Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Suzuki RF 600'ü nasıl bilirsiniz?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Whitehair - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600 SA
    Merhaba,

Bu aralar Suzuki RF 600 modeli ile ilgileniyorum.
    Kullanan, bilen, varmı? Huyu suyu nasıldır? Tamam race yada SS motorlar çok yakar ve alıyorsan katlanacaksın fakat yakıt durumu nedir bilmek isterim. Parça sıkıntısı illaki vardır ama 10 üzerinden değerlendirildiğinde ne puan verirsiniz? vs vs ...

Bana yardımcı olurmusunuz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Yardimci oluruz tabii.
    Ama ben hiç tanimiyorum bu motoru.
    Siz yaris motoru yazinca, Allah Allah deyip merak edip baktim.
    Race degil hocam o motor.
    Bildiginiz Routier.
    Bu nedenle yakit problemi olacagini sanmiyorum.
    Ama baska problemleri olabilir, ona bisey diyemeyecegim.

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Türkiyede cok cok az kullanıcısı olan bir motor olduğunu söyleyebilirm...
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

EnDuRoCu_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Türkiyede sayılı zannedersem...
    altı''AT''mış

Motosikleti
    CBF 600 SA
    Coq,
    Cahilliğime ver, Motorun resmini görüp verdiğim bir karardı ki iyi oldu verdiğin bilgi. Ben bu motorla aşırı hızda gezebilecek yapıda birisi değilim dolayısıyla amacıma uygun bir tarz olduğuna, yani ss bir motor olmadığı düşüncesi ile isteğime uygunluğuna karar vermemi sağladın. Bu biiirr.

Cakalaz,
    İşte parça sıkıntısı sorumun cevabını aramamın sebebide bu, kullanıcısı az , dolayısıyla parça sıkıntısı 1-10 arasında değerlendirme ile ne kadar yaşarım?

asivezor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    altımda scooter hayalimde 600 f
    parça sıkıntısı illaki olacaktır ancak ithalatçı firma bir dönemde olsa bu aracı sattıysa yedek parça saglamakla yükümlüdür. şöyle söyleyeyim şu anda bu motora ait hiçbir parça stokta mevcut degildir. dolayısıyla yedek parça ihtiyacın oldugunda yurt dışından gelmesini beklemek zorundasın. satıcı sana fiyat konusundada bilgi veremez. benzer bir model aynı marka olsa bile kullanıcısı fazla oldugu için stokta olabilir. bu nedenle maddi imkanın varsa ve sabırlıysan ve illa bu model olacak dersen al ama bana göre 600f senin için daha iyi bir seçim olur.

Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Resimlerde çok yakışıklı duran ama yanından geçerken gördüğünüzde bu muydu dedirten bir motor. Şevkini kırmak istemem ama, bende bir ara heveslenmiş, sonra dertsiz başını derde sokma diyerek kendi kendimi kandırmayı becerebildim.

Kısaca, alınmayacak motor yoktur, fakat yinede almamakta fayda var.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    CBF 600 SA
    Sevgili Lucas,

Genelde yazdığın mesajları, anlattığını yada anlatmak istediğini hemen yediren bir cümle kuran yapın var. Fakat abicim hiçbişey anlamadım, daha doğrusu bu noktada kafam karıştı. Neden anlamadım çünkü hem alma diyorsun, hem bir ara kendininde heveslendiğin bu motoru almamak için kendini KADIRDIĞINI söylüyorsun. Kandırmak = aksine ikna etmektir. Tamam almayayım fakat daha somut bilgiler varmı?

Bu arada ilgi ve cevaplarınıza çok teşekkürler.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    "tutarsız Lucas" diyolar buna mahallede
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

Motosikleti
    CBF 600 SA
    Estağfurullah !

Aman Lucas kardeşim kırılmasın sonra.. Ama anlamıştır beni o..

Alıntı Whitehair adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Lucas,

Genelde yazdığın mesajları, anlattığını yada anlatmak istediğini hemen yediren bir cümle kuran yapın var. Fakat abicim hiçbişey anlamadım, daha doğrusu bu noktada kafam karıştı. Neden anlamadım çünkü hem alma diyorsun, hem bir ara kendininde heveslendiğin bu motoru almamak için kendini KADIRDIĞINI söylüyorsun. Kandırmak = aksine ikna etmektir. Tamam almayayım fakat daha somut bilgiler varmı?

Bu arada ilgi ve cevaplarınıza çok teşekkürler.
    Sevgili beyazsaç Bir ara az parayla yüksek cc'li bir motor alma hevesindeydim. (İyi ki hevesime yenik düşmemişim) Evlenmemiş toy bir delikanlıydım, sahibinden.com'a günde en az 5 saat girer, 3-4 saat uykuyla işe giderdim.. Sanırım hepimiz veya çoğumuz yaşadık bu günleri..
    Zira RF 600 nette gezindiğim zamanlarda resimlerinden çok yakışıklı görünmüş, tam bana uygun birşey demiştim. Yalova ufak yer, yolda selamlaştığım bir arkadaş (Bir zamanlar Mondial kullanırdı) bahsettiğin motorla karşıma çıkmaya başladı, 3-5 ay kullanmadan sattı. Motor resimlerde göründüğü kadar çekici gelmedi gözüme, ama yinede 600 cc bir motora sahipti, yinede seçeneklerim arasındaydı. Ama kendi kendimi ikna ederek vazgeçtim. Çünkü kısıtlı bütçe ile 4 silindirli 600 cc bir motor kullanmak mantıksızlık olacak, hatta aldığım motorun elimde patlama ihtimali doğacaktı.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:15 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:14 PM ----------

Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "tutarsız Lucas" diyolar buna mahallede
    Tutarsız derken? Toplam tutardan mı bahsediyorsun hatta herkesin tuttuğu diye uzar bu geyik ama, kızdırmicam seni bu gece

Motosikleti
    CBF 600 SA
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili beyazsaç Bir ara az parayla yüksek cc'li bir motor alma hevesindeydim. (İyi ki hevesime yenik düşmemişim) Evlenmemiş toy bir delikanlıydım, sahibinden.com'a günde en az 5 saat girer, 3-4 saat uykuyla işe giderdim.. Sanırım hepimiz veya çoğumuz yaşadık bu günleri..
    Zira RF 600 nette gezindiğim zamanlarda resimlerinden çok yakışıklı görünmüş, tam bana uygun birşey demiştim. Yalova ufak yer, yolda selamlaştığım bir arkadaş (Bir zamanlar Mondial kullanırdı) bahsettiğin motorla karşıma çıkmaya başladı, 3-5 ay kullanmadan sattı. Motor resimlerde göründüğü kadar çekici gelmedi gözüme, ama yinede 600 cc bir motora sahipti, yinede seçeneklerim arasındaydı. Ama kendi kendimi ikna ederek vazgeçtim. Çünkü kısıtlı bütçe ile 4 silindirli 600 cc bir motor kullanmak mantıksızlık olacak, hatta aldığım motorun elimde patlama ihtimali doğacaktı.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:15 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:14 PM ----------

Tutarsız derken? Toplam tutardan mı bahsediyorsun hatta herkesin tuttuğu diye uzar bu geyik ama, kızdırmicam seni bu gece
    Bu arada Yalova'daydın evet bak ilgilendiğim de Yalova'dan satılık belki bilir, tanırsın motoru. Linki www.sahibinden.com/9467873

evet aynı motordan bahsediyoruz, bir önceki sahibinden bahsediyordum. Ne kadar sürer bilmiyorum ama, yolda denk gelirsem sorarım. İstersen gidip motoru da görebilirim, kendi ustama da gösterebilirim. Boşuna buralara kadar gelmemiş olursun. Ama geleceksende önümüzdeki hafta gel, bu hafta İstanbul'da olacağım. Gelince beraber bakarız.

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Dediği motor budur kesinlikle Zaten türkiyede bir elin parmakları kadar var bu motordan :D

Parça bulman 10 üzerinden 3 tür.. Yani 100 de 30 bulursun :D
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    CBF 600 SA
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet aynı motordan bahsediyoruz, bir önceki sahibinden bahsediyordum. Ne kadar sürer bilmiyorum ama, yolda denk gelirsem sorarım. İstersen gidip motoru da görebilirim, kendi ustama da gösterebilirim. Boşuna buralara kadar gelmemiş olursun. Ama geleceksende önümüzdeki hafta gel, bu hafta İstanbul'da olacağım. Gelince beraber bakarız.

Şayet imkanın varsa değerlendirmelerini beklerim lucas, hemde süper olur, çok işime yarar bunu yapabilirsen. Velhasıl "Kargaya yavrusu şahin görünür" misali bana göre sadece artık küçük geldiğini düşündüğüm hiç sorunsuz motorum ile takas+ bir miktar nakit ile görüşmelerin ilk safhalarındayım.

Dediğim gibi, bu hafta çok zor, önümüzde ki haftasonu gider bir ziyaret ederim motoru. Bilgi veririm sana

Motosikleti
    CBF 600 SA
    Tamam . Pm atarsın bana görüşlerini.

Teşekkürler.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    hmmm...kanuni racer hangi modelden esinlenmiş şimdi daha iyi anladım
    suzuki gerçekten güzel makinalar üretiyor ama parça sıkıntısı yaşatıyor bazen. abicim sen honda'ya yönel. bir parça için 3 ay bekleyeceksen o motor yerine başka bir seçenek bulmalısın. ümmet abi yamahaya binmeye başlamıştı ama parça beklemekten sıkılıp yeniden çinli markalara yöneldi. hele ki eski bir makinaysa...
    ancak gerçekten de içinde kalmasın istiyoırsan, bire bir uyan parça markalarına ve modellere de bakmak lazım. mesela eski bir BMW ye şahin pistonları uydurulup kullandığını bildiğim arkadaşlarım var.
    ben olsam alırmıydım? istanbulda evet, adanada evet, yalova da hayır! neden, çünkü kaskın bile zor bulunduğu bir ildeysen ( mersin) bu makinaya binmezdim...
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    CBF 600 SA
    Bu arada başka bir sitede bir kullanıcının şu yorumunu okudum:

Ben Rf600 Model 93 km 54000 , 3 seneden beri sürüyorum.
    Sizin Fiyat ve Motosiklet durumu bilmedigim icin bir sey diyemem.
    Burada 1500-2500 EUR ya satiliyor.

3 senede hic bir sorun yasamadim. 14000 km de Zinciri,Lestikleri ,Frenleri ve Yagini degistirdim bunlar baska Motosikletlerdede gerekirdi. Zaten arka Lastik (BT10) 4-5000 km den sonra sinirina gelmis oldugu icin degismesi gerekiyor. Virajlarda R1 yada Fireblade takip edebiliyorum.
    Kendisi 240 sürebildigi icin bana yetiyor.

Benzin 6-8 litre arasi 100Km de harciyor

evet bir racer kokusu var çok iyi bir tespit yürekçe tebrikler...

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler