanlar içinmi kullandın hele bir öğrenelim
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 12345 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler